Jak odblokować iPhone’a i iPada bez naciskania przycisku Home

0
5

Jeśli masz iPhone’a lub iPada z przyciskiem Home, być może zauważyłeś, że musisz naciśnij przycisk odblokowujący urządzenie za pomocą Touch ID – i może zastanawiasz się, czy coś się zmieniło. Czy to było możliwe wcześniej? reszta twój palec na przycisku?

Dobrze zauważony i tak, masz całkowitą rację. To jest coś, co Apple zmieniło w ramach aktualizacji iOS 10; nie był wtedy popularny i teraz nie jest popularny. W systemie iOS 10 i nowszych wersjach (nadal jest to prawdą w przypadku systemu iOS 12) należy nacisnąć przycisk strony głównej, aby odblokować urządzenie, podczas gdy wcześniej można było po prostu oprzeć palec na przycisku Home, aby odblokować go za pomocą skanera linii papilarnych.

Może to mała zmiana, ale kiedy trzeba przekwalifikować palce, wszystko może się frustruć. Na szczęście łatwo jest zmienić to z powrotem na takie, jakie było.

Aby ponownie aktywować Rest Finger to Open, przejdź do Ustawienia> Ogólne> Dostępność. W sekcji zatytułowanej Interakcja znajdź i stuknij pozycję przycisku Home, a następnie stuknij Rest Finger to Open, aby przełącznik zmieniał kolor na zielony, co oznacza, że ​​jest aktywowany.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:   Jak powiedzieć, jaki masz model iPhone'a

Teraz wracasz do tego, jak to było kiedyś.

Naciśnij, aby odblokować vs Przesuń, aby odblokować

Dlaczego Apple dokonało tego przełączenia? Wszystko sprowadza się do zmiany podejścia. W systemie iOS 9 (po lewej stronie powyższego zrzutu ekranu) polecono przesunięcie do odblokowania. W systemie iOS 10 (środkowy) i iOS 12 (po prawej) instrukcja to Naciśnij Home, aby odblokować lub naciśnij Home To Open.

Ogólnie rzecz biorąc, jest to zmiana, która ma sens: prawie każdy aktualny iDevice z przyciskiem Home ma także skaner linii papilarnych Touch ID i jest to bardziej skuteczna metoda naciskania przycisku Home, jednocześnie skanując odcisk palca.

Ale fakt, że musisz właściwie nacisnąć przycisk Home – dawniej byłeś w stanie uciec z lekkim oparciem palca na skanerze i pozwolić Touch ID iść do pracy – jest irytacją. Z pewnością naciśnięcie przycisku nie jest najbardziej uciążliwym zadaniem, ale kiedy przyzwyczaisz się do jednej konkretnej metody odblokowania telefonu, nawet małe zmiany mogą być denerwujące.

Jeszcze bardziej irytujące, gdy weźmiesz pod uwagę, że iPhone 7 i 8 nie mają żadnych ruchomych części w przyciskach Home, więc naprawdę nie naciskasz niczego – Apple po prostu używa wibracji, aby to zrobić czuć tak jak nacisnąłeś przycisk do środka.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:   Jak naprawić „iPhone jest wyłączony. Połącz się z błędami iTunes

Czy możesz przywrócić Swipe, aby odblokować w iOS 10 i nowszych?

Teraz złe wieści. Nie możesz przywrócić Swipe To Unlock i zakładamy, że nigdy nie będziesz w stanie. (O ile reakcja na luki nie jest ogromna. A może ktoś wymyśli metodę za pomocą jailbreakingu).

Jeśli jednak chcesz uniknąć korzystania z przycisku głównego, to Twój przycisk domowy nie działa na Twoim iPhonie, jednak przeczytaj to w celu uzyskania dalszych porad: Jak naprawić uszkodzony przycisk Home iPhone’a. Jeśli masz problemy ze skanerem linii papilarnych, spróbuj w międzyczasie przeczytać Jak naprawić uszkodzony identyfikator dotykowy.