Jak pisać aplikacje z Swift 3

0
596

Swift jest używany do pisania lub tworzenia aplikacji dla urządzeń typu macOS i iOS. Firma Apple zaprojektowała Swift, aby uzyskać najskuteczniejsze i najskuteczniejsze działanie urządzeń, a Swift 3 rozwija się w swoim imponującym zestawie funkcji.

Co nowego w programie Swift 4?

„Swift zostało wydane jako projekt open-source zaledwie sześć miesięcy temu”, mówi Ted Kremenek, starszy menedżer ds. Języków i Runtimes w firmie Apple. „Duża część tego działania polegała nie tylko na wypuszczeniu GitHub wielu źródeł, ale także na stworzenie w pełni otwartej społeczności, która doprowadzi do szybkiej ewolucji.” Swift 3 to pierwsza większa aktualizacja szybkości, która ma na celu Produkt tej społeczności „.

Kolejnym wielkim aspektem Swift jest to, że już nie chodzi o rozwój iOS i OS X. Odkąd Swift stał się open-source, pojawiła się wersja dla komputerów z systemem Linux. To otworzyło Swift twórcom serwerów, a także aplikatorom.

„Dzisiejsze ekosystemy oprogramowania są naprawdę zróżnicowane”, mówi Kremenek. Niezależnie od tego, czy pracują na serwerach czy pracują nad aplikacjami. Chcemy Swift być wszystkim. Jest to pierwsza poważna aktualizacja, ponieważ Swift został przeniesiony do Linuksa. „

Czytaj dalej: Kompletny przewodnik po kodowaniu i programowaniu na komputerze Mac

Jak pisać Aplikacje z Swift 3: Pierwsze podstawowe zasady z nowym językiem API SWIFT 3

Co może zaskoczyć programistom, Używam Swift 2 (lub wcześniej), jak wiele języków zmienia się w Swift 3. „Dużą rzeczą dotyczącą Swift 3 jest to, że naprawdę chcemy, aby te podstawowe podstawy kształtowały się w sobie i zaczęły budować się na czele,” mówi Kremenek: „Naprawdę chcemy, aby awesomize Swift na zaszczyt.”

Chris Lattner, Dyrektor ds. Działu Narzędzi dla programistów w firmie Apple, zgadza się: „Chcemy sprawić, że podstawowe doświadczenie Swifta będzie świetne.

„To trudny problem, nie chodzi tylko o to, czy używamy przecinków, czy dwukropków, czy też kompatybilności. Robimy wszystko, aby Swift w taki kształt mógłby żyć To na zawsze „.

W Swift jest wiele nowych funkcji:

 • Dostęp do interfejsów API w programie Swift 3. Największą zmianą jest język interfejsu API. Dostęp do API firmy Apple jest istotną częścią tworzenia oprogramowania w języku Swift (i najbardziej nowoczesnych językach). Firma Apple radykalnie zmieniła język API, aby podkreślić przejrzystość. Możesz przeczytać więcej o nowej składni w serwisie Swift.org.
 • Wsparcie dla placów zabaw . Obecnie dostępne jest wsparcie dla Playground w celu pobrania migawek w Xcode 8. Oznacza to, że możesz pobrać najnowszą migawkę Swift w Xcode i zacząć eksperymentować od razu. Nawet nie musisz ponownie uruchomić kodu Xcode. Powinno to ułatwić programistom lepsze poznanie nowego języka w miarę jego rozwoju.
 • Etykietowanie parametrów . Istnieje wiele ciężkich zmian w etykietowaniu parametrów w programie Swift 3. W programie Swift 2 było to zgodne z celem C, ale ponieważ język interfejsu API zmienił się tak bardzo, warto dostosować parametry do Swift.
 • Generatory to kolejny obszar, w którym widać zmianę składni. Podpis jest teraz na górze, a ograniczenia są drugorzędne.
 • Ostrzeżenia . Jeśli masz niewykorzystane wyniki w funkcji, otrzymasz teraz ostrzeżenie. Możesz zmienić to ostrzeżenie, jeśli zachowanie jest zamierzone.

Oprócz dodawania funkcji do programu Swift 3.0 Apple oddaje funkcje. Oto kilka usuniętych funkcji programu Swift 3.0.

 • Składanie deklaracji składni funkcji Currying
 • listy parametrów funkcji var
 • ++ i – operatorzy

  Czytaj dalej: Jak korzystać z Swift Playgrounds i nauczyć się Kod

  Jak napisać aplikacje z Swift 3: Zainstaluj Xcode 8 beta

  Program Swift 3.0 jest teraz dostępny dla wszystkich programistów i nie musisz uczestniczyć w płatnym programie Apple Developer Connection, aby rozpocząć korzystanie z niego. Pobranie kodu Xcode 8 beta umożliwia natychmiastowe użycie języka Swift 3.0. Firma Apple udostępniła również podręcznik języka programowania Swift 3 dostępny w sklepie iBooks, dzięki czemu można uzyskać nowe funkcje i składnię.

