Jak obrócić ekran na komputerze Mac: Obróć ekran Maca o 90 stopni

0
4578

Jak mogę obrócić ekran mojego Maca? Do pracy na arkuszach kalkulacyjnych lub dokumentach Word często czuję, że bardziej przydatne byłoby wyświetlanie w orientacji pionowej.

W przypadku niektórych aplikacji, gier i funkcji (np. Pisania kodu, sztuki cyfrowej lub używania PC jako ekran aktualizacji stanu w przestrzeni publicznej), warto obrócić ekran komputera Mac. Ekran orientacji poziomej (często szerokoekranowy) jest dobry dla większości zadań, ale nie wszystkich, a obracanie ekranu i używanie go w orientacji pionowej może być użyteczną opcją.

Fizycznie obracanie ekranu jest oczywiście To tylko kwestia dostępu do osadzenia ekranu i obracania go, jeśli jest to możliwe, ale trzeba również uzyskać dostęp do ustawień oprogramowania i poinformować MacOS (lub Mac OS X), aby wydrukować grafikę w widoku obracanym o 90 stopni zgodnie z ruchem wskazówek zegara lub anty W prawo (lub nawet o 180 stopni, jeśli z jakiegoś powodu chcesz używać wyświetlacza do góry nogami). Na szczęście ta część procesu jest bardzo prosta, a my przechodzimy przez ten proces poniżej.

Pamiętaj, że nie wszystkie monitory można obracać, a nasze doświadczenia lepiej sprawdzają się w przypadku monitorów zewnętrznych niż wbudowanych monitorów, Na wyświetlaczu laptopa. (Znowu nie ma wiele sytuacji, w których chcesz). Dla tych, którzy są zdesperowani, aby obrócić wbudowany ekran MacBooka, znaleźliśmy rozwiązanie, które działa, ale ma skutki uboczne, czasem powodujące Uporczywy drobny problem (za co mamy ustaloną poprawkę) i co najmniej jedną okazję, o której wiemy, poważniejszym problemem, dla którego nie mamy ustalenia. Wyjaśnijmy również w sekcji MacBook w tym artykule, dlaczego nie zalecamy obracania wbudowanego ekranu laptopa.

Czytaj dalej: Jak korzystać z iPada iPad jako Drugi ekran Macintosh Nowe plotki Apple 5k plotek

Jak obracać ekran na komputerze Mac

1. Otwórz preferencje systemowe (kliknij logo firmy Apple w lewym górnym rogu ekranu i wybierz z menu opcję „Preferencje systemowe i hellip;” lub wybierz ikonę szarego kąta z doku, zakładając, że nie została usunięta). Wybierz opcję Wyświetlenia – pierwsza opcja w drugim wierszu.

2. W sekcji Wyświetl (upewnij się, że jest zaznaczona na niebiesko u góry, a nie w kolorze), jest opcja oznaczona jako Rotacja, która domyślnie jest Standardowa. Zmień to na 90 stopni, aby obrócić ekran w prawo o jeden czwarty.

(Zauważ, że Jeśli masz dwa ekrany, wówczas w tym miejscu pojawią się dwa okna: jeden dla każdego wyświetlacza Możesz obrócić każdy osobno, jeśli chcesz, a sprzęt go obsługuje.)

Co zrobić, jeśli ustawienie Obrót nie 'T appear?

Ogólnie rzecz biorąc, pole Rotation jest wyświetlane, jeśli sprzęt obsługuje tę funkcję i jest ukryty, jeśli nie. Jeśli Rotation nie znajduje się na liście w obszarze Displays, prawdopodobnie się spisze.

Jednak w starszych wersjach systemu Mac OS X pole Obracania nie pojawia się automatycznie i stwierdziliśmy, że nawet W macOS Sierra, Preferencje systemowe mogą być zmuszone do oferowania ustawienia Obrót, nawet jeśli nie zrobi tego automatycznie. Przytrzymaj Alt i Cmd, klikając ikonę Preferencji systemowych, a następnie trzymaj ją wciśnięty, klikając ikonę Wyświetlania i dobrze widać ustawienie Obrót, które nie było wcześniej. (Niektórzy ludzie twierdzą, że przytrzymanie klawisza Alt + Cmd przy otwieraniu ekranu powoduje wyświetlanie wskazówek, ale okazało się, że musisz to zrobić, otwierając także preferencje systemowe.)

