Jak pobrać i zainstalować stare wersje systemu OS X na komputerze Mac

0
3844

Zawartość

 • Jak mogę pobrać starą wersję systemu Mac OS X?
 • Nie pobieraj starych zakupionych wersji z App Store
 • > Wersja systemu Mac OS XI nie jest zainstalowana w Mac App Store
 • Nie mogę pobrać starszej wersji Wersja systemu OS X, ponieważ otrzymuję ostrzeżenie mówiące, że moje urządzenie jest zbyt nowe i nie obsługuje systemu operacyjnego
 • > Jak uruchomić starą wersję systemu Mac OS X, jeśli wersja na moim komputerze Mac jest nowsza
 • Jak zainstalować starszą wersję systemu Mac OS X na zewnętrznym dysku twardym?
 • Jak zainstalować starsze wersje systemu Mac OS X na maszynie wirtualnej
 • Jak można uruchomić starszą wersję systemu Mac OS X w partycji?

Istnieje kilka powodów, dla których warto pobrać stare wersje systemu Mac OS X. Być może Opierają się na odkrytym oprogramowaniu, nie działają poprawnie w najnowszej wersji. Być może używasz oprogramowania wymagającego Rosetta, rozwiązania Apple do tłumaczenia aplikacji PowerPC po przejściu przez firmę Intel lub po prostu nie podoba Ci się nowa zainstalowana wersja systemu MacOS.

Że jesteś programistą i musisz działać w wielu wersjach systemu Mac OS X, aby mieć pewność, że oprogramowanie działa prawidłowo. Tak czy owak, masz pytania i odpowiedzi.

Jak mogę pobrać starą wersję systemu Mac OS X?

Przejdź do karty Zakupione w Mac App Store. Tutaj można pobrać poprzednie wersje macOS i Mac OS X, które są starsze niż obecnie zainstalowane na komputerze Mac.

Warto zauważyć, że zobaczysz tylko stare wersje systemu Mac OS X, które Pobrane tutaj – jeśli nigdy nie zostało pobrane, ta wersja nie będzie w sekcji Zakupy.

Oto jak pobrać starszą wersję systemu Mac OS X z App Store (działa tylko jeśli Pobrałeś go w przeszłości):

 1. Otwórz App Store (wybierz Store> Sign In, jeśli chcesz się zalogować)
 2. Kliknij Zakup
 3. Przewiń w dół, aby znaleźć kopię systemu OS X, której chcesz
 4. Kliknij Zainstaluj

Kliknięcie instalacji nie spowoduje zainstalowania oprogramowania, ale pobra instalator Aplikacji do folderu Aplikacje.

Uwaga: Nie można po prostu zainstalować starszej wersji systemu operacyjnego bezpośrednio na komputerze z nowszymi wersjami systemu OS X lub macOS. Można jednak użyć go do uaktualnienia systemu Mac z uruchomionym systemem operacyjnym lub skorzystania z poniższych wskazówek, aby zainstalować starszą wersję na komputerze Mac obok bieżącej wersji systemu MacOS.

Jeśli jesteś Szukając sposobu na powrót do starszej wersji systemu Mac OS X, wyjaśnimy, jak możesz być w stanie to zrobić w naszym sposobie obniżenia poziomu z macOS Sierra do artykułu z El Capitan, chociaż wydaje się, że jest to trafienie i przegap.

Nie mogę pobrać starych zakupionych wersji z App Store

Jeśli wiesz, że wcześniej pobrano wersję macera, którą chcesz , Ale nie widzisz go w sekcji Zakupione, spróbuj wylogować się z App Store, a następnie zalogować się ponownie.

Inną możliwością jest pobranie go po zalogowaniu się w innym identyfikatorze Apple – W takim przypadku zaloguj się przy użyciu tego identyfikatora.

Możesz też znaleźć kogoś, kto pobrał tę wersję systemu operacyjnego Mac i poprosił o pobranie pliku instalacyjnego dla Ciebie.

