Jak nadawać priorytety sieciom WiFi na Macu i iPhonie

0
1007

Wi-Fi jest obecnie najbardziej poszukiwanym towarem, zwłaszcza jeśli możesz go bezpłatnie kupić.

Większość dzisiejszych systemów operacyjnych – szczególnie macOS i iOS – jest dość inteligentnych, ale niewystarczająco, aby odróżnić i przełączać się między sieciami WiFi przez przyzwoitą a dobrą siłę sygnału.

Priorytet sieci Wi-Fi w systemie MacOS

Jedną z wielu rzeczy na temat macOS, które uwielbiam, jest to, że oferuje przyjemne wrażenia dla użytkownika i stawia na przyjazność dla użytkownika przed wszystkim innym (i tak, można się z tym nie zgodzić, jest to moja opinia tworzona przez lata).

1. Uzyskanie dostępu do tej funkcji jest dość łatwe.

2. W okienku upewnij się, że wybrano Wi-Fi na lewym pasku bocznym.

3. Następne okno wyświetli kolumnę pod tytułem â € žPreferred Networksâ € ť, gdzie zostaną wymienione wszystkie zapamiętane sieci Wi-Fi na twoim Macu.

A oto coś: sieci na szczycie listy mają wyższy priorytet w porównaniu do tych na dole.

Po zakończeniu kliknij przycisk OK, a komputer Mac zapamięta te preferencje na przyszłość, co zapewni płynną łączność z siecią Wi-Fi.

Priorytet sieci WiFi w iOS

Chociaż istnieje prosty sposób nadawania priorytetu sieciom WiFi w systemie MacOS, iOS 10 lub jakiejkolwiek poprzedniej wersji, nie oferuje żadnej takiej opcji.

Uwaga: potrzebny będzie komputer Mac z tym samym identyfikatorem Apple ID, który będzie używany zarówno na komputerze, jak i na telefonie iPhone.

Nie ma żadnych konkretnych działań, które należy podjąć, aby uzyskać priorytet sieci na iPhonie lub iPadzie.

Tak więc, aby Twój iPhone połączyć się z preferowaną siecią, oznacz go jako preferowaną sieć na komputerze Mac, wykonując czynności opisane powyżej, a także wszystkie ustawienia systemu iDevice.

Oczywiście istnieją pewne zastrzeżenia do tego procesu.

Skonfiguruj priorytet Wi-Fi na iPhonie, iPadzie i Macu

Cóż, to były kroki, aby ustawić priorytet sieci WiFi na iPhonie, iPadzie lub Macu.