Jak naprawić lub zastąpić uszkodzony zegar firmy Apple

0
506

Zawartość

  • > uszkodzenie paska
  • uszkodzenie paska
  • > Czy można go naprawić samodzielnie?
  • Uszkodzenie wody
  • Naprawa lub wymiana sprzętu

Czy Apple zastąpi mój monitor Apple, jeśli zostanie uszkodzony? Czy mogłabym samodzielnie naprawić ekran?

Zaledwie kilka dni po uruchomieniu noszonego sprzętu złamane właściciele zamieszczali zdjęcia złamanych zegarków Apple. Zadzwoń na to prawo na sodę lub pecha, ale kiedy coś noszę codziennie jest przyzwoita szansa, że ​​zostanie ona zraniona. Są to solidne urządzenia, ale nie są niezwyciężone.

Ale podbródek: jeśli Twój zegarek Apple został zarysowany, zniszczony lub uszkodzony wodą, jeśli jego tylna płyta uległa zniszczeniu lub jakąkolwiek inną formę uszkodzenia Wystąpiłeś, trafiłeś we właściwe miejsce. Niezależnie od tego, co poszło nie tak z Twoim zegarem Apple Watch, istnieje nadzieja na jego naprawę lub wymianę (może nawet otrzymać model pierwszej generacji zastąpiony przez Serię 1), a w tym artykule postaramy się pomóc w tym procesie. P>

Odrębnym problemem, który niektórzy właściciele narzekali, jest słaby akumulator. Na szczęście mamy kolejny artykuł, który zajmie się tym: Jak sprawić, aby bateria Apple Watch była dłuższa. A jeśli chodzi o problemy z nieodpowiedzialnymi, a nie fizycznie uszkodzonymi zegarami firmy Apple, przeczytaj artykuł Jak naprawić zegarek Apple, który nie działa.

Czytaj dalej: Najlepsze aplikacje Apple Watch; Najlepsze gry do oglądania firmy Apple

Uszkodzenie wyświetlacza Apple Watch

Apple Watch nie powinien łatwo złamać. Szkło jest wzmocnione: w przypadku Apple Watch Sport tarcza zegarowa jest wykonana ze szkła Ion-X, podczas gdy standardowe zegarki Apple Watch i Apple Watch Edition mają kryształowy szkiełko Sapphire – to jest najtrudniejsze szkło znane człowiekowi .

Oczywiście, modele Sapphire zdają się radzić sobie lepiej ze zużyciem codziennego życia jako wysokiej klasy noszonym, z lekkim zarysowaniem najgorszego scenariusza. (To nie znaczy, że jutro Twój Apple Watch Edition nie rozbiłby się oczywiście jutro, ale szanse wydają się być na Twoją korzyść.) Modele sportowe były z drugiej strony udokumentowane w kilku przypadkach, Widoczne szkody: szkło rozbite i tym podobne.

Wspomnieliśmy o normalnych scenariuszach użytkowania i zastanawiałeś się, jak wyglądać może nieprawidłowe użytkowanie. Cóż, jak testy uproszczone przeprowadzone przez firmę TechRax w YouTube? Okazało się, że Apple Watch „rozbije się, jeśli rzucisz go twarzą w dół na podłogę”. Odpowiedzi na to pytanie, jeśli się zastanawialiście.

Jeśli rozbiłabyś ekran Apple Watch, niezależnie od tego, czy w danym momencie rzuciłeś je na podłogę, wydaje się zasadniczo dość łatwo wymienić ekran – wkrótce po uruchomieniu iFixIt wyjął zegarek i stwierdził, że ekran jest łatwy do usunięcia i zastąpienia. Zobacz poniżej, aby uzyskać więcej informacji na temat testów iFixIt.

Pamiętaj, że możliwe, że niektóre sugestie mogą nie być tak proste. W filmie (osadzonym poniżej) raporty konsumenckie były tylko w stanie zarysować ekran Apple Watch Sport po kilku dość ekstremalnych wysiłkach, a strona twierdziła, że ​​nie mogą zarysować ekranu Sapphire na stali nierdzewnej Apple Watch w ogóle.

Czytaj dalej: Najlepsze narzędzia do naprawy i uaktualniania komputerów Mac i iPhone

Jeśli zegarek został uszkodzony, możesz chcieć przejść do sekcji „Jak uzyskać Apple, Oglądaj.

Uszkodzenie paska

Poza uszkodzeniem niezwykle ważnej tarczy zegarka, Możliwe słabe ogniwo: zauważysz, że na zdjęciu poniżej widać, że jest lekko wyszczerbione. To nie wszystko, co zaskakujące, ponieważ stal nierdzewna może łatwo zarysować. Co najmniej paski Apple Watch są łatwo wymienne. (Zobacz nasz spektakl najlepszych pasków Apple Watch w celu uzyskania porady na tym froncie).

