Jak naprawić złamany przycisk domowego iPhone’a: ​​przycisk Home przestał działać!

0
826

przycisk Home iPhone nie działa? W niektórych modelach iPhone’a (w szczególności starego iPhone’a 4, chociaż niektóre z ostatnio używanych iPhone’ów również zostały dotknięte) to jest powszechna skarga, ale możemy zaoferować kilka porad na temat jej naprawienia. Mamy również przydatne obejście do oprogramowania, które może sprawić, że życie stanie się możliwe, jeśli iPhone jest poza gwarancją lub w przeciwnym razie niemożliwe jest naprawienie problemu ze sprzętem.

Oto sposób naprawiania złamanego przycisku domowego iPhone’a lub jego pracy Rozwiązywanie problemów przy użyciu wygodnej funkcji na iOS, jeśli nie.

Czytaj dalej: najlepsze narzędzia do naprawy i uaktualniania komputerów Mac i iPhone

Zaktualizuj 18 października 2016: iPhone 7 i iPhone 7 Plus nie mają fizycznego przycisku Home, ale nadal istnieje szansa, że ​​przycisk działa nieprawidłowo – podobnie jak w przypadku iwayne na forach MacRumours. Na szczęście firma Apple zintegrowała opcję fail-safe, która wyświetla powiadomienie informujące użytkownika o użyciu przycisku „Ekran główny na ekranie” przed jego użyciem.

Ta nowa funkcja firmy Apple nie została zauważona – głównie Ponieważ większość z nich nie zauważyła żadnych problemów z nowym zakupem telefonu. Uważamy, że funkcja jest fantastyczna dla użytkowników iPhone 7 i iPhone 7 Plus – ponieważ zapewnia domyślną opcję dodatkową. Jeśli nie masz nowego telefonu iPhone, przeczytaj, aby zobaczyć nasze rozwiązania.

Przyciski Home iPhone od czasu do czasu źle działają, często (frustrujące) rok po wygaśnięciu gwarancji. Firma Apple może naprawić sprzęt, ale może to być kosztowne – być może warto rozsądniej wydać więcej i uzyskać zupełnie nowe urządzenie.

Jeśli płatność za naprawę jest zbyt droga Lub w inny sposób nieatrakcyjne, istnieje niewielkie obejście wbudowane w iOS, o czym może nie być świadomy. Zajmiemy się obydwoma opcjami w tej funkcji: naprawą sprzętu i obejściem oprogramowania.

Podobne: Jak przeprowadzić jailbreak iPhone’a | Jak zatrzymać szyję iPhone i ramię iPad Jak chronić iPhone przed złodziejami Jak naprawić lub naprawić uszkodzony telefon iPhone?

Jak naprawić złamany przycisk domowego iPhone’a: ​​naprawa sprzętu

Przede wszystkim porozmawiajmy o pełnej naprawie. P>

Sprawdź nasz przewodnik gwarancyjny dla telefonu iPhone, aby zobaczyć, jakie są Twoje prawa – jeśli problem wystąpił po wyrzuceniu telefonu iPhone w wodę, na przykład gwarancja może być nieważna. (Z naszego doświadczenia wynika jednak, że niepowtarzalny problem z przyciskem domowym zazwyczaj pojawia się pozornie spontanicznie po roku lub dwóch zastosowaniach po prostu dlatego, że masz jeden z modeli, które są podatne – iPhone 4 wydawał się szczególnie podatny na ten problem – i mają pecha .) Porozmawiaj z firmą Apple i dowiedz się, czy jesteś objęta gwarancją i ile naprawy będzie kosztować, jeśli nie.

W przypadku często występujących problemów Apple potwierdza, że ​​jest to uzasadniony i Szeroko rozpowszechnioną kwestię i ustanawia program bezpłatnego naprawy. Na przykład przycisk zasilania iPhone 5 został uznany za wadliwy, a firma Apple oferowała bezpłatne naprawy lub wymianę uszkodzonych urządzeń – czegoś, co autor niniejszego artykułu skorzystał.

