Jak oglądać telewizję i filmy na iPhonie i iPadzie za pomocą aplikacji TV

0
79

Aplikacja telewizyjna jest już od pewnego czasu stałym elementem iPhone’a i iPada. Pojawił się w Wielkiej Brytanii w 2017 roku, kiedy zastąpił aplikację Wideo. Aplikacja telewizyjna dotarła jeszcze wcześniej w USA.

Kiedy Apple po raz pierwszy przedstawiło aplikację, jest to rozwiązanie problemu, który ma tak wiele do obejrzenia w tak wielu aplikacjach. Dzięki Netflix, Amazon i usługom lokalnym w Twoim kraju strumieniowanie niezliczonych filmów i programów telewizyjnych znalezienie czegoś do oglądania może zająć cały wieczór.

Pomysł Apple polegał na stworzeniu aplikacji bibliotecznej, w której można wyszukać coś do obejrzenia, a następnie zobaczyć, gdzie była dostępna – i wybrać najlepszą ofertę. Jeśli film jest darmowy na Netflix, w końcu nie będziesz chciał płacić za oglądanie go w iTunes. Użytkownicy mogą również przejść bezpośrednio do rzeczy, które już oglądają, w sekcji Up Next.

Pomyśleliśmy, że aplikacja telewizyjna była całkiem zgrabna, chociaż jest kilka funkcji, które były kiedyś w aplikacji wideo, których brakuje – jak następny odcinek gry Peppa Pig automatycznie). Apple najwyraźniej uznało, że musi zrobić więcej, ponieważ firma ogłosiła, że ​​zmiany w aplikacji telewizyjnej pojawią się w 2019 roku.

Zmiany obejmują dostęp do aplikacji telewizyjnej na większej liczbie urządzeń. W tej chwili aplikacja telewizyjna jest dostępna nie tylko na iPhonie i iPadzie, ale można jej także używać na Apple TV, ale później w 2019 r. Będzie ona dostępna na komputerach Mac, smart TV oraz urządzeniach Roku i Amazon FireTV. Przeczytaj o urządzeniach, z którymi będzie współpracować aplikacja Apple TV.

Patrzymy na Jak korzystać z aplikacji telewizyjnej na Apple TV w oddzielnym artykule.

Dowiedz się więcej o planach Apple dotyczących uruchomienia własnej usługi przesyłania strumieniowego tutaj.

Co można oglądać w aplikacji telewizyjnej ?.

Apple TV App pobiera treści z takich aplikacji, jak iPlayer, iTV Hub, Classic, My 5 i aplikacja dla dzieci Hopster. Znajdziesz także Prime Video i Netflix.

Istnieje również treść z aplikacji subskrypcji filmów: MUBI, Sundance Now, Shudder i Classix. I aplikacja subskrypcji dokumentalnej Curiosity Stream.

Jak korzystać z aplikacji telewizyjnej.

Po otwarciu aplikacji zobaczysz ekran Oglądaj teraz. Przy pierwszym użyciu aplikacji zobaczysz film wideo Witamy w aplikacji Apple TV, który pokazuje, czego możesz się spodziewać po aplikacji.

Po rozpoczęciu korzystania z aplikacji zobaczysz skrót do ostatnich rzeczy, które oglądałeś w tej sekcji Up Next.

Co oglądać pokazuje treść, którą Apple naciska, zbiór opcji BBC, ITV, My5, w tym Blue Planet II, jestem Celebrity, X Factor i inne popularne programy.

Zobaczysz również sekcje dla Best of BBC, Best of ITV Hub, Best of My 5, Ulubione dla dzieci, Nowe wydania w iTunes, Filmy, które kochamy i Ostatnio oglądane.

W połowie strony znajduje się także sekcja Przeglądaj według kategorii, która ułatwia wyszukiwanie według gatunku serialu telewizyjnego (komedia, dramat, rzeczywistość, dokument i sport). Nie znajdziesz jednak wszystkiego, co jest dostępne tutaj – na przykład niektóre programy, które znamy, są w iPlayer, takie jak Have I Got News For You, nie można znaleźć w ten sposób.

Jak znaleźć to, co chcesz oglądać za pomocą aplikacji TV.

Jeśli chcesz znaleźć konkretny program i nie jest on prezentowany przez Apple, łatwo go wyszukać.

 1. Stuknij w Szukaj w prawym dolnym rogu ekranu i wpisz nazwę pokazu.
 2. Stuknij wyniki, aby zobaczyć, gdzie są dostępne i zacząć oglądać.

Jak oglądać filmy filmy w aplikacji telewizyjnej.

Na razie aplikacja telewizyjna nie prezentuje naprawdę dobrze filmów.

