Jak oglądać Apple TV na komputerze Mac

0
63

Istnieją trzy urządzenia Apple TV: Apple TV, aplikacja Apple TV i usługa przesyłania strumieniowego Apple TV +. O którym z nich chcesz się dowiedzieć, postaramy się odpowiedzieć na twoje pytania poniżej. Jeśli chcesz uruchomić aplikację TV na komputerze Mac, powiemy Ci, jak to zrobić; jeśli chcesz oglądać strumieniowe programy Apple TV + na komputerze Mac, nie szukaj dalej; a jeśli szukasz sposobu na podłączenie Apple TV do komputera Mac, omówimy to również. Omawiamy nawet sposób przesyłania strumieniowego treści na Twój iPhone, np. zdjęcia na ekranie komputera Mac. Mamy nadzieję, że wszyscy was objęli!

Apple TV i Mac

Gdy pisaliśmy tę historię, Apple TV był gadżetem do przesyłania strumieniowego zdjęć i filmów z iPada, iPhone’a lub Maca na ekran telewizora. Można go również używać do oglądania usług przesyłania strumieniowego na telewizorze za pośrednictwem różnych aplikacji dostępnych w sklepie Apple TV, w tym Netflix, iPlayer i tak dalej. Następnie Apple wprowadził aplikację TV na Apple TV, iPhone i iPad, a znalezienie czegoś do oglądania na tych produktach Apple stało się jeszcze łatwiejsze, ponieważ możesz po prostu wyszukać program i dowiedzieć się, które z różnych usług subskrypcyjnych i kanałów na żądanie miały to.

Przez chwilę komputer Mac stracił aplikację TV. Było to szczególnie ironiczne, biorąc pod uwagę, że wiele lat temu aplikacja Mac o nazwie Front Row robiła zasadniczo to, co robi teraz aplikacja TV: prezentowała wszystkie filmy, programy telewizyjne i muzykę na komputerze Mac. Dziwne było to, że Apple nie wydawało się, by ludzie chcieli oglądać tego rodzaju media na niesamowitym ekranie Retina komputera Mac. Inni mogli rozważyć wykorzystanie komputera Mac mini jako centrum medialnego – coś, co było popularnym zastosowaniem tego komputera Mac w czasach Front Row.

Właśnie dlatego ludzie czytali tę historię. Chcieli znaleźć sposób na uzyskanie aplikacji Apple TV na komputerze Mac lub na podłączenie Apple TV do komputera Mac z tego samego powodu. Ale wszystko się zmieniło z dwóch powodów. Po pierwsze: Apple kupiło aplikację TV na komputer Mac. Po drugie: wraz z pojawieniem się nowej usługi Apple do przesyłania strumieniowego, Apple TV +, więcej osób niż kiedykolwiek próbuje dowiedzieć się, jak mogą oglądać Apple TV na komputerze Mac.

Nadal są ludzie, którzy szukają sposobu na podłączenie iPhone’a lub iPada do swojego komputera Mac, aby mogli przesyłać strumieniowo z urządzenia z iOS na komputer Mac, więc też się przyjrzymy.

Jak uzyskać aplikację TV i Apple TV + na komputerze Mac

W październiku 2019 Apple wreszcie wprowadziło aplikację TV na Maca wraz z pojawieniem się macOS Catalina. Jeśli zainstalujesz Catalinę, otrzymasz aplikację TV, a wraz z nią dostęp do nowej usługi przesyłania strumieniowego TV +, która została uruchomiona 1 listopada 2019 r..

Jeśli chcesz uzyskać aplikację TV na komputerze Mac, musisz zainstalować Catalinę na komputerze Mac, który obsługuje Catalinę. Tutaj opisujemy, jak zainstalować Catalinę.

Te komputery Mac obsługują Catalinę:

 • Modele MacBook z początku 2015 roku lub później
 • Modele MacBook Air od połowy 2012 roku lub później
 • Modele MacBook Pro od połowy 2012 roku lub później
 • Modele Mac mini z końca 2012 roku lub później
 • Modele iMac z końca 2012 roku lub później
 • iMac Pro (wszystkie modele)
 • Modele Mac Pro z końca 2013 r

Możesz przeczytać o programach, które Apple przygotowuje dla usługi Apple TV +, a także o tym, jak je oglądać na Apple TV i jak korzystać z aplikacji TV na iPhonie lub iPadzie tutaj.

Jeśli chcesz zapisać się do usługi subskrypcji Apple TV +, będziesz mógł to zrobić w aplikacji TV, w tym uzyskać pierwsze 7 dni za darmo na okres próbny. Ponadto, jeśli niedawno kupiłeś nowy komputer Mac, iPhone lub iPad, możesz zakwalifikować się na cały rok TV + za darmo! W przeciwnym razie będzie to 4,99 GBP / 4,99 USD miesięcznie.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:   Jak używać iCloud Drive do synchronizacji plików między komputerami Mac, iPhone i iPad

Jak korzystać z aplikacji TV na komputerze Mac

W ten sposób możesz pobrać aplikację Apple TV na komputer Mac, a następnie przyjrzymy się, jak korzystać z niej na komputerze Mac.