Niestety, chociaż Nasze rozmowy z czytelnikami sugerują, że problem z przyciskiem domowym był prawie tak powszechny, że firma Apple nie utworzyła programu naprawczego w tym wydaniu. I to jest mało prawdopodobne, aby zmienić się w przyszłości, ponieważ najnowsze modele telefonów iPhone wydają się nie być ofiarą problemu. Moje osobiste doświadczenia sugerują, że wszystkie iPhone wyposażone w Touch ID mają niezawodne przyciski Home, które wydają się nie być podatne na niepowodzenie – chociaż jeśli masz inne doświadczenia, skontaktuj się z nami i daj nam znać w komentarzach.

Czy można samodzielnie naprawić urządzenie? Możesz spróbować, ale jeśli nie jesteś pewien hobbystów tech, nie polecamy go – ponieważ z jednej rzeczy może to spowodować unieważnienie gwarancji (jeśli nadal jesteś objęta gwarancją) i może pogorszyć problem, a nie

Czytaj dalej:

Ponadto, jak zobaczymy wkrótce, istnieje obejście, które oznacza, że ​​dodgy Przycisk Home nie musi zabijać Twojego iPhone’a. / Strong> Jak zresetować i przywrócić zamrożone iPhone’a i najnowszy produkt firmy Apple i programy naprawy

Jak naprawić złamany przycisk domowego iPhone’a: ​​obejście oprogramowania

iOS ma dobrą funkcjonalność Co pomaga, gdy przyciski sprzętowe przestają działać. Aby to uaktywnić, przejdź do aplikacji Ustawienia i wybierz Ogólne, a następnie dostęp. Przewiń w dół do sekcji Interakcja i wybierz AssistiveTouch. Teraz stuknij przycisk obok AssistiveTouch, aby zmienił kolor na zielony i zsunął się do pozycji „on”.

Oto co wygląda na iOS:

Włączyliśmy je powyżej, co oznacza, że ​​możesz zobaczyć mały przycisk AssistiveTouch w prawym dolnym rogu. Wyjaśnimy, co może zrobić za chwilę.

Proces ten był nieco inny w starszych wersjach iOS.Jeśli nadal używasz iOS 6, nie ma wielu z was! – musisz przejść do Ustawienia, Ogólne i przewinąć w dół do dostępności. W obszarze Fizyczne i Motorowe kliknij AssistiveTouch, a następnie przesuń AssistiveTouch do pozycji ON.

Mały mały okrąg wewnątrz kwadratu pojawi się na ekranie; Można to przeciągnąć po ekranie, gdziekolwiek się okazać, najmniej niszczące. Jeśli zostanie wciśnięty, staje się przezroczysty, jeśli przez chwilę pozostanie sam na sam.

Kliknięcie przycisku daje sześć opcji: dom, Siri, Custom, Centrum powiadomień, Device and Control Center, a między nimi powinno pozwolić na osiągnięcie czegoś, za pomocą którego sprzęt Home A także inne przyciski sprzętowe.

Dom, Siri, Centrum powiadomień i Centrum sterowania są oczywiste; Niestandardowy umożliwia konfigurowanie własnych gestów i czynności (uzyskuje się domyślnie Pinch, double-tap i 3D Touch); A urządzenie prowadzi do dalszych opcji, takich jak kontrole głośności, wyciszenie, obracanie ekranu i ekran blokady – dotknij przycisku Więcej, aby uzyskać dalsze opcje, w tym, znakomicie, zrzut ekranu (chociaż irytujące jest bardzo trudne do zobrazowania tej funkcji, ponieważ samotnie się wysuwa Tak przed zrobieniem zdjęcia).

W starszych wersjach systemu iOS jednorazowe naciśnięcie przycisku służy tylko do sterowania głosem, ulubień domowych i ulubionych (Ulubione umożliwiają zapisywanie określonych gestów i poleceń, podobnie jak Custom w iOS 9). Następnie, jak teraz, urządzenie zabrało Cię do kolejnych opcji, takich jak regulatory głośności.

„Kropka” na ekranie może być trochę irytująca, przyznamienna, ale może być bardziej wskazane oszczędzanie kosztownej naprawy lub radzenie sobie bez w pełni funkcjonalnego przycisku Home.

Postępuj zgodnie z David Price na Twitterze Śledź jakmac UK na Twitterze

Zobacz też: Jak przyspieszyć powolny iPhone | Jak naprawić krakingowy ekran iPhone’a; Poprawki dotyczące złamanego ekranu smartfona Czy Apple zastąpi mój iPhone?