Jak pobrać iOS 11 beta na iPhone’a lub iPada

0
534

Spis treści

  • Czy mogę uzyskać iOS 11?
  • > Jak uzyskać publiczną wersję beta iOS 11
  • > Czy warto zainstalować wersję beta na iOS?
  • > Jak uzyskać przeglądarkę przedsięwzięcia iOS 11

Witamy w naszym przewodniku po instalacji systemu iOS w wersji beta, w którym wyjaśniamy, jak uzyskać nowy system operacyjny iOS 11 w telefonie iPhone lub iPad przed oficjalnym uruchomieniem publicznym. Jeśli wolisz zainstalować iOS 10 – który jest publicznie dostępny – zobacz temat Jak zaktualizować system iOS na iPhone lub iPad.

Raz w roku w firmie WWDC firma Apple przedstawia najnowszą aktualizację oprogramowania iOS IPady i iPhonów, które zostaną udostępnione publicznie jesienią. Jednak przedtem będą dostępne tylko przez ograniczony czas: wybrani partnerzy: beta testery.

Jeśli chcesz jak najszybciej wypróbować najnowsze funkcje iOS, musisz dołączyć Program beta. Pamiętaj, że używasz wersji iOS, która nie jest kompletnie skończona, więc mogą wystąpić błędy.

W tym artykule wyjaśnimy, jak dołączyć do programu beta w wersji beta i jak zainstalować nowy IOS 11 beta. Oferujemy również porady dotyczące tego, czy jest to dobry pomysł, czy lepiej byłoby poczekać kilka miesięcy na publiczny start.

Firma Apple również używała WWDC 2017, aby odkryć macOS 10.13 High Sierra, watchOS 4, Nowe modele MacBooka Pro, nowe modele iMac, nowe modele iMac Pro, nowe modele iPad Pro i nowy głośnik o nazwie HomePod. To było zajęcie kluczowe, na pewno. Możesz tu podsumować całą sprawę.

Kiedy mogę uzyskać iOS 11?

iOS 11 ma zupełnie nowy wygląd w App Store i Centrum sterowania i wiele innych (odkryj wszystkie nowe funkcje iOS 11). I dobrą nowiną jest teraz iOS 11 na swoim iPhoneie lub iPadzie.

W jaki sposób? Pomimo faktu, że data premiery iOS 11 jest kilka miesięcy, firma Apple postanowiła uruchomić publiczną wersję testową iOS 11. Oto szorstki harmonogram, w jaki firma Apple idzie o wypuszczanie systemu iOS 11:

  • 5 czerwca 2017: ogłosił iOS 11
  • 5 czerwca: rozpoczyna się programista beta.
  • 26 czerwca: rozpocznie się publiczna beta.
  • wrzesień: uruchamianie systemu iOS 11.0 dla wszystkich.

Initit Developer Beta był dopiero początkiem. Gdy betas się rozpocznie, stale aktualizują je nowsze i bardziej ukończone wersje beta: beta 1, beta 2, publiczna beta 1 i tak dalej. Ogólnie mówiąc, dostępna w danym momencie beta wersji publicznej będzie stanowić krok naprzód w stosunku do wersji beta dla deweloperów, ale prawdopodobnie będzie ona bardziej stabilna.

Jak Aby uzyskać publiczną wersję beta iOS 11 teraz

Istnieje publiczny program wersji beta dla użytkowników, którzy chętnie zainstalują wersję testową poprzedzającą aktualizację iOS na swoich urządzeniach, błędach i wszystkich oraz przekazują informacje zwrotne Na wszelkie błędy i problemy, które trzeba wyeliminować. Firma Apple doświadczyła kilku problemów z ostatnim publicznym uruchomieniem w przeszłości, a publiczny program beta jest propozycją, aby zapobiec temu powtórzeniu.

