Jak pobierać energię słoneczną MacBooka w Wielkiej Brytanii

0
528

Lato tu jest, a dni są coraz dłuższe, i cieplej. Ale czy jest wystarczająco dużo słońca w Wielkiej Brytanii, aby zasilić laptop? Zdecydowaliśmy się przetestować zestaw do ładowania baterii słonecznych, aby sprawdzić, czy można uruchomić MacBooka całkowicie na promieniach słońca. Czytaj dalej: Najlepsze ładowarki słoneczne

Potrzebny jest zestaw do ładowania baterii słonecznych

Oto pierwszy szok rzeczywistości w przypadku gadżetów i laptopów ładujących baterie słoneczne: nie należy ich bezpośrednio podłączać Do paneli słonecznych. Mogłoby to spowodować zbyt duże naprężenie spowodowane chmurami obracającymi się po słońcu itd. Może to spowodować uszkodzenie obwodów ładowania lub baterii. Zamiast tego ogniwa słoneczne zazwyczaj ładują akumulator, który jest następnie używany do ładowania komputera lub urządzeń.

Bardzo ważnym czynnikiem w dedykowanej grze komputerowej / gadżetowej ładowania energii słonecznej jest Voltaic. Chociaż firma dysponuje szeroką gamą produktów, wybrałem zestaw ładowarki słonecznej o mocy 20 Watt firmy Voltaic.

Panel słoneczny jest monokrystaliczną jednostką 20 W rozłożoną na czterech połączonych ze sobą arkuszach, a gdy nie jest używany, składają się one z przybliżoną wielkością i wagą Starszej wersji książki iPad lub A4. Również w zestawie znajduje się ładowarka sieciowa naścienna akumulatora, która skutecznie przekształca baterię w standardowe zewnętrzne baterie i otrzymasz kabel z gniazdem zapalniczki samochodowej do ładowania baterii w ruchu, a także zapalniczkę Które umożliwia użycie wtyczek do ładowania papierosów.

Dodatkowe bity i części w pudełkach zawierają wiele wtyczek, dzięki czemu można zasilać większość laptopów i telefonów komórkowych … ale nie Uzyskać adaptery MagSafe dla starszych modeli MacBook Pros lub Airs. To kosztuje kolejne 14,99 funtów, a jeśli masz MacBook Pro / Air z MagSafe 2, musisz kupić adapter firmy MagSafe-to-MagSafe 2 z firmy Apple na kolejne 10 funtów. (Voltaic sprzedaje konkretną kartę MagSafe 2, ale nie jest dostępna w Wielkiej Brytanii.)

Osoby z modelami MacBook Pro w wersji 2016 lub MacBook powinny mieć możliwość podłączenia istniejących Przewód USB-C do pojedynczego standardowego (typu A) portu USB dostarczonego na baterii V72 i napełnij baterie w ten sposób. Ładowanie będzie stosunkowo powolne, ponieważ port USB jest ograniczony do 10 W. Modele MacBook Pro w wersji 13-watowej są wyposażone w ładowarkę o mocy 61 W.

Niemniej jednak, iPhony lub iPadów pobierają zwykłe (lub lepsze) prędkości za pośrednictwem portu USB – wystarczy połączyć istniejące Kabel błyskawiczny. Czytaj dalej: Apple „próbuje zasilać energią słoneczną MacBook”

Gdzie umieścić panele słoneczne

W maju / czerwcu, w maju / czerwcu, przeprowadziłem testy w Manchesterze, a mój test MacBook Pro był modelem 15in 2015. Zawiera 99,5-watogodzinną baterię, największą z możliwych pojemności, a na pewno większą niż 72-watowe godziny dla baterii Voltaic. Większość baterii laptopa jest od połowy do dwóch trzecich tej pojemności.

