Home Jak? (FAQ) iPhone "Jak" Jak naprawić pęknięty ekran iPhone’a lub iPada

Jak naprawić pęknięty ekran iPhone’a lub iPada

0
930

Rozbijanie ekranu na iPhonie (lub iPadzie lub iPodzie, jeśli o to chodzi) jest niestety częstym problemem. Wszyscy tam byliśmy: upuszczasz swoje ukochane urządzenie, sięgasz w dół i podnosisz – oczywiście wylądował ekranem w dół – i sprawdzasz uszkodzenia, aby potwierdzić swoje najgorsze obawy. Ekran jest rozbity.

Cóż, podnieś brodę. Jest źle, ale nie jest katastrofalne. Masz opcje. W tym artykule podsumowujemy pięć najlepszych sposobów naprawy uszkodzonego wyświetlacza iPhone’a lub iPada oraz wyjaśniamy wady i zalety każdego z nich. Naprawimy ten ekran w mgnieniu oka, nie martw się.

Nawiasem mówiąc, wskazówki zawarte w tym artykule dotyczą naprawiania wyświetlaczy iPhone’a, które są widocznie uszkodzone. Jeśli ekran Twojego iPhone’a po prostu nie działa lub nie reaguje na dotyk, spróbuj naprawić zablokowany ekran iPhone’a.

Poproś Apple o naprawę ekranu

Apple przyjdzie na ratunek i naprawi pęknięty ekran, ale nie zrobi tego za darmo, nawet jeśli nadal masz gwarancję, ponieważ przypadkowe uszkodzenia nie są objęte standardową gwarancją.

Jeśli poszedłeś o krok dalej i zapłaciłeś za AppleCare + (lub jeśli zastanawiasz się nad tym i zastanawiasz się, czy AppleCare + jest tego wart?), To koszt nie będzie zbyt wysoki. AppleCare + obejmuje naprawy maksymalnie dwóch przypadków przypadkowego uszkodzenia. Ale nadal istnieje dodatkowa opłata. Użytkownicy muszą zapłacić 25 GBP / 29 USD, aby naprawić wyświetlacz iPhone’a, bez względu na to, jaki to model, a wszystkie inne naprawy kosztują zryczałtowaną stawkę 79 GBP / 99 USD.

Zakładając ciebie nie mając AppleCare +, koszt naprawy ekranu będzie znacznie wyższy. Najlepiej jest skontaktować się z Apple i zobaczyć, ile zapłacą w Twoim przypadku. Możesz wpaść na pomysł, odwiedzając witrynę Apple Screen Repair, ponieważ przedstawia ona ceny różnych modeli. Z reguły oto kilka przykładów;

  • iPhone 12 Pro Max, iPhone 11 Pro Max, iPhone XS Max: 316,44 GBP / 329 USD
  • iPhone 12, iPhone 12 Pro, iPhone 11 Pro, iPhone XS, iPhone X: 266,44 GBP / 279 USD
  • iPhone 12 Mini: 216,44 GBP / 229 USD
  • iPhone 11, iPhone XR: 196,44 GBP / 199 USD
  • iPhone 8 Plus, iPhone 7 Plus, iPhone 6s Plus: 164,44 GBP / 169 USD
  • iPhone 8, iPhone 7, iPhone 6s, iPhone 6 Plus: 152,44 GBP / 149 USD
  • iPhone SE, iPhone 6, iPhone 5s, iPhone 5c, iPhone 5: 136,44 GBP / 129 USD

Możesz również odwiedzić stronę naprawy ekranu Apple iPad, aby sprawdzić ceny konkretnego tabletu. Koszty naprawy różnią się znacznie, przy czym najdroższym jest iPad Pro 12,9 cala (4. generacji) za 616,44 GBP / 649 USD, a najtańszy iPad Mini i iPad Mini 2 za 206,44 GBP / 199 USD.

Jeśli to się odwoła, możesz przeczytać o zasadach Apple dotyczących napraw ekranu iPhone’a tutaj i napraw ekranu iPada tutaj, ale wielu z nas będzie szukało tańszej naprawy niż ta. Więc jakie inne opcje są dostępne?