  Więcej informacji: Kompletny przewodnik po Swift 3.0: Wszystkie nowe funkcje w języku programowania Applea

  Jak pisać aplikacje z Swift 3: co oznacza Swift jako open source?

  Od grudnia 2015 r. Swift 2 był źródłem otwartym. Ale co to oznacza dla programistów i użytkowników aplikacji?

  Zazwyczaj Open source oznacza, że ​​kod źródłowy programu lub języka programowania jest udostępniany ogółowi społeczeństwa.Programiści mogą następnie kontrolować, modyfikować i wdrażać program w dowolnym miejscu.

  W praktyce oznacza to, że programiści mogą korzystać z języka programowania Swift i zbudować go do wdrożenia w systemach operacyjnych innych niż Apple. W szczególności widzimy Swift na systemach Linux (bo zarówno Linux, jak i OS X mają podobną strukturę podobną do Uniksa). Teoretycznie można było zobaczyć Swift na komputerach z systemem Windows, chociaż wciąż czekamy Aby zobaczyć użyteczną wersję programu Swift w systemie Windows. Istnieją również plotki, że Google, który obecnie korzysta z Javy na Androida, może przenieść się do Swift. Uważamy, że jest to mało prawdopodobne, szczególnie po tym, jak firma Google wygrała sprawę z programem API w Javie w przypadku praw autorskich przeciwko firmie Oracle.

  Możesz także spróbować: Pisanie aplikacji dla Apple Watch

  Świetnie! Czy będziemy mogli uruchamiać aplikacje na iOS na telefonach z Androidem?

  Chociaż możesz używać kodu Swift na innych urządzeniach, nie wierzę, że zobaczysz oprogramowanie OS X i iOS Działa w systemie Windows i Android. Choć łatwiej jest przenosić oprogramowanie z jednego urządzenia do innego, oczekujemy, że firma Apple zachowa kontrolę nad swoimi pakietami SDK (Software Development Kit). Chociaż nie wiemy, które części Swift Apple zamierzają udostępnić oprogramowanie open source, uważamy, że firma Apple nadal zachowuje kod źródłowy dla kodu Xcode, dlatego wciąż będziesz używać Mac do opracowywania oprogramowania OS X i iOS.

  Chociaż Apple jest bardzo prywatną firmą i bardzo chroni własne dzieła, więc dla open-developerów nie będących developerem wydaje się dziwne dopasowanie do firmy. Jednak Apple nie jest obcy społeczności open-source w jakikolwiek sposób. OS X jest oparty na systemie UNIX, a wiele jego elementów oprogramowania jest open source.

  Apple otwiera stronę ze źródłami: „Apple uważa, że ​​korzystanie z metodologii Open Source sprawia, że ​​system Mac OS X jest bardziej solidny, bezpieczny system operacyjny , Ponieważ podstawowe składniki zostały poddane typowi wzajemnej weryfikacji przez dziesięciolecia „.

  Jak napisać aplikacje z Swift 3: Co to jest język programowania Apple Swift? Użyj?

  Język programowania firmy Apple Swift, zaprezentowany po raz pierwszy w WWDC 2014, ma ułatwić programowanie urządzeń z systemem Mac OS X i iOS. W dalszej części artykułu rozważa się, jak Apple Swift jest jak język programowania, jak skonfigurować Apple Swift na komputerze Mac i jak się nauczyć programowania w Apple Swift.

  Swift augments Aby ostatecznie zastąpić, bieżący język programowania Objective-C w Apple. Cel-C został opracowany w latach osiemdziesiątych i wprowadzony na rynek Mac w 1996 roku. Przed rokiem 2014 minęło 17 lat, od kiedy Apple wydało nowy język programowania, więc Swift jest bardzo ważny dla społeczności programistów Apple.

   Firma Apple przedstawia Swift, nowy język programowania dla iOS i Mac OS X
  • Podczas konferencji developerskiej firma Apple publikuje nowe narzędzia dla programistów
  • Co Apple wprowadził na WWDC 2014?

  !!! 10!

  Jak pisać aplikacje z Swift 3: Co to jest język programowania Apple Swift?

  Swift jest językiem programowania dla kakao i kakao Touch (które są ramy programowania dla Mac OS X i iOS). Programy Swift są tworzone przy użyciu Xcode 6, najnowszej wersji zintegrowanego środowiska programistycznego firmy Apple (IDE).

