Jak pobrać Netflix, Amazon i Disney+ na Maca?

0
255

To jedna z tajemnic internetu: możesz pobierać programy Netflix, Amazon i Disney+ na iPada lub iPhone’a, a nawet na komputer z systemem Windows, ale nie możesz pobierać treści z tych usług na komputerze Mac.

Możesz oglądać treści Netflix, Amazon Prime Video i Disney+ na komputerze Mac, aby to zrobić, wystarczy zalogować się na stronie każdej usługi. Ale pobieranie jest zabronione (a jeśli widzisz usługę, która wydaje się sugerować, że pozwoli ci to zrobić, może to być złośliwe oprogramowanie!)

Jeśli chcesz tylko pobrać filmy do oglądania na komputerze Mac podczas długiej podróży pociągiem lub lotu międzynarodowego, bez wątpienia będzie to frustrujące. Jedyną opcją może wydawać się znalezienie zawartości w Apple TV+ lub skorzystanie z własnego sklepu iTunes Store firmy Apple, w którym można wypożyczać lub kupować filmy lub programy telewizyjne i pobierać je na komputer Mac. Ale po co płacić, skoro możesz je otrzymać za darmo w jednej z tych popularnych usług subskrypcyjnych?

Niestety jest tylko jedna opcja, jeśli chcesz pobrać treści z Netflix, Amazon lub Disney+ i oglądać je offline: musisz pobrać je na iPhone’a lub iPada.

Czy AirPlay może pomóc?

Być może zastanawiasz się, czy możesz użyć AirPlay do strumieniowego przesyłania treści z iPhone’a lub iPada na większy ekran komputera Mac. AirPlay to rozwiązanie firmy Apple do przesyłania strumieniowego z komputera Mac, iPada lub iPhone’a na ekran telewizora.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:   Apple mówi użytkownikom, jak uniknąć pękniętych ekranów

Możesz zostać wybaczony za myślenie, że możliwe byłoby przesyłanie strumieniowe treści z iPhone’a lub iPada na ekran komputera Mac za pomocą AirPlay. W końcu AirPlay jest dostępny na wszystkich trzech urządzeniach. Jednak w tej chwili nie można używać AirPlay do strumieniowego przesyłania treści z iPhone’a lub iPada na ekran komputera Mac.

To się wkrótce zmieni, gdy iOS 15 pojawi się na iPhonie, iPadOS 15 na iPadzie i Monterey na Macu. Gdy nowe systemy operacyjne zostaną uruchomione później, w 2021 r., powinieneś móc używać AirPlay do wysyłania treści na komputer Mac z iPhone’a, iPada lub innego komputera Mac. Będziesz także mógł używać komputera Mac jako głośnika AirPlay.

To jednak nie zadziała z każdym komputerem Mac. Jeśli Twój komputer Mac jest starszy niż 2018, nie będziesz mógł korzystać z nowej funkcji. Będziesz potrzebować MacBooka Pro (2018 i nowsze), MacBook Air (2018 i nowsze), iMac (2019 i nowsze), iMac Pro (2017), Mac mini (2020 i nowsze), Mac Pro (2019) oraz iPhone 7 i nowsze, iPad Pro (2. generacji i nowsze), iPad Air (3. generacji i nowsze), iPad (6. generacji i nowsze) lub iPad mini (5. generacji i nowsze). Jeśli Twój iPhone, iPad lub Mac jest starszy, nadal może być możliwe udostępnianie treści w niższej rozdzielczości, jeśli ustawisz „Zezwalaj na AirPlay dla” na „Wszyscy” lub „Wszyscy w tej samej sieci”.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:   Jak podłączyć monitor zewnętrzny do komputera Mac

Czy ta nadchodząca zmiana umożliwi strumieniowe przesyłanie pobranych programów Netflix, Amazon lub Disney+ z iPhone’a lub iPada na komputer Mac, okaże się. Nawet jeśli AirPlay działa z iPhone’a na Maca, nadal może naruszać warunki Netflix, jeśli odtwarzasz pobrane treści na komputerze Mac, co może prowadzić do zakończenia subskrypcji.

Alternatywy

"Alternatywy"

Podczas oczekiwania na pojawienie się nowych systemów operacyjnych istnieją inne sposoby przesyłania strumieniowego z urządzenia z systemem iOS na komputer Mac, ale konieczne będzie zainstalowanie aplikacji na komputerze Mac. Na przykład AirServer (14,99 GBP / 14,99 USD) lub Reflector (16,01 GBP / 14,99 USD) to dwie aplikacje na komputery Mac, których można używać do przesyłania strumieniowego treści z iPhone’a lub iPada na komputer Mac. Mamy osobny artykuł na temat przesyłania strumieniowego z iPhone’a lub iPada na Maca.