Jak nagrać rozmowę FaceTime na telefonie iPhone i komputerze Mac

0
328

Rozmowy wideo FaceTime są doskonałym sposobem dla odległych rodzin, aby poczuć poczucie wspólnoty, ale szkoda, że ​​są tak przemijające – że aplikacja nie pozwala na nagrywanie rozmowy, dzięki czemu można ją ponownie przeżyć w przyszłości. Taka funkcja nie byłaby przydatna tylko na specjalne okazje rodzinne: jest to również wygodny i skuteczny sposób na utworzenie podcastu, jeśli ty i twój współprowadzący nie możecie być jednocześnie w tym samym pokoju. Innym zastosowaniem może być nagranie połączenia związanego z pracą, aby członkowie zespołu, którzy go przegapili, mogli później nadrobić zaległości.

Cóż, FaceTime może nie oferować nagranego ekranu, ale istnieją inne sposoby na osiągnięcie tego. W tym artykule pokazujemy, jak nagrać rozmowę FaceTime na telefonie iPhone, iPadzie lub komputerze Mac. (Omawiamy również pytanie, czy rejestrowanie połączeń FaceTime jest legalne).

Jak nagrywać FaceTime na komputerze Mac

Komputer Mac to świetne miejsce do nawiązania połączenia FaceTime – zwłaszcza jeśli jest to połączenie grupowe, ponieważ można skorzystać z większego ekranu. Komputer Mac jest także najlepszym miejscem do nagrywania połączenia FaceTime, ponieważ nagrywanie ekranu na komputerze Mac jest tak łatwe.

Metoda rejestrowania zawartości ekranu komputera Mac zależy od używanej wersji systemu macOS. Jeśli korzystasz z Mojave lub Catalina, narzędzie do nagrywania ekranu jest wbudowane w funkcję przechwytywania ekranu. Jeśli używasz starszej wersji systemu macOS, musisz użyć QuickTime. Zajmiemy się obiema opcjami (nadal możesz używać QuickTime w Mojave lub Catalina).

Nagrywanie FaceTime w Mojave lub Catalina

Możesz użyć narzędzia do nagrywania ekranu, które pojawiło się w Mojave, aby nagrać wszystko, co dzieje się na ekranie, w tym dźwięk. Oto jak:

 1. Naciśnij Command + Shift + 5, aby otworzyć narzędzia do zrzutów ekranu.
 2. Zobaczysz opcje robienia standardowych zrzutów ekranu, a także Nagraj cały ekran lub Nagraj wybraną część. Wybierz ten, którego potrzebujesz.
 3. Jeśli wybierzesz Nagrywaj cały ekran, po prostu kliknij przycisk Nagrywaj, który pojawia się obok Opcje. (Jeśli masz więcej niż jeden ekran, kliknij i przytrzymaj przycisk Nagrywania, a zobaczysz opcję Ekran 1 i Ekran 2.)
 4. Jeśli chcesz nagrać część ekranu, kliknij opcję Nagraj wybraną część. Możesz wybrać obszar, który chcesz nagrać przed uruchomieniem nagrania, lub po prostu przeciągnij nad nim pole.
 5. Ponieważ chcesz także nagrywać dźwięk, musisz wybrać mikrofon w Ustawieniach, więc kliknij Opcje i wybierz Wbudowany mikrofon. Jeśli tego nie zrobisz, dźwięk nie będzie nagrywany!
 6. Kiedy będziesz gotowy, aby rozpocząć nagrywanie, kliknij Nagrywaj.
 7. Zobaczysz mały przycisk Stop pojawi się w menu u góry strony. Musisz kliknąć to, aby zakończyć nagrywanie.

Możesz to zrobić przed rozpoczęciem połączenia FaceTime lub podczas połączenia. Będziesz mógł korzystać z ekranu podczas nagrywania.

Aby zakończyć nagrywanie, kliknij przycisk Stop, który pojawi się w menu u góry ekranu. Możesz też nacisnąć Command + Shift + 5, aby wyświetlić przycisk Stop na pasku narzędzi.

Nagranie znajdziesz na pulpicie – jeśli użyjesz stosów pulpitu, pojawi się ono w stosie filmów / filmów.

Kliknij wideo, aby odtworzyć nagranie w QuickTime.

