Jak naprawić problemy z baterią Apple Watch w systemie watchOS 7

0
200

Od dwóch lat codziennie noszę zegarek Apple Watch Series 4. Dopóki nie pojawiła się aktualizacja watchOS 7, generalnie pozostało między 45% a 55% naładowania baterii przed snem, co sugerowało, że monitorowanie snu będzie możliwe przy niewielkich modyfikacjach mojej rutyny ładowania.

Ale aktualizacja do watchOS 7 wydawała się zrujnować żywotność baterii. Na początku uwzględniłem: instalacja jest dość wymagającym procesem, a resztę piątku spędziłem entuzjastycznie wypróbowując nowe funkcje, takie jak licznik czasu mycia rąk i powiadomienia o zdrowiu słuchu. Ale w sobotę stało się jasne, że dzieje się coś poważniejszego.

Zaalarmowany szybkim rozładowaniem baterii poprzedniego dnia, zacząłem regularnie sprawdzać. Po kilku minutach bateria osiągnęła 95%; po godzinie osiągnął 80%. Zdjąłem zegarek z ładowarki o 7 rano i było już po 14:30. Następnego dnia było tak samo źle.

Próbowałem przywrócić funkcje zdrowotne słuchu, ale szybko wyeliminowałem je jako przyczynę problemu. Więc jaki był problem i jak mogłem to naprawić? Znalazłem radykalne rozwiązanie.

Usuń sparowanie zegarka z iPhonem i zresetuj go do ustawień fabrycznych. Kiedy skończysz, iPhone zapyta, czy powinien sparować się z zegarkiem, ale po raz pierwszy masz możliwość skonfigurowania go dla członka rodziny – to nowość w iOS 14 i watchOS 7.

Dla bezpieczeństwa ustawiliśmy zegarek jako nowy: nie przywracaj z kopii zapasowej, ponieważ może to zawierać przyczynę problemu z baterią.

I wydawało się, że to wszystko naprawia. Rozwiązanie jest trwałe, o czym przekonałem się w poniedziałek: po godzinnym treningu na rowerze nadal miałem 95% naładowania, a wieczorem było to nadal grubo ponad 50%. Monitorowanie snu znów jest realistycznym celem.

Rozwiązanie Jasona Snella było nieco mniej radykalne, o czym pisze na Twitterze. W obliczu tych samych problemów na Apple Watch Series 5 był w stanie naprawić wszystko, po prostu odłączając Apple Watch od iPhone’a, a następnie parując go ponownie, bez konieczności resetowania wszystkich jego ustawień.

Więcej porad znajdziesz w artykule Jak poprawić żywotność baterii zegarka Apple Watch. A jeśli zdecydujesz, że musisz zaktualizować swój sprzęt, przeczytaj nasz przewodnik po najlepszych ofertach Apple Watch.

Ten artykuł pierwotnie ukazał się na Macwelt. Tłumaczenie: David Price.