Aplikacja TV wraz z nową aplikacją Music, która również pojawiła się w Catalinie, zastępuje iTunes na komputerze Mac. Zawiera wszystkie filmy i programy zakupione wcześniej w iTunes Store, linki do programów i filmów, które mogą ci się spodobać, są dostępne w różnych aplikacjach i usługach strumieniowych (nie tylko Apple) i kanałach, które są usługami strumieniowymi innych firm może zarejestrować się w aplikacji TV.

Uważamy, że aplikacja TV jest nieco bardziej ograniczona na Macu niż na iPhonie, iPadzie i Apple TV, ponieważ jest mniej aplikacji Mac do oglądania treści. Na przykład, jeśli szukasz Peppa Pig w aplikacji iPhone TV zobaczysz wiele opcji w sekcji Jak oglądać, w tym My 5, Netflix, Kup z iTunes, Prime Video. Ale w aplikacji TV na Maca jedyną opcją jest zakup sezonów od Apple.

Może się to zmienić, jeśli zewnętrzne usługi przesyłania strumieniowego utworzą aplikacje na komputery Mac. Może to być produkt podwójny firmy Apple, ułatwiający konwersję aplikacji na iPada na komputer Mac. Trzymamy kciuki.

Łatwo jest kupić i wypożyczyć w sklepie iTunes Store w nowej aplikacji TV na komputerze Mac. Tak było zawsze – wcześniej można było uzyskać dostęp do sklepu iTunes Store, aby kupować i wypożyczać filmy itp. Za pośrednictwem aplikacji iTunes.

Aby otworzyć aplikację TV na Macu, kliknij logo TV w Docku lub naciśnij Command + Spacja i zacznij pisać TV.

U góry znajdują się różne zakładki: Oglądaj teraz, Filmy, Programy telewizyjne, Dzieci i Biblioteka.

Jeśli przewiniesz stronę w dół, zobaczysz Up Next, gdzie możesz znaleźć oglądane programy; TV +, która pokazuje programy Apple i film; sekcja filmów pokazująca, jak korzystać z aplikacji; promocja filmów oferowanych ze zniżką; Nowe filmy; Telewizja, którą kochamy; Nowe i godne uwagi; Buzzowthy TV; Kanały telewizyjne Apple; Więcej do odkrycia; i tak dalej.

Chodzi o to, że na komputerze Mac są to różne sposoby wyświetlania treści dostępnych w sklepie iTunes Store. Na dekoderze Apple TV, iPhonie i iPadzie zobaczysz tutaj inne treści innych firm.

W USA możesz także zobaczyć tutaj programy dostępne w innych usługach strumieniowych, w których jesteś zarejestrowany, zakładając, że zarejestrowałeś się w nich z poziomu aplikacji TV. Ale nie, przynajmniej w Wielkiej Brytanii jest tak mało usług, które są zarejestrowane jako kanały, że treść wydaje się bardzo ważna na korzyść Apple.

Zakładając, że chcesz tylko obejrzeć coś, co wcześniej kupiłeś w sklepie iTunes Store, po prostu kliknij Bibliotekę, a zostaniesz zaproszony do zalogowania się na swoje konto Apple. Po wykonaniu tej czynności zobaczysz wszystkie swoje programy i filmy, które wcześniej kupiłeś w iTunes.

Pobierz Apple TV + na komputer Mac

Choć denerwujące jest to, że aplikacja TV na komputerze Mac nie obejmuje wszystkich funkcji wersji iPhone’a, iPada i Apple TV, oferuje przynajmniej nowe programy dystrybuowane przez Apple za pośrednictwem usługi przesyłania strumieniowego Apple TV +.

Rejestracja w usłudze przesyłania strumieniowego Apple TV + na komputerze Mac jest łatwa.

 1. Wystarczy przewinąć do sekcji TV + i kliknąć Wypróbuj za darmo.
 2. Wybierz swój program spośród oferowanych (The Morning Show, See, Dickinson itp.)
 3. Kliknij Odtwórz odcinek.
 4. Twój okres próbny rozpocznie się, gdy tylko zaczniesz streamować.
 5. Po zakończeniu okresu próbnego zostaniesz zapisany do pakietu subskrypcyjnego za 4,99 GBP / 4,99 USD rocznie.

Jeśli nie chcesz subskrybować, przeczytaj: Jak uzyskać Apple TV + za darmo.

Jak przesyłać strumieniowo zawartość z iPada lub iPhone’a na komputer Mac

Nie chodzi jednak tylko o treści dostępne w Apple TV, które możesz chcieć oglądać na komputerze Mac. Być może masz iPada lub iPhone’a i chcesz przesyłać strumieniowo zawartość z tego na ekran komputera Mac. Możesz to zrobić, jeśli ekran telewizora jest mniejszy niż 27-calowego iMaca.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:   Jak zainstalować tvOS 14 beta na Apple TV

Na szczęście istnieje kilka opcji przesyłania strumieniowego z iPhone’a lub iPada na komputer Mac, więc chociaż nie możesz jeszcze korzystać z interfejsu Apple TV na komputerze Mac, możesz przesyłać strumieniowo do niego całą tę samą zawartość.