Nagrywanie FaceTime za pomocą QuickTime

Alternatywą – jedynym sposobem, jeśli nie korzystasz z Mojave lub Cataliny – jest użycie QuickTime (aplikacja jest wstępnie zainstalowana).

 1. Znajdź QuickTime, naciskając Command + Spacja i wpisując QuickTime. Otwórz to.
 2. Wybierz Plik> Nagrywanie nowego ekranu (lub kliknij prawym przyciskiem myszy ikonę QuickTime Player w Docku i wybierz Nagrywanie nowego ekranu). Kliknij czerwoną ikonę nagrywania, a następnie kliknij w dowolnym miejscu, aby rozpocząć nagrywanie na pełnym ekranie, lub kliknij i przeciągnij przez okno FaceTime, jeśli chcesz być bardziej selektywny.

 3. Jak wyżej, jeśli chcesz się upewnić, że również nagrania audio, musisz kliknąć strzałkę w dół obok przycisku nagrywania i wybrać mikrofon.
 4. Teraz rozpocznij rozmowę FaceTime. Po zakończeniu kliknij ikonę nagrywania na górnym pasku lub kliknij prawym przyciskiem myszy ikonę QuickTime w doku i wybierz opcję Zatrzymaj nagrywanie.

 5. Twoje nagranie pojawi się w oknie, abyś mógł je obejrzeć; jeśli jesteś zadowolony, wybierz Plik> Zapisz.

Jak nagrywać FaceTime na iPhonie / iPadzie

O wiele więcej osób korzysta z FaceTime na iPadzie lub iPhonie niż na Macu, ale nagrywanie rozmowy jest trudniejsze. Oto twoje opcje. (Aby uzyskać bardziej ogólne porady, zobacz Jak nagrać ekran iPhone’a.)

Nagrywanie ekranu iOS

Funkcja nagrywania ekranu została dodana do Centrum sterowania w iOS 11. Należy jednak pamiętać, że funkcja ta została celowo zaprojektowana do przechwytywania wideo, ale nie audio w niektórych aplikacjach z – zakładamy – ze względów prawnych. FaceTime to jedna z aplikacji, w których nie można nagrywać dźwięku.

Jeśli jednak nagrywanie komponentu wideo FaceTime – a nie dźwięku – jest wystarczające dla twoich potrzeb, jest to zdecydowanie najprostsze rozwiązanie.

Zanim zaczniemy, musisz sprawdzić, czy przycisk nagrywania znajduje się w Centrum sterowania. Zacznij od przesunięcia palcem w górę od dołu ekranu. (Na iPadzie krótkie przeciągnięcie w górę po prostu wywołuje stację dokującą; przesuń palcem, aby wyświetlić pełny ekran zawierający ostatnie miniatury aplikacji, stację dokującą i Centrum sterowania.) Sprawdź, czy jest dostępna ikona nagrywania ekranu: jest mała białe koło z większym białym okręgiem wokół niego.

Jeśli go tam nie ma, musisz przejść do Ustawień i powiedzieć iOSowi, aby wyświetlił funkcję nagrywania ekranu w Centrum sterowania. Przejdź do Ustawienia> Centrum sterowania> Dostosuj elementy sterujące, przewiń w dół i dotknij zielonego znaku plus obok opcji Nagrywanie ekranu.

Teraz powinieneś być gotowy do nagrania ekranu. Wykonaj następujące kroki, aby nagrać część wideo połączenia FaceTime:

 1. Otwórz Centrum sterowania.
 2. Stuknij ikonę nagrywania ekranu (zobaczysz trzysekundowe odliczanie, a następnie czerwony pasek u góry ekranu, aby wskazać, że jest nagrywany).
 3. Rozpocznij połączenie FaceTime.
 4. Po zakończeniu ponownie otwórz Centrum sterowania i dotknij ikonę nagrywania po raz ostatni. Twój film zostanie zapisany w Zdjęciach.

Oprócz tego, że milczymy, ta procedura jest raczej błędna; czasami zaczynaliśmy nagrywanie ekranu, a następnie poprosiliśmy kolegę, aby zainicjował połączenie FaceTime, ale przyjęcie połączenia następnie zakończyło nagrywanie.

Na koniec dodamy, że istnieje obejście, które pozwala nagrywać jedną stronę dźwięku, ale nie drugą: jeśli naciśniesz mocno ikonę nagrywania na ekranie, daje to możliwość aktywacji mikrofonu urządzenia i spowoduje to następnie zapisz wszystko, co usłyszy.