  Swift jest stosunkowo nowym językiem programowania, wprowadzonym w 2014 r., Ale zaprojektowany tak, aby siedzieć obok istniejącego -C (co oznacza, że ​​programy OS X i iOS były rozwijane za pomocą To umożliwia programistom dodawanie kodu Swift do istniejących aplikacji bez konieczności zastępowania wszystkich starszych kodów Objective-C.

  Jak napisać aplikacje Z Swift 3: Jakie są zalety programowania w Apple Swift?

  Firma Apple określiła wiele zalet, które Swift ma w stosunku do starszego klauzuli Cel-C. Ponieważ język jest stosunkowo nowy, wiele pozostaje do Ale oto niektóre z powodów, dla których Swift jest lepszym językiem programowania niż Objective-C:

  Apple Swift posiada czystą składnię

  Apple Swift jest zaprojektowany tak, Język programowania do odczytu i kod. Składnia Swifta (formatowanie) nie wymaga półprostych na końcu ea Ch line i funkcje są łatwiejsze do zrozumienia. Na przykład skromne polecenie Drukuj, które większość osób znających Basica to NSLOG w Objective-C (NS to powrót do firmy NextStep, firmy, którą Steve Jobs założył, kiedy opuścił firmę Apple, która pokazuje, jak dużo starszego Apple Zastąpienie); W Swift ten rozkaz jest znacznie bardziej znany „println”. Jest mniej symboli wymaganych do kodeksowania, a ogólnie Swift jest znacznie wydajniejszy niż Objective-C.

  Jeśli spojrzymy na klasyczny program Hello World w każdym języku (program, który pisze & ldquo; Hello, world ! & Rdquo; na ekranie). Widać, że Swift jest prostszy i ma sens bardziej niż Cel-C.

  Witaj świecie

  Oto jak program Hello World pojawia się w Objective-C:

  #import

  #import

  int main (void)

  {

  NSLog \ N „);

  return 0;

  }

  Swift: Hello World

  Tu jest Jak wygląda program Hello World w programie Swift:

  println („Witaj, świecie!”)

  Jak widać, Swift jest znacznie czystszy i prostszy Kod do czytania i uczenia się. Oto kilka innych funkcji, które Apple wymienia jako ważne dla zapewnienia kodeksu wyrazistego:

  • Zamknięcia ujednolicone z funkcjami wskaźników
  • Tuple i wiele wartości zwracanych
  • Generatory
  • Szybka i zwarta iteracja w zakresie lub kolekcji
  • Struktury wspierające metody, rozszerzenia i protokoły.
  • Wzorce programowania funkcji, np .: mapowanie i filtrowanie

  Zarządzanie pamięcią Apple Swift

  Jedną z największych zalet Swift jest to, że programiści nie muszą zarządzać przydziałami pamięci. W zmiennych Swift są inicjowane przed użyciem, tablice i liczby całkowite są sprawdzane pod kątem przepełnienia, a pamięć jest zarządzana automatycznie. To sprawia, że ​​Swift język programowania jest bezpieczniejszy dla programistów, którzy nie są tak doświadczeni. Zarządzanie pamięcią Swift sprawi, że aplikacje będą bardziej niezawodne, co przyniesie korzyści programistom i programistom.

  Kompletny przewodnik ułatwiający wprowadzanie do obrotu skutecznej aplikacji na iOS w App Store

  Pisanie aplikacji Z Swift 3: Gdzie można uzyskać Apple Swift dla mojego Maca?

  Swift jest częścią Xcode IDE (zintegrowanego środowiska programistycznego) dostępnego jako bezpłatny program do pobrania z Mac App Store.

  Jak pisać aplikacje z Swift 3: czy powinienem się nauczyć jak programować w Swift?

  Ogólny konsensus twórców wydaje się być taki, że Swift to świetny język programowania . Swift jest podobny pod wieloma względami do Pythona, innego wysoko ocenianego języka programowania. Swift powinien być znacznie łatwiejszym językiem programowania dla nowych użytkowników niż Cel-C. Python jest regularnie używany jako język wybrany dla zajęć programowania, więc wielu programistów może już znać większość składni Apple Swift.

  Czytaj więcej: Jak kodować za pomocą Pythona Na Maca

  Lepiej jest też tworzyć programistom, którzy będą łatwiej używać czystszej składni.

