Jak naprawić krakingowy ekran iPhone’a lub iPada: 5 poprawek na uszkodzony ekran

0
698

Zawartość

 • Kup firmę Apple w celu jej naprawy
 • > Przejdź do sklepu high- Li>
 • Wyślij urządzenie do serwisu napraw online
 • Dostaj urządzenie do naprawy w domu
 • Naprawy DIY

Ułamałem ekran na moim iPhone! Jaki jest najlepszy (i najtańszy) sposób naprawy? Czy lepiej jest połączyć się z Internetem lub do wysokiej klasy remontów ekranu? Ile to kosztuje, aby mój ekran iPhone został poprawiony?

Witamy w naszym przewodniku po naprawie pękniętego, złamanego lub rozbitego ekranu iPhone’a. Wskazówki zawarte w tym artykule dotyczą naprawiania wyświetlaczy iPhone, które są widocznie uszkodzone. Jeśli ekran iPhone’a nie działa lub reaguje na dotyk, ale nie wydaje się być fizycznie uszkodzony, spróbuj zastosować Jak rozwiązać zablokowany lub zamarznięty ekran iPhone, który nie działa.

Smashing the screen on your iPhone (Lub iPad lub iPod) to musi być jednym z największych problemów na świecie. Upuść swój ukochany telefon lub tablet, zeskocz na dół i podnieś go – oczywiście, że wylądował ekran – i sprawdź uszkodzenia, aby mieć najgorsze obawy. Ekran jest rozbity.

Cóż, podbródek. To źle, ale to nie katastrofalne. Masz opcje. W tym artykule omówiliśmy 5 najlepszych sposobów naprawy uszkodzonego ekranu iPhone lub iPada oraz wyjaśnić zalety i wady każdego z nich. Będziemy mieli do czynienia z tym ekranem w krótkim czasie, nie martw się.

Czytaj dalej: Jak naprawić złamany przycisk domowego iPhone’a i Jak naprawić uszkodzoną klawiaturę Mac

Jak naprawić krakingowy ekran iPhone’a lub iPada: wezwij firmę Apple do naprawy

Apple przyjdzie na ratunek i naprawisz uszkodzony ekran, Ale nie będzie to robić za darmo, nawet jeśli nadal jesteś w okresie gwarancyjnym, ponieważ przypadkowe uszkodzenie nie jest objęte standardową gwarancją.

Jeśli zdecydujesz się na dodatkowe mile i zapłacisz za AppleCare + Przeczytaj o AppleCare + dla iPhone tutaj i AppleCare + na iPad tutaj – wtedy koszt nie będzie za wysoki. AppleCare + obejmuje naprawy do dwóch przypadków uszkodzenia przypadkowego. Ale nadal jest nadmierna opłata. Choć kosztował 55 € dla iPhone SE, iPhone 5c, iPhone 5, iPhone 6 i iPhone 6 Plus, 79 PLN dla iPhone 6 i iPhone 6 i 39 USD dla wszystkich modeli iPad, firma Apple zaktualizowała swoją gwarancję. Teraz użytkownicy muszą płacić 25 funtów, aby naprawić swój wyświetlacz na iPhone bez względu na to jaki jest model, a wszystkie inne naprawy kosztują stałą stawkę w wysokości 79 funtów.

Załóżmy, że nie masz AppleCare +, koszt Naprawa ekranu będzie wyższa. Najlepiej, aby skontaktować się z firmą Apple i sprawdzić, jakie opłaty są w Państwa przypadku, ale firma podaje następujące ceny za naprawy ekranu na telefonach iPhone nieobjętych przez AppleCare:

 • iPhone 7 Plus, IPhone 6 Plus, iPhone 6 Plus: £ 146.44
 • iPhone 7, iPhone 6, iPhone SE, iPhone 6, iPhone 5s, iPhone 5c lub iPhone 5: £ 126.44

Koszty napraw iPada w przypadku napraw iPadów w międzyczasie są w rzeczywistości odważne:

 • mini iPad lub mini iPad 2: £ 156.44
 • iPad 1, iPad 2 lub iPad Air 1: £ 196.44
 • iPad 3, iPad 4, iPad mini 3, iPad mini 4 lub iPad Air 2: £ 236.44
 • iPad Pro 9,7-calowy: £ 316.44
 • iPad Pro 12,9-calowy: £ 506.44

Jeśli chcesz przeczytać o zasadach firmy Apple dotyczących napraw iPhone na ekranach iPhone’a i naprawach na ekranach iPad, ale wielu z nas będzie szukało tańszej naprawy niż ta. Jakie inne opcje są dostępne?

