Jak naprawić MacBook, który nie ładuje

0
4882

MacBook nieładujący może być bardzo frustrujący. W końcu jednym z głównych zalet laptopa jest możliwość odłączenia go od sieci i używania go wszędzie. Ma to sens tylko wtedy, gdy jest obciążony opłatą.

W tej funkcji zajmiemy się tym, co zrobić, jeśli laptop firmy Apple nie pobiera opłat lub nie pobiera opłat. Zobacz także: Jak naprawić komputer Mac

Sprawdź podstawowe informacje

Przed wyjazdem należy sprawdzić kilka podstawowych informacji. Oto kilka rzeczy, na które warto zwrócić uwagę:

 1. Czy MacBook jest podłączony? Czy połączenie MagSafe jest podłączone do laptopa?
 2. Czy adapter Apple jest prawidłowo połączony? Każdy adapter Apple laptopa jest dostarczany w dwóch częściach, adapterze kwadratowym i zdejmowalnej wtyczce (lub ołowiu), która łączy się ze ścianą. Pociągnij obie strony i połącz je ze sobą.
 3. Czy jesteś podłączony do gniazda ściennego? Czy gniazdo jest włączone? Próbowałeś użyć innego gniazda ściennego? Wiemy, że to brzmi trochę zasadniczo, ale sprawdź jeszcze przed wyjazdem.
 4. Jak wygląda adapter Apple? Czy jest w stanie dziewiczym czy ma jakieś łzy w kablu? Czy adapter jest odbarwiony w jakikolwiek sposób? Czy wyglądają na wypalone? Jeśli tak, spróbuj użyć innej karty (pożycz ją od przyjaciela lub zapytać w sklepie Apple Store).
 5. Sprawdź połączenie MagSafe na laptopie Apple w celu uzyskania kurzu. Może to uniemożliwić złącze magSafe czyste połączenie z komputerem Mac i zatrzymać ładowanie.
 6. Kliknij ikonę baterii na pasku menu. Jeśli mówi się o akumulatorze serwisowym, konieczna może być wymiana baterii. W takim przypadku MacBook powinien nadal działać, ale bateria zaczęła się starzeć i przestanie ładować, co kiedyś zrobiła.

Sprawdź ustawienia

Jeśli MacBook nie traci energii, należy sprawdzić, czy ustawienia nie są rozładowywane.

Otwórz Preferencje systemowe i wybierz Ustawienia> Oszczędzanie energii. Sprawdź, czy suwaki Sleep komputera i Sleep Sleep nie są ustawione w prawo (Nigdy). Jeśli tak, kliknij przycisk Domyślny, aby je zresetować.

Rozwiązania firmy Apple

Apple ma trzy zalecenia, jeśli masz baterię, która nie będzie ładowana. Najpierw należy spróbować tych rozwiązań:

 • Zresetuj akumulator. Jeśli masz starszy laptop firmy Apple z wymiennym akumulatorem, musisz go wyjąć i włożyć ponownie, aby upewnić się, że został prawidłowo zainstalowany.
 • Zresetuj moduł SMC. Zresetowanie kontrolera SMC (System Management Controller) może pomóc w rozwiązywaniu problemów z bateriami i zasilaniem.
 • Odbierz komputer Mac (lub wymień akumulator). Jeśli zresetowanie SMC nie zadziała, firma Apple zaleca zabranie komputera Mac do lokalnego sklepu Apple Store lub skontaktowanie się z firmą AppleCare. Jeśli komputer Mac nie jest objęty gwarancją firmy Apple, warto rozważyć wymianę baterii.

Jak zresetować moduł SMC

Jeśli chcesz zresetować moduł SMC , Są to kroki, które musisz wykonać na nowym MacBooku (z niezdejmowaną baterią):

 1. Wyłącz MacBooka (Apple> Shut Down).
 2. Podłącz zasilacz MagSafe.
 3. Przytrzymaj Control + Shift + Option i przycisk zasilania przez około cztery sekundy. Następnie zwolnij wszystkie cztery razem.
 4. Naciśnij przycisk zasilania uruchamiający komputer Mac.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, strona pomocy technicznej firmy Apple w celu zresetowania SMC Zawiera bardziej szczegółowe informacje. Jeśli to nie pomoże, należy wziąć MacBooka do serwisu Apple (lub rozważyć wymianę baterii).