Jak oglądać telewizję na żywo i telewizję satelitarną w Apple TV

0
63

Niektóre osoby mogą mieć telewizor Apple w pokoju, w którym dany telewizor nie jest podłączony do anteny lub anteny satelitarnej, w którym to przypadku mogą szukać sposobu na oglądanie, a może nagrywanie telewizji na żywo.

Można oglądać telewizję na żywo na Apple TV, chociaż w naszym doświadczeniu jakość nie jest tak dobra.

Istnieje kilka aplikacji, których możesz użyć.

W nowszych modelach Apple TV możesz pobrać aplikację o nazwie TVPlayer z App Store. Ta aplikacja oferuje program telewizyjny, który ułatwia wybór kanału i programu, który chcesz oglądać. Oferuje również usługę OnDemand – ale pamiętaj: to nie są kanały brytyjskie i jest to usługa premium, za którą będziesz musiał dodatkowo zapłacić.

Jednak nie ma wymiany Freeview. Oferta kanałów obejmuje BBC 1, 2 i 4, a także kanały 4 i 5, ale nie ma prawie żadnego z oferowanych dodatkowych kanałów – na przykład ITV 2 lub ITV 3. Warto zauważyć, że nie ma nawet takiego samego zakresu kanałów, jak w przypadku transmisji telewizyjnej na żywo za darmo na stronie TV Player lub w aplikacji TV / iPad na odtwarzaczu TV, gdzie wybór jest bliższy Freeview. Zgadujemy, że dzieje się tak z powodu problemów licencyjnych, które pojawiają się wraz z postscriptum, że sytuacja ta prawdopodobnie się zmieni.

Niektóre najlepsze kanały premium są dostępne za pośrednictwem aplikacji TV Viewer, takiej jak History, Discovery i Cartoon Network, choć aby uzyskać do nich dostęp, trzeba zapłacić 4,99 GBP miesięcznie. Spowoduje to również odblokowanie funkcji Catch-up, chociaż jest to ograniczone do kilku wyżej wymienionych kanałów premium i nie obejmuje takich programów jak BBC lub ITV.

Niestety, nawet jeśli zapłacisz, wszystkie kanały będą przesyłane strumieniowo w standardowej rozdzielczości (SD). Innymi słowy, wyglądają nieco niewyraźnie na przekazach HD, które są obecnie normą w większości salonów (choć niektóre osoby lepiej radzą sobie z brakiem definicji niż inne). Dotyczy to zarówno strumieni na żywo, jak i nadrabiania zaległości. Nawiasem mówiąc, jest on przesyłany strumieniowo tylko w aplikacji i nie ma możliwości pobrania treści, co może pomóc w uniknięciu buforowania, jeśli masz wolne połączenie sieciowe.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:   Jak trwale usunąć swoje konto na Instagramie

Jak oglądać telewizję na żywo za pomocą aplikacji TVPlayer.

Aby oglądać telewizję na żywo za pomocą aplikacji TVPlayer na Apple TV, wykonaj następujące czynności:

  1. Pobierz i otwórz aplikację TVPlayer na swoim Apple TV.
  2. W górnej części interfejsu widoczne są następujące opcje: Telewizja na żywo, Catchup, Kanały, Przewodnik, Konto. Przewiń do Live TV.
  3. Przewiń listę kanałów w Wielkiej Brytanii, aby wybrać tę, którą chcesz oglądać.
  4. Jeśli chcesz najpierw zapoznać się z przewodnikiem, przewiń do opcji Przewodnik i wybierz ją.
  5. Znajdź program, który chcesz obejrzeć (nie możesz wybrać czegoś w przyszłości lub przeszłości).

Jak zauważyliśmy, jakość przesyłania strumieniowego jest niska.

