Jak naprawić błąd „iTunes nie mógł się połączyć z tym iPhone’em”

0
38

iTunes mógł zostać wycofany z MacOS Catalina, ale dla wielu użytkowników iPhone’ów pozostaje niezawodny sposób na przenoszenie muzyki i innych danych na i z urządzenia lub tworzenie kopii zapasowych, które można przechowywać na komputerze PC lub Mac.

Można to jednak ograniczyć, jeśli zobaczysz komunikat „iTunes nie może połączyć się z tym iPhone’em. Nie posiadasz uprawnień.’ Oto, co zrobić, jeśli tak jest.

Sprawdź kabel USB i porty

Możesz nie zdawać sobie z tego sprawy, ale kable USB różnią się pod względem możliwości. Niektóre dostarczą opłatę, a inne mogą również obsługiwać dane.

Jeśli masz problem z rozpoznaniem twojego iPhone’a przez komputer, pierwszą rzeczą do wypróbowania jest inny kabel, ponieważ możliwe, że twój obecny nie jest w stanie sprostać zadaniu. Jeśli w przeszłości było dobrze, istnieje również możliwość, że z czasem uległa degradacji.

Spróbuj także użyć innego portu w komputerze, ponieważ czasami mogą one przestać działać poprawnie, co może spowodować problemy z podłączeniem telefonu iPhone.

Włącz i odblokuj iPhone’a

iTunes nie będzie mógł się połączyć, jeśli twoje urządzenie jest zablokowane, więc upewnij się, że je odblokowałeś i umieściłeś na stronie głównej. Oczywiście będzie trzeba go również zasilić.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:   Jak zaktualizować oprogramowanie Apple TV

Zaufaj komputerowi, którego używasz

Po podłączeniu iPhone’a do komputera Mac lub PC może pojawić się pytanie, czy to zrobić Zaufaj temu komputerowi? Jest to całkowicie w porządku, ponieważ w rzeczywistości jest to niezbędne ustawienie do podłączenia telefonu iPhone. Kran Zaufanie i sprawdź, czy to rozwiąże problem.

Zaktualizuj iTunes

Następnym krokiem jest sprawdzenie, czy korzystasz z najnowszej wersji iTunes. Aby to zrobić, otwórz Sklep z aplikacjami i wybierz Aktualizacje sekcja z lewej kolumny. Jeśli iTunes jest wymieniony jako jedna z dostępnych aktualizacji, wybierz go. Mam nadzieję, że może to rozwiązać Twój problem.

Zaktualizuj iOS

Inną możliwością jest to, że iOS również może wymagać aktualizacji. Aby to zrobić, otwórz Ustawienia> Ogólne> Aktualizacja oprogramowania następnie sprawdź, czy dostępna jest nowsza wersja. Jeśli tak, dotknij Ściągnij i zainstaluj następnie zainstalować.

Uruchom ponownie urządzenia

Jeśli nic innego nie zakończy się sukcesem, zawsze warto spróbować ponownie uruchomić urządzenia. Wyłączanie iPhone’a i komputera Mac lub PC, a następnie ich ponowne uruchamianie może często okazać się elektroniczną formą magii, która leczy wszystkie dolegliwości.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:   Jak uzyskać zniżkę studencką Apple

Jeśli magia się nie powiedzie, skontaktuj się z pomocą techniczną Apple, aby umówić się na spotkanie w barze Genius w lokalnym sklepie Apple lub porozmawiać z kimś, kto może pomóc w rozwiązaniu problemu.

Aby uzyskać więcej sposobów na jak najlepsze wykorzystanie urządzenia Apple, przeczytaj porady i wskazówki dotyczące iPhone’a.