Jak podłączyć USB-C MacBook lub MacBook Pro do projektora VGA, telewizora lub wyświetlacza

0
1562

Nowe komputery przenośne MacBooka – MacBook 12 „i MacBook Pro – mają tylko najnowsze złącza USB-C, a nie standardowe porty USB lub Thunderbolt, jak w poprzednich MacBookach, i wciąż można je znaleźć w MacBooku Air.

A co jeśli musisz podłączyć nowy MacBook do portu VGA na drugim ekranie lub projektorze?

Użytkownicy MacBooków USB-C muszą przywyknąć do noszenia pakietu adapterów i kluczy sprzętowych, dzięki którym ich lśniące nowe laptopy mogą łączyć się ze starszym sprzętem.

Wybraliśmy najlepsze adaptery i klucze USB-C dla Apple MacBook i MacBook Pro, ale nie ma wielu takich, które zawierają złącze USB-C na VGA.

Apple sprzedaje jeden – USB-C VGA Multiport Adapter, ale to kosztuje 69 lub 69 USD.

Zawiera port VGA, standardowy port USB i inny port USB-C, dzięki czemu możesz nadal podłączać źródło zasilania podczas korzystania z tego adaptera – co może być ważne, jeśli jesteś pół-na stałe podłączony do ekranu VGA, robisz

Adapter wielozakresowy VGA firmy Apple USB-C umożliwia odbijanie obrazu ekranu Mac na projektor, telewizor lub monitor obsługujący format VGA w rozdzielczości 1080p HD.

Na szczęście istnieją tańsze adaptery USB-C na VGA innych firm.

Adapter Benfei USB-C na VGA kosztuje zaledwie 12,99 GBP lub 13,99 USD i oferuje tylko VGA – bez dodatkowego portu USB-C do ładowania w tym samym czasie lub innych standardowych portów USB.

Lention USB-C na HDMI i cyfrowy adapter AV VGA (w kolorze srebrnym lub Space Grey) kosztuje dwa razy więcej, 25,99 GBP lub 25,99 USD, ale zawiera również bardziej nowoczesne połączenie HDMI.

Arktek tworzy adapter USB-C na VGA, który naśladuje droższą kartę Apple, z VGA, standardowym USB i dodatkowym portem USB-C do ładowania.

Dostępnych jest wiele innych adapterów USB-C na VGA niż Apple dostępnych w serwisie Amazon.