Jak oglądać BBC iPlayer za granicą na iPhonie, iPadzie lub komputerze Mac

0
8

Chcesz oglądać BBC iPlayer za granicą? Jeśli jesteś na wakacjach poza Wielką Brytanią, będziesz mieć problemy z dostępem do usługi transmisji strumieniowej online BBC, ale tutaj pokazujemy, jak oglądać ją za granicą.

iPlayer to jedna z największych usług transmisji strumieniowej w Wielkiej Brytanii, oferująca szereg wysokiej jakości programów telewizyjnych i radiowych oraz filmy bezpośrednio z BBC, całkowicie wolne od reklam.

Szkoda, że ​​jest ograniczony do widzów w Wielkiej Brytanii i – w zasadzie – można go oglądać tylko z wnętrza Wielkiej Brytanii. Finansowani z opłaty licencyjnej właściciele brytyjskich telewizorów płacą za BBC; więc sensowne jest ograniczenie BBC iPlayer do widzów w Wielkiej Brytanii.

A co z wczasowiczami i osobami mieszkającymi w dwóch krajach? Jeśli zapłaciłeś za to, możesz chcieć oglądać BBC iPlayer za granicą.

Aby oglądać treści na żądanie w iPlayer, potrzebujesz licencji telewizyjnej. Wcześniej potrzebna była tylko licencja na oglądanie telewizji na żywo, ale teraz zmiana reguły oznacza, że ​​cała zawartość iPlayer wymaga zapłaty. Nasz siostrzany doradca techniczny wyjaśnia tutaj: czy potrzebuję abonamentu telewizyjnego?

Jak zdobyć BBC iPlayer za granicą

Oto krótki przegląd kroków, które musisz wykonać, aby uzyskać BBC iPlayer na iPhone’a, iPada lub Maca, jeśli jesteś poza Wielką Brytanią. Działa to również na komputerze PC.

Pamiętaj jednak, że łamie to zasady BBC iPlayer, więc powinieneś iść na własne ryzyko. Nie zostaniesz ukarany grzywną ani aresztowany, ale możesz zawiesić swoje konto – choć w praktyce jest to mało prawdopodobne.

  • Potrzebujesz subskrypcji VPN
  • Polecamy NordVPN, a także ExpressVPN, ale całą naszą pierwszą dziesiątkę znajdziesz w podsumowaniu najlepszych sieci VPN
  • Pobierz wybraną aplikację VPN na komputer Mac, iPhone lub iPad
  • Zaloguj Się
  • Wybierz serwer z siedzibą w Wielkiej Brytanii
  • Przejdź do BBC iPlayer i zaloguj się
  • Powinieneś teraz stwierdzić, że masz dostęp do zawartości BBC iPlayer
CZYTAJ RÓWNIEŻ:   Jak jailbreak iPhone'a lub iPada w iOS 12

Jak oglądać iPlayer z VPN

Tak jak Netflix dominuje w ruchu w USA, tak BBC iPlayer dominuje w Wielkiej Brytanii, a nawet 6 procent całego naszego ruchu internetowego trafia do BBC. Więc najwyraźniej to uwielbiasz. Ale nie możesz oglądać BBC, gdy jesteś za granicą.

Gdy otworzysz aplikację BBC iPlayer na urządzeniu z systemem iOS lub zalogujesz się do iPlayer na komputerze Mac lub PC, sprawdzi ona Twój publiczny adres IP (protokół internetowy). Ten adres jest czteroczęściowy, na przykład 91.108.140.168 (szybki sposób na znalezienie twojego adresu to wpisanie w Google „Adresu IP”).

Liczba ta dotyczy twojego dostawcy usług internetowych (ISP) lub połączenia komórkowego, połączonego z serwerem, który wysyła ci dane. Wpisz cyfry w lokalizacji IP, a zobaczysz, gdzie znajduje się serwer, a także host. Jeśli ta lokalizacja nie znajduje się w Wielkiej Brytanii, BBC iPlayer odmówi pokazania Ci treści.

Aby korzystać z BBC iPlayer za granicą, musisz przekonać BBC, że używasz adresu IP z siedzibą w Wielkiej Brytanii.

Nie martw się – dzięki VPN (lub wirtualnym sieciom prywatnym) jest to o wiele łatwiejsze niż myślisz. Zamiast łączyć się bezpośrednio z BBC, logujesz się do VPN, a to łączy się z BBC za pomocą brytyjskiego adresu IP, umożliwiając ci dostęp do całej zawartości iPlayera, którą normalnie byś zrobił.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:   Jak utworzyć plik PDF na iPhonie

Pamiętaj jednak, że łamie to zasady BBC iPlayer, więc powinieneś iść na własne ryzyko. Nie zostaniesz ukarany grzywną ani aresztowany, ale możesz zawiesić swoje konto.

Oto niektóre z najlepszych usług VPN dla BBC iPlayer, z naszego doświadczenia. Wszystkie mają aplikacje na komputery Mac i iOS, więc możesz ich używać do oglądania z dowolnego urządzenia Apple. Jeśli chcesz oglądać z dekodera Apple, jest to trochę trudniejsze, ale mamy dedykowany przewodnik po korzystaniu z VPN z Apple TV, który powinien pomóc.

NordVPN. Ta usługa jest na szczycie stosu; oferuje pełną usługę VPN z najlepszymi ustawieniami bezpieczeństwa i prywatności, jakie widzieliśmy. Twoje dane są szyfrowane, dzięki czemu możesz bez obaw surfować w dowolnym miejscu. Dzięki temu możesz nie tylko uzyskiwać dostęp do iPlayera za granicą, ale także korzystać z usług, takich jak bezpieczna bankowość internetowa, gdy korzystasz z publicznych hotspotów Wi-Fi. Kosztuje już od 2,29 GBP / 2,99 USD miesięcznie. Podpisz tutaj.

ExpressVPN. Kolejna z naszych ulubionych usług VPN z najlepszymi funkcjami bezpieczeństwa i prywatności oraz prostymi w obsłudze aplikacjami. Jest dostępny za około 5 GBP / 6,67 USD miesięcznie. Podpisz tutaj.

PureVPN jest również świetny i nie ma problemów z BBC iPlayer. Jego cena zaczyna się od 2,60 GBP / 3,33 USD miesięcznie. Podpisz tutaj.

Możesz także dowiedzieć się, jak zdobyć American Netflix w Wielkiej Brytanii