Jak odzyskać skasowane pliki i zdjęcia na komputerach Mac, iPadach i telefonach iPhone

0
1663

Usunąłem ładunek zdjęć na moim Macu i po prostu zrozumiałem, że nie mam kopii zapasowej. Mogę je odzyskać? Pomoc!

Utrata pliku w systemie Mac OS X może być prawdziwym bólem, a podwójnie, gdy jesteś tym, który kliknął klawisz Delete. Na szczęście całkiem proste jest odzyskanie skasowanych plików, szczególnie wtedy, gdy szybko zdajesz sobie sprawę z błędu. W tym przewodniku pokażemy, jak odzyskać usunięte elementy na komputerze Mac. Obejmujemy także usunięte pliki i zdjęcia na iPadzie i iPhonie.

W tym samouczku przyjrzymy się prostym metodom odzyskiwania usuniętych dokumentów, zdjęć, plików muzycznych i kontaktów.

Zobacz także:

 • Jak skonfigurować czasową kapsułkę
 • Jak przywrócić mój komputer Mac Z Time Machine?
 • Zwiększ miejsce na dysku twardym na komputerze Apple Mac zamiast kupowania zewnętrznego dysku twardego

Jak odzyskać skasowane pliki: jak Odzyskanie usuniętego dokumentu w systemie Mac OS X

Odzyskiwanie usuniętych dokumentów w systemie Mac OS X jest proste, jeśli wykonasz to od razu. Zazwyczaj znajduje się w Koszu – przepraszam, kosza na śmieci. Kliknij ikonę Kosza (po prawej stronie stacji dokującej), aby wyświetlić wszystkie usunięte pliki. Możesz użyć pola wyszukiwania w oknie Finder, aby znaleźć plik (wpisz wyszukiwane hasło, a następnie kliknij Trash zamiast This Mac, aby wyszukać folder Kosz). Zlokalizuj plik, który chcesz uratować i przeciągnij go z kosza na śmieci i do Pulpitu (lub innej części Findera).

Pamiętaj jednak, że czas jest czynnikiem tutaj – gdy dysk twardy zostanie zapełniony, system Mac OS X może usunąć elementy z Kosza. Jeśli usunęłeś je długi czas, może się okazać, że element został usunięty. W tym przypadku można go odzyskać przy użyciu kopii zapasowej programu Time Machine.

!!! 2!

Jak odzyskać skasowane pliki: Jak odzyskać usunięte zdjęcie na Macie – Zdjęcia

Usunięcie zdjęcia z aplikacji Zdjęcia na Macie , Otrzymasz 30-dniowy okres karencji. Jeśli zmienisz zdanie przed upływem 30 dni, możesz wejść do ostatnio usuniętego albumu i odzyskać zdjęcie.

Wybierz albumy z paska u góry i kliknij dwukrotnie opcję Ostatnio usunięte. Zobaczysz listę zdjęć i filmów, które usunĘ … ć, a ostatnio niedawno z napisem pod kĘ … tem wskazujĘ … cy, jak długo jest. Wybierz zdjęcie, które chcesz cofnąć i slick Przywróć w prawym górnym rogu. (Jeśli chcesz zaoszczędzić miejsce i usunąłeś kilka dużych plików, jesteś absolutnie pewny, że ich nie chcesz, możesz także kliknąć Usuń wszystko).

Rzeczy stają się nieco bardziej skomplikowane, jeśli włączono bibliotekę zdjęć iCloud. Biblioteka zdjęć iCloud automatycznie pobierze wszystkie zdjęcia zrobione z telefonu iPhone i iPada, co oznacza, że ​​będzie wiele kopii cyfrowych – więc zdjęcie, które zostało usunięte z jednego urządzenia, będzie nadal dostępne dla innych, prawda? Nie tak: skasowanie synchronizacji na wszystkich urządzeniach.

Usunięcie obrazu programu iCloud Photo Library z komputera Mac spowoduje wyświetlenie komunikatu ostrzegawczego „Usuń ze wszystkich Twoich urządzeń”? Tylko te opcje zgadzają się na to lub wcale nie usuwają zdjęcia. Jeśli usuniesz obraz z iPhone’a lub iPada, nawet nie otrzymasz ostrzeżenia – zostanie on wyjęty z Biblioteki zdjęć programu iCloud na innych urządzeniach.