Staranie się znaleźć dobre miejsce na opuszczenie paneli słonecznych i baterii okazało się naprawdę wyzwaniem. Ładowanie zajmuje największą część dnia – Voltaic cytuje co najmniej 6,5 godziny niezmielonego słońca, aby uzyskać pełną opłatę wymaganą do zasilania laptopa (choć może to być na przykład jedna sekunda, aby na przykład naładować telefon). P>

Innymi słowy, musisz upewnić się, że miejsce nie będzie pokryte cieniem, gdy słońce przemieszcza się po niebie. Skończyło się na opuszczaniu paneli na mojej masce.

Uwaga na deszcz

Podczas korzystania z zestawu zawsze dbasz o pogodę, ponieważ żaden z nich nie jest wodoodporny. W przeciwieństwie do suszenia ubrań na zewnątrz – jak tylko usłyszysz pitter-patter kroplami deszczu na okno, które instynktownie wyskakuje na zewnątrz. Przed pytaniem, nie, umieszczenie paneli słonecznych pod szkłem lub Perspex nie jest ” Jest to możliwe, ponieważ filtruje większość istotnych promieni UV, które są przekształcane w energię elektryczną – chociaż może to nie jest cała prawda, o czym mówię później, gdy mówię o wynikach testów. Czytaj dalej: Najlepszy zestaw technik festiwalu

Konfiguracja

Muszę zadokować zestaw materiałów Voltaic w dostarczonych instrukcjach, zawierających krótką ulotkę i mały schemat na Same panele słoneczne. Łączenie ze sobą wszystkiego było dosyć niezrozumiałe.

Porty ładowania i rozładowywania baterii są tego samego typu i rozmiaru, co ułatwia zamieszanie, a włączenie tylu adapterów laptopa jeszcze bardziej zamieniło wodę.Ale w końcu to było bardzo proste: jednostka panelu słonecznego ma przewód, który wtykuje prosto do portu INPUT baterii, a gdy przyszedł do rozładunku po prostu podłączyłem adapter MagSafe do portu oznaczonego OUTPUT. Wszystkie inne kable i adaptery można zignorować.

Wyniki testów

Moje testy nie były naukowe, ale w celu uzyskania podstawowego odczytu Początkowo naładowałem baterię Voltaic z sieci aż do jej zgłoszenia Pełny, a następnie użył go do ładowania MacBooka Pro, gdy był praktycznie naładowany akumulatorem. (W tym momencie MacBook Pro wyłączył się i wykazywał symbol baterii, gdy próbowałem go włączyć.)

Oto druga niespodzianka podczas moich testów: nawet naładowana w pełni przez zasilanie sieciowe, akumulator Voltaic Może obciążyć tylko ten MacBook Pro do około 50%, zanim stanie się całkowicie wyczerpany – a jeśli MacBook Pro był używany podczas ładowania, maksymalna opłata MacBook Pro spadła do około 35 procent. Akumulator Voltaic też był zbyt gorący, aby dotknąć podczas rozładowywania, chociaż zapewniono mnie, że wsparcie techniczne Voltaica jest bezpieczne i normalne.

Innymi słowy, nie chodzi tylko o to, że pełne 72 Wat-godziny baterii Voltaic są przenoszone na laptopa. Proces absolutorium nie jest w 100 procentach skuteczny, a wsparcie techniczne Voltaica mówi o stratach w wysokości 25-30%.

Rzeczywistość rzeczywistej rzeczywistości polega na tym, że pobieranie 100 procent opłaty za mój konkretny MacBook Pro za pośrednictwem energii słonecznej Około dwóch części ok. 6,5 godziny ładowania od światła słonecznego – niemal w miarę możliwości w długich dniach lata, jeśli wstajesz na tyle wcześnie!

Dla porównania, jak wyglądają modele MacBooka Akumulatorowe watogodziny, od połowy roku 2016:

  • MacBook 12in (2015): 41,4 watogodziny
  • MacBook Pro 15in (2016): 76 watogodzin
  • MacBook Pro 13in z paskiem dotykowym (2016): 49,2 watogodzin
  • MacBook Pro 13in (2016): 54,5 watty godzin
  • MacBook Air (2015 ): 54 watogodzin

Jak dobrze jest naładować akumulator Voltaic, każdy trudno powiedzieć, a twoje przypuszczenia są tak dobre, jak moje, ponieważ nie mogłem przetestować każdego modelu. Jednak podejrzewam, że z wyjątkiem modeli 15-calowych, pojedynczy wybuch z akumulatora Voltaic zbliżałby się do ładowania wszystkich istniejących urządzeń MacBook (Pro / Air).

