Jak odtworzyć dźwięk wysokiej rozdzielczości w telefonie iPhone

0
931

Podobnie jak standardy wideo zostały przeniesione z SD na HD do 4K, dźwięk poprawia jakość oferowanych usług. Teraz najwyższej jakości dźwięk to kolejny dzień dla tych, którzy chcą jak najlepiej słuchać podczas podróży.

iPhones nie docierają do tego jako bezpośrednia opcja, ale z aplikacją lub dwoma , A niektóre drogie nowe słuchawki, możesz to zmienić. Pokazujemy, jak słuchać dźwięku wysokiej rozdzielczości w telefonie iPhone. Więcej informacji na temat wysokiej jakości dźwięku znajdziesz w artykule Jak uzyskać wysokiej jakości muzykę i dźwięk na telefonie iPhone.

Co to jest dźwięk wysokiej rozdzielczości?

Jeśli słuchasz piosenek, Kupiłeś z iTunes, masz szanse, że nie słyszesz pełnego brzmienia, jak zamierzał artysta.

Istnieją dobre powody. Aby utworzyć utwory o możliwych do zarządzania rozmiarach, zazwyczaj są one kompresowane (zmniejszane), usuwając różne dane, które uważane są za nietuzinkowe. Dlatego możesz pasować do swoich telefonów iPhone.

Dla wielu osób jest to dobre, a utwory brzmią wystarczająco dobrze. Jeśli chcesz mieć bogatsze brzmienia, potrzebujesz wersji, które zachowują wszystkie informacje.

Zasadniczo istnieją dwa typy kompresji wykorzystywane w muzyce cyfrowej: straty i bezstratne. Pierwszy znajduje się w formatach MP3 i AAC, które również okazują się być najczęściej używane dziś. Jak sugeruje nazwa lossy, są to te, które odrywają dane od ścieżki, aby zaoszczędzić miejsce.

Bezstratne pliki zawierają FLAC, ALAC (lub Apple Lossless) i DSD. Wszystko to oferuje dźwięk o jakości CD lub lepszej jakości, a przy tym mają olbrzymie rozmiary plików.

Apple oferuje wybór muzyki w sklepie iTunes o nazwie „Mastered for iTunes”, co stanowi krok naprzód od standardowych plików MP3 lub AAC, ponieważ obejmuje remasterowanie utworów, aby uniknąć pewnych błędów, które towarzyszą cyfrowym technikom kompresji. Ale nawet tu jest jakiś stratny kompresji, więc pozostaje to coś w rodzaju kompromisu.

Kolejnym ważnym aspektem jakości utworu jest częstotliwość próbkowania. Określa, ile razy w ciągu sekundy przechwytywany jest oryginalny materiał źródłowy i zakres dynamiki.

Na dysku CD wartości tych dwóch bd wynosiły próbki 44,1 kHz z szybkością 16 -kawałek. Dźwięk wysokiej rozdzielczości oferuje znacznie większą liczbę przy częstotliwości 96 kHz i 24-bitowej, dzięki czemu na tych ścieżkach jest większy szczegół.

Gdzie można znaleźć pliki audio wysokiej rozdzielczości

Liczba Witryn online sprzedają wysokiej jakości albumy audio. Należą do nich: Hi-Res Audio, HDTracks i 7Digital, z których wszystkie oferują albumy i utwory w różnych formatach i szybkościach transmisji.

Wersje o wysokiej rozdzielczości są często droższe niż standardowe alternatywy iTunes. Przygotowując ten artykuł, nagrany przez radiohead album OK Computer OKNOTOK 2017 był dostępny za 11,99 funtów w wersji Mastered for iTunes lub 18 funtów na wysoką rozdzielczość audio na HDTracks.

Pamiętaj, że Będziesz musiał pobrać wszystkie wysokiej rozdzielczości pliki na komputerze PC lub Mac, a nie samo samo.

Możesz również skonfigurować program iTunes, aby importować wersje utworów na dowolnej płycie CD o wyższej jakości

W tym celu uruchom program iTunes i przejdź do iTunes> Preferencje> Ogólne, a następnie wybierz opcję Importuj ustawienia, a następnie w menu Importuj przy użyciu menu wybierz opcję Koder bezstratny Apple. Zobacz także: 15 Porady iTunes i triki

Innym rozwiązaniem jest zarejestrowanie się w serwisie Tidal Music, która oferuje opcję przesyłania strumieniowego wysokiej rozdzielczości za £ 19,99 miesięcznie.

