Jak połączyć iPad lub iPhone z telewizorem

0
7800

Jaki jest najlepszy sposób na podłączenie iPada lub iPhone’a do telewizora?

Ten artykuł zawiera wszystko, co musisz wiedzieć o podłączeniu iPada lub iPhone’a do TV – lustrzanego pobierania strumieniowego lub przesyłania
strumieniowego materiału na małe urządzenie na dużym ekranie.

Procedura ta jest prosta i przydatna. Pomimo tego, że urządzenia Apple mają niesamowite ekrany (szczególnie wyjątkowo duży 12,9-calowy iPad Pro), często lepiej jest odtwarzać filmy i zdjęcia na większym ekranie niż nawigować na smartfonie lub tablecie.

Czytaj dalej: Jak podłączyć MacBook do telewizora.

Lightning Digital AV Adapter

Prawdopodobnie najprostszym sposobem podłączenia iPada lub iPhone’a do telewizora jest zakup adaptera ze złącza Lightning w sklepie Apple Store. Przy cenie 249,00 zł. nie jest to tanie, a także trzeba podłączyć kabel HDMI. Przejściówka Apple z HDMI kosztuje 149,00 zł. lub możesz kupić przejściówkę Apple z HDMI na Amazon, która kosztuje około 70,00 zł.

To małe urządzenie zawiera port HDMI do podłączenia do telewizora, złącze Lightning do podłączenia iPada lub iPhone’a oraz opcjonalny port Lightning (wejście) do ładowania jednocześnie iPada lub iPhone’a.

Używanie Lightning Digital AV Adapter jest łatwiejsze niż myślisz

  1. Podłącz końcówkę kabla HDMI do portu adaptera HDMI, a drugi koniec do dostępnego portu HDMI z tyłu telewizora.
  2. Podłącz adapter do portu Lightning na iPadzie lub iPhonie.
  3. Opcjonalnie: Podłącz kabel ładowarki do Lightning na cyfrowym adapterze AV Lightning.

Włącz telewizor i upewnij się, że jest ustawiony na wyświetlanie sygnału wideo ze złącza HDMI. (Zazwyczaj używasz pilota do wybierania z kilku wejść HDMI w telewizorze.) Główny ekran iPada lub iPhone’a pojawia się na ekranie telewizora. (Może to wyglądać z niższą jakością i kształtem pudełka.) Nie martw się – jest to tylko na ekranie głównym. Zajmie to kilka minut.)

Rozpocznij odtwarzanie filmu na iPadzie lub iPhonie. Wybierz plik wideo z aplikacji Wideo lub obejrzyj film za pomocą Netflix, BBC iPlayer, YouTube lub dowolnej innej aplikacji wideo. Główny ekran zniknie z telewizora, a film zostanie odtworzony w pełnej rozdzielczości. Na iPadzie możesz zobaczyć ekran, na którym podłączony jest telewizor.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:   Jak sprawdzić, czy ktoś korzysta z funkcji Nie przeszkadzać na telefonie iPhone

Przesuń palec w lewo i wybierz „Wyjście wideo”, aby włączyć określoną zawartość z iPhone’a na telewizorze, na przykład za pomocą AirPlay TV.

Apple TV

Zawartość twojego iPada lub iPhone’a na twoim telewizorze używa Apple TV (dostępne w Apple zaczynając od 699,00 zł) i streamingu wideo przez AirPlay.

Do tego oczywiście potrzebny jest Apple TV, który jest podłączony do telewizora za pośrednictwem dostępnego portu HDMI, a następnie podłącz Apple TV do sieci bezprzewodowej. Wybierz odpowiednie wejście na telewizorze i upewnij się, że wyświetlany jest ekran główny Apple TV.

Upewnij się, że smartfon lub tablet jest podłączony do tej samej sieci Wi-Fi, co urządzenie Apple TV.

  1. Rozpocznij odtwarzanie wideo (przy użyciu aplikacji Wideo, YouTube, Safari itp.).
  2. Przesuń palcem po ekranie u dołu ekranu, aby wyświetlić Centrum sterowania (być może trzeba dwukrotnie przesunąć).
  3. Przesuń palec w lewo, aby przejść do następnej strony, i wybierz Apple TV.
  4. Dotknij „Control Center”, aby go usunąć, i kliknij „Play”, aby kontynuować oglądanie filmu.
  5. Znajdź ikonę AirPlay w swoich aplikacjach.