Czytaj dalej: Najlepsze narzędzia do naprawy i uaktualniania komputerów Mac i iPhone’ów

Jak naprawić krakingowy ekran iPhone’a lub iPada: przejdź do sklepu high-street

na ulicy. Jest to kompleksowy sklep dla wszystkich Twoich potrzeb – w tym naprawa ekranu iPhone’a lub iPada.

Wysoka ulica jest, gdy większość z nas przebija ekran telefonu lub tabletu, ponieważ ogólnie rzecz biorąc, osoby takie jak Osobistego kontaktu, co jest czymś, co zwykle nie ma przy korzystaniu z usług naprawczych online. Kolejny punkt „high street vs. online” polega na tym, że jeśli coś zepsuje się z naprawą na ulicy, wtedy wiesz, gdzie pójść narzekać (w przeciwieństwie do większości usług online).

High-street Łańcuch Timpsons zauważył rosnący popyt na lokalną usługę naprawczą i dodał serwisy naprawcze ekranu w wielu sklepach – w ubiegłym roku powiedziano nam, że 412 z ich 409 sklepów oferuje tę usługę. Aby uniknąć rozczarowania, zalecamy zadzwonienie do oddziału lokalnego w celu sprawdzenia, czy mogą pomóc, lub za pomocą lokalizatora sklepu firmowego z filtrem ustawionym na „Naprawy telefonu i tabletu”.

Powinno to być znacznie tańsze rozwiązanie Niż Apple. Zostaliśmy przytoczeni całkiem rozsądne 49,99 funtów w przypadku starszych modeli iPhone, wzrastając do około 80-90 funtów dla nowszych telefonów; Usługa zaczyna się od 39,99 funtów. Porozmawiaj z Timpsons i uzyskaj wycenę swojego urządzenia. Firma mówi, że może naprawić ekrany we wszystkich modelach iPhone i iPad.

Naprawy ekranu na telefonach iPhone powinny być przeprowadzone tego samego dnia, ale Timpsons ostrzega, że ​​naprawa tabletów trwa dłużej: siedem dni. W obu przypadkach mogą wystąpić dodatkowe opóźnienia, jeśli personel musi zamówić w części, ale wyobrażamy sobie, że urządzenia Apple są wystarczająco popularne, że byłoby to nietypowe.

Jeśli wszystko to brzmi dobrze, przeczytaj o Timpsons ’

Timpsons nie jest jedyną siecią oferującą naprawy ekranu iPhone, ponieważ Geek Squad (znajdujący się w niektórych sklepach z Carphone Warehouse) oferuje także naprawy monitora Apple, ale tylko dla IPhone 5s, 6 i 6s. Firma oferuje standardowe wymianę ekranu na 89 PLN, ale to nie wszystko – jako w pełni zatwierdzony dostawca naprawy telefonu iPhone, firma Geek Squad może bezpłatnie bezpłatnie przeprowadzać naprawy gwarancyjne, podobnie jak sklep Apple Store. Firma korzysta wyłącznie z oryginalnych części firmy Apple, co oznacza, że ​​gwarancja na telefon iPhone nie jest nieważna, korzystając z tej usługi, a firma zapewnia wszystkim klientom 90-dniową gwarancję po naprawie.

Połów? Obecnie jest dostępny tylko w kilku sklepach: Birmingham, Bristol, Central London, Glasgow, Leeds, Southampton i Stratford.

Więcej informacji: Jak uzyskać firmę Apple w celu naprawy lub wymiany złamanego iPhone’a i ostatniego produktu firmy Apple oraz bezpłatnych programów naprawczych

Ludzie chcą zachować swoje prywatne życie Prywatnym – a co jest w centrum życia większości ludzi? Smartfony. Od e-maila do tekstu do zdjęć nasz cyfrowy świat obraca się głównie wokół smartfonów. Kiedy zabierasz telefon iPhone do sklepu z autostradą, przekażesz centralną piastę, a to jest niewielkie ryzyko, że Twoje dane mogą być przeglądane, a nawet zdalnie przechowywane. Brak regulacji dotyczących bezpieczeństwa w mniejszych, niezależnych sklepach może być ryzykowny, szczególnie dla użytkowników biznesowych.