Ostrzeżony Że kiedy skorzystaliśmy z tego nadpisania, aby pojawiło się ustawienie Obrót na wbudowanym ekranie laptopa (co zostanie opisane w dalszej części tego artykułu), napotkaliśmy trudności i zastanawiam się, czy zastąpienie Alt + Cmd powoduje, że systemowe Preferencje Prezentuj opcję, która nie jest oficjalnie obsługiwana przez sprzęt.

Czytaj dalej: Jak zrobić zrzut ekranu na komputerze Mac | Skróty klawiaturowe dla Maca

Jak obrócić wbudowany wyświetlacz MacBooka

Jak wspomniano powyżej, komputery przenośne lub w ogóle MacBooki zazwyczaj nie oferują możliwości obracania wbudowanych ekranów. Możesz spróbować obejść to przez przytrzymanie klawisza Alt + Cmd podczas otwierania Preferencji systemowych> Wyświetlania, a następnie wybrania nowego ustawienia Obrót, który się teraz pojawił.

Ale tutaj jest ostrzeżenie.

Niektórzy ludzie przekonali się, że podczas obracania ekranu na MacBooku można osiągnąć, trzymając Alt i Cmd, wybierając opcję Display from System Preferences, powoduje to poważne problemy później.

Mój obrócony ekran MacBooka poszedł Czarny!

Brat tego autora zrobił to, ale wtedy okazało się, że jego MacBook (model 12-calowy 2016, z systemem macOS Sierra) stał się całkowicie bezużyteczny: „Wpadł w pętlę błysków i awarii … Mogę Nie widzisz niczego na ekranie, więc nie możesz dostać się do Preferencji systemowych, aby go zmienić, a następnie ulegnie awarii.

Staraliśmy się spróbować rozwiązać problem na naszym komputerze MacBook Pro (model 13-calowy 2015, z systemem macOS Sierra, a drugi zewnętrzny monitor podłączony i ustawiony jako główny wyświetlacz) i dostał inny, ale również Problematyczny wynik: ekran laptopa był zupełnie czarny, a część wyświetlana w Preferencjach systemowych (oglądana za pośrednictwem zewnętrznego monitora) nie rozpoznała już istnienia ekranu laptopa, mimo że sam laptop nadal wyraźnie działał.

Ten problem został opisany gdzie indziej, podobnie jak niektóre obejścia, większość użytkowników stwierdza, że ​​wyłączenie komputera z systemem operacyjnym i ponowne uruchomienie rozwiązuje ten problem i pozostawia ekran laptopów w żądanym kierunku. Autor powyższego wątku stwierdził, że naciśnięcie klawisza Shift + Cmd + Q, a następnie E, aby powrócić do ekranu logowania, ma podobny efekt. Próbowaliśmy go, naprawiając problem, zostawiając normalny zewnętrzny monitor i wbudowany monitor laptopa obracany o 90 stopni.

H Starając Alt + Cmd, wybierając Preferencje systemowe> Wyświetla, a następnie zmieniając ustawienie Obróć dla wbudowanego ekranu z powrotem na Standardowy, przywrócono nas do kwadratu, bez powtarzania problemu z czarnym ekranem.

Rozwiązanie wydaje się być dobrym, ale wydaje się, że jest to zbyt późno dla brata autora, którego firma Apple Support nie mogła pomóc w rozmowie telefonicznej i musiała umówić się na wizytę osobiście z technikiem. I tak na razie ostrzegamy podczas obracania wbudowanych ekranów MacBooka i nie polecam tego nikomu, kto nie ma pewności co do zdolności rozwiązywania problemów. Zastanawiam się, czy sztuczka Alt-Cmd umożliwia nam dostęp do funkcji, które nie są oficjalnie obsługiwane przez sprzęt, a tym samym zły pomysł.

Jak obrócić monitor komputera Mac tak Nie łamie się ani nie przecina

Podczas obracania należy uważać na wyświetlaczu. Ważne jest, aby upewnić się, że nie przekroczy równowagi i że inna orientacja nie może powodować nadmiernego nacisku na montaż – nie wszystkie wyświetlacze, a nie wszystkie uchwyty wyświetlacza, mają być obracane w tym zakresie. Jeśli masz wątpliwości, sprawdź dokumentację online.

Jeśli mechanizm mocowania nie działa, warto rozważyć nowy monitor. Szczegółowe informacje o kupnie na tym froncie znajdziesz w sekcji Najlepsze ekrany i monitory dla komputerów Mac.