Jak grać w wysokiej rozdzielczości Pliki audio na Twoim iPhone

Kupowanie wysokiej jakości ścieżek audio to jedna rzecz. Gra ich jest inny. ITunes i aplikacja Apple Music nie obsługują plików FLAC lub DSD, więc nie będzie można ich używać bez ponownego kodowania plików w formacie Apple Lossless (lub ALAC) lub pobierania kompatybilnej aplikacji.

Importowanie do iTunes

Jeśli kupujesz i pobierz pliki FLAC lub DSD z jednej z wymienionych powyżej lub rzeczywiście innych dokumentów, musisz je zaimportować do iTunes przed Apple Aplikacja muzyczna może je zobaczyć.

Ale, ponieważ iTunes nie lubi plików FLAC, muszą być najpierw konwertowane.

Możesz znaleźć wiele konwerterów online lub App Store. Na przykład FLACTunes FLAC Converter ma bardzo pozytywne recenzje i jest wycięciem w wysokości 3,99 EUR.

Pobierz aplikację wybraną przez Ciebie, wtedy będzie to przypadek po prostu dodania utworów, które chcesz przekształcić, a następnie Ustawiając format wyjściowy jako Apple Lossless lub ALAC.

Gdy to nastąpi, przejdź do iTunes na komputerze PC / Mac i kliknij polecenie Plik> Dodaj do biblioteki.

Pojawi się okno Findera, a następnie przejdź do plików o wysokiej rozdzielczości, zaznacz je i kliknij Otwórz.

Ścieżki zostaną następnie wprowadzone do biblioteki, Więc podczas następnego zsynchronizowania telefonu iPhone lub korzystania z programu iTunes Matching będziesz mógł je uzyskać w urządzeniu.

Zobacz także: iTunes Match vs Apple Music z biblioteką iCloud

Korzystanie z aplikacji innej firmy

Jeśli nie chcesz przechodzić przez całe konwersje Proces i nie przejmuj się używaniem aplikacji innej niż Apple Music, wtedy jest łatwy sposób uzyskać wysokiej rozdzielczości pliki na telefonie iPhone.

VLC for Mobile to darmowa aplikacja, która zawsze jest doskonała wybór. To nie może być fantazyjne, ale robi to w pracy.

Jeśli chcesz coś z nieco bardziej polskim i nie martw się, wydając 7,99 funtów na dostęp do wysokiej jakości funkcji audio, to Onkyo HF Player jest wybrany.

Przed rozpoczęciem przenoszenia plików upewnij się, że chcesz pobrać muzykę do komputera / Mac. Teraz otwórz wersję programu iTunes dla komputerów stacjonarnych i podłącz telefon iPhone do komputera.

Kliknij ikonę małej iPhone, która pojawi się u góry strony, a zostanie wyświetlony ekran ogólnego podsumowania dla Twoje urządzenie.

Wybierz Aplikacje z okienka menu po lewej stronie strony, a następnie przewiń w prawą stronę, aż zostanie wyświetlona sekcja Udostępnianie plików.

Pod tym adresem powinna być pobrana aplikacja muzyczna. Kliknij na niego, a następnie w sekcji Dokumenty po prawej stronie kliknij przycisk Dodaj.

Z wyświetlonego okna znajdź wybrane utwory wysokiej rozdzielczości i kliknij przycisk Dodaj.

Kliknij Synchronizuj, aby przenieść je do telefonu iPhone, a kiedy to się zakończysz, kliknij przycisk Gotowe.

Czy moje słuchawki będą pracować z dźwiękiem o wysokiej rozdzielczości?

/ H2>

Oto aplikacja.

Aplikacje będą odtwarzać utwory, słyszysz je w słuchawkach, ale nie będą różniły się standardowymi utworami ze względu na fakt, że IPhone nie wyprowadza dźwięku wysokiej rozdzielczości przez gniazdo słuchawek 3,5 mm.

Port Lightning jest w stanie obsługiwać tę funkcję, ale w tej chwili jedynym realnym sposobem na uzyskanie wysokiej rozdzielczości dźwięku Telefon jest wyposażony w wysokiej jakości odtwarzacz DAC.

Philips Fidelio M2L to świetny wybór, ale warto zapoznać się z instrukcją obsługi 10 wspaniałych słuchawek Lightning.>

Przepraszam, że nie możemy ci dać rady, ale jeśli chcesz, aby muzyka o wysokiej rozdzielczości była Twoją chęcią, szansa na zakup nowych słuchawek może być dobrą rzeczą.