Wymiana części ekranu jest dość łatwa do znalezienia i można ją kupić dość tanie online. Problemem jest to, że tanie ekrany i części wydają się mieć tendencję do łamania się częściej niż oficjalne części Apple. Co to powoduje? Więcej wycieczek do sklepu, aby go naprawić i więcej pieniędzy. Jeśli sklep high-street kosztuje zaledwie 40 funtów na zastąpienie ekranu telefonu iPhone 6, powinieneś zacząć pytać, jak to możliwe.

Zobacz także: , Ratowanie i naprawianie uszkodzonego telefonu iPhone’a

Jak naprawić uszkodzony ekran iPhone’a lub iPada: przesłać urządzenie do serwisu naprawy online

Następna opcja Jest usługą naprawczą online, taką jak MendMyi. Takie firmy stają się coraz bardziej popularne, a ludzie stają się zbyt zajęci, aby uszkodzić iPad lub iPhone do sklepu. Firma MendMyi stała się domową nazwą do napraw i dostosowań w Wielkiej Brytanii w ciągu kilku ostatnich lat – nawet dostosowywania telefonu iPhone firmy Stephen Fry do usługi Color Lab.

Z usługą MendMyi będącą przede wszystkim usługą online należy polegać na usługi pocztowe. Często obawiają się, że telefon zostanie wysłany do firmy, którą znalazł online. Co zrobić, jeśli się złamie? MendMyi oferuje dodatkową usługę „Express Pickup”, która zapewnia bezpieczeństwo Twojego telefonu iPhone. MendMyi jest bardzo aktywny w mediach społecznościowych i możesz rozmawiać z facetami na Twitterze przed wysłaniem telefonu lub alternatywnie przenieś go do jednego z oddziałów w Haverhill, Cambridge lub Sudbury.

MendMyi korzysta tylko z oficjalnego Apple’a Części naprawy, dzięki czemu możesz mieć pewność, że wymiana ekranu jest oryginalna. Firma przeprowadza również test diagnostyczny w telefonie podczas jego naprawy, aby mieć pewność, że nic innego nie jest z tym nie tak – świetne rozwiązanie, którego nie znajdziesz w wielu serwisach napraw telefonicznych.

Więc co to jest W dół strony? Jeśli chodzi o wycenę, MendMyi nie są najtańsze – podczas gdy naprawa ekranu iPhone 5s kosztuje rozsądne 79 funtów, naprawa ekranu iPhone’a 6 zwiększa się do 127 funtów, a iPhone 6 Plus Plus wynosi 359 funtów. Ouch. Ceny iPad są zazwyczaj w przedziale od 100 do 150 GBP, ale najnowsza wersja jest nieobecna – iPad Air 2 i iPad mini 3 są najbardziej aktualnymi iPadami w ofercie.

Podczas gdy to Może być droższa od konkurentów, MendMyi chce, aby Twój telefon został zdiagnozowany i naprawiony w ciągu 1-3 dni i zostanie wysłany z powrotem do Ciebie wkrótce potem.

Kolejną usługą napraw i modyfikacji online, którą należy rozważyć, jest iSmash, Z siedzibą w Londynie.Podobnie jak MendMyi, możesz wybrać naprawy, których potrzebujesz na swojej stronie internetowej wraz z wyborem opłat pocztowych, niezależnie od tego, czy wysyłają Ci „Poczta w Pakiecie” za 5,99 £, czy bezpośrednio organizujesz kuriera. Ich cena jest również podobna, a naprawa ekranu telefonu iPhone 6 kosztuje nieco mniej niż MendMyi w wysokości 99 funtów. Co ciekawe, iSmash pobierze tylko £ 149 za naprawę ekranu iPhone 6s Plus – mniej niż połowę ceny tej samej usługi w MendMyi. Podobnie jak MendMyi, w chwili pisania programu iSmash nie zaktualizował swojej witryny do iPhone SE.

