Jak oglądać Wimbledon 2017 na iPhone’a lub iPada

0
430

Mistrzostwa Wimbledonu 2017 zaczynają się w poniedziałek (3 lipca 2017) i trwają do niedzieli 16 lipca – jeśli nie możesz dotrzeć do telewizora, Działania, można łatwo oglądać transmisję na żywo przez Wimbledon na urządzeniu przenośnym. Oto nasz przewodnik po Wimbledonie 2017 w telefonie iPhone lub iPadzie. Wytłumaczamy również, jak oglądać Wimbledon na komputerze Mac.

Czy legalnie przesyłać kanały BBC na telefony komórkowe?

Po pierwsze. Potrzebujesz licencji telewizyjnej , aby obejrzeć Wimbledon na iPlayer. Tak było w przypadku, gdy potrzebna jest tylko licencja telewizyjna, aby oglądać transmisję na żywo, ale we wrześniu 2016 r. Prawo zostało zmienione i teraz potrzebujesz licencji, nawet jeśli oglądasz pobieranie w późniejszym terminie. To wszystko jest tutaj wyjaśnione.

Jak oglądać Wimbledon na iPhoneie i iPadzie

Najbardziej oczywistym sposobem na oglądanie Wimbledona na telefonie iPhone jest użycie aplikacji BBC iPlayer. Jeśli nie masz już tego, możesz pobrać iPlayer z App Store.

Możesz uruchomić transmisję na żywo niektórych programów, a kiedy wcześniej testowaliśmy usługę, stwierdziliśmy, że strumienie telewizorów wyniosły około 45 sekund za telewizorem. Przesyłanie przez minutę ponad 4 G (BBC ostrzega, że ​​mogą obowiązywać opłaty za dane) wykorzystywało 10 MB danych (co oznacza 300 MB danych przez pół godziny), a przesyłanie strumieniowe przez sieć 3G – 4 MB danych (120 MB danych przez ponad pół godziny).

Jakość była nieco lepsza niż przez TVCatchup (nasza druga opcja, poniżej), ale prawdopodobnie zależy to od zasięgu.

iPlayer to świetny sposób na oglądanie meczów na żywo w Wimbledonie, ale można oglądać dowolny mecz w swoim czasie wolnym – więc jeśli przegapisz mecz, łatwo jest nadrobić zaległości.

Jeśli nie znajdziesz Wimbledonu na liście Polecane programy, sugerujemy przewinięcie się na początek strony i wpisz Wimbledon w polu wyszukiwania.

Używanie danych

Chcesz przechowywać karty na swoim użyciu danych , jeśli przesyłasz strumieniowo przez połączenie komórkowe (3G / 4G) – można zauważyć, że zaledwie kilka minut na żywo można zużyć kilka MB danych. Bądź ostrożny, jeśli masz ograniczony miesięczny limit danych.

Jak oglądać wimbledon na iPlayer za granicą

Musisz także być w Wielkiej Brytanii, aby obejrzeć brytyjski reportaż o wydarzeniu – BBC IPlayer jest zablokowany geograficznie – chociaż oczywiście inne kraje mają zasięg własny i prawdopodobnie łatwiej byłoby znaleźć i pobrać aplikację dokonaną przez lokalną sieć telewizyjną.

Jest to stosunkowo proste, aby wyświetlić dane geograficzne Treści, gdy jesteś za granicą, oczywiście – omawiamy użycie technologii VPN w celu obejścia tych przeszkód w naszym artykule Jak korzystać z iPlayer za granicą, na telefonach iPhone, iPad, Mac lub PC. Pamiętaj, że jest to sprzeczne z zasadami.

Jak oglądać Wimbledon 2017 na komputerach Mac lub PC

Aby obejrzeć Wimbledon 2017 na Macu, po prostu odwiedź bbc.co.uk / Iplayer w wersji dla komputerów stacjonarnych.

Jeśli chcesz oglądać mecz na żywo, wybierz BBC One lub BBC Two w sekcji Kanały telewizyjne – upewnij się, że wybrano właściwy dzień. Po prawej stronie zobaczysz listę programów i możesz wybrać, co jest transmitowane i oglądać na żywo.

Podobnie jak w przypadku aplikacji na iPhone, można oglądać dowolny mecz, który został Przeszło pięć dni. Aby znaleźć mecze, zalecamy przeszukiwanie Wimbledonu w polu wyszukiwania w prawym górnym rogu.

Ciesz się tenisem.