Nie możemy podkreślić, jak ważne jest tworzenie kopii zapasowych Urządzenie przed pobraniem i zainstalowaniem wersji beta na iOS , lub jeszcze lepiej, użyj dodatkowego urządzenia, które nie jest Twoim głównym iPhoneem lub iPadem, aby wypróbować wersję beta. Oznacza to nie tylko, że nie zgubisz wszystkiego, jeśli coś się nie powiedzie podczas instalacji beta, oznacza to również, że będziesz w stanie wrócić do ostatniej wersji, jeśli okaże się, że nie lubisz nowego oprogramowania , Lub że jest zbyt buggy.

Rozmawiamy przez ten proces tutaj: jak wykonać kopie zapasowe iPhone’a lub iPada.

Następnie wystarczy kliknąć Sign Na stronie Apple Beta i używaj swojego identyfikatora Apple.

Możesz wtedy zalogować się w programie Beta Software Software i kliknąć przycisk Enroll your device na iOS. Stamtąd otrzymasz instrukcję, aby przejść do pliku beta.apple.com/profile na urządzeniu z iOS, aby pobrać i zainstalować profil konfiguracji. Dzięki temu wersja beta będzie dostępna w aplikacji Ustawienia, w sekcji Informacje ogólne, Aktualizacja oprogramowania.

Czy warto zainstalować wersję beta na iOS?

Są dwa podstawowe strony, aby złapać wersję beta na iOS wcześnie, ale są dość duże.

  • pobieranie nowej wersji iOS, gdy jest ono publicznie dostępne, Twórca iOS kosztuje 99 USD. (Kiedy to zrobisz, uzyskanie wersji beta jest bezpłatne – dlatego punkt ten nie dotyczy twórców bona fide ani nikogo innego, którzy już zarejestrowali się z innych powodów). Jeśli instalujesz publiczną wersję beta, Nie musisz płacić.
  • Wersja beta prawdopodobnie buggy i może sprawić, że twoje urządzenie Apple będzie koszmarem, nawet jeśli zdecydujesz się na darmową wersję beta.

Z drugiej strony, uzyskiwanie wersji beta w systemie iOS daje ci poważne chwalebne prawa wśród Twoich przyjaciół kochających miłość Apple i pozwala Ci decydować o tym, czy lubisz nowe funkcje i bardzo szerokie koncepcje projektowania.(Pamiętaj, że będzie to wypolerowane trochę przed ostatecznym uruchomieniem.)

Prawdopodobnie łatwiej będzie pozbyć się wersji beta niż pełnej wersji podczas jej uruchamiania.

Apple otrzymuje aplikacje do wypróbowania wersji beta iOS przez kilka miesięcy, zanim wyda ostateczne oprogramowanie Publicznie, a od uruchomienia iOS 9 jest dozwolone publiczne próby beta. Te wersje beta to wersje testowe – niedokończone wersje iOS z dość dużą liczbą funkcji, które sprawią, że będzie to oficjalna kompilacja, ale prawdopodobnie z kilkoma różnymi różnicami kosmetycznymi i hellip; Nie wspominając o pewnych usterkach i problemach, które trzeba będzie naprawić.

Innymi słowy, nie oczekujcie doskonałego doświadczenia użytkownika. W szczególności nie oczekuj, że istniejące aplikacje (które można polegać i które mogą działać świetnie z poprzednią wersją iOS), aby działały doskonale z nową wersją. Ogromnym problemem dla użytkowników wersji beta na iOS 8 było to, że WhatsApp nie nadawał się do użytku, niepowodzeniem przy otwieraniu.

Ale może być gorsze niż tylko kilka aplikacji, które nie działają prawidłowo. Czasem ludzie dowiadują się, że niektóre modele zmagają się z systemem operacyjnym beta w jakikolwiek sposób, a może okazać się, że urządzenie jest skutecznie zrujnowane, dopóki nie pojawi się następna wersja beta i nie rozwiązuje problemu. Doświadczeni użytkownicy beta zalecają, aby zainstalować wersję iOS na dodatkowym lub zapasowym urządzeniu – starszy (ale nadal kompatybilny) iPod touch, a nie Twój główny telefon iPhone, powiedzmy.

