Jak korzystać ze sklepu Apple Store

0
109
  • > Jak kupować w sklepie internetowym Apple
  • > Sklep internetowy Apple nie działa
  • > Znajdowanie najbliższej lokalizacji Apple Store
  • > Jak zarezerwować iPhone’a ze sklepu Apple Store
  • > Jak korzystać z paska Genius firmy Apple
  • > Uzyskiwanie wsparcia od Apple
  • > Odnowiony sklep Apple
  • > Dystrybutorzy Apple
  • > Gwarancja Apple i polityka zwrotów
  • > Kupowanie produktów Apple w innym miejscu

Jedną z najważniejszych cech Apple jest sposób, w jaki zajmuje się bezpośrednio klientami. Wejdź do sklepu Apple Store lub odwiedź sklep internetowy firmy, a od razu zauważysz te same elementy o skromnym dobrym smaku i przyjazności dla użytkownika, które kojarzymy z jego produktami. Apple nigdy nie traci okazji, aby podkreślić swoje wartości marki.

W tym artykule pokazujemy, jak najlepiej wykorzystać różne sklepy Apple (i ich partnerów handlowych). Jeśli chodzi o cegły i zaprawy, wyjaśniamy, jak zarezerwować wizytę w sklepie Apple Store, jak zwrócić wadliwy produkt lub naprawić uszkodzone urządzenie i jak znaleźć najbliższy sklep. W przypadku witryny przeprowadzamy Cię przez proces dokonywania zakupów online i co zrobić, jeśli witryna nie działa.

Jeśli chcesz pracować po drugiej stronie polerowanego drewnianego biurka, spójrz na Jak zdobyć pracę jako geniusz Apple Store.

Jak robić zakupy w sklepie internetowym Apple.

Łatwo jest kupić nowy Mac, iPad lub iPhone od Apple. Najprostszym sposobem jest przejście na stronę Apple i dokonanie tam zakupu. Znajdziesz tu każdy aktualny Mac, iPad i iPhone oraz wiele akcesoriów.

Pasek menu w górnej części strony jest podzielony na siedem sekcji: Mac, iPad, iPhone, Watch, TV, Muzyka (w tym AirPods, HomePod i iPod touch) oraz Wsparcie.

Pierwsze sześć z tych kategorii obejmuje akcesoria, których można używać z nowym produktem Apple, od słuchawek i kabli, po podłączone urządzenia domowe i wyświetlacze, myszy i klawiatury. Sekcje akcesoriów zawierają wiele produktów od producentów innych niż Apple.

Zakup komputera Mac ze sklepu internetowego Apple

Zakup komputera Mac w sklepie internetowym Apple jest naprawdę prosty, jeśli wiesz, czego szukasz – a jeśli nie wiesz, czego szukasz, na stronie Apple znajdziesz wiele informacji, które pomogą Ci wybrać.

Przejdź do sekcji Mac witryny Apple. Możesz wybrać podkategorię, taką jak MacBook Air lub iMac Pro, z nowego paska menu na górze; jeśli to zrobisz, na następnej stronie zobaczysz (na przykład) przegląd aktualnego MacBooka Air i linki do szczegółowych specyfikacji i zobaczysz opcje zakupu. Ten ostatni to oczywiście przycisk „Kup”.

Znajdź specyfikację Maca, która najbardziej odpowiada Twoim potrzebom, i kliknij Wybierz. Teraz zobaczysz różne opcje dostosowywania, takie jak dodatkowa pamięć RAM, dodatkowa pamięć i (w niektórych przypadkach) ulepszona grafika. Możesz również dodać akcesoria i oprogramowanie do zakupu.

Po skonfigurowaniu wybranego komputera Mac kliknij Dodaj do torby. Kiedy dotrzesz do kasy, będziesz miał możliwość złożenia wniosku o plan płatności, który pozwoli ci dzielić płatności na okres do 24 miesięcy.