Idź do głównego sprzedawcy

Główna ulica. Kompleksowe rozwiązanie dla wszystkich Twoich potrzeb – w tym naprawy ekranu iPhone’a lub iPada.

Większość z nas zajdzie na główną ulicę, gdy zepsuje ekran telefonu lub tabletu, ponieważ, ogólnie rzecz biorąc, ludzie lubią osobiste podejście, czego zwykle nie można uzyskać, korzystając z usług naprawy online. Innym argumentem dotyczącym argumentu „ główna ulica kontra online ” jest to, że jeśli coś pójdzie nie tak z naprawą na głównych ulicach, wiesz, gdzie złożyć skargę (w przeciwieństwie do większości usług online).

Oczywiście Covid-19 ostatnio znacznie utrudnił tę opcję, więc pamiętaj, aby skontaktować się z dowolnym sprzedawcą, aby sprawdzić, czy usługa jest nadal dostępna, zanim wyruszysz z uszkodzonym urządzeniem pod pachą.

Chociaż zalecamy niektóre warsztaty naprawcze z głównych ulic, należy pamiętać, że zdarzały się przypadki iPhone’ów, które były naprawiane, a niektóre ekrany zamienne przestały reagować na dotyk, podczas gdy inne elementy przestały działać, ponieważ komponenty Apple pozornie pasowały do ​​każdego urządzenia, ponieważ zgłoszone przez iFixit. To ostatnie wydaje się mieć znaczenie tylko w przypadku modeli iPhone’a 12, ale zdecydowanie zalecamy przedyskutowanie tego z każdym warsztatem przed rozpoczęciem pracy.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:   Jak korzystać z Siri offline na iPhonie i iPadzie

Firmy, które wykonują naprawy stron trzecich, od jakiegoś czasu są podejrzane, ponieważ Apple celowo wyłącza funkcje, aby wstrzymać naprawy wykonane przez strony trzecie.

Aakshay Kripalani, dyrektor generalny warsztatu naprawczego Injured Gadgets, powiedział Motherboard: „Klienci są zirytowani i wygląda na to, że Apple robi to, aby uniemożliwić klientom wykonywanie napraw przez strony trzecie”.

Prawo do naprawy za pomocą strony trzeciej jest chronione prawem, a sądy UE przygotowują przepisy, które mają chronić konsumentów przed agresywnymi zachowaniami firm takich jak Apple.

Knowhow zespołu (Carphone Warehouse / Currys PC World)

Jak naprawić uszkodzony ekran iPhone'a lub iPada: Team KnowHow

W Macworld UK gorąco polecamy Team Knowhow (dostępne w niektórych sklepach Carphone Warehouse i Currys PC World). Oferuje certyfikowane przez Apple naprawy ekranu, rzadkość na głównych ulicach Wielkiej Brytanii. Oznacza to, że lepiej jest niż tańsze opcje, takie jak iSmash, ponieważ naprawy za pomocą Team Knowhow nie powodują utraty gwarancji Apple.

Zespół Knowhow wysyła Twój iPhone bezpośrednio do Apple, ale ceny również podcinają ceny samego Apple, więc otrzymujesz tańszą naprawę od samego Apple. Firma korzysta wyłącznie z oryginalnych części Apple, co oznacza, że ​​gwarancja na iPhone’a nie utraci ważności podczas korzystania z tej usługi i zapewnia wszystkim klientom 90-dniową gwarancję po naprawach.

Zespół KnowHow stwierdza również, że „Apple żąda obecnie odesłania iPhone’ów z powrotem do producenta w celu naprawy – jednak wymienimy Twój telefon na odnowiony egzemplarz firmy Apple, jeśli będzie on objęty okresem gwarancji”.

Firma oferuje standardowe wymiany ekranu, z wycenami dostępnymi po skontaktowaniu się ze sklepem, ale to nie wszystko – jako w pełni zatwierdzony dostawca naprawy iPhone’a, Team Knowhow może przeprowadzić wszelkie naprawy gwarancyjne, podobnie jak Apple Store, całkowicie bezpłatnie.