W każdym razie. Jeśli wiesz, do czego zmierzasz i nadal chcesz dołączyć do programu beta, aby uzyskać najświeższe wersje beta, możesz zarejestrować się jako developer Applea i dołączyć do Programu dla programistów w iOS, który kosztuje 99 USD rocznie

Przejdź do witryny programisty firmy Apple i zarejestruj się za pomocą swojego identyfikatora Apple.

Jak zainstalować deweloperską wersję beta (jeśli jesteś deweloperem)

Przed pobraniem beta , Zrób kopię zapasową urządzenia, na którym ma zostać zainstalowana beta. W ten sposób można łatwo je przywrócić, jeśli coś poważnie się mylnie.

Zalogować się do Centrum iOS za pomocą identyfikatora Apple ID użytego w poprzednim kroku.

Zarejestruj swój UDID urządzenia Apple (Najprostszym sposobem sprawdzenia identyfikatora UDID jest podłączenie urządzenia do iTunes, kliknij ikonę urządzenia w prawym górnym rogu, przejdź do karty Podsumowanie i kliknij pozycję Numer seryjny, aby ją zmienić na UDID) . Teraz możesz pobrać odpowiednią wersję beta iOS dla swojego sprzętu – wybierz dokładny telefon iPhone, iPod touch lub model iPad, którego używasz na liście.

Rozpakuj plik, który pobiera Twój komputer Mac (powinien wygenerować plik .IPSW). Podłącz urządzenie do iTunes (jeśli jeszcze nie jest).

Przytrzymaj Alt (na komputerze Mac – to Shift na komputerze) i kliknij przycisk Przywróć iPhone na karcie Podsumowanie (obok Sprawdź dla Aktualizacja). Wybierz plik .IPSW z poprzedniego kroku. Po kilku minutach zostanie zainstalowana wersja beta na iOS lub iPadze.

Jak zainstalować deweloperską wersję beta (jeśli nie jesteś deweloperem)

W urządzeniu, jeśli używasz publicznej wersji beta, nie będzie najaktualniejszą wersją, którą programiści testują. Jeśli jesteś zdesperowany, aby mieć najnowszą wersję, dostępna jest inna opcja. Zanim zaczniemy, warto pamiętać, że po zaktualizowaniu żadne z danych osobowych zgromadzonych w oprogramowaniu sprzętowym nie będzie można przywrócić, jeśli później zdecydujesz się na obniżenie poziomu.

Łatwy sposób obejścia tego problemu Jest ręczne tworzenie kopii zapasowych urządzenia za pośrednictwem programu iTunes przed uaktualnieniem, a następnie uaktualnianie programu iCloud wyłącznie po zakończeniu uaktualniania. W ten sposób, jeśli musisz zredukować liczbę kopii zapasowej, będziesz mieć kopię zapasową, która jest dostępna, ale nie jest to najbardziej aktualna kopia zapasowa, ale to lepsza opcja niż całkowite utracenie wszystkiego.

Krok 1: Pobierz najnowszą wersję beta. Zazwyczaj są one udostępniane za pośrednictwem portalu Apple Developers, ale trzeba zapłacić 99 dolarów rocznie, aby uzyskać dostęp do tej usługi (jak omówiono powyżej). Istnieją jednak inne źródła, które zapewnią użytkownikom betas, a UDID.Co jest jednym z najbardziej popularnych zasobów online. Ważne jest, aby rozważyć, czy w ten sposób należy zarejestrować się w programie Developer Beta.

Istnieje wiele wersji beta, a ważne jest, aby pobrać odpowiednią wersję beta swojego urządzenia – jeśli pobierzesz nieprawidłową wersję beta, iTunes najpierw usunie starą wersję iOS z urządzenia przed poinformowaniem, że nie można zainstalować wybranej wersji na iOS, która wymusza działanie urządzenia w trybie DFU i wymaga całkowitego odtworzenia. Niektóre witryny udostępniają usługę z numerem seryjnym urządzenia, aby zidentyfikować poprawną wersję beta do pobrania.