Ale zanim dotrzesz do kasy, musisz się zalogować, używając swojego identyfikatora Apple ID i hasła. Jeśli nie masz identyfikatora Apple ID, możesz kontynuować jako gość. Jeśli jednak często dokonujesz zakupów w Apple, łatwiej będzie Ci zalogować się na swoje konto, ponieważ wszystkie dane dotyczące płatności i dostawy zostaną automatycznie wypełnione.

Na tym etapie będziesz mógł zobaczyć daty i opcje dostawy lub wybrać miejsce odbioru – wyszukaj kod pocztowy, aby odebrać go gdzieś w pobliżu.

Dostaniesz bezpłatną dostawę standardową, jeśli zamówisz więcej niż 50 GBP. Po wysłaniu przedmiotu otrzymasz e-mail z powiadomieniem o wysyłce i / lub wiadomość tekstową; możesz także odwiedzić stronę Znajdź swoje zamówienie, aby zobaczyć najbardziej aktualny status lub zamówienie.

Kupowanie iPhone’a w sklepie internetowym Apple

Łatwo jest również kupić iPhone’a ze sklepu internetowego Apple, a wielu ludzi decyduje się zrobić to, jeśli chce kupić iPhone’a wprost, a nie podpisać umowę ze swoją siecią komórkową.

Przejdź do sekcji iPhone’a na stronie Apple i możesz wybrać spośród różnych oferowanych telefonów.

Jeśli na przykład kupowałeś iPhone XS, kliknij tutaj i (po zapoznaniu się ze specyfikacjami technicznymi, funkcjami itd.) Kliknij Kup w prawym górnym rogu. Zobaczysz opcje handlu w starym modelu, a następnie wybierz kolor i pojemność.

Kiedy będziesz szczęśliwy, kliknij Kontynuuj, a następnie Dodaj do torby.

Zakup iPada, Apple TV, Apple Watch lub AirPods ze sklepu internetowego Apple

Możesz wykonać powyższe instrukcje, aby kupić dowolny produkt Apple w sklepie internetowym firmy.

Sklep internetowy Apple nie działa.

Od czasu do czasu zauważysz, że Apple Store jest wyłączony. Zwykle dzieje się to tuż przed ogłoszeniem przez firmę nowego produktu, chociaż czasami zdarza się, że wszyscy jesteśmy podekscytowani, a potem okazuje się, że Apple nic nie zauważyło, być może tylko ulepszając coś z tyłu.

Jeśli Apple Store jest wyłączony podczas wizyty, są szanse, że wróci on do trybu online w ciągu kilku godzin. Gdy pojawia się nowy produkt, strona zazwyczaj znika rano i jest przywracana w porze lunchu w Wielkiej Brytanii, chyba że zdarzy się to w trakcie wystąpienia Apple, które zdarza się wczesnym wieczorem. W takim przypadku oczekiwalibyśmy, że sklep będzie w trybie offline od około 18:00 do 20:00.

Znajdowanie najbliższej lokalizacji Apple Store.

Alternatywnie, jeśli chcesz wypróbować produkt, możesz wejść do Apple Store na głównej ulicy lub w najbliższym centrum handlowym. Nie wiesz, gdzie znajduje się najbliższy sklep Apple Store? Brytyjscy czytelnicy znajdą ich w całym kraju, łącznie 38, i możesz szukać lokalnego sklepu na stronie Apple.

Flagowe sklepy Apple w Londynie można znaleźć na Regent Street i Covent Garden.

Znajdziesz również Apple Stores w głównych centrach handlowych, w tym Bluewater, Lakeside, Trafford Centre, Manchester Arndale, Westfield Stratford City i Westfield White City.

Jak zarezerwować iPhone’a ze sklepu Apple Store.

Kiedy Apple po raz pierwszy wprowadza na rynek nowy iPhone, akcje są bardzo ograniczone iz tego powodu czasami konieczne jest zarezerwowanie słuchawki do odbioru w sklepie.