Przed podłączeniem akumulatora Voltaic do laptopa, Musieć ustawić napięcie. Wyłącznik fizyczny wybiera wyjścia 12, 16 i 19 V.

Możesz sprawdzić ustawienie napięcia dla swojego MacBooka, patrząc na jego cegłę – mój MacBook Pro wymagał 19V – ale był to chyba najlżejszy element Z całej przygody i obawiałem się nadmuchiwania komputera. Chociaż wskaźnik LED pokazuje ustawienie napięcia, gdy tylko coś jest podłączone do gniazda OUTPUT, nadal martwi mnie, że przełącznik może zostać przypadkowo skorygowany, jeśli na przykład akumulator Voltaic zostanie wyrzucony do plecaka. To co musisz sprawdzić, za każdym razem, gdy używasz baterii Voltaic.

Oto wyniki naszych testów – i pamiętaj, że żaden z nich nie był w żaden sposób naukowy:

Słoneczny pogoda

W połowie maja włączyłem panel do ładowania akumulatora Voltaic o 9 rano i wziąłem go z powrotem o 3.30. Dało to zalecane 6,5 godziny ładowania, a na niebie nie było chmury. Wskaźnik poziomu naładowania akumulatora Voltaic powiedział, że został w pełni naładowany i na pewno MacBook Pro został zwiększony z zera do około 50 procent – ładowanie maksymalnie możliwe dla tego modelu MacBooka Pro.

Mroczna i pogodna pogoda

W dniu, w którym aplikacja na telefon komórkowy „Dark Sky” zgłosiła się jako „Pogodnie”, z okazjonalnymi nasłonecznieniami, 6,5 godziny na zewnątrz pokazała wskaźnik ładowania Voltaica, że ​​bateria wynosiła około 75 procent naładowany. Jednak MacBook Pro został zwiększony jedynie od zera do 13 procent.

Raporty Voltaic wskazują, że chmury Są znaczącym problemem w przypadku ładowania słonecznego i mogą zmniejszyć pojemność ładowania o dowolnej wielkości od 50 do 100 procent. (Oznacza to, że nie ma w ogóle!) Jednak powtórzenie tego testu w podobny dzień, pozostawiając panel na zewnątrz od 8:00 do 8 wieczorem, spowodowało akumulator Voltaic wykazujący pełny ładunek; A następnie MacBook Pro został zwiększony od zera do około 50 procent.

Moral opowieści polega na tym, że opuszczanie paneli przez cały dzień, jeśli to możliwe, daje najlepsze rezultaty, biorąc pod uwagę typowe warunki pogodowe w Wielkiej Brytanii. / P>

Wnętrzach

Wraz z panelami rozmieszczonymi w słonecznym pomieszczeniu wewnątrz, cały dzień ładowania od 9:00 do 19:00 zapewniał 15-procentowy opór dla MacBooka Pro, co jest rzeczywiście lepsze niż się spodziewaliśmy .

Pamiętaj, że akumulator Voltaic został zaprojektowany tak, aby był rozładowywany, oprócz ładowania dość szybko w słoneczny dzień.Pozostawienie paneli słonecznych w słonecznym oknie w pomieszczeniach przez większość tygodnia w nieprzerwanej, słonecznej pogody bardzo prawdopodobnie spowoduje, że bateria Voltaic zostanie w 100 procentach naładowana.

Jest to prawdopodobnie jeden z najbardziej skutecznych sposobów Używanie Voltaiku w Wielkiej Brytanii: jeśli nie jest w użyciu, zostaw baterię Voltaic podłączoną do komórek i rozładuj ją.

