Jak oglądać dowolny film z Apple TV: AirPlay i VLC Player dla tvOS

0
2129

Apple TV to świetny multimedialny streamer, ale wbudowana pamięć jest używana wyłącznie do systemu operacyjnego, aplikacji i powiązanych plików multimedialnych – dzięki czemu można oglądać filmy na komputerze Apple TELEWIZJA? Chociaż AirPlay to prosty sposób przesyłania filmów z urządzenia iOS lub macOS do Apple TV, program VLC Player może obsługiwać dowolny plik wideo, który go rzuca. Tutaj wyjaśnimy, jak oglądać dowolny film z Apple TV.

Czytaj dalej: Najlepsze alternatywy dla Apple TV | Nowa data premiery telewizji Apple i plotki Nowy Apple TV lub stare Apple TV | Porady dotyczące Apple TV w Wielkiej Brytanii

Jak oglądać dowolny film z Apple TV: AirPlay

Oczywiście, najprostszym sposobem, aby odtwarzacze filmów z Apple TV na iOS i MacOS można było używać AirPlay . Oprócz umożliwienia odtwarzania plików lokalnych na urządzeniu z iOS AirPlay umożliwia strumieniowanie plików wideo z różnych stron internetowych i aplikacji bez żadnych problemów. Na iOS 10 po prostu znajdź film, który chcesz odtworzyć i przesuń palcem z dołu ekranu głównego, aby uzyskać dostęp do Centrum sterowania. Stamtąd przesuń palcem w prawo, aby wejść do menu sterowania multimediami, stuknij pozycję Wyjście (zazwyczaj oznaczone jako iPhone) i wybierz urządzenie Apple TV jako urządzenie odtwarzające.

Po wybraniu telewizora Apple jako swojego wyjścia wystarczy, Wideo i po kilku sekundach powinna pojawić się na ekranie telewizora.

Jest to nieco bardziej skomplikowane w systemie MacOS, a doświadczenie nie zawsze jest tak dobre. Jeśli nie masz pliku wideo kompatybilnego z QuickTime, ograniczasz się do odzwierciedlenia całego ekranu Maca w Apple TV. Odbijając wszystko od pulpitu, nie buforuje wideo w taki sam sposób, jak na urządzeniu z iOS, dzięki czemu użytkownicy mogą mieć problemy związane z opóźnieniem i synchronizacją, szczególnie w przypadku filmów o wyższej jakości.

Jeśli masz plik wideo kompatybilny z QuickTime, otwórz go w programie QuickTime i wybierz przycisk AirPlay na kontrolkach multimediów i wybierz jako Apple TV Apple TV.

Czytaj dalej: Najlepsze gry Apple TV

Jak oglądać dowolny film w Apple TV: Odtwarzacz VLC

Oczywiście, AirPlay nie zawsze będzie najlepszym sposobem na odtwarzanie filmów w Apple TV – zwłaszcza, gdy pojawi się więcej Specjalistyczne pliki wideo, które nie są obsługiwane na iOS. Ale nie martw się, bo jest inna opcja dostępna w postaci aplikacji odtwarzacza VLC dla Apple TV. VLC, aplikacja odtwarzacza multimedialnego dostępna na kilku platformach, jest znana z tego, że potrafi obsłużyć dowolny rodzaj plików multimedialnych, które można rzucać na niego.

Masz dziwaczny plik MP4, którego nie możesz otworzyć? VLC zagra. MKV nie jest obsługiwany przez odtwarzacz multimedialny? VLC wspiera to. Dostajesz pomysł! Pytanie brzmi: jak otrzymujesz pliki wideo z komputera Mac do Apple TV przy użyciu technologii VLC? Cóż, dostępne są trzy sposoby:

Sieć lokalna

Pierwsza opcja polega na użyciu sieci lokalnej do łączenia się i najprostszym sposobem odtwarzania filmów na Twoim komputerze Apple TV z komputera Mac, jeśli są w tej samej sieci. Jak już powiedzą użytkownicy pro, VLC obsługuje serwery multimedialne Universal Plug and Play (aka Plex) i serwery FTP działające w sieci lokalnej, umożliwiające łatwe przeglądanie biblioteki multimedialnej serwera. Jednak nie każdy ma wystarczająco dużo pieniędzy na kaszel na napęd NAS – co mają robić?

Na szczęście firma Plex oferuje aplikację Mac, która zasadniczo przekształca ją w serwer plików multimedialnych UPnP, dzięki czemu wideo Biblioteki dostępnej za pośrednictwem VLC w Apple TV. Po prostu pobierz Plex for Mac, postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie i wskaż aplikację w folderze na komputerze Mac, w którym przechowywane są pliki wideo. Następnie w aplikacji VLC wybierz & ldquo; Lokalna sieć & rdquo; I wybierz serwer. Powinieneś przejść do listy dostępnych filmów, a następnie grać bez problemu.

Zdalne odtwarzanie

Ok, więc co zrobić, jeśli nie chcesz się tym zajmować Serwer mediów z komputera Mac? Drugą opcją jest Zdalne odtwarzanie i jest to funkcja oferowana przez VLC natively. W aplikacji VLC dla Apple TV przejdź do ekranu zdalnego odtwarzania i zapisz dwa adresy URL, które są dostarczane. Jedna z nich będzie miała postać lokalnego adresu IP, a druga powinna być łatwym do odczytania adresem URL.

Wpisz jeden z adresów URL podanych w przeglądarce na komputerze Mac i będziesz Prezentowane ze stroną internetową, umożliwiającą przeciąganie i upuszczanie filmów wideo w celu umożliwienia odtwarzania na dużym ekranie. Wystarczy przeciągnąć wybrany film na stronę internetową, poświęcić kilka sekund na jej transkodowanie, a następnie rozpocząć odtwarzanie w telewizorze Apple.

Strumień sieciowy

Trzecią opcją jest Najbardziej skomplikowane, ponieważ wymaga tego, aby serwer FTP lub serwer WWW w internecie posiadał przechowywane w nim pliki multimedialne i jest zalecany tylko dla użytkowników profesjonalnych. Jeśli znasz URL pliku wideo, który chcesz odtworzyć w Apple TV, po prostu przejdź do aplikacji VLC i wybierz kartę Sieć strumieniowa.Wybierz Wprowadź adres URL do odtwarzania i podaj adres pliku wideo (może to być dość długie!), Naciśnij OK i przy założeniu prawidłowego wpisania adresu URL, odtwarzanie powinno się rozpocząć.

Czytaj dalej: Apple TV Przewodnik kupna 2017