Alternatywą byłoby wysłanie do Ciebie nowego iPhone’a w domu, ale zbieranie go w sklepie daje możliwość skorzystania z wiedzy Apple, aby przenieść dane z istniejącego telefonu do nowego – szczególnie przydatne, jeśli przeprowadzasz się z innego -Przyłącz telefon do iPhone’a.

Apple skonfiguruje dla Ciebie iPhone’a, przeniesie kontakty ze starego urządzenia, skonfiguruje e-mail i zacznie korzystać z iCloud. Personel pomoże również przeglądać i pobierać aplikacje z App Store.

Postępuj zgodnie z powyższymi instrukcjami, aby kupować tylko, ale wybierz opcję odebrania iPhone’a w pobliskim sklepie zamiast wybierania dostawy.

Jak korzystać z paska Genius firmy Apple.

Innym powodem, aby przejść do sklepu Apple Store, jest chęć odwiedzenia paska Genius.

Pasek Genius to miejsce, którego potrzebujesz, jeśli potrzebujesz naprawy sprzętu Apple. Apple Geniuses może również pomóc w rozwiązywaniu problemów z oprogramowaniem.

Aby umówić się na spotkanie z geniuszem Apple Store, odwiedź stronę pomocy Apple i wybierz produkt, który powoduje problemy. Będziesz musiał odpowiedzieć na wiele pytań, aby dokładnie ustalić, na czym polega problem, aby Apple mógł znaleźć najlepszy sposób, aby ci pomóc.

Na przykład, kiedy nasz MacBook Air nie ładował, przeszliśmy przez następujące opcje: Mac> Startup lub Power. Poza kilkoma (ogólnie istotnymi) artykułami pomocy technicznej na dole strony, mieliśmy możliwość porozmawiania z pomocą techniczną Apple przez telefon, rozpoczęcia sesji czatu, wprowadzenia komputera MacBook do naprawy lub odwiedzenia paska Genius. Zdecydowaliśmy się na pasek Genius.

Aby umówić się na wizytę, musisz wprowadzić kod pocztowy i wybrać sklep, który jest najbardziej odpowiedni. Jeśli mają rezerwacje, możesz umówić się na spotkanie. Być może będziesz musiał wypróbować kilka sklepów Apple, zanim znajdziesz sklep z niezbędną wiedzą specjalistyczną dla danego problemu.

Uzyskiwanie wsparcia od Apple.

Możesz również uzyskać pomoc od firmy Apple, dzwoniąc na numer obsługi klienta: 0844 209 0611. Istnieje jednak szereg innych sposobów uzyskania pomocy za pośrednictwem strony internetowej, jak opisano powyżej. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź tę stronę na stronie Apple.

Istnieją kroki, które możesz podjąć, aby naprawić urządzenie, zanim skorzystasz z procesu wsparcia Apple. Mamy porady, na przykład, jak naprawić zamrożony komputer Mac i jak naprawić komputer Mac, który nie chce się włączyć.

Naprawa iPhone’a w sklepie Apple Store

Jeśli ekran iPhone’a został zerwany, możesz udać się do sklepu Apple Store, aby zapłacić Appleowi za naprawę.

Możesz umówić się na spotkanie z Geniusem w Apple Store, aby obsługiwać iPhone’a. Koszt naprawy zależy od modelu i tego, czy masz zasięg AppleCare. Może kosztować więcej, jeśli telefon nie ma rocznego okresu gwarancji.

Jeśli jesteś osobą, która często łamie gadżety, może warto zainwestować w AppleCare +, która obejmuje dwa przypadkowe przypadkowe uszkodzenia, chociaż nadal będziesz musiał zapłacić nadwyżkę opłaty.

Ewentualnie możesz wysłać iPhone’a do Apple, aby został naprawiony, ale zajmie to więcej czasu niż pójście do Apple Store, gdzie odzyskasz swój iPhone tego samego dnia.

Aby uzyskać bardziej szczegółowe porady, przeczytaj artykuł Jak naprawić iPhone’a.

Odnowiony sklep Apple.