Krok 2: Pobierz najnowszą wersję programu iTunes. To dość proste – ważne jest, aby upewnić się, że używasz najnowszej wersji programu iTunes.Możesz pobrać najnowszą wersję iTunes za pośrednictwem witryny Apple, karty Aktualizacje aplikacji na komputerach Mac lub kliknąć Pomoc> Sprawdź aktualizacje w iTunes dla komputerów PC.

Krok 3: Zarejestruj urządzenia UDID. Identyfikator UDID lub Unikalny identyfikator urządzenia musi być zarejestrowany dla użytku dla deweloperów przed zainstalowaniem wersji beta dla systemu iOS. Istnieją pewne raporty, że nie jest to konieczne, ale uważamy, że lepiej być bezpiecznym, niż radzić sobie z problemami związanymi z UDID w dalszej kolejności.

Możesz utworzyć przyjaciela programisty iOS, aby zarejestrować się Urządzenie UDID lub możesz za niego zapłacić za pośrednictwem UDID.pl Jeśli nie jesteś pewien, jak znaleźć identyfikator UDID urządzenia, możesz skorzystać z naszego przewodnika.

Krok 4: utworzenie kopii zapasowej urządzenia. Jak wspomniano wcześniej, zalecamy utworzenie kopii zapasowej urządzenia przed zainstalowaniem systemu iOS w wersji beta, ponieważ:

A) Jeśli podczas instalacji beta wystąpi błąd, udostępnisz kopię zapasową – nie wykonano żadnej szkody .

B) Nie można używać kopii zapasowych utworzonych w nowej wersji iOS ze starą wersją, więc jeśli dowiesz się bez tworzenia kopii zapasowej, musisz dokładnie wyczyścić iPhone.

Można to zrobić przez podłączenie iPhona lub iPada do programu iTunes, wybierając ikonę iPhone / iPad z menu i wybierając opcję „Kopia zapasowa teraz”. Zaleca się również wybranie opcji „iCloud” w menu Kopia zapasowa jako opcji automatycznego tworzenia kopii zapasowych, ponieważ nie chcemy, aby została ona zastąpiona.

Krok 5: Przywróć urządzenie. Po wykonaniu powyższych czynności i utworzeniu kopii zapasowej urządzenia należy przywrócić ustawienia fabryczne telefonu iPhone. Możesz to zrobić, klikając przycisk „Przywróć iPhone / iPad” w iTunes z podłączonym urządzeniem.

Chociaż ten krok jest zalecany przez liczne publikacje online, zainstalowaliśmy wersję beta iOS na kilku naszych urządzeniach bez przywracania Nasze urządzenia przed instalacją i nie napotykają żadnych problemów po drodze.

Krok 6: Zainstaluj wersję beta. Aby zainstalować wersję beta na iOS, upewnij się, że jest podłączona do komputera i wybierz ją w iTunes. Następnie przytrzymaj klawisz Option (Alt) na klawiszu Mac / Shift na komputerze Macintosh, kliknij przycisk „Sprawdzanie aktualizacji”.

Powinno otworzyć okno, w którym można przeglądać plik iOSIPSW. Pobrane wcześniej. Przejdź do dowolnego miejsca, w którym chcesz zapisać plik .IPSW, zaznacz go i kliknij przycisk Otwórz. Program iTunes może wyświetlać powiadomienie informujące, że instalujesz nową wersję systemu iOS – wystarczy kliknąć przycisk OK, a następnie proces instalacyjny powinien zostać zainicjowany.

Krok 7: Poczekaj. Proces instalacji może zająć trochę czasu – najważniejszą rzeczą jest nie odłączanie / wyłączanie urządzenia podczas instalacji, ponieważ może uszkodzić system operacyjny i „cegła”.

Krok 8: Przesuń do Aktualizacja. Po ukończeniu procesu uaktualniania i ponownym uruchomieniu urządzenia pojawi się monit o ekranie „Przesuń do uaktualnienia”. Przeskakiwanie spowoduje ponowne uruchomienie telefonu iPhone, ale nie panikuj – to normalne. Po ponownym uruchomieniu komputera zostanie wyświetlony ekran powitalny „Hello”. Postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, a pomyślnie uruchomisz wersję beta na iOS lub iPhone’a.