Przetestowaliśmy usługę z rozbitym iPhonem 7 Plus i otrzymaliśmy doskonały serwis tego samego dnia – był gotowy w niecałe trzy godziny, a Ty sam wysiadasz i odbierasz, pod warunkiem, że sklepy są otwarte zgodnie z aktualnymi wytycznymi Pandemii.

Haczyk? Obecnie jest dostępny tylko w kilku sklepach. Sprawdź, czy jest tu blisko ciebie. Zainteresowani powinni udać się prosto do sklepu, bez konieczności umawiania się.

Timpsony

Sieć sklepów Timpsons zwróciła uwagę na rosnące zapotrzebowanie na lokalne usługi naprawcze i dodała usługi naprawy ekranów w wielu sklepach. Aby uniknąć rozczarowania, zdecydowanie zalecamy skontaktowanie się z lokalnym oddziałem i sprawdzenie, czy mogą pomóc, lub skorzystanie z lokalizatora sklepów firmy z filtrem ustawionym na „Naprawy telefonów i tabletów”.

Powinna to być znacznie tańsza opcja niż Apple, chociaż podobnie jak w przypadku iSmash Twoja gwarancja zostanie wykonana, a części nie są autentycznymi komponentami Apple. W sekcji Napraw telefonów komórkowych na swojej stronie firma przedstawia ceny wymiany ekranu, od 49,95 GBP za oryginalny iPhone SE do 399,95 GBP za iPhone’a 11 Pro Max. Nie ma jeszcze opcji dla serii iPhone 12, ale może to być związane z problemami wymienionymi powyżej.

Naprawy ekranu w iPhone’ach powinny być przeprowadzane tego samego dnia, ale Timpsons ostrzega, że ​​naprawa tabletu może potrwać dłużej. W obu przypadkach mogą wystąpić dodatkowe opóźnienia, jeśli personel będzie musiał zamówić część lub jeśli sytuacja Covid ulegnie pogorszeniu.

Jeśli wszystko to brzmi dobrze, przeczytaj o usługach naprawy ekranu Timpsons tutaj.

Wady napraw ekranów głównych ulic

Sprzedawcy detaliczni są oczywistą opcją, a Timpsons to dobrze znana marka, ale co z mniej znanymi sklepami oferującymi naprawę iPhone’a? Korzystanie z usług sprzedawcy detalicznego może być ryzykownym procesem, ponieważ wychodząc ze sklepu, nie wiesz, kto obsługuje Twój iPhone i co z nim robi.

Ludzie lubią chronić swoje życie prywatne – a co jest w centrum życia większości ludzi? Smartfony. Od e-maili po teksty i zdjęcia – nasz cyfrowy świat kręci się głównie wokół smartfonów. Gdy zabierasz iPhone’a do głównego sprzedawcy detalicznego, przekazujesz swoje centralne centrum, że tak powiem, i istnieje niewielkie ryzyko, że Twoje dane mogą być przeglądane, a nawet zdalnie przechowywane. Brak przepisów dotyczących bezpieczeństwa w mniejszych, niezależnych sklepach może być ryzykowny, zwłaszcza dla użytkowników biznesowych.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:   Wi-Fi lub 4G nie działa: jak rozwiązać problemy z Internetem na iPhonie

Części zamienne do ekranu są dość łatwe do znalezienia i można je kupić dość tanio online. Problem polega na tym, że tanie ekrany i części wydają się mieć tendencję do częstszego pękania niż oficjalne części Apple. Co to daje? Więcej wizyt w sklepie w celu naprawy i więcej wydanych pieniędzy. Jeśli sprzedawca detaliczny pobiera zaledwie 40 funtów za wymianę ekranu iPhone’a XR, powiedzmy, powinieneś zacząć zastanawiać się, jak to możliwe.