Niestety z reguły komputery Mac nie są tanie, ale jeśli szukasz okazji, możesz także kupić Maca, iPada lub iPhone’a z drugiej ręki od Apple. Idź do Refurbished Store na stronie internetowej firmy.

Ważne jest, aby pamiętać, że urządzenia zakupione w sklepie Apple Refurb Store nie są wyraźnie używane. Są one czyszczone, sprawdzane, testowane i wizualnie nie do odróżnienia od zupełnie nowych modeli. Jedyną zauważalną różnicą w naszym doświadczeniu jest to, że Apple Mac Refurb będzie pakowany w brązowe pudełko, a nie w białe pudełko, do którego zwykle przybywają.

Cena zregenerowanych urządzeń zmienia się często, ale zazwyczaj jest o 10 do 20 procent niższa od pierwotnej ceny. W przypadku komputerów Mac z wysoką ceną detaliczną ta redukcja może stanowić znaczną różnicę.

Oto jak uzyskać umowę od Apple. Tymczasem studenci będą chcieli wiedzieć, jak uzyskać zniżkę na edukację.

Odsprzedawcy Apple.

Możesz także uzyskać umowę na nowy Mac lub inne urządzenie Apple, odbierając je od lokalnego sprzedawcy Apple, takiego jak John Lewis i PC World, lub odsprzedawców Apple premium, takich jak iStore, Stormfront, Solutions Inc, Western Computers i KRCS. Mają sprzedaż i choć okazje Apple są rzadkie, pojawiają się sporadycznie.

Należy jednak uważać, że ponieważ Apple jest surowe, jeśli chodzi o ceny i marżę, którą mogą sprzedawać inni sprzedawcy, rzadko kupuje się nowy produkt Apple od kogoś innego niż Apple.

Zawsze powinieneś najpierw odwiedzić sklep internetowy Apple, aby dowiedzieć się, co oferuje oferta statku-matki, i upewnij się, że jeśli kupujesz przestarzały model, robisz to świadomie. Skopiuj specyfikację i kod produktu wybranego modelu i użyj go w wyszukiwaniu. Jeśli wiesz, czego szukać, możesz zdobyć okazje – po prostu upewnij się, że nie kupujesz zeszłorocznego modelu, kiedy sprzedajesz pomysł tegorocznego.

Gwarancja Apple i polityka zwrotów.

Jedną z zalet zakupu od Apple jest gwarancja i procedura zwrotu, nawet w przypadku produktów odnowionych. Apple oświadcza: „Zanim wystawimy odnowiony komputer Mac, iPod, iPad lub Apple TV na sprzedaż w specjalnych ofertach, przechodzi rygorystyczny proces odnawiania, aby upewnić się, że spełnia on surowe standardy jakości Apple”.

Co ważniejsze, odnowiony komputer Mac jest objęty taką samą roczną gwarancją (z możliwością przedłużenia do trzech lat dzięki ochronie AppleCare). Otrzymujesz również tę samą procedurę sprzedaży i zwrotu w Apple i możesz zwrócić komputer Mac kupiony w sklepie Refurb Store w ciągu 14 dni, jeśli nie jesteś z niego zadowolony.

Kupowanie produktów Apple w innym miejscu.

Kluczową rzeczą, jak zawsze, jest dokładna znajomość tego, czego chcesz i dokładnie tego, co dostajesz, zwłaszcza jeśli kupujesz od prywatnego sprzedawcy. Zdobądź to wszystko na piśmie, a jeśli to możliwe, obejrzyj urządzenie, które kupujesz i korzystaj z niego przed zakupem.

Zawsze używaj karty kredytowej do dokonywania drogich zakupów lub bezpiecznych usług płatniczych, takich jak PayPal. To znacznie ułatwi ściganie, jeśli wystąpi problem.

I pamiętaj, jeśli wygląda to zbyt dobrze, aby mogło być prawdziwe, to prawdopodobnie jest: naprawdę chcesz zobaczyć dowód zakupu przed zakupem używanego Maca, aby upewnić się, że nie został skradziony.