Inną opcją jest użycie aplikacji TVCatchUp i przesyłanie strumieniowe telewizji na żywo z iPhone’a lub iPada. Uznaliśmy, że treść jest nieco lepszej jakości, ale oczywiście nie mogliśmy jednocześnie korzystać z naszego iPhone’a.

Potrzebujesz pomocy?
Dzwoń do nas śmiało 📞 22 60 22 191

Wypróbowaliśmy dwie inne aplikacje na Apple TV: iBox obiecuje dostarczyć wysokiej jakości telewizję na żywo do Apple TV, ale niestety za każdym razem, gdy próbowaliśmy go używać, rozbił się. Z komentarzy wydaje się, że aplikacja działa tylko z subskrypcją.

Próbowaliśmy także freeair.tv, który obiecał „oglądać i nagrywać telewizję na żywo”, ale wymagał osobnego sprzętu i wydawał się być przeznaczony dla amerykańskiej publiczności.

Sugerujemy, że jeśli chcesz oglądać telewizję na żywo na Apple TV, podłącz telewizję do anteny lub anteny satelitarnej.

Przeczytaj nasz Przewodnik po zakupach Apple TV i więcej informacji na temat Apple TV. Oto, co zrobić, jeśli Twój Apple TV nie połączy się z Wi-Fi.

Możesz oczywiście oglądać BBC na żywo za pośrednictwem aplikacji BBC iPlayer.

Jak oglądać telewizję satelitarną na Apple TV.

Jak wspomniano wcześniej, większość brytyjskich gospodarstw domowych może uzyskać Freeview, ale jest też drugi poziom kanałów, często błędnie i anachronicznie określany jako „telewizja satelitarna”. Zazwyczaj są one pompowane do większości domów za pomocą anteny satelitarnej, połączenia kablowego lub wyposażonego w Internet dekodera, takiego jak YouView. Tutaj widzowie mogą uzyskać dostęp do kanałów premium, takich jak Sky One, Fox i Comedy Central, a także filmy i kanały sportowe – choć zawsze wymagana jest miesięczna opłata abonamentowa.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:   Jak zrobić hashtag na Macu

Obecnie jedynym sposobem na uzyskanie dostępu do Apple TV bardziej popularnymi kanałami w tej drugiej warstwie jest instalacja i subskrypcja Now TV. Chociaż teraz TV jest własnością Sky, płacisz za nią w całkowicie niezależnej miesięcznej subskrypcji. Innymi słowy, nie jest to klon / odgałęzienie aplikacji Sky Go, a nie masz automatycznie telewizji teraz, jeśli masz abonament Sky.

Większość osób decyduje się na usługę telewizyjną 7,99 funtów za rozrywkę, która zapewnia wspomniane wyżej kanały i więcej, ale możesz też (lub dodatkowo) zapisać się do usługi Sky Cinema Pass w cenie 11,99 funtów, aby uzyskać ofertę na Sky’s kanały filmowe subskrypcji oraz przepustki dla dzieci w cenie 3,99 GBP dla dzieci, aby dodać wiele zwykłych kanałów dla dzieci. Dostępne są również karnety Sky Sports, począwszy od 8,99 GBP za dzień lub 33,99 GBP za miesiąc. W przeciwieństwie do większości usług telewizyjnych premium nie ma minimalnego okresu subskrypcji z Now TV, a możesz anulować w dowolnym momencie.

W zamian otrzymujesz transmisję na żywo w jakości 720p, nadrabianie zaległości i telewizję box-set. Oferta „dogonić” i „box-set” jest wolna od reklam i zwiastunów, chociaż podczas oglądania kanałów na żywo zobaczysz zwykłe przerwy reklamowe. W szczególności można również „dostroić się” do subskrypcji Now TV za pośrednictwem aplikacji na telefony i tablety lub za pomocą dekodera o wartości 14,99 GBP. To sprawia, że ​​Now TV jest dość atrakcyjną ofertą.

Nadal potrzebujesz pomocy?
Zadzwoń 📞 22 60 22 191