Wyślij urządzenie do serwisu internetowego

Następną opcją do rozważenia jest usługa naprawy online. Za ich pomocą wysyłasz urządzenie do firmy, która następnie dokona naprawy i zwróci je do Ciebie. Oczywiście, biorąc pod uwagę wstrząsy, które Covid przyniósł światu, są to świetne rozwiązanie, ponieważ oznaczają, że nie musisz polegać na otwartych sklepach.

iSmash

Jedną z najpopularniejszych napraw tego typu jest iSmash, która zyskała sławę jako szybka, dostępna i tania usługa naprawy iPhone’a. Z naszego osobistego doświadczenia wynika, że ​​wykonuje on odpowiednią pracę, ale należy pamiętać, że korzystanie z usługi powoduje unieważnienie gwarancji Apple i nie używa części zatwierdzonych przez Apple.

Jako przykład tego, co możesz zapłacić, w momencie pisania naprawy ekranu iPhone’a 11 kosztowałaby cię 170 funtów za standardową naprawę, która jest objęta trzymiesięczną gwarancją. Przejście do usługi Premium w wysokości 185 GBP zapewnia dożywotnią gwarancję, wyświetlacz TrueTone i kilka innych dodatkowych korzyści.

Jak naprawić pęknięty ekran iPhone'a lub iPada: iSmash

iSmash oferuje również usługę walk-in, jeśli mieszkasz w stolicy, ze sklepami w całym Londynie – na King’s Road, High Street Kensington, Canary Wharf i Victoria Station. Oznacza to, że możesz umówić się na wizytę, zabrać urządzenie Apple do sklepu i tego samego dnia oddać je do naprawy.

Napraw swoje urządzenie w domu

Aż do początku Covid można było dzwonić do takich osób jak Repairly i PhoneDudes, aby przyszli do twojego domu i przeprowadzili naprawę. Niestety, obaj zamknęli teraz swoje drzwi, prawdopodobnie nie mogąc poradzić sobie z ograniczeniami blokowania, które zrujnowałyby ich biznes. To, czy zobaczymy powrót do mechanika od drzwi do drzwi, pozostaje tajemnicą, ale prawdopodobnie nie w najbliższej przyszłości.

Naprawy DIY

Jeśli uszkodzenie ekranu jest bardziej kosmetyczne niż cokolwiek innego, dostępne są inne opcje majsterkowania. Ponieważ Internet jest Internetem, istnieje wiele domowych środków na zadrapania (nie pęknięcia) na ekranie – w tym, co dziwne, pasta do zębów. Inne opcje obejmują kremy do usuwania zarysowań samochodów, takie jak zmywacz 3M Scratch and Swirl, który najwyraźniej działa cuda na porysowanym ekranie. Upewnij się, że wszystkie porty są zaplombowane przed próbą użycia kremów, ponieważ nie chcesz dodawać uszkodzeń płynów do listy problemów.

Jest jeszcze jedna opcja – ale to nie jest dla osób o słabych nerwach. iFixit zapewnia samouczki dotyczące naprawy dowolnej części dowolnego iPhone’a (i podobne artykuły na iPada). Przedstawiają jasne i łatwe do wykonania kroki, a obrazy o wysokiej rozdzielczości podkreślają dokładnie to, co musisz zrobić. To także punkt kompleksowej obsługi – po znalezieniu potrzebnego samouczka możesz kupić wszystkie części bezpośrednio od nich, co znacznie zmniejsza prawdopodobieństwo, że kupisz niewłaściwe części.

Zwróć jednak uwagę na stopień trudności każdego samouczka. Musisz być dość pewny swoich umiejętności technicznych, ponieważ wszelkie nieautoryzowane naprawy iPhone’a spowodują utratę gwarancji, a Apple go nie dotknie.

Oczywiście, jeśli uszkodzenie jest po prostu zbyt duże do naprawy, będziesz chciał zainwestować w nowy model. Zapoznaj się więc z naszym przewodnikiem po najlepszych ofertach na iPhone’a, aby sprawdzić, czy możesz znaleźć okazję.

Strona korzysta z plików cookies. Więcej

Bez dokonania zmian ustawień swojej przeglądarki, wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu.

Zamknij