Wersja Mac OS XI nie musi znajdować się w Mac App Store

Jeśli na liście Zakupione nie widzisz wersji systemu OS X, Prawdopodobnie nie został pobrany lub nigdy nie był dostępny w Mac App Store.

Jedna rzecz, na którą naprawdę nie wolno, jest przejście do witryny torrent i pobranie kopii systemu operacyjnego Chcesz. Tylko dlatego, że firma Apple rozdaje bezpłatnie swoje oprogramowanie, nie wydaje mi się, aby odebrać kopię. Pirackie kopie oprogramowania firmy Apple mogłyby zostać dostosowane, aby umożliwić hakerom dostęp do oprogramowania i komputera Mac.

Jeśli kopia OS X, której szukasz, była dostępna do pobrania z App Store (to jest Wersja OS X po Snow Leopard) najlepszą opcją jest znalezienie kogoś, kto pobrał tę wersję systemu operacyjnego Mac OS i jest skłonny pozwolić użytkownikowi na użycie ich identyfikatora Apple do pobrania go ponownie – lub też pobierz plik instalacji dla Ciebie. Na szczęście kopia OS X nie jest zablokowana na ich koncie, więc będzie instalowana na dowolnym komputerze Mac.

Jak wspomniano wcześniej, niektóre wersje OS X zostały sprzedane przed uruchomieniem Mac App Store. Ten sposób pobierania aktualizacji i nowych aplikacji został wprowadzony w systemie Snow Leopard i oznacza, że ​​każdy z komputerem Mac z systemem Mac OS X 10.5 Leopard lub starszym nie może w rzeczywistości uzyskać dostępu do Mac App Store, aby pobrać coś.

Dobrą wiadomością jest to, że firma Apple zezwala na zakup starszych systemów operacyjnych Mac z witryny sieci Web, dzięki czemu można uzyskać kopię Snow Leopard i uzyskać dostęp do Mac App Store.

Apple sprzedaje pudełkową wersję Mac OS X 10.6 Snow Leopard tutaj za 19,99 funtów (na początku w 2009 roku kosztował 25 funtów). W przypadku Snow Leopard otrzymasz fizyczne pudełko zawierające dysk optyczny – potrzebujesz więc napędu CD / DVD, aby go zainstalować.

To nie tylko Snow Leopard, które można kupić w ten sposób – obecnie możesz kupić coś do OS X 10.8 Mountain Lion w witrynie Apple w tym miejscu.

Jeśli masz lecący system Mac OS X 10.7 Lion, to jest on dostępny w cenie £ 19.99. Firma Apple wyśle ​​Ci kod pobierania, który będzie używany w Mac App Store, więc musisz zainstalować Snow Leopard, aby go zainstalować.

Jeśli potrzebujesz OS X 10.8 Mountain Lion, możesz kupić To tutaj za 19,99 funtów. Podobnie jak w przypadku Lion, firma Apple wyśle ​​Ci kod pobierania, który będzie używany w Mac App Store, więc będziesz musiał uruchomić Snow Leopard, aby go zainstalować.

Jeśli starsza wersja systemu operacyjnego, Snow Leopard i masz konto programisty, które możesz pobrać z witryny developer.apple.com/downloads. Jeśli wyszukujesz w kategorii OS X, pobierz wersje dla wszystkich wersji systemu OS X, przynajmniej od wersji 10.3 do 10.6. Możesz uzyskać dostęp do sekcji Programiści w witrynie, ale tylko wtedy, gdy Twój identyfikator Apple jest powiązany z płatnym programem dla programistów Apple.

Jeśli nie podpisałeś Jak Apple Developer, dowiedz się, co tutaj oznacza. To kosztuje 79 funtów rocznie, aby dołączyć do Programu dla programistów firmy Apple i musisz podpisać umowę o ujawnieniu informacji.

Możesz też spróbować poszukać w Amazonii lub serwisie eBay, aby sprawdzić, czy ktoś sprzedaje stare wersje System operacyjny Mac. Na przykład tutaj jest pełna instalacja systemu OS X Lion w cenie 12,99 funtów na Amazonie i dostępnych jest wiele innych wersji systemu OS X.

