Jak odzyskać niezapisane lub usunięte dokumenty programu Word

0
735

Istnieje kilka katastrof komputerowych, które mogą szybko wyssać kolor z twarzy. Należą do nich naciśnięcie przycisku Odpowiedz wszystkim, a nie tylko Odpowiedz, zdając sobie sprawę, że dysk twardy, który właśnie zawiódł, zawierał filmy i zdjęcia, których nie zarchiwizowałeś, lub ten fatalny moment, w którym znika dokument, nad którym pracowicie pracowałeś.

Niezależnie od tego, czy komputer Mac uległ awarii, czy nie, zapomniałeś zapisać, lub przypadkowo kliknąłeś na usunięciu, wszystko może nie zostać utracone. Pokażemy ci, jak odzyskać utracony dokument Word.

Jeśli wszystko działa tak, jak powinno, trudno jest stracić plik w programie Word. Program Word ma funkcję automatycznego zapisywania, co oznacza, że ​​w razie wypadku nadal będziesz miał większość swojej pracy, z wyjątkiem ostatnich dziesięciu minut. Wyjaśniamy, w jaki sposób odzyskać dokument programu Word z automatycznego zapisywania poniżej, w tym, gdzie program Word zapisuje automatycznie na komputerze Mac.

Więc nie panikuj! Istnieje duże prawdopodobieństwo, że możesz odzyskać swój dokument. Przejrzymy różne sposoby odzyskania niezapisanego lub usuniętego dokumentu Word poniżej.

Możesz również znaleźć jeden z tych artykułów pomocny: Jak odzyskać utracone dokumenty TextEdit lub Jak odzyskać usunięte pliki.

Jak odzyskać dokumenty programu Word z Kosza

Na początek sprawdzimy najbardziej oczywiste miejsce, do którego znikają pliki.

W niektórych przypadkach może brakować pliku, ponieważ został on przypadkowo usunięty. Łatwo to zrobić, gdy się spieszysz iw chwili szaleństwa, zamykając wiele dokumentów, klikniesz Usuń, gdy chciałeś zapisać. Na szczęście „usuwanie” rzeczy tak naprawdę ich nie usuwa, więc nie jest to tak katastrofalne, jak się wydaje. Dokument może nadal znajdować się w koszu.

 1. Kliknij ikonę Kosza w Docku, aby go otworzyć.
 2. Zobaczysz teraz zawartość kosza. Wyszukaj swój plik. Po kliknięciu pliku i naciśnięciu Spacji możesz zobaczyć jego podgląd.
 3. Jeśli nie widzisz swojego pliku, poszukaj folderu „Odzyskane elementy” w Koszu. Możliwe, że twój plik znajduje się w tym.
 4. Jeśli jest tam, musisz go kliknąć prawym przyciskiem myszy i wybrać Odłóż. Spowoduje to umieszczenie pliku z powrotem w folderze, w którym został pierwotnie zapisany, i możesz kontynuować pracę nad nim.

Byłoby wspaniale, gdyby wszystko było takie proste, ale są szanse, że nie znalazłeś swojego pliku tak łatwo. Nie poddawaj się nadziei!

Odzyskaj dokument programu Word z folderu AutoRecovery

Program Word dla komputerów Mac ma wbudowaną funkcję automatycznego zapisywania zwaną Autoodzyskiwanie, która jest domyślnie włączona. Oznacza to, że Word po cichu zapisuje dokument, nad którym pracujesz, bez konieczności ręcznego informowania go o tym.

Aby ta funkcja działała poprawnie, musisz początkowo zapisać dokument pod nazwą, a następnie program Word będzie zapisywać przyrostowo co dziesięć minut.

Jeśli dokument został utracony z powodu nieoczekiwanego zamknięcia komputera lub oprogramowania, podczas ponownego uruchamiania programu Word powinien zostać wyświetlony monit o odzyskanie pliku. Jeśli z jakiegoś powodu tak nie jest, nadal możesz znaleźć jego wersję w folderze AutoRecovery.

Sposób działania zależy od wersji używanego programu Word dla komputerów Mac. Przyjrzymy się każdemu oddzielnie poniżej.

Chcesz lepiej poznać Worda? Przeczytaj nasze najważniejsze wskazówki dotyczące programu Word dla komputerów Mac.

Jak znaleźć folder AutoRecovery w programie Word 2011

Jeśli używasz programu Word 2011, łatwo zlokalizuj folder AutoRecovery:

 1. Kliknij opcję Plik na pasku menu, a następnie wyszukaj Autorecover.
 2. Jeśli często używasz programu Word, może istnieć kilka różnych plików Autorecover, więc sprawdź datę, aby zobaczyć, która z nich pasuje do brakującego elementu.
 3. Po znalezieniu dokumentu kliknij go, aby go otworzyć, a następnie pamiętaj, aby zapisać go ponownie pod nową nazwą.

Nawet jeśli nie znajdziesz swojego dokumentu w folderze AutoRecovery, może nie być tak, że go nie ma. Pliki w folderze Autoodzyskiwania nie zawsze są wyświetlane.

Mamy z tego doświadczenia z pierwszej ręki. W przeszłości nasz Mac „pomocnie” zapisywał dokument Worda w folderze AutoRecovery pakietu Office 2011. To nie byłby problem, z wyjątkiem faktu, że kiedy uzyskaliśmy dostęp do folderu (tylko szybkie wyszukiwanie w Spotlight for Office 2011 AutoRecovery), plików nie było nigdzie widać.

Jak widać z tego screen grabera, najnowszy plik w naszym folderze AutoRecovery był od 5 marca, ale wiemy, że są tam zapisane nowsze pliki.