Jedną z zalet iSmash, jeśli masz siedzibę w stolicy, jest to, że firma prowadzi sklepy w całym Londynie – na King’s Road, High Street Kensington, Canary Wharf i Victoria Station. Oznacza to, że możesz umówić się na spotkanie, zabrać urządzenie Apple do sklepu i naprawić go w tym samym dniu.

Zobacz także: problemy z iPhone’em i poprawki

Jak naprawić uszkodzony ekran iPhone’a lub iPada: napraw urządzenia w domu

Niektórzy ludzie nie mogą i nie będą czekać na wiele dni Ich ekran iPhone zostanie naprawiony. Jakie są alternatywy? W zależności od lokalizacji znajdują się firmy, które mogą przyjść do Ciebie i naprawić telefon lub tablet. Jedną z takich firm jest firma Repairly – oni przybędą do Ciebie w dowolnym miejscu w centrum Londynu i mają nadzieję wkrótce dalej się rozwijać. Zabiorą iPhone’a i naprawią go w ciągu dwóch lub trzech godzin i przywrócą Ci to do Ciebie, gdy się skończy. Mogą też naprawiać tablety, telefony Samsung i laptopy.

Naprawiono naprawione nasze iPhone 6 w ciągu dwóch godzin, a my używamy go od miesięcy od bez jakiegokolwiek problemu. Komunikacja i e-maile były świetną zabawą, a przyjacielski przedstawiciel firmy Repairly przybył do skutera z wysuwanym pudełkiem, gotowym wyrzucić iPhone’a dalej. Było szybko i wspaniale bez pośpiechu, jeśli trochę droższe niż w drodze do wyższych ulic (ale myśleliśmy, że to warto).

Alternatywą jest Phone Dudes. Co dziwne, telefon Dudes twierdzi, że kiedy inżynier dotrze, Twój iPhone będzie gotowy do użycia w ciągu zaledwie 10 minut. Oznacza to, że nie musisz być zbyt daleko od iPhone’a i niszczy wszelkie problemy z bezpieczeństwem telefonu – naprawa jest dokonywana przed Tobą, dzięki czemu można zobaczyć dokładnie to, co się dzieje. Minusem jest to, że firma nie może jeszcze naprawić najnowszych telefonów Apple i nie oferuje poprawek dla iPadów ani laptopów.

Zobacz także: Wskazówki dotyczące naprawiania złamanego iPhone’a, Ładowarka iPad lub odtwarzacz iPod

Jak naprawić krakingowy ekran iPhone’a lub iPada: naprawy dla majsterkowiczów

Jeśli uszkodzenie ekranu jest bardziej kosmetyczne niż cokolwiek, Są dostępne inne opcje DIY. Z Internetem będącym internetem istnieją różne domowe środki zaradcze na zarysowaniach (a nie pęknięciach) na ekranie – w tym, dziwnie, pasty do zębów. Inne opcje obejmują kremy do usuwania zarysowania samochodu, takie jak usuwanie zarysowania i odwijania 3M, które najwyraźniej dziwią się cuda na zarysowanym ekranie. Upewnij się, że wszystkie porty są zaplombowane przed próbą użycia kremów, ponieważ nie chcesz dodawać płynnych szkód do listy problemów.

Jest jeszcze jedna opcja – ale nie dla słabych. IFixit zawiera instrukcje dotyczące naprawiania dowolnej części telefonu iPhone (i podobnych artykułów na iPadzie). Zapewniają jasne i łatwe do zrobienia kroki z obrazami o wysokiej rozdzielczości, podkreślając dokładnie to, co musisz zrobić. Są one również punktem kompleksowej obsługi – po znalezieniu poradnika, którego potrzebujesz, możesz kupić wszystkie części bezpośrednio z nich, co znacznie mniej prawdopodobne, że kupisz złe części.

Zwróć uwagę na poziom trudności każdego ćwiczenia. Musisz być dość pewny swojej zdolności technicznej, ponieważ wszelkie nieautoryzowane naprawy telefonu iPhone uniemożliwiają gwarancję, a firma Apple jej nie dotyka.

Możesz także: Przewodnik: jak zaktualizować system iOS na iPhone’a lub iPada