Jak otworzyć pliki Apple Numbers na komputerze z systemem Windows

0
7451

Arkusze kreowane w programie Apple Numbers mogą być cudownymi rzeczami, ale otwierając je Excel na komputerze z systemem Windows to coś gorszego. Można to zrobić, przy niewielkiej pomocy z iCloud.

W tym artykule pokazano, jak otwierać i edytować pliki .numers w systemie Windows. Przeczytaj dalej: Jak korzystać z liczb dla komputerów Macintosh

Co to jest plik .numberers?

Numery to odpowiednik Apple w programie Excel. Pochodzi z każdym nowym Macem i jest dostępny bezpłatnie dla wszystkich użytkowników Mac za pośrednictwem aplikacji App Store.

Gdy w programie Numbers zostanie utworzony arkusz kalkulacyjny, aplikacja zapisze go w formacie plików .numers. Jest to w porządku, jeśli chcesz dzielić się nim z innymi użytkownikami komputerów Macintosha, ale ma problemy z Excelem, ponieważ aplikacja Microsoft nie może bezpośrednio otworzyć plików .numers.

To potrzebuje pomocy Aplikacje webowe iCloud firmy Apple.

Jak otworzyć plik .number na komputerze z systemem Windows

Aby uzyskać plik .numers w rozpoznawalnym stanie systemu Windows, najpierw musisz go otworzyć W wersji Numbers w iCloud. Jest to darmowa wersja aplikacji firmy Apple, do której dostęp jest online, podobnie jak Office online lub Dokumenty Google.

Potrzebujesz konta iCloud, ale jeśli używasz programu iTunes, IPhone lub iPad, może być już dobrze.

Firma iCloud używa identyfikatorów Apple, więc jeśli tego nie masz, musisz szybko utworzyć darmowe konto. W tym celu odwiedź witrynę Utwórz produkt Apple ID i postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie. Utworzyliśmy również przewodnik krok po kroku dotyczący sposobu zmiany, tworzenia lub resetowania identyfikatora Apple ID, który można przeczytać, aby uzyskać więcej informacji. Czytaj dalej: Alternatywy dla liczb dla komputerów Macintosh

Korzystanie z programu iCloud

Po uruchomieniu Apple ID w celu otwarcia pliku .numers. Przejdź do witryny www.icloud.com, a następnie zaloguj się za pomocą swojego identyfikatora Apple.

Teraz należy widzieć różne aplikacje, na które składają się: poczta, kalendarz, zdjęcia, notatki, strony i większość A następnie kliknij ikonę koła zębatego na karcie Numbers.

Dwukrotnie kliknij ten ostatni, a następnie kliknij ikonę koła zębatego w Na górze ekranu, które otworzy menu rozwijane.

Na górze listy jest Prześlij arkusz kalkulacyjny. Zaznacz tę opcję, a następnie przejdź do pliku .numers i kliknij przycisk Otwórz.

Edycja i udostępnianie pliku .number

Z otwartym plikiem .numbers można wybrać albo zmodyfikować Wersja online Numbers, która będzie w porządku dla podstawowych zadań i przeglądania arkusza kalkulacyjnego lub eksportowania go w formacie akceptowanym przez program Excel.

Aby utworzyć plik .xlsx, upewnij się, że plik .numers jest Otwórz, a następnie przejdź do ikony klucza w prawym górnym rogu ekranu. Kliknij to i pojawi się menu rozwijane.

Wybierz Pobierz kopię, a następnie wybierz Excel z menu Lista plików.

Teraz Numbers konwertuje plik na jeden, W programie Excel.

To wszystko. Teraz możesz swobodnie korzystać ze szczęścia w arkuszach kalkulacyjnych i nie można zapisać formatu pliku.