Nie mogę pobrać / zainstalować starszej wersji systemu OS X, ponieważ otrzymuję ostrzeżenie mówiące, że mój komputer jest zbyt nowy i nie obsługuje OS

Podobnie jak nowsze wersje macerów mają tendencję do spadku wsparcia starszych komputerów Macintosh, starsze komputery Mac często nie mogą obsługiwać nowszych wersji macOSa. To dlatego, że sterowniki dla sprzętu na nowym Macu nie istnieją W starym oprogramowaniu, więc nie można uruchomić.

Na przykład, jeśli komputer Mac został wydany w 2012 r., Można pobrać dowolne wersje systemu Mac OS X, które były obsługiwane po uruchomieniu tego komputera i wszystkie wersje, Od tamtej pory uruchomili i wspierali generowanie komputerów Mac.

W przypadku Maca 2012 na tej liście należy wymienić: Mountain Lion, Mavericks, Yosemite, El Capitan i macOS Sierra. Ale nie będziesz mógł pobrać Lion, Snow Leopard ani niczego starszego.

Jeśli potrzebujesz starszej wersji systemu OS X, być może dlatego, że jesteś starszym testerem wersji aplikacji na starszych systemach operacyjnych, musisz uruchomić starsze Macintosh.

Jak można uruchomić starą wersję systemu Mac OS X, jeśli wersja na moim komputerze Mac jest nowsza

Jeśli komputer Mac jest Korzystając z nowszej wersji systemu MacOS, na którą nie można było zainstalować starszej wersji. Przynajmniej nie w prosty sposób.

 1. Trzeba zacząć od pobrania instalatora wersji OS X, którą potrzebujesz od Mac App Store, powinieneś ją znaleźć w sekcji Zakupy. Postępuj zgodnie z instrukcjami powyżej.
 2. Musisz użyć tego pliku instalacyjnego, aby utworzyć instalator rozruchowy na zewnętrznym urządzeniu pamięci masowej. Ten dysk wymaga co najmniej 8 GB wolnego miejsca. Więcej informacji na temat tworzenia instalatora rozruchowego znajdziesz tutaj.
 3. Następnie należy całkowicie usunąć wszystko z komputera Mac i przywrócić ustawienia fabryczne.
 4. Zainstaluj ponownie starszą wersję systemu operacyjnego Oprogramowanie przy użyciu instalatora, który został zapisany na zewnętrznym dysku.
 5. Teraz odzyskasz komputer Mac za pomocą kopii zapasowej programu Time Machine poprzedzającego nową instalację systemu macOS, zakładając, że masz zainstalowany system.

P> Mamy więcej informacji na temat obniżania wersji systemu operacyjnego Mac.

Te kroki nie są gwarantowane, ponieważ istnieje wiele powodów, dla których nie ma możliwości instalowania starszego oprogramowania na Mac. Na przykład, jeśli komputer Mac dostarczono z nowszej wersji zainstalowanego oprogramowania niż ten, który próbujesz zainstalować.

Lepszym rozwiązaniem może być uruchomienie starszej wersji systemu operacyjnego z zewnętrznego napędu lub W partycji. Spójrzmy na poniższe opcje.

Jak można uruchomić starszą wersję systemu Mac OS X na zewnętrznym dysku twardym?

A Dobrym sposobem na uruchomienie starszej wersji systemu Mac OS X jest to za pośrednictwem zewnętrznego urządzenia pamięci masowej.

Jak wyżej, do zainstalowania zewnętrznego dysku twardego można uruchomić wersję starszej wersji uruchamialnej systemu operacyjnego.Jeśli przytrzymasz Option / Alt podczas uruchamiania swojego komputera Mac, możesz uruchomić system z tego dysku.

Możesz przeczytać więcej na temat uruchamiania starszej wersji systemu Mac OS X na zewnętrznym dysku.

