Jak ładować iPhone’a i słuchać muzyki

0
3

W 2016 roku Apple zszokowało fanów technologii na całym świecie, ujawniając iPhone’a 7 bez kluczowej funkcji; gniazdo słuchawkowe 3,5 mm. Apple początkowo umieścił adapter Lightning na 3,5 mm w pudełku każdego iPhone’a bez gniazda słuchawkowego (praktyka zakończyła się wraz z wydaniem iPhone’a XS), ale pozostawiło to fanów: pytanie, jak ładować iPhone’a i słuchać do muzyki w tym samym czasie?

Chociaż Apple sugeruje korzystanie ze stacji dokującej iPhone’a do słuchania muzyki i ładowania iPhone’a w tym samym czasie, nie jest to świetna opcja – szczególnie jeśli chcesz używać telefonu podczas ładowania. To nie koniec świata, ponieważ w Macworld UK przeprowadziliśmy nasze badania i przedstawiliśmy trzy różne sposoby obejścia problemu z portem Apple Lightning.

Ten samouczek dotyczy telefonów iPhone 7, iPhone 8, iPhone X, iPhone XS i iPhone Xr.

Użyj słuchawek bezprzewodowych

Chociaż pierwsza opcja jest dość oczywista, nadal warto o niej wspomnieć. Najlepszy sposób na słuchanie muzyki i jednoczesne ładowanie telefonu iPhone? Użyj słuchawek bezprzewodowych. Ponieważ większość słuchawek bezprzewodowych opiera się na technologii Bluetooth, uwalnia port Lightning i może być używany przez ładowarkę bez obawy o udostępnienie portu. Oczywiście oznacza to, że prawdopodobnie będziesz musiał upewnić się, że słuchawki są naładowane, gdy chcesz ich używać, ale przyzwoite nowoczesne słuchawki z obsługą Bluetooth mogą wytrzymać do 20 godzin na ładowanie.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:   Jak korzystać z dwóch kart SIM na dowolnym telefonie iPhone

Oczywiście słuchawki Bluetooth mają różne kształty, rozmiary i, co najważniejsze, ceny. Możesz wybrać całkiem przyzwoicie brzmiące słuchawki Bluetooth za tańsze, niż możesz sobie wyobrazić – na przykład słuchawki douszne Jabra Move Wireless. Za jedyne ~ 60 funtów w chwili pisania słuchawki Jabra oferują przyzwoitą jakość dźwięku, żywotność baterii i komfort dla tych, którzy tego chcą. Oczywiście ci, którzy chcą czegoś małego, mogą wybrać coś takiego jak Bose QC35 z 279 funtami z aktywną redukcją szumów lub 159 funtów AirPods drugiej generacji Apple.

Jeśli szukasz pary słuchawek bezprzewodowych / słuchawek, ale nie masz pojęcia, od czego zacząć, zapoznaj się z naszą ofertą najlepszych słuchawek bezprzewodowych dostępnych obecnie na rynku.

Podłącz słuchawki przewodowe do sieci bezprzewodowej

Chociaż oczywistą odpowiedzią na ten problem jest inwestowanie w słuchawki bezprzewodowe, nie zawsze jest to opłacalna opcja. Niezależnie od tego, czy masz drogą parę słuchawek przewodowych, czy nie chcesz płacić za przewagę za słuchawki bezprzewodowe, istnieją akcesoria, które mogą sprawić, że słuchawki będą bezprzewodowe – i nie kosztują banku.

Jedną z takich opcji jest adapter słuchawkowy Bluetooth Griffin iTrip Clip, akcesorium o wartości 20 GBP, które pozwala podłączyć słuchawki przewodowe i wykorzystać wbudowaną łączność Bluetooth 4.1 do bezprzewodowego połączenia z iPhonem. Posiada również sterowanie multimediami dla słuchawek bez nich, a także wbudowany mikrofon do użytku z Siri i połączeniami telefonicznymi.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:   Jak sprawdzić, czy ktoś korzysta z funkcji Nie przeszkadzać na telefonie iPhone

Dla tych, którzy szukają czegoś bardziej ekskluzywnego, lekki Audiolab M-DAC Nano za 149 funtów to świetna opcja, która nie tylko sprawi, że słuchawki będą bezprzewodowe, ale także poprawi jakość dźwięku. Dzięki połączeniu cyfrowego filtrowania i skalowania za pomocą wbudowanego przetwornika cyfrowo-analogowego i wzmacniacza, M-DAC Nano zapewnia zauważalne wzmocnienie tego, czego słuchasz, i trwa 8-12 godzin na ładowaniu.

Dodatkowe funkcje, takie jak wielofunkcyjne kółko przewijania, bezprzewodowe ładowanie i futerał sprawiają, że M-DAC Nano jest idealną opcją dla audiofilów, którzy chcą jednocześnie ładować i słuchać muzyki.

Piorunochron

Podobnie jak rozgałęźnik słuchawkowy używany przez wielu do dzielenia legendarnego gniazda słuchawkowego 3,5 mm, rozgałęźnik Lightning Belkin lub „Lightning Audio + Charge Rockstar”, jak oficjalnie nazywany, oferuje użytkownikom możliwość podłączenia dwóch kabli Lightning do jednego portu Lightning.

Podczas gdy adapter przywróci Ci dość kosztowne 34,99 GBP / 44,99 USD, kabel pozwala słuchać ulubionych utworów i ładować iPhone’a w tym samym czasie, bez widocznego wpływu na czas ładowania. Belkin twierdzi, że 12-watowe ładowanie tranzytowe zasila iPhone’a z maksymalną prędkością, pomimo udostępniania portu słuchawkom. Nie powinno to również wpływać na jakość dźwięku, ponieważ producent akcesoriów twierdzi, że jego adapter obsługuje „pełny ekosystem słuchawek Lightning Audio i obsługuje bezstratne wyjście do 24 bitów 48 kHz”.