Możesz zostać wybaczony za myśl, że możliwe byłoby przesyłanie strumieniowe treści z iPhone’a lub iPada na komputer Mac za pomocą AirPlay. W końcu AirPlay jest dostępny na wszystkich trzech urządzeniach i umożliwia przesyłanie strumieniowe z iPhone’a lub iPada do telewizora za pośrednictwem Apple TV. Fakt, że nie możesz łatwo przesyłać strumieniowo treści z iPhone’a lub iPada na komputer Mac, wydaje się dziwnym pominięciem.

Na szczęście możliwe jest przesyłanie strumieniowe z urządzenia z systemem iOS na komputer Mac, ale aby to zrobić, musisz zainstalować aplikację na komputerze Mac.

Istnieje kilka, z których możesz wybrać, AirServer lub Reflector, patrzymy na oba poniżej.

Chcesz dowiedzieć się o kolejnym Apple TV i kiedy może zostać wypuszczony? Więcej informacji tutaj. Możesz także dowiedzieć się, które telewizory współpracują z AirPlay bez konieczności korzystania z Apple TV.

Reflektor

Reflektor, który możesz pobrać tutaj, ma bezpłatny 7-dniowy okres próbny lub kosztuje 14,99 USD. Umożliwia wykonanie kopii lustrzanej telefonu iPhone, iPada na ekranie komputera Mac (i innych urządzeń).

 1. Pobierz i zainstaluj oprogramowanie Reflector na swoim komputerze Mac (zobaczysz komunikat ostrzegający o jego instalacji, ale ponieważ wiemy, że jest to legalna aplikacja, powinieneś być w porządku, aby ją otworzyć).
 2. Jeśli właśnie korzystasz z wersji próbnej, możesz kliknąć Try Reflector 3. W przeciwnym razie zakup oprogramowanie i wprowadź klucz licencyjny. (Jeśli używasz wersji próbnej, zobaczysz znaki wodne i upłynie limit czasu po siedmiu dniach).
 3. Nie zobaczysz interfejsu, ale powinieneś zobaczyć ikonę Odbłyśnika w doku, a opcje Odbłyśnika powinny pojawić się w menu. Nie musisz tutaj nic robić.
 4. Gdy reflektor działa na komputerze Mac, przejdź do iPhone’a lub iPada, otwórz wszystko, co chcesz przesyłać strumieniowo, i dotknij ikony Udostępnij (kwadrat, z którego wychodzi strzałka).
 5. Wybierz AirPlay.
 6. Zobaczysz teraz opcję przesyłania strumieniowego na komputer Mac, co będziesz mógł zrobić, gdy tylko wpiszesz kod AirPlay, który pojawi się na ekranie komputera Mac.

AirServer

AirServer ma bezpłatną 14-dniową wersję próbną, która ma również znak wodny – chociaż tym razem znak wodny nie jest tak nachalny. Możesz go pobrać tutaj.

 1. Pobierz i zainstaluj – tak jak powyżej, musisz zatwierdzić aplikację przed jej zainstalowaniem, ponieważ nie została pobrana z Mac App Store. Może być również konieczne zezwolenie AirServerowi na „kontrolowanie komputera” w ustawieniach bezpieczeństwa i prywatności.
 2. Ponownie nie zobaczysz interfejsu, tym razem jedynym wskazaniem, że AirSever działa na komputerze Mac, jest ikona na pasku menu, która wygląda trochę jak AirDrop lub ikona udostępniania na komputerze Mac.
 3. Teraz, jeśli otworzysz iPhone’a i iPada i znajdziesz rzecz, którą chcesz przesyłać strumieniowo na komputer Mac, dotknij ikony Udostępnij i wybierz AirPlay.
 4. Ponownie zobaczysz swojego Maca jako opcję przesyłania strumieniowego. Stuknij tę ikonę, aby natychmiast rozpocząć transmisję strumieniową – bez konieczności wprowadzania kodu.

Aby uzyskać więcej porad na temat korzystania z Apple TV, przeczytaj: Jak skonfigurować Apple TV.

Jak podłączyć Apple TV do komputera Mac

Jeśli chodzi o korzystanie z Apple TV z komputerem Mac, podczas gdy możesz przesyłać strumieniowo zawartość z komputera Mac na ekran telewizora za pośrednictwem Apple TV, nie możesz przesyłać strumieniowo treści z Apple TV na komputer Mac.

Jak powiedzieliśmy powyżej, jeśli zdarzy ci się, że masz wyświetlacz komputera z portem HDMI, możesz podłączyć go do Apple TV i używać go tak, jak na ekranie telewizora, jak mamy poniżej.