Inną opcją jest uruchomienie starszej wersji systemu OS X na maszynie wirtualnej, takiej jak Parallels lub VMware, spójrzmy na następną.

Jak można Zainstaluj starsze wersje systemu Mac OS X na maszynie wirtualnej

Przed rozpoczęciem sprawdzania, jak zainstalować wersję systemu Mac OS X na maszynie wirtualnej, należy zapoznać się z umową licencyjną użytkownika firmy Apple. Jest to pole prawne dotyczące kopalni. Przeczytaj informacje o Warunkach korzystania z usługi firmy Apple i na stronie EULA.

Ponieważ Mac OS X 10.7 wersje systemu operacyjnego Mac są licencjonowane tylko na komputerze wirtualnym, jeśli komputer macierzysty Mac działa na tej samej wersji. Oznacza to, że zainstalowanie maszyny OS X 10.8 na komputerze Mac z uruchomioną inną wersją systemu OS X stanowi naruszenie umowy licencyjnej na oprogramowanie 10.8. Najnowsza wersja systemu OS X, który można legalnie uruchomić na wirtualnej maszynie z innym hostem systemu OS X, to Snow Leopard (10.6).

Rozwiązanie jest zbyt potrzebne, aby uruchomić wersje systemu operacyjnego, które wymagają , Tak długo jak masz licencję na oprogramowanie z firmy Apple.

Pomimo tego, VMware Fusion i Parallels obsługują klienta OS X, a także wersje serwerów.

Umowa użytkownika końcowego Apple pozwala na uruchomienie systemu Mac OS na dwóch wirtualnych maszynach i na jednym komputerze, ale te maszyny wirtualne nie mogą być używane w celach biznesowych (chyba że jesteś zarejestrowanym developerem Apple).

Pamiętaj również – komputery Mac nie mogą uruchomić wersji OS X starszej niż ta, którą zostały dostarczone wraz z nowym produktem, nawet jeśli jest to na maszynie wirtualnej. Jeśli chcesz uruchomić starsze wersje systemu OS X na komputerze Macintosh, musisz mieć starsze urządzenie Mac, które może je uruchomić.

Istnieje wiele pakietów oprogramowania umożliwiających uruchomienie wielu wersji Mac OS (a nawet Windows) na komputerze Mac. Są to: Parallels, VMware Fusion, Virtual Box. Dowiedz się, co najlepiej przeczytać: Parallels, VMware, VirtualBox i Boot Camp w zestawieniu.

Aby zainstalować starszą wersję systemu OS X w programie Parallels VM pobierz instalator tej wersji systemu Mac OS, Na komputerze Mac i zainstaluj starą wersję systemu OS X.

Aby zainstalować starszą wersję systemu OS X na VMware Fusion VM, proces jest podobny do przedstawionego powyżej.

VirtualBox jest wolny, w przypadku gdy Parallels i VMware nie są używane, ale VirtualBox wymaga użycia poleceń terminalowych, aby zainstalować system OS X, więc jest bardziej skomplikowany.

Boot Camp firmy Apple oferuje również możliwość uruchamiania systemu Windows na komputerze Macintosh, ale nie musisz uruchamiać Boot Camp Apple, aby utworzyć partycję, która będzie używana w innej wersji systemu OS X Możesz utworzyć partycję i zainstalować ją tam. Spójrzmy na tę opcję poniżej.

Wirtualne maszyny można również uruchomić w systemie Windows i używać aplikacji Windows w taki sam sposób, czytając: Jak uruchamiać aplikacje Windows na komputerze Mac i
Jak zainstalować Windows na komputerze Mac.

Możesz zainstalować tyle wersji dla klientów OS X na swój komputer, wystarczy utworzyć oddzielną partycję dla każdej z wersji. Nie udało się zainstalować wersji systemu OS X starszej niż używana przez Ciebie maszyna.

Spójrzmy, jak uruchomić dwie wersje systemu Mac OS X na osobnej partycji.

Więcej informacji na temat warunków korzystania z usługi Sierra: Informacje o zasadach korzystania z usługi firmy Apple