  Jeśli spędzasz dużo czasu na poznaniu Celu-C, powinieneś się dowiedzieć wiele o Swift sprawia, że ​​życie staje się łatwiejsze, chociaż konieczność przestawienia się na nowy język programowania wymaga uczenia się nowego kodu, co będzie rozproszenie dla obecnych programistów. Ale w dłuższej perspektywie spodziewany jest szybki kodowanie nawet dla doświadczonych programistów typu Objective-C.

  Swift nie ułatwia przenoszenia kodu z systemu Mac OS X i iOS na inne platformy, na przykład Android. Wielu programistów waży zalety szybkiego rozwoju przed dalszym zamykaniem w środowisku firmy Apple. Na razie firma Apple obsługuje zarówno kod Celive-C, jak i Swift do budowy aplikacji Cocoa i Cocoa Touch, ale w końcu oczekujemy, że przeniesie się do Swift.

  Jak napisać aplikacje z Swift 3: Jak Czy nauczyć się szybkiego programowania?

  Jeśli uczysz się Swifta, będziesz mieć dostęp do wielu zasobów. Możesz pobrać Xcode z App Store, a firma Apple wydała już książkę na temat szybkiego programowania w sklepie iBooks: Swift Programming Language (iBooks Store). Klienci mogą pobrać książkę przypadkowo, nie musisz być zarejestrowanym programem Apple Developer.

  Książka języka Swift w języku programowania firmy Apple może być czytana przy użyciu iBooków na Mac OS X lub można ją przeczytać na iPadzie ( Lub iPhone). Książka firmy Apple przenosi użytkownika od Operatorów Podstawowych do Dziedziczności; Ale książka Swift Programming Language nie obejmuje rozwoju aplikacji na iOS w środowisku Xcode. Spodziewamy się bardziej szczegółowych książek dotyczących Swift, a także samouczków dla początkujących.

  Oto niektóre zasoby programowania Apple Swift:

  • Swift Programming Language (iBooks Store)
  • Swift Language Language
  • Używanie Swift z kakao i Objective-C

  Zalecamy również sprawdzenie podręczników online w witrynach Takie jak Udemy, które oferuje wiele kursów dla programistów, w tym:

  • iOS 9 i Swift Mastery: Utwórz 11 aplikacji z Swift
  • Dowiedz się, jak zbudować 20 witryn internetowych i 14 aplikacji dla iOS 9 z firmą Swift

  W międzyczasie wielu programistów korzysta z internetu, aby zarysować Swift i jego funkcje. Oto kilka świetnych stron internetowych, które potencjalni programiści Swift powinni zakładać:

  • Szybko funkcjonalnie
  • Reddit / r / swift

  Świetne filmy internetowe z uniwersytetów takich jak Stanford, MIT i Harvard. Sprawdź, jak rozwijać aplikacje na iOS 9 w Stanford z szybkim kursem w usłudze iTunes U. Oglądanie tych informacji to świetny sposób na omówienie ogólnego rozwoju

  Daj nam znać więcej stron internetowych programowania Swift (lub książek) w Sekcja komentarzy.

  Jak napisać aplikacje z Swift 3: Jaki jest najlepszy sposób nauczyć się programu Swift od podstaw?

  Jeśli jesteś początkującym programistą lub chcesz nauczyć się programować Generalnie istnieje szereg stron internetowych i usług, które mogą pomóc. Oto niektóre z najlepszych witryn kodujących:

  • Codeacademy. Ta bezpłatna społeczność uczenia się uczy cyfrowych umiejętności. Nie ma jeszcze programu Swift, ale trzyma się za rękę podczas nauki Pythona. To jest świetny język, na którym się zaczynasz.
  • Naucz Pythona Hard Way. Pomimo dość złowieszczego brzmienia, ta książka i kurs są najlepszym sposobem na poznanie początkujących programistów.
  • MITX 6.00.1x: Wprowadzenie do informatyki i programowania przy użyciu Pythona. Ten kurs jest przeznaczony dla studentów MIT i Harvard, którzy nie posiadają wcześniejszego doświadczenia w zakresie informatyki ani programowania. I wszystkie materiały i kursy są dostępne online. To najlepszy szorstki przewodnik, aby zacząć programowanie, o którym wiemy (filmy są dość zgrabne, jeśli interesuje Cię ogólnie)

  Jeśli nie wystarczy, możesz Już grał w Flappy Bird w Swift dzięki programistce Nate Murray. Kod Swift dla Flappy Bird jest dostępny na GitHub.

  Daj nam znać o innych linkach lub zasobach, które uważasz, że powinniśmy dodać.

  Zobacz też:

  Pełny podręcznik do Swift 3 i jego nowych funkcji

  macOS Sierra ogłosił w WWDC

  Podgląd iOS 10: pierwsze wrażenia z iOS 10 beta