Jak oglądać prezentację i sesje WWDC 2020 firmy Apple

0
77

WWDC – ogólnoświatowa konferencja programistów Apple – rozpocznie się 22 czerwca, podczas której firma ujawni swoje plany dotyczące systemów operacyjnych na naszych iPhone’ach, iPadach, Macach, zegarkach, HomePods i Apple TV. Myślą przewodnią jest zawsze wiele wydarzeń, ale w tym roku będzie ich znacznie więcej.

Ze względu na trwającą w tym roku pandemię wirusa Coronavirus, Apple prowadzi wirtualny WWDC, co oznacza, że ​​zamiast zwykłych 6000 uczestników (od 2018 roku) każdy, kto jest programistą Apple, będzie mógł dołączyć do sesji, w których Apple omawia tajniki nowych systemów operacyjnych i jak można zastosować nowe funkcje.

W tym artykule zaczniemy od tego, jak oglądać adres keynote, w tym kiedy rozpocznie się, a następnie omówimy, w jaki sposób możesz oglądać inne treści związane z WWDC, do których możesz uzyskać dostęp.

Kiedy jest Keynote WWDC 2020?

Możemy być całkiem pewni, że myśl przewodnia wydarzy się pierwszego dnia WWDC 2020.

Pierwszego dnia jest poniedziałek 22 czerwca, więc spodziewamy się, że właśnie wtedy rozpocznie się keynote.

Jest to trochę później niż zwykle – impreza Apple WWDC zwykle rozpoczyna się w pierwszym lub drugim tygodniu czerwca, ale rok 2020 nie jest normalnym rokiem, więc opóźnienie nie jest wielką niespodzianką.

O której zaczyna się keynote WWDC?

Jeśli WWDC 2020 będzie postępować zgodnie ze zwykłym procesem, możemy spodziewać się, że pierwsza prezentacja rozpocznie się o godzinie 10 rano czasu lokalnego (PDT). To przekłada się na 18:00 czasu brytyjskiego.

Jest jednak całkiem możliwe, że czasy nie będą zgodne ze zwykłym schematem.

Jeśli w Kalifornii czas rozpoczęcia to 10 rano, oto przewodnik, kiedy strumień rozpocznie się w miejscu, w którym się znajdujesz.

 • Zachodnie wybrzeże Stanów Zjednoczonych: poniedziałek 22 czerwca o 10 rano (PDT)
 • Środkowe USA: 22 czerwca w południe (CDT)
 • Wschodnie wybrzeże Stanów Zjednoczonych: 22 czerwca o 13:00 (EDT)
 • Wielka Brytania: 22 czerwca o 18.00 (BST)
 • Paryż / Europa Środkowa: 22 czerwca o 19:00 (CEST)
 • Nowe Delhi: 22.30 (IST)
 • Perth / Australia Zachodnia / Singapur: wtorek 23 czerwca o 1 rano (AWST)
 • Adelaide / środkowa Australia: wtorek 23 czerwca o 2.30 (ACST)
 • Sydney / Melbourne / Brisbane / Canberra: wtorek 23 czerwca o 3:00 (AEST)
CZYTAJ RÓWNIEŻ:   Jak zadbać o formę dzięki iPhone'owi i Apple Watch

Myśl przewodnia prawdopodobnie potrwa od 1,5 do 2 godzin.

Jak oglądać Keynote WWDC

Apple będzie transmitować prezentację na żywo, aby każdy mógł ją obejrzeć. Poniżej omówimy różne sposoby oglądania w zależności od urządzenia.

Jak oglądać na komputerze Mac

Aby obejrzeć przemówienie WWDC na komputerze Mac, musisz uruchomić Safari na macOS Sierra 10.12 lub nowszym.

Aby obejrzeć, po prostu przejdź do strony Apple Event.

Będziesz także mógł obejrzeć – i pobrać główną myśl – w aplikacji TV tutaj. (Obecnie ten link prowadzi do wydarzenia z września 2019 r.).

Po zakończeniu keynote będzie można go obejrzeć w aplikacji Apple Podcast tutaj.

Możesz także obejrzeć keynotes z poprzedniego roku w aplikacji Apple Podcasts, która jest dostępna w macOS Catalina.

Jak oglądać na iPadzie lub iPadzie

Apple twierdzi, że jego najważniejsze filmy najlepiej oglądać na iPhonie, iPadzie lub iPodzie touch za pomocą Safari na iOS 10 lub nowszym (chociaż będzie można go również odtwarzać na iOS 9).