Nagraj ekran swojego iPhone’a na komputerze Mac

To naprawdę szaleństwo, ponieważ musisz zaangażować komputer Mac, a zamiast tego możesz po prostu prowadzić rozmowę na tym komputerze. Ale jeśli desperacko chcesz prowadzić rozmowę na urządzeniu z systemem iOS i nagrywać ją, w tym dwukierunkową transmisję dźwięku, najlepszym rozwiązaniem jest podłączenie iDevice do komputera Mac i nagrywanie przez to.

Podłącz iPhone’a lub iPada do komputera Mac, odblokuj iDevice i otwórz QuickTime na komputerze Mac. Wybierz Plik> Nowe nagranie filmu.

Otworzy się nowe okno, pokazujące widok z kamery internetowej komputera Mac, ale zamiast tego chcemy użyć ekranu iDevice. Kliknij strzałkę po prawej stronie czerwonego przycisku nagrywania i powinieneś zobaczyć swojego iPhone’a lub iPada na liście „aparatów”. Wybierz to.

Jeśli wszystko jest w porządku, okno zmieni się, aby pokazać cokolwiek na ekranie twojego iPhone’a. Kiedy będziesz gotowy, kliknij czerwony przycisk, aby rozpocząć nagrywanie, a następnie rozpocznij rozmowę FaceTime. Reszta jest taka sama, jak podczas nagrywania rozmowy na komputerze Mac: po zakończeniu kliknij przycisk zatrzymania na górnym pasku lub kliknij prawym przyciskiem myszy ikonę dokowania; następnie zapisz gotowy film, jeśli jesteś z niego zadowolony.

Czy nagrywanie połączenia FaceTime jest legalne??

Jeśli obie strony są w porządku, nagrywanie połączenia FaceTime jest w porządku. To, czy uda ci się nagrać rozmowę w tajemnicy, bez powiadamiania drugiej osoby, różni się w zależności od tego, gdzie jesteś (i osoba, którą nagrywasz) w tym czasie, i musisz sprawdzić przepisy prawa w swoim kraju i / lub stan. Ale ogólna zasada jest taka dla dźwięku Obowiązują tu te same przepisy dotyczące prywatności, które obowiązują podczas nagrywania rozmowy telefonicznej.

W Anglii i Walii możesz potajemnie nagrywać rozmowę z kimś, pod warunkiem, że jest to wyłącznie na własny użytek. (Możliwe, że zostanie to uznane za naruszenie prywatności, ale nawet gdyby tak było, byłoby to raczej postępowanie cywilne niż karne). Jeśli jednak chcesz udostępnić treść połączenia stronie trzeciej, musiałby wcześniej powiadomić wszystkie strony o połączeniu lub uzyskać ich zgodę później. Zgoda może być dorozumiana poprzez kontynuowanie połączenia po powiadomieniu, a nie udzielana jawnie.

W Stanach Zjednoczonych 11 stanów ma zgodę „dwóch stron” (lub „wszystkich stron”), co oznacza, że ​​każda osoba biorąca udział w rozmowie musi zostać powiadomiona o nagraniu połączenia. Pozostałe 39 stanów ma zgodę jednej strony, co oznacza, że ​​(jako jedna strona) możesz zdecydować się na nagranie rozmowy bez konsultacji z drugą osobą. Jeśli osoby dzwoniące znajdują się w różnych stanach, precedens mówi, że miałyby zastosowanie surowsze zasady. Pamiętaj, że nawet jeśli oboje jesteście w stanie zgody jednej ze stron, nadal możesz być narażony na ryzyko w sprawie naruszenia prywatności, jeśli udostępnisz nagranie innej stronie.

Istnieją różne komplikacje i szare obszary oprócz tych ogólnie prostych zasad: firmy są czasami dozwolone i czasami wymagane jest nagrywanie niektórych rozmów w celu udowodnienia zgodności z przepisami, na przykład, podczas gdy dziennikarze mogą publikować tajne nagrania, jeśli są w stanie wykazać, że są w interes publiczny. Naszą ogólną radą byłoby uzyskanie zgody – lub przynajmniej powiadomienie – drugiej osoby, jeśli to w ogóle możliwe, oraz uzyskanie porady prawnej dla konkretnego przypadku, jeśli nie jest to możliwe.