W W każdym przypadku ten film YouTube sugeruje, że można naprawić zadrapania na pętli pętli mediolańskiej za pomocą stali szlachetnej, którą można odebrać w sklepie z artykułami metalowymi.

Czy można go naprawić Samemu?

iFixit szybko rozdzielił oglądarkę Apple Watch, aby zobaczyć, jak łatwo byłoby naprawić, jeśli wszystko poszło nie tak, a wiadomości były różne. Mimo że ekran jest prosty w usuwaniu i zastępowaniu, naprawy innych części składowych mogą być problematyczne.

iFixit powiedział:” Pomimo plotek (i nadziei) Usunięcie samego S1 wiąże się z poważną wątpliwością co do pomysłu, aby po prostu wymienić internals „.

Jeśli chodzi o to, czy w przyszłości Apple Watch będzie uaktualniany, iFixit mówi:” Usunięcie wewnętrznych elementów będzie trudne I czasochłonne – nie jest to coś, co twój lokalny Genius jest w stanie obsłużyć, ale przypuszczamy, że Apple może dostarczyć opcję wysyłkową. „

Ogólnie rzecz biorąc, iFixit daje firmie Apple Watch ocenę poprawności 5 Na 10, zauważając, że co najmniej pasek zegarka jest łatwo wymienny i zamieniony na wymianę, ekran może zostać usunięty (co jest dobrą nowiną dla każdego, kto już rozbił ich), a bateria może być również usuwana dość łatwo.

Jednak iFixit zauważa, że ​​usuwanie elementów jest „zasadniczo niemożliwe”, ponieważ są one lutowane na tylnej stronie S1, a ten „całkowicie zamknięty system S1” ma Nieprawidłowe naprawy na poziomie płyty kes.

Jeśli zegarek został uszkodzony i nie można go naprawić, możesz chcieć przejść do naszej sekcji Jak uzyskać Apple, aby zastąpić uszkodzony zegar firmy Apple

Pierwszy genialny zegarek firmy Apple Jest mniej wyraźnym przypadkiem. Choć Apple nie zaleca zanurzania tego urządzenia w wodzie, wielu właścicieli odkryło, że jest w pewnym stopniu wodoodporne.

Oryginalny zegarek firmy Apple rzeczywiście posiada ocenę IPX7, co oznacza, że ​​firma Apple Watch może Wytrzymują do 30 minut zanurzenia w wodzie o liczbie metrów do wody.

Apple nie promował Apple Watch jako wodoodpornego, co doprowadziło do zaskoczenia. Ten film YouTube pokazuje, że zegarek może być używany w prysznicach i basenach. Podczas gdy zegarek nadal pracował pod wodą, ekran dotykowy nie reaguje tak bardzo na mokro, ale na pewno się tego spodziewamy.

Wodoodporny element nie jest zaskakujący: nawet CEO Apple Tim Cook przyznał się do noszenia swojego pierwszego zegarka generycznego pod prysznicem. Firma Apple najwyraźniej zdecydowała się nie twierdzić, że zegarek jest całkowicie wodoszczelny, może boi się prawnego sporu, który może się pojawić.

Co zrobić, jeśli Twój Apple Watch jest uszkodzony wodą

Pracując nad założeniem, że zegarek nie zostanie uszkodzony wodą, dopóki trzymasz się wytycznych firmy Apple, które zasadniczo wymagają, abyś nie trzymał go w wodzie. Jednak biorąc pod uwagę, że ocena IPX7 wskazuje, że zegarek może wytrzymać pozostawienie go w metrze wody przez pół godziny, a oglądanie trochę wilgotnego nie powinno powodować poważnych uszkodzeń.

Mają problemy z uszkodzoną wodą, zegarką Apple Watch, najlepszą rzeczą do zrobienia byłoby przestrzeganie naszych wskazówek dotyczących ratowania iPhone-u. Przeczytaj: Jak wysuszyć, ratować i naprawić uszkodzony telefon Apple iPhone.

W naszych testach przy telefonie iPhone otrzymaliśmy telefon bardzo mokry, a następnie użyliśmy różnych metod, aby go wysuszyć ze słynnego ” Rice Trick „w nieco bardziej naukowym użyciu saszetek żelowych. Niegotowane ryż powinien skutecznie absorbować wilgoć, ale może dostać kurz lub odpady do odsłoniętych portów, podczas gdy pakiety żelu krzemionkowego – takie, które zawierają niektóre elementy elektroniczne, szczególnie jeśli zostały wysłane z kraju o wilgotnym klimacie lub z torebkami – wykonaj dobrą robotę przez wiele godzin.

Kilka dni podaj zegarekowi w stosie ryżu lub żelu saszetki, a następnie sprawdź, jak to się robi.