Zobacz też:

Jeśli nadal używasz programu iPhoto (zastąpionego przez firmę Apple zdjęciami w 2015 r.) I usuniesz zdjęcie z tego programu, zostanie on wysłany do kosza iPhoto (a nie zwykłego kosza na system Mac OS X). Wykonaj następujące czynności, aby odzyskać usunięty obraz w programie iPhoto:

 1. Otwórz iPhoto i kliknij Kosz na pasku bocznym.
 2. Kontroluj + Kliknij zdjęcie, które chcesz odzyskać i wybierz Wstaw zdjęcie.
 3. Kliknij na Zdjęcia w pasku bocznym, aby wyświetlić obrazy.

Plik zostanie teraz umieszczony w bibliotece iPhoto

Jak odzyskać skasowane pliki: Jak odzyskać usunięte zdjęcie na iOS

Zdjęcia są zapisywane w aplikacji Zdjęcia w IOS. Wersja zdjęć w iOS ma wiele wspólnego ze swoim odpowiednikiem Mac, co obejmuje 30-dniowy okres karencji dla usuniętych zdjęć i filmów.

Jeśli zdjęcie zostanie usunięte z telefonu iPhone lub iPada i zrób to z powrotem, stuknij w Albumy u dołu ekranu. Gdzieś pośród Autopsji i Ekranów zobaczysz album o nazwie Ostatnio usunięte. Kliknij to.

Podobnie jak w przypadku Maca wszystkie zdjęcia lub filmy wideo, które zostały usunięte w ciągu ostatnich 30 dni, zostaną wyświetlone wraz z etykietą, Zostawiłem.Jeśli możesz dostać się do pliku przed upłynięciem czasu, możesz go stuknąć, a następnie stuknij Odzyskaj (a następnie potwierdź, klikając Recover Photo), a następnie przeniesiesz go z powrotem do folderu Camera Roll.

Zobacz: Jak pobierać zdjęcia z iPada z aparatu, Mac, PC lub iPhone’a

Pamiętaj, że podczas usuwania zdjęć Z iPhona lub iPhoto również zostanie usunięty z biblioteki zdjęć programu iCloud, jeśli ta funkcja jest włączona.

Jeśli robisz zdjęcia i usuwasz wiele zdjęć na iPadzie, Może zainwestować w inne rozwiązanie do tworzenia kopii zapasowych. Na szczęście wiele usług w chmurze oferuje błyskawiczne przesyłanie wszelkich zdjęć, które można załadować do przestrzeni dla chmur. Zastanów się nad zainstalowaniem Dropboksa, Dysku Google lub Boxa i włącz Photo Backup. Oto lista kroków dla Dropbox:

 1. Zarejestruj się na konto Dropbox i pobierz aplikację Dropbox Na iPad lub iPhone.
 2. Otwórz folder Dropbox i kliknij Ustawienia> Aparat Prześlij i włącz Aparat Przekaż.
 3. Przy robieniu zdjęć zostaną one przesłane do folderu w folderze Dropbox o nazwie Aparat Przekazywanie .
 4. Kliknij kartę Zdjęcia w folderze Dropbox, aby wyświetlić niedawno przesłane zdjęcia. Spowoduje to również usunięcie wszystkich zdjęć usuniętych z aplikacji Zdjęcia.
 5. Wybierz zdjęcie w Dropboksie i stuknij w ikonę Udostępnij i wybierz Zapisz obraz.

Spowoduje to wysłanie usuniętego obrazu z powrotem do aplikacji Zdjęcia na iOS. Nie jest to idealne rozwiązanie do tworzenia kopii zapasowych, ponieważ wymaga wcześniejszego skonfigurowania Dropbox. Jeśli jednak zrobisz wiele zdjęć, usługa ta będzie nieoceniona. Zarówno Dysk Google, Box i inne usługi typu cloud działają w ten sam sposób.

Jak odzyskać skasowane pliki: Jak odzyskać skasowane pliki muzyczne w macOS

Pliki muzyczne są w dużym stopniu zarządzane na komputerach Mac za pomocą programu iTunes. Wyświetla pliki muzyczne, ale zachowuje aktualne pliki muzyczne zapisane w folderze iTunes Music. (Znajduje się w [nazwa_użytkownika]> Muzyka> iTunes> iTunes Music. Alternatywnie, w niektórych wcześniejszych wersjach systemu Mac OS X musisz poszukać w domu> muzyce> iTunes Media> muzyce.)