Jedną z kwestii, na którą należy zwrócić uwagę i przyznał się zespół pomocy technicznej Voltaic, jest to, że Wskaźnik naładowania akumulatora na akumulatorze Voltaica może być optymistyczny. Przyszliśmy, aby dowiedzieć się, że istnieją tylko dwa podstawowe stany, na które można ufać: puste, w takim przypadku światła ładowania się nie zapalą, ani nie migają pojedynczego światła, ani całkowicie naładowanego, w takim przypadku wszystkie pięć diód LED wskaźników ładowania pozostanie Świeci i nie miga, gdy panel słoneczny jest podłączony.

Podsumowanie: Czy możliwe jest ładowanie energii słonecznej z komputera MacBook?

Prawdopodobnie pobierasz MacBooka IPhone / iPad) ze słonecznej z czysto rozważnych względów środowiskowych, a może dla zabawy. Jeśli robisz to, aby zaoszczędzić pieniądze, dobrze, poczekasz – to około 60 lat nasze obliczenia dla zestawu, aby zapłacić za siebie, a to 365 dni w roku, co jest po prostu Niemożliwe w Wielkiej Brytanii.

To prowadzi nas do najsmutniejszej prawdy o ładowaniu słonecznym w Wielkiej Brytanii. Nie ma to nic wspólnego z zestawem Voltaica, który okazał się być skuteczny, gdy tylko początkowo zostaną pokonane początkowe problemy z zębami. Problem polega po prostu na samej Wielkiej Brytanii.

Nie każdy dzień to słoneczny letni dzień, nie przynajmniej w Manchesterze – i często padają, gdy się tego nie oczekuje.

To jest cholernie fizyczna rzeczywistość życia na wyspie położonej stosunkowo wysoko na półkuli północnej. Przez sześć miesięcy roku, mniej więcej od października do marca, Wielka Brytania ma niewiele światła UV dzięki niskiej pozycji słońca na horyzoncie. Dni są również krótkie, oczywiście, więc w każdej chwili mniej czasu zajmuje ładowanie słoneczne.

Uzyskiwanie pełnej energii z paneli słonecznych w tym okresie prawdopodobnie potrwa tygodnie dziennej ekspozycji na zewnątrz, ale , Oczywiście jest to okres roku, kiedy pada deszcz, więc panele nie mogą być na zewnątrz.

(!!! 10 !!! )

Niemniej jednak, umieszczenie paneli słonecznych za szkłem w celu rozładowania akumulatora przez kilka dni jest realistyczną opcją w okresie wiosenno-letnim i oznacza, że ​​zmienna pogoda jest mniejsza. Możesz trzymać panele w oranżerii, na desce rozdzielczej pojazdu, a nawet w szklarni, ale uważaj, aby temperatura powietrza w otoczeniu się za gorąco. (Nie mogliśmy znaleźć temperatury roboczej podanej dla baterii Voltaic, ale przewodniki online mówią, że baterie litowo-polimerowe nie powinny mieć powyżej 60 stopni Celsjusza).

Wielka nędzna pogoda i położenie na świecie nie jest ” T jedyny problem. Istnieje ryzyko kradzieży. Aby uzyskać najlepsze wyniki, należy pozostawić panele i baterię na zewnątrz, na wolnym powietrzu, przez cały dzień. Twój własny ogród lub podwórko jest prawdopodobnie bezpieczne, ale to jedyne miejsce, o czym myślę. Odkryliśmy również podczas naszych testów, że panele mogą się brudzić, gdy pozostaną na zewnątrz przez długi czas, więc trzeba je oczyścić od czasu do czasu.

Gdzie ładowanie słoneczne, takie jak zestaw Voltaic ma sens? Opinie klientów na stronie internetowej Voltaic pokazują, że pracownicy terenowi i podróżnicy uzyskują dobre wyniki z zestawów.

Jeśli pogoda sprosta wymaganiom specyfikacji, a dzień jest wystarczająco długi, laptop może być uruchomiony zasadniczo na czas nieokreślony Z sieci energetycznej. To dość cholernie fajne i nie zapominaj, że port USB może również ładować telefony lub iPads. Ponieważ panel składa się w zwartej formie nie większej niż duża książka, transport nie jest zbyt dużym problemem.