Jak podłączyć kamerę do iPada Pro (2018)

0
123

Modele iPada Pro wypuszczone jesienią 2018 r. Zaskoczyły kilka osób, dodając porty USB-C zamiast Lightning – po raz pierwszy urządzenie z systemem iOS przeszło na niezastrzeżoną stację ładującą. Ale chociaż spowodowało to pewne rozdrażnienie dla posiadaczy starszych akcesoriów, Apple twierdzi, że nowy port będzie idealny dla fotografów w drodze, którzy będą mogli podłączyć cyfrowy aparat fotograficzny do iPada i importować obrazy przez szybkie połączenie.

Oto, jak podłączyć iPada Pro do aparatu.

Co będziesz potrzebował.

W 2018 iPad Pros są dostarczane tylko z jednym kablem – USB-C na USB-C – a to raczej nie pomoże w podłączeniu aparatu. Zamiast tego musisz znaleźć, pożyczyć lub kupić jeden lub więcej adapterów.

Potrzebny adapter zależy od portów w aparacie, ale w zasadzie szukasz kabla oznaczonego jako „[port twojego aparatu] na USB-C”. Apple sprzedaje niektóre z możliwych wariantów i można znaleźć inne (i często tańsze alternatywy) na Amazon i gdzie indziej.

Idealnie byśmy wykonali zadanie za pomocą pojedynczego kabla, ale może to nie być praktyczne. Dobrym rozwiązaniem jest adapter USB USB-C (żeński) firmy Apple (19 £ / 19 USD), który można połączyć z drugim kablem USB-A (innymi słowy „normalnym” USB): łatwo jest znaleźć USB-A adaptery do wielu różnych standardów, w tym mini USB, micro USB i Lightning. Możesz też wybrać koncentrator USB-C, który pozwala podłączyć prawie wszystko.

Zwróć uwagę, że prędkość przesyłania danych obiecana przez USB-C może nie być spełniona, jeśli standard na drugim końcu kabla (lub na drugim kablu) jest wolniejszy – na przykład USB-A.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:   Jak uzyskać tryb Chrome Dark na komputerze Mac

USB

Aparat cyfrowy może mieć pewnego rodzaju port USB: prawdopodobnie mikro lub mini. Są one dość łatwe do połączenia z iPadem za pomocą jednego kabla.

Apple sprzedaje adapter Belkin USB-C na Micro-B (19,95 USD / 29,95 USD), który będzie działać na portach micro-USB (micro-B jest taki sam jak micro-USB). Amazon oferuje szeroką gamę tańszych alternatyw, chociaż zalecamy sprawdzenie u producenta (lub w specyfikacji produktu), czy są one odpowiednie do przesyłania danych do iPada Pro.

Mini-USB jest trochę bardziej niezręczny, ponieważ nie ma oficjalnej opcji Apple – coś, co zawsze daje nam pewność. Co prawdopodobnie oznacza wycieczkę do Amazon.

Pamiętaj, że szukasz kabla męskiego do męskiego, ponieważ wiele adapterów, które pojawiają się w wyszukiwarce, ma męską końcówkę USB-C i żeńską końcówkę mini-USB, i musisz podłączyć mini-adapter Kabel USB do nich również. Ten adapter od UGREEN jest rzeczą, której byś szukał, chociaż sami go nie wypróbowaliśmy.

karta SD

Możesz uważać to oszustwo, ponieważ nie oznacza to dosłownie podłączenia kamery do iPada, ale w wielu przypadkach jest to najłatwiejsza opcja. Jeśli twój aparat cyfrowy ma kartę SD, możesz ją wyjąć i podłączyćżedo przejściówki USB-C, która z kolei jest podłączona do iPada Pro.

Apple sprzedaje czytnik kart USB-C na kartę SD za nieocenioną kwotę 39 £ / 39 USD, ale Amazon oferuje wiele innych opcji.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:   Jak wyświetlić procent baterii w telefonie iPhone XS (i X / XR / XS Max)

(Zauważ, że ta strategia była również możliwa w przypadku iPadów sprzed 2018 r. W tym celu Apple sprzedaje czytnik kart błyskawicznych do czytnika kart SD za 29 £ / 29 USD).

Zastrzeżone porty

Cyfrowe aparaty fotograficzne z zastrzeżonymi portami, które są unikalne dla tego producenta, przedstawiają nam ból głowy i najprawdopodobniej skończy się wiązaniem łańcuchowym dwóch kabli lub adapterów.

Zakładając, że masz kabel do zastrzeżonego standardu (i zakładając, że prawdopodobnie ma on złącze USB-A na drugim końcu), przejściówka USB USB-C na USB jest prawdopodobnie najlepszym rozwiązaniem. Lub, jak wcześniej wspomniano, koncentrator USB-C jest opcją wszechstronną, aczkolwiek kosztowną.

Podłącz swój aparat.

Teraz, gdy mamy odpowiedni zestaw, reszta jest prosta. Podłącz iPada Pro i aparat (lub kartę SD) za pomocą odpowiednich kabli i / lub adapterów i upewnij się, że oba urządzenia są włączone.

W tym momencie aplikacja Zdjęcia powinna otwierać się automatycznie, ale jeśli nie, należy otworzyć ją ręcznie i wybrać kartę Importuj.

Następnie możesz wybrać zdjęcia pojedynczo i dotknij Importuj, lub wybierz całą partię za pomocą opcji Importuj wszystko. (Import dużych partii jest tam, gdzie naprawdę widzisz korzyści z połączenia UBS-C, zakładając, że nie ma wąskich gardeł USB-A w innym miejscu instalacji).

Możesz także wybrać dokąd dokładnie zdjęcia są importowane, wybierając menu w lewym górnym rogu (gdzie jest napisane „Importuj do:”) i wybierając album. Jeśli nic nie zrobisz z tym menu, zdjęcia pojawią się po prostu w rolce aparatu.