Jeśli chcesz obejrzeć film, możesz zobaczyć, co jest dostępne, przewijając stronę Watch Now, aż dojdziesz do sekcji Films We Love.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:   Jak naprawić znikający Dock na Macu

Stuknij w Zobacz wszystko, aby zobaczyć wybór Apple. Szczerze mówiąc byliśmy trochę rozczarowani widząc tutaj tylko trzy rekomendacje filmowe. Święta Bożego Narodzenia tuż za rogiem miały nadzieję, że zobaczymy jeszcze kilka filmów rodzinnych.

Apple ma również sekcję Hit Films, która zawiera podgląd kilku popularnych filmów.

Inną opcją jest przejście do strony wyszukiwania, gdzie zobaczysz Trending Films (Elf nie jest zaskakująco jedną z najpopularniejszych opcji w tej chwili – na Amazon Prime Video i iTunes).

Możesz również wyszukać film, aby zobaczyć opcje, gdzie możesz go obejrzeć.

Wiedząc, że film „Człowiek na Księżycu” jest obecnie dostępny w iPlayer, użyliśmy aplikacji telewizyjnej, aby go wyszukać i cieszymy się, że zostaliśmy nagrodzeni linkiem do obejrzenia go na iPlayer.

Potrzebujesz pomocy?
Dzwoń do nas śmiało 📞 22 60 22 191

Innym sposobem na znalezienie treści za pomocą aplikacji telewizyjnej jest kliknięcie na Cast Załaduj obraz, aby zobaczyć inne programy lub filmy, w których pojawia się dana osoba. Więc jeśli lubisz określonego aktora, łatwo jest znaleźć inne filmy, w których grają.

Możesz także przeglądać pokrewną zawartość w ten sam sposób.

Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak możesz bezpłatnie oglądać filmy na iPhonie lub iPadzie, przeczytaj to.

Jak automatycznie odtwarzać następny film w aplikacji TV.

Mamy osobny artykuł dotyczący faktu, że aplikacja telewizyjna nie odtwarza automatycznie następnego filmu, jeśli kupiłeś serię z iTunes.

To bardzo irytujące, jeśli często zwracasz się do iPada, aby zabawiać dzieci podczas długiej podróży samochodem. Oto, co zrobić, jeśli korzystasz z aplikacji telewizyjnej na telefonie iPhone i nie odtwarza ona automatycznie następnego filmu.

Jak oglądać programy telewizyjne i filmy w aplikacji telewizyjnej.

Po znalezieniu spektaklu lub filmu, który chcesz obejrzeć, dotykając dowolnego z programów, które Apple pokazało na stronie Oglądaj teraz w aplikacji telewizyjnej, lub przeszukując Cię, możesz rozpocząć oglądanie. Oto jak to zrobić:

 1. Stuknij w obraz okładki tego programu.
 2. Spowoduje to przejście do strony tych programów, gdzie można zobaczyć ocenę, wynik Rotten Tomatoes i inne informacje. Zobaczysz także opcje, gdzie można obejrzeć program lub film. BBC iPlayer, Prime Video, My5 i tak dalej.
 3. Jeśli chcesz zobaczyć, które odcinki są dostępne do oglądania w innych aplikacjach, dotknij kropek w niebieskim kółku, aby zobaczyć opcje: Otwórz w My5, Otwórz w melodiach, Otwórz w Prime Video i tak dalej …
 4. Następnie możesz wybrać opcję Otwórz w odpowiedniej aplikacji lub Dodaj do następnej.

Jeśli nie masz jeszcze zainstalowanej aplikacji towarzyszącej, w której chcesz oglądać zawartość, musisz to zrobić.

Po pierwszym dotknięciu, aby odtworzyć program w aplikacji towarzyszącej (iPlayer, Amazon Prime Video itp.), Zobaczysz stronę informującą o aplikacjach, których możesz używać z aplikacją telewizyjną, i powiadomi Cię o tym, że informacje o tym, co oglądasz, będą udostępniane Apple. Jest tak tylko po to, aby umożliwić oglądanie z dowolnego miejsca na dowolnym urządzeniu. Stuknij Kontynuuj, a aplikacja otworzy się i rozpocznie się odtwarzanie odcinka.

Oglądanie treści w aplikacji iPlayer.

Wybraliśmy Blue Planet II, jedną z rekomendacji Apple What to Watch. Jest dostępny w iPlayer lub iTunes.

 1. Aby obejrzeć pierwszy odcinek w iPlayer, wszystko, co musieliśmy zrobić, aby zobaczyć, było dotknięcie niebieskiej strzałki obok Play w BBC iPlayer – to albo zacznie grać od początku pierwszego odcinka, albo jeśli już zacząłeś oglądać, będzie on miał od miejsca, w którym skończyłeś.
 2. Ewentualnie możesz dotknąć dowolnego z wymienionych odcinków, aby go obejrzeć.
 3. Po wybraniu odcinka, który chcesz obejrzeć, aplikacja iPlayer otworzy się na iPhonie z tym odcinkiem gotowym do gry.
CZYTAJ RÓWNIEŻ:   Jak wyczyścić Ostatnio odtwarzane w Apple Music

Oglądanie treści w aplikacji My5.