Jeśli te sztuczki nie powiedzą się, możesz chcieć przejść do następnej części. Jak zastąpić uszkodzony zegar Apple Watch. Naprawa lub wymiana

Jeśli firma Apple Watch ma poważną wadę – być może akumulator nie ładuje się prawidłowo lub nastąpi awaria ekranu – będzie to objęte gwarancją, a firma Apple zastąpi zegarek, Tak długo, jak możesz udowodnić, że nie udało się temu zaradzić. Twój zegarek będzie objęty gwarancją przez rok. Skontaktuj się z firmą Apple i zobaczą, że masz rację.

Zauważ, że firma Apple nie może zastąpić uszkodzonego zegarka Apple o tym samym modelu – i to jest naprawdę dobra wiadomość. Firma ogłosiła, że ​​w niektórych przypadkach iw niektórych krajach jego zastępstwo zastąpi pierwsze zbiory zegarków Apple z modelami serii 1 (nie ostatnim serią 2, ale wciąż nowszym i bardziej zaawansowanym urządzeniem z szybszym procesorem).

Nawet jeśli gwarancja wygasła, możesz nadal uzyskać Apple bezpłatną pomoc.Jeśli na przykład tylna płyta została oddzielona od korpusu pierwszej generacji Apple Watch – jest to znany potencjalny problem z tym modelem – firma naprawi urządzenie bezpłatnie przez okres trzech lat od pierwszego zakupu …………………………………………

Pic.twitter.com/JkIThwC5B7

– John Gruber (@gruber) 3 października 2016

Nie dostajemy nic za nic, chociaż tak zwykle Nie spodziewałby się, że firma Apple zastąpi uszkodzony zegar firmy Apple, który upłynął – tak jak nikt nie powinien oczekiwać, że firma Apple zastąpi telefon iPhone, jeśli zerwie ekran z własnej nieuwagi. Przeczytaj: Czy firma Apple zastąpi mój iPhone?

Prawa prawne i precedensy

Co z tym, że pojawi się scratch lub crack, i na pewno nie upuściłeś zegarka ani nie robisz lekkomyślnie ? Czy Apple ci uwierzy? Niedawna sprawa sądowa oferuje tutaj trochę nadziei. Gareth Cross, brytyjski człowiek z Aberystwyth, zabrał firmę Apple do małego sądu po tym, jak firma nie zastąpi ani nie zwróci pieniędzy ze złamanego zegarka Apple Watch. (Powiedzieli, że szkoda nie została objęta gwarancją). Sąd dowiedział się na jego korzyść i zobowiązał Apple do zapłaty pana Cross kosztowi zegarka plus opłat sądowych.

Czy chcesz przechodzić przez to samo Proces prawny jest dyskusyjny – jak potwierdził sam pan Krzysztof, sprawa stała się „trochę stresująca” i trwała sześć miesięcy. Jest jednak możliwe, że poprzednik tych zestawów sprawi, że firma Apple będzie skłonna zaoferować zwrot i remonty w przyszłości. Zobaczymy.

AppleCare

W każdym razie, jeśli jesteś szczególnie niezdarny, możesz kupić ubezpieczenie od firmy Apple, które pokryje Apple Watch, jeśli zostanie uszkodzone. Omawiamy AppleCare w tym artykule: Czy firma AppleCare jest tego warta? Aby zobaczyć, jakie prawa są przeczytane: Czy Apple narusza AppleCare w Wielkiej Brytanii?

Jeśli zdecydujesz się na zakup AppleCare, jest plan AppleCare + dla wszystkich modeli Apple Watch. Pokrywa AppleCare + dla Apple Watch kosztuje 69 funtów, a AppleCare + za Apple Watch Sport kosztuje 49 funtów. Plan wydłuży gwarancję zegara do dwóch lat i udzieli dwóch przypadkowych szkód (chociaż jeśli uszkodzisz zegarek, musisz zapłacić ponad 49 funtów za Apple Watch Sport i 55 funtów za Apple Watch. / P>

Jeśli chcesz, aby firma Apple Care z firmą Apple Watch Edition kosztowała 1 500 funtów, a nadwyżka w wysokości 700 euro spowoduje, że Twoja własna niefortunność zostanie uszkodzona, Właśnie wyłożyłem £ 13,500 za elegancki zegarek.

W Stanach Zjednoczonych Apple ma również trzy plany AppleCare +, które obejmie zarówno zegarek, jak i iPhone, zakładając, że telefon jest krótszy niż sześć miesięcy. Plany nie są dostępne w Wielkiej Brytanii.

Możesz kupić AppleCare tutaj, ale nie musisz kupować go w tym samym czasie, w którym kupisz zegarek.

Czytaj dalej: Nowy produkt firmy Apple przypomina i bezpłatne programy naprawcze