Podczas usuwania pliku muzycznego w programie iTunes usuń pozycję z iTunes i czasami przenieś plik z folderu Muzyka w programie Finder do kosza (masz możliwość usunięcia pliku). Jeśli po prostu usuniesz plik muzyczny z iTunes, będzie on nadal znajdować się w folderze iTunes> iTunes Music (lub iTunes Media> Muzyka). Pierwszą rzeczą jaką musisz zrobić, to sprawdzić ten folder na brakujący plik audio. Jeśli znajdziesz go, a następnie przeciągnij go na ikonę programu iTunes, aby ponownie ją zaimportować z powrotem do programu iTunes.

Jeśli plik został usunięty z programu iTunes i usunięty z Findera, Znajdziesz go w folderze Kosz. Aby otworzyć je ponownie do iTunes, wykonaj następujące czynności:

 1. Otwórz program iTunes i kliknij iTunes> Preferencje.
 2. Kliknij Zaawansowane i upewnij się, Kopiuj pliki do folderu iTunes Media podczas dodawania do biblioteki ’.
 3. Przeciągnij plik audio z Kosza na Pulpit.
 4. Przeciągnij plik audio na ikonę programu iTunes. Powinien zostać ponownie zaimportowany i skopiowany do folderu iTunes w programie Finder.
 5. Przenieś plik dźwiękowy z pulpitu do kosza. (Został skopiowany z powrotem do programu iTunes, więc jest to duplikat.)

To powoduje przywrócenie pliku muzycznego do programu iTunes. Jeśli nie znajdziesz pliku audio w Koszu, musisz sprawdzić kopię zapasową programu Time Machine lub pobrać plik audio – ponownie z niego wydać z dysku CD lub, jeśli kupiłeś go z iTunes, pobierz plik Ponownie z iTunes Store.

Jak odzyskać skasowane pliki: Jak odzyskać skasowane pliki muzyczne na iOS

Często piosenki są synchronizowane Z komputerów Mac (lub PC) do iPhone’a lub iPada. Jeśli tak jest, utwór mógł zostać usunięty z urządzenia iDevice, ale można go skopiować podczas następnego synchronizacji z komputerem.

Jeśli Zakupiłeś utwór z iTunes Store firmy Apple, możesz go ponownie pobrać z listy zakupionej. Otwórz sklep iTunes Store> Pobrane i stuknij ikonę pobierania programu iCloud, aby pobrać ją do urządzenia iPad lub iPhone.

Jak odzyskać skasowane pliki: Jak odzyskać skasowane kontakty w systemie macOS

P> Jeśli usuniesz wpis z aplikacji Kontakty w systemie Mac OS X, możesz kliknąć Edytuj> Usunąć kartę usunięcia. Musisz to zrobić przed wprowadzeniem jakichkolwiek innych zmian w Kontaktach, albo zgubisz kartę. Możesz go odzyskać za pomocą narzędzia Time Machine, jeśli jest skonfigurowany na komputerze Mac.

Czytaj dalej: Jak przesłać kopię zapasową programu Time Machine na nowy komputer Mac

Jak odzyskać skasowane pliki: Jak odzyskać usunięte wiadomości e-mail na telefonie iPhone i iPad

Ogólnie mówiąc, możesz odzyskać usunięte wiadomości e-mail w iOS, dając iPhone’owi lub iPadowi trochę wstrząsnąć, aby wywołać gest cofnięcia. Po wyświetleniu okna dialogowego Cofnij, wybierz Cofnij.

Ale cofnięcie gestu jest jednokrotnym cofnięciem, więc jeśli w przypadku przypadkowego usunięcia wiadomości e-mail nastąpiła inna czynność w programie Mail, nie będzie to działać. W takim przypadku należy znaleźć odpowiedni folder usuniętych wiadomości e-mail (nazwa różni się w zależności od usługi poczty e-mail, ale może być Usunięta, Kosz, śmieci itp.), Zlokalizuj i stuknij w odrzucony e-mail, a następnie kliknij ikonę foldera na dole I odesłać go do skrzynki odbiorczej. Zazwyczaj domyślny jest tydzień, zanim iOS usunie wiadomości e-mail, które zostały przeznaczone do usunięcia.

Czytaj więcej: Jak odzyskać usunięte wiadomości e-mail na iPhone’a lub iPada