Kiedy próbowaliśmy oglądać Peppę Pig, były opcje do oglądania w My5, iTunes lub, jeśli masz abonament, w Amazon Prime Video.

 1. Zaczęliśmy od obejrzenia linku do Pig Peppa, którą Apple dostarczył w dziale Ulubione dla dzieci.
 2. Aby oglądać w My5, wszystko, co musieliśmy zrobić, to dotknąć niebieskich kółek kropkami i wybrać: Otwórz w My5.
 3. Otworzy się aplikacja My5 ze wszystkimi dostępnymi odcinkami Pig Peppa.
 4. Alternatywnie możesz przejść do określonego odcinka.
 5. Zobaczysz również różne odcinki wymienione w aplikacji telewizyjnej Apple – są to odcinki, które można kupić w iTunes (dzięki czemu można je pobrać na urządzenie i nie trzeba oglądać reklam). Możesz także zobaczyć opcję Subskrybuj (oznacza to, że są one dostępne w Amazon Video). Jeśli odcinek jest dostępny w My5 (lub dowolnej innej aplikacji kompatybilnej z TV, zobaczysz to jako opcję).
 6. Korzystając z konkretnego odcinka Peppa Pig z serii 5, który został wymieniony jako dostępny na My5, zabrano nas bezpośrednio do tego odcinka (który grał po około minucie reklam z kanału 5).

Oglądanie treści w aplikacji Amazon Prime Video.

Aby oglądać zawartość z Amazon Prime Video, musisz najpierw zainstalować tę aplikację z App Store (jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś). Potrzebna będzie również subskrypcja Amazon Prime. Zaloguj się do aplikacji Amazon Prime Video i jeśli masz konto Prime, będziesz mógł oglądać program.

Jedną z rekomendacji Apple do obejrzenia jest The Grand Tour, która odbywa się tylko na Prime Video.

Stuknęliśmy ten obraz okładki, aby przejść do strony Grand Tour, gdzie znajdował się skrót do Play w Prime Video, a także listę wszystkich dostępnych odcinków i skrótów do nich.

 1. Stuknij w interesujący Cię odcinek, a zostaniesz przeniesiony na stronę w aplikacji telewizyjnej dla tego odcinka – która pokaże twoje opcje, gdyby były inne miejsca, które możesz obejrzeć.
 2. Możesz wybrać przycisk Odtwórz lub po prostu stuknąć strzałkę wewnątrz wycinka z tego odcinka, aby automatycznie rozpocząć odtwarzanie w aplikacji Amazon Prime Video.

Możesz także zobaczyć pokrewną zawartość na stronie aplikacji telewizyjnej dotyczącej Grand Tour, dzięki czemu możesz zobaczyć wszystkie odcinki Top Gear dostępne w różnych aplikacjach towarzyszących, a także różne programy, które Apple uznało za powiązane (Piąty bieg, a więc na).

Oglądanie treści zakupionych w iTunes.

Co jeśli kupiłeś już programy na iTunes? Jak znaleźć zawartość, którą już posiadasz? W dolnej części ekranu znajduje się biblioteka „Obejrzyj teraz”. Zapisz i wyszukaj.

 1. Stuknij w Bibliotekę.
 2. Tutaj zobaczysz swoje ostatnio zakupione programy i filmy.
 3. Stuknij w Pobrane, aby zobaczyć zawartość już pobraną na urządzenie.
 4. Możesz też dotknąć pokazu, który chcesz obejrzeć, ale nie został jeszcze pobrany, i zostaniesz przeniesiony na stronę tego programu, która oferuje opcję pobrania z iCloud (gdzie zawsze będą dostępne zakupione odcinki i filmy).
 5. Stuknij w Pobierz więcej odcinków, aby przejść bezpośrednio do iTunes Store, gdzie możesz kupić jeszcze więcej (lub w przypadku filmów, również wypożyczyć).

Jak przeglądać iTunes Store za pomocą aplikacji telewizyjnej.

Z aplikacji telewizyjnej jest skrót do Sklepu. Jest to jedna z opcji na dole ekranu.

Stuknij w Store. Znajdziesz tu także linki do treści w różnych aplikacjach towarzyszących, takich jak ITV Hub i Amazon Video. Zobaczysz również prezentację nowych wydań w iTunes, skróty do najlepszych wypożyczalni filmów, seriale telewizyjne, które możesz kupić lub wypożyczyć w iTunes, oraz zestawy telewizyjne.

Masz także opcję Przeglądaj wszystkie aplikacje, która daje przegląd aplikacji, które działają z aplikacją telewizyjną.

Nadal potrzebujesz pomocy?
Zadzwoń 📞 22 60 22 191