Problem z plikiem Autoodzyskiwania polega na tym, że znajduje się on w folderze Biblioteki, który nie jest domyślnie widoczny, a to będzie miało wpływ na to, czy pliki są widoczne, czy nie.

Na szczęście istnieje sposób na zlokalizowanie pliku. Oto jak…

Jak przeglądać pliki w folderze AutoRecovery pakietu Office 2011

 1. Przejdź do Findera i naciśnij Alt (lub Option), wybierając opcję Idź z menu u góry strony. Spowoduje to, że folder Biblioteka będzie widoczny (jeśli nie naciśniesz Alt, nie zobaczysz go – i musisz trzymać wciśnięty Alt lub zniknie).
 2. Następnie przejdź do następujących folderów: Obsługa aplikacji> Microsoft> Office> Office 2011 AutoRecovery.
 3. Gdy zobaczysz Office 2011 w tym widoku, będziesz mógł zlokalizować swój plik.

Jak znaleźć folder AutoRecovery w programie Word 2016

Osoby korzystające z Word 2016 mają więcej wyzwań na swoich rękach. Oto jak znaleźć Autoodzyskiwanie w programie Word 2016:

 1. W programie Word 2016 folder AutoRecovery jest głęboko zakopany w systemie i wymaga, aby komputer Mac wyświetlał ukryte pliki, więc pierwszym krokiem jest ujawnienie tych tajnych folderów, w tym celu zalecamy skorzystanie z naszych porad tutaj: Jak wyświetlić ukryte pliki i folder na komputerze Mac.
 2. Po wykonaniu tej czynności musisz otworzyć Findera, a następnie kliknąć ikonę Home w kolumnie po lewej stronie (zwykle towarzyszy Ci twoje imię i nazwisko). Teraz przejdź do następującego folderu: Library / Containers / com.microsoft.Word / Data / Library / Preferences / AutoRecovery /
 3. Jeśli masz jakieś pliki Autoodzyskiwania, będą one tutaj. Należy pamiętać, że pliki Autoodzyskiwania są tymczasowe i istnieją tylko wtedy, gdy sądzą, że Word niespodziewanie zamknął się. Jeśli klikniesz Usuń, a nie Zapisz, gdy zamykasz dokument, nie będzie dla niego pliku Autoodzyskiwania.

Jak odzyskać stare wersje dokumentów za pomocą Time Machine

Czy wiesz, że Time Machine może tworzyć kopie zapasowe dokumentów, nawet jeśli nie są podłączone do dysku zewnętrznego? Może to być pomocne, jeśli chcesz wrócić do starszej wersji dokumentu.

 1. Kliknij File: Revert To.
 2. Możesz powrócić do ostatniej zapisanej wersji lub przeglądać różne wersje swojego dokumentu.

Jeśli zdarzy ci się mieć kopię zapasową Time Machine na dysku zewnętrznym, możesz cofnąć się do czasu, gdy usunięty lub uszkodzony plik nadal był w systemie. Postępuj zgodnie z naszym pełnym przewodnikiem po Time Machine, aby uzyskać instrukcje dotyczące odzyskiwania plików.

Jeśli masz nieszczęście, że nie masz procedury tworzenia kopii zapasowych, sugerujemy natychmiastowe rozpoczęcie. Komputery Mac to bardzo niezawodne maszyny, ale zawsze istnieje ryzyko, że coś pójdzie nie tak, dlatego najlepiej jest chronić się przed potencjalną katastrofą.

Spróbuj spojrzeć na nasz sposób tworzenia kopii zapasowej funkcji Mac, który podkreśla kilka rozwiązań dla tej podstawowej praktyki.

Odzyskaj utracone dokumenty z folderu tymczasowego

Komputer Mac ma także folder, w którym może tymczasowo przechowywać pliki. Folder tymczasowy nie jest jednak łatwy do znalezienia.

Aby znaleźć folder tymczasowy, użyj Terminalu (znajdź go w Aplikacje> Narzędzia> Terminal lub Wyszukaj Spotlight dla Terminalu, naciskając Command + Space.

 1. Otwórz terminal
 2. Wpisz: open $ TMPDIR
 3. Naciśnij enter.

W tym folderze TMP powinieneś znaleźć folder o nazwie Temporaryitems. Możliwe, że twój dokument jest w środku.

Wskazówki, aby uniknąć utraty plików Word

Zapisz najpierw, często zapisuj

Jest rzeczą oczywistą, że należy często zapisywać, zwłaszcza jeśli komputer Mac może być nieco zawodny.

Możesz być w stanie polegać na automatycznym zapisywaniu Worda, ale pamiętaj, że musisz najpierw zapisać plik, aby naprawdę skorzystać z funkcji Autosave.

Zmiana częstotliwości automatycznego zapisywania

Pomocną rzeczą jest to, że można zmniejszyć luki między automatycznymi zapisami w programie Word dla komputerów Mac. Domyślnie są one ustawione na dziesięć minut, ale łatwo jest je zwiększyć.

W programie Word przejdź do paska menu u góry ekranu i kliknij Word. Z menu rozwijanego wybierz Preferencje, a następnie w sekcji Wyjście i udostępnianie zobaczysz ikonę dysku o nazwie Zapisz. Kliknij to, a teraz będziesz mógł dostosować czas między zapisami, wprowadzając wartość w polu „Zapisz co X minut” na dole.

Chociaż może to być kuszące, aby ustawić ją tak nisko, jak to możliwe, należy pamiętać, że wydajność programu Word będzie nieco utrudniona, jeśli będzie zapisywana co minutę, zwłaszcza jeśli pracujesz nad dużym plikiem. Eksperymentuj, aby zobaczyć, które ustawienie działa najlepiej dla Ciebie.