Jak pobierać pliki za pomocą Safari na komputerze Mac

0
102

Safari jest własną przeglądarką internetową firmy Apple i jest domyślną aplikacją przeglądarki na wszystkich komputerach iMac i MacBookach. Jeśli korzystasz z Internetu i chcesz pobrać plik, możesz to zrobić za pomocą Safari.

Możesz pobierać wszelkiego rodzaju pliki – obrazy, filmy, dokumenty i więcej, ale czasami biorąc pod uwagę otwarty system plików komputera Mac, może być trudno śledzić, skąd te pliki są pobierane.

Tutaj pokażemy Ci, jak pobierać pliki za pomocą Safari na komputerze Mac, jak je znaleźć po pobraniu oraz jak zmienić lokalizację, którą pobierają, jeśli chcesz.

Jak znaleźć folder Pobrane na komputerze Mac

Pierwszą rzeczą, którą należy wiedzieć, jest to, że od razu wszystkie komputery Mac będą pobierać pliki z Safari do tej samej lokalizacji. Nic dziwnego, że nazywa się to folderem Pobrane.

Aby znaleźć folder Pobrane, kliknij Finder w Docku, a następnie wybierz Pobrane z listy folderów w Finderze.

Jak pobierać pliki za pomocą Safari na komputerze Mac

Tutaj możesz zobaczyć na stronie Apple link do pobrania zdjęć AirPods Pro. W tym przypadku możesz kliknąć lewym przyciskiem myszy, a pliki zaczną się pobierać. Jest tak, ponieważ jest to bezpośredni link do pobrania.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:   Jak wyłączyć podświetlenie klawiatury komputera MacBook

W przypadku innych plików, takich jak obrazy statyczne, kliknij plik prawym przyciskiem myszy, a następnie kliknij polecenie Zapisz obraz jako, gdzie możesz wybrać miejsce zapisania pliku. Jak widać poniżej w nowszych wersjach systemu macOS, menu umożliwia zapisanie obrazu w „Pobranych”, folderze, który jest domyślną lokalizacją wszystkich pobrań plików w Safari na wszystkich komputerach Mac.

Po rozpoczęciu pobierania pojawi się pasek stanu oznaczony ikoną strzałki w dół w prawym górnym rogu okna Safari. Po pobraniu plików możesz uzyskać do nich dostęp, klikając ikonę strzałki w dół lub otwierając Finder i lokalizując folder Pobrane, jak opisano wyżej na tej stronie.

Tutaj możesz przeglądać, edytować lub usuwać pliki pobrane z Safari.

Jak zmienić miejsce pobierania plików z Safari

Zalecamy pozostawienie folderu Pobrane jako domyślnego miejsca, w którym można pobierać pliki Safari, ale możesz zmienić domyślną lokalizację pobierania.

Aby to zrobić, otwórz Safari, kliknij Safari na górnym pasku narzędzi, a następnie kliknij preferencje, a następnie Ogólne. W tym menu kliknij menu rozwijane obok lokalizacji pobierania pliku, a następnie wybierz nowy folder docelowy, w którym zostaną zapisane pliki do pobrania Safari.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:   Jak ponownie zainstalować macOS w trybie odzyskiwania

Możesz zmienić tę domyślną lokalizację w dowolnym momencie lub wrócić do tego menu, jeśli nie pamiętasz, co ustawiłeś.