Aby obejrzeć, przejdź do strony Apple Event.

Jak oglądać na Apple TV

Użytkownicy Apple TV będą mogli oglądać prezentację, o ile mają model drugiej generacji lub nowszy z najnowszym oprogramowaniem Apple TV lub tvOS.

Możesz oglądać w aplikacji Apple Events.

Jak oglądać na komputerze

Właściciele komputerów będą potrzebować Microsoft Edge na Windows 10.

Jak oglądać na czymkolwiek innym…

Apple twierdzi, że inne platformy mogą mieć dostęp do strumienia przy użyciu najnowszych wersji Chrome lub Firefox (wymagane MSE, H.264 i AAC).

Aby obejrzeć, odwiedź stronę Apple Event.

Jak oglądać w sklepie Apple

Jest mało prawdopodobne, że Apple będzie zachęcać do spotkań w Apple Store w tym roku, ale w poprzednich latach można było zobaczyć, jak CEO Apple Tim Cook wygłasza przemówienie w Apple Store.

Zakładamy, że sklepy Apple zostaną ponownie otwarte w większości lokalizacji do 22 czerwca. Jeśli Twój lokalny sklep jest otwarty, być może transmituje wydarzenie. Aby dowiedzieć się, czy Twój lokalny sklep będzie uczestniczył, i zarejestruj się, aby wziąć udział w wydarzeniu, przejdź do witryny Apple, gdzie możesz wyszukać lokalny sklep.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:   Jak wyczyścić ekran iPhone'a, iPada, Maca lub Apple Watch (bezpiecznie)

W 2019 r. Następujące sklepy były tematem przewodnim:

 • Greenhithe, Bluewater
 • Liverpool, Liverpool
 • Londyn, Brent Cross
 • Londyn, Covent Garden
 • Londyn, Regent Street
 • Manchester, Arndale
 • Sheffield, Meadowhall
 • Southampton

Czy mogę dołączyć do sesji WWDC?

WWDC to nie tylko myśl przewodnia. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o nowym oprogramowaniu dla komputerów Mac, iPhone’ów, iPadów i innych produktów Apple, możesz zainteresować się tym, że w 2020 r. Apple umożliwi wszystkim zarejestrowanym programistom dostęp do sesji online.

Nie oznacza to, że tylko każdy może nasłuchiwać sesji – które zwykle są chronione przez NDA. Jeśli jednak jesteś zarejestrowanym programistą i zwykle jesteś jednym z wielu, którzy tęsknią za biletami WWDC, w tym roku uzyskasz dostęp do wszystkich sesji – i, co najważniejsze, będziesz mieć możliwość zadawania pytań prezenterom.

Jak zarejestrować się jako programista

Aby zarejestrować się jako programista, przejdź na stronę rejestracji programu Apple Developer Program i kliknij przycisk Zarejestruj.

Zarejestrowanie się jako programista Apple zapewni dostęp do materiałów pomocniczych i umożliwi rejestrację komputerów Mac i urządzeń iOS w Apple, dzięki czemu będzie można ich używać do uruchamiania oprogramowania.

Możesz zalogować się przy użyciu własnego identyfikatora Apple ID (zalecane, jeśli jesteś pojedynczym programistą) lub możesz utworzyć identyfikator Apple ID tylko dla konta programisty (zalecane, jeśli pracujesz dla firmy).

Aby zarejestrować się jako programista, nie musisz płacić Apple. Możesz zarejestrować się i uzyskać dostęp do wszystkich narzędzi programistycznych bez płacenia ani grosza. Podstawowa rejestracja jest odpowiednia do tworzenia i testowania aplikacji, chociaż musisz zarejestrować się w Apple, aby uzyskać członkostwo, jeśli chcesz pobrać podgląd programisty.

Jak dołączyć do sesji WWDC

Apple powiedział, że nowy format WWDC 2020 dostarczy „pełny program z keynote i sesjami online, oferujący wspaniałe doświadczenia edukacyjne dla całej naszej społeczności programistów na całym świecie”.

Jednak na razie nie wiemy dokładnie, jakie sesje będą dostępne ani w jaki sposób zainteresowane strony będą mogły do ​​nich dołączyć.

Apple obiecuje, że udostępni wszystkie szczegóły w nadchodzących tygodniach, więc będziemy Cię informować.