Niektóre aplikacje, takie jak BBC, iPlayer i TED Video, mają własną ikonę AirPlay. Podczas odtwarzania filmu stuknij ikonę AirPlay i wybierz Apple TV, aby rozpocząć odtwarzanie filmu.

Potrzebujesz pomocy?
Dzwoń do nas śmiało 📞 22 60 22 191

Odbieranie lustrzane

Czasami nie można przesłać wideo z aplikacji lub Internetu do telewizora. Wsparcie dla AirPlay jest określane przez programistów i nie wszystkie z nich decydują się na wsparcie (nie można na przykład wysłać strumienia ITV Player).

W takim przypadku można obejść problem z funkcją dublowania(AirPlay Mirroring). Dzięki wybranemu odbiciu lustrzanemu możesz wyświetlić cały ekran iPada, w tym ekran główny i to, co jest widoczne w aplikacjach na telewizorze. Po prostu przeciągnij, aby wyświetlić Centrum sterowania, i wybierz AirPlay, aby wyświetlić menu AirPlay i wybierz Apple TV.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:   Jak usunąć muzykę z iPhone'a

Aby wyświetlić zdjęcia i wideo na iPhonie lub iPadzie na ekranie telewizora, otwórz aplikację Zdjęcia, a następnie kliknij przycisk Udostępnij. Wybierz zdjęcia, które chcesz wyświetlić, klikając je, aż zobaczysz niebieskie kółko z białą strzałką.

Teraz wybierz AirPlay z wyskakującego menu, które się pojawi i wybierz Apple TV. Teraz Twoje zdjęcia będą wyświetlane osobno na ekranie telewizora. Aby zmienić wyświetlane zdjęcie, przesuń palcem w lewo lub w prawo.

Możesz także ustawić wybrane zdjęcia, które będą automatycznie wyświetlane w pokazie slajdów. Aby to zrobić, otwórz menu „Ponowne użycie”, wybierz obrazy, które chcesz wyświetlić w kroku powyżej, a tym razem kliknij pokaz slajdów.

Pojawi się menu opcji pokazu slajdów. Wybierz ponownie Apple TV. Kliknij Przejścia, aby dostosować wygląd pokazu slajdów.

Jeśli chcesz, aby muzyka towarzyszyła pokazowi slajdów, przesuń suwak w prawo, aż zmieni kolor na zielony. Teraz wybierz opcję „Music” poniżej i wybierz utwory, które będą odtwarzane w miarę postępów w pokazie slajdów.

Teraz naciśnij pokaz slajdów, aby rozpocząć odtwarzanie na ekranie telewizora.

Odtwarzaj muzykę zapisaną na iPhonie na telewizorze, wybierz utwór, album lub listę, której chcesz słuchać, przesuń palec w górę, aby ponownie wyświetlić Centrum sterowania, wybierz „AirPlay”, a następnie wybierz Apple TV. Bingo! Twoje ulubione melodie są teraz odtwarzane przez telewizor.

Czytaj dalej: alternatywy dla Apple TV

Compositive AV Cable od Apple

Jeśli masz starszego iPhone’a lub iPada z 30-pinowym złączem (jeśli jest to iPhone 4s lub starszy lub jedna z pierwszych trzech generacji iPada, będzie miał 30-pinowe złącze, iPhone 5 i nowsze, iPad 4 i nowsze modele iPad oraz iPad mini oraz lider zespołu iPad Pro mają złącze Lightning. Najlepszym rozwiązaniem jest AV composite AV cable (199,00 zł).

Działa on podobnie do Lightning Digital AV Adapter powyżej, z tą różnicą, że zamiast HDMI użyjesz złożonego sygnału.

Obecnie Amazon ma 30-pinowe adaptery AV i kosztuje około 40,00 zł.

Nadal potrzebujesz pomocy?
Zadzwoń 📞 22 60 22 191