Jak korzystać z VPN na Apple TV

0
70

Korzystanie z wirtualnej sieci prywatnej (VPN) staje się powszechnym miejscem w technologii XXI wieku. VPN można wykorzystać do zachowania anonimowości i bezpieczeństwa aktywności online, a także do przesyłania treści zablokowanych geograficznie. Wadą jest to, że nie ma jednoetapowego rozwiązania do korzystania z VPN na Apple TV, jak w przypadku urządzeń z systemem iOS. Nie martw się – tutaj pokażemy, jak skonfigurować i używać VPN w Apple TV.

Aha, a jeśli jesteś nowy w świecie VPN, przyjrzyj się, w jaki sposób możesz skorzystać z naszego programu VPN. Dzielimy się także 10 naszymi faworytami w naszym najlepszym podsumowaniu VPN.

Ważne jest, aby zauważyć, że w tym artykule opisujemy, w jaki sposób korzystać z jednej szczególnej funkcji subskrypcji VPN, aby uzyskać dostęp do treści wideo zablokowanych geograficznie, takich jak Netflix, BBC iPlayer i Crunchyroll na Apple TV, zamiast być pełną VPN chroni to Twoją prywatność, tak jak normalnie na komputerze Mac, PC lub urządzeniu mobilnym. Zamiast tego używasz tylko narzędzia Smart DNS Smart VPN, które zmienia ustawienia DNS w celu odblokowania zawartości. Tutaj pokazujemy, jak to zrobić.

Dlaczego miałbym korzystać z VPN na moim Apple TV ?.

Zanim wyjaśnimy, jak skonfigurować sieć VPN w Apple TV, wyjaśnijmy najpierw, dlaczego chcesz to zrobić, i wady korzystania z VPN.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:   Jak oglądać telewizję na żywo i telewizję satelitarną w Apple TV

Przede wszystkim głównym zastosowaniem sieci VPN jest zapewnienie użytkownikom anonimowości sieci, ale w przypadku Apple TV i innych urządzeń do transmisji strumieniowej jest ona wykorzystywana do uzyskiwania dostępu do treści wideo zablokowanych geograficznie z innych krajów – dostęp do US Netflix w Wielkiej Brytanii jest często pożądaniem.

I tak, nadal jest to możliwe, mimo że Netflix rozprawia się z wykorzystaniem VPN, chociaż należy pamiętać, że jest to sprzeczne z warunkami Netflix, a firma ma prawo zawiesić Twoją usługę.

Potrzebujesz pomocy?
Dzwoń do nas śmiało 📞 22 60 22 191

Większość dostawców VPN oferuje konkretny serwer lub sieć, która obejmie bloki Netflix, po prostu musisz zapytać. Przetestowaliśmy to za pomocą ExpressVPN i po szybkim czacie z zespołem wsparcia 24/7 udało nam się połączyć z jednym, który umożliwia dostęp do Netflix.

Bez względu na powody, dobrą wiadomością jest to, że konfigurowanie i korzystanie z VPN w Apple TV jest możliwe i, szczerze mówiąc, nie jest trudne. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak to zrobić.

Jak korzystać z VPN na Apple TV.

Teraz rozumiesz, dlaczego korzystanie z VPN na Apple TV może być korzystne, pora wyjaśnić, jak go skonfigurować. Proces jest generalnie taki sam we wszystkich dostawcach VPN, ale użyjemy ExpressVPN jako przykładu, ponieważ jest to jeden z naszych ulubionych.

  • Uzyskaj adres IP serwera DNS VPN od dostawcy VPN. Niektórzy dostawcy, tacy jak ExpressVPN, udostępniają użytkownikom listę urządzeń zgodnych z VPN i ustawień DNS dla każdego, co ułatwia znalezienie urządzeń (w tym przypadku Apple TV), których szukasz.
  • W Apple TV przejdź do Ustawienia> Ogólne> Język Apple TV (w sekcji Język i region) i zmień lokalizację iTunes Store na lokalizację VPN. Jeśli używasz ExpressVPN, wybierz Stany Zjednoczone.
  • W Apple TV przejdź do Ustawienia> Sieć> Wi-Fi i wybierz połączenie Wi-Fi. Stąd wybierz Konfiguruj DNS i zmień go z Automatyczny na Ręczny.
  • Po zmianie DNS na ręczny wprowadź adres IP serwera DNS dostarczony przez VPN i wybierz Gotowe.
  • Uruchom ponownie Apple TV, aby zastosować zmiany.
CZYTAJ RÓWNIEŻ:   Jak naprawić problem z AirDrop

Teraz powinieneś korzystać z VPN na Apple TV i mieć dostęp do treści z wybranego kraju! Jeśli z jakiegoś powodu nie możesz uzyskać dostępu do swoich ulubionych usług po połączeniu z siecią VPN, skontaktuj się z dostawcą VPN w celu uzyskania pomocy.

A oto co zrobić, jeśli Twój Apple TV nie połączy się z Wi-Fi.

Nadal potrzebujesz pomocy?
Zadzwoń 📞 22 60 22 191