Home Jak? (Często zadawane pytania) Apple „Jak” Jak korzystać z usługi Znajdź mój iPhone, aby znaleźć zgubiony lub skradziony...

Jak korzystać z usługi Znajdź mój iPhone, aby znaleźć zgubiony lub skradziony iPhone lub iPad

0
3175

Prawdopodobnie dotarłeś do tego artykułu, ponieważ zgubiłeś iPhone’a lub, co gorsza, myślisz, że mógł zostać skradziony. Dobra wiadomość jest taka, że ​​Apple ma oprogramowanie, które może ułatwić wyśledzenie zgubionego iPhone’a, a jeśli został skradziony, możesz użyć tego oprogramowania do wyczyszczenia iPhone’a i zablokowania go, aby Twoje dane były chronione.

W tym samouczku omówimy, jak korzystać z usługi Znajdź mój iPhone, aby odkryć lokalizację swojego iPhone’a lub iPada. (W rzeczywistości możesz również użyć tego samego oprogramowania do zlokalizowania swojego Apple Watch, AirPods lub Mac.)

Wyjaśniamy również, w jaki sposób możesz nadal śledzić lokalizację swojego iPhone’a, nawet jeśli bateria się wyczerpała lub nie łączy się już z Internetem. Możesz teraz znaleźć zgubiony iPhone, który jest wyłączony dzięki nowej funkcji w iOS 13, więcej na ten temat poniżej.

Wreszcie, w sytuacjach, gdy Twój iPhone został skradziony i nie można go odzyskać, wyjaśniamy, jak zablokować iPhone’a, wyczyścić dane i upewnić się, że nie można korzystać z usług takich jak Apple Pay.

Czego nie robić

Nigdy nie powinieneś próbować odzyskać iPhone’a, jeśli uważasz, że wpadł w niepowołane ręce. Zdarzały się przypadki, gdy ludzie próbowali odzyskać skradzione iPhone’y za pomocą Find My iPhone i zostali zranieni lub gorzej.

Był nawet przypadek mężczyzny z Wielkiej Brytanii, który wytropił i zabił osobę, która ukradła iPhone’a jego syna. (Twierdził, że uderzył w samoobronę po tym, jak został dźgnięty przez rabusia, przyznał się do winy za zabójstwo i został skazany na sześć lat więzienia).

Możesz jednak skorzystać z informacji dostarczonych przez Find My iPhone, aby pomóc policji w dochodzeniach. Poniżej znajduje się sekcja wyjaśniająca, jak to zrobić.

1. Pinguj swój iPhone

Najprostszą metodą znalezienia iPhone’a, jeśli masz sparowany zegarek Apple Watch lub HomePod, jest poinformowanie tych urządzeń, aby pingowały iPhone’a za Ciebie.

Na zegarku Apple Watch przesuń palcem w górę od dołu ekranu, aby wywołać Centrum sterowania. Po lewej stronie zobaczysz ikonę iPhone’a z wychodzącymi z niego zakrzywionymi liniami: to jest przycisk ping. Stuknij w to.

Jak znaleźć zgubiony iPhone: ping z Apple Watch

W tym momencie iPhone, który jest sparowany z tym Apple Watch, zakładając, że jest osiągalny, zacznie „dzwonić”, abyś mógł usłyszeć, gdzie się znajduje. Pinguj telefon, aż go znajdziesz.

Będziesz mógł używać tej samej funkcji na HomePod, o ile zainstalujesz aktualizację oprogramowania wydaną 17 września 2018 r. Po prostu powiedz swojemu HomePodowi „Hej Siri, gdzie jest mój iPhone?” Jeśli iPhone jest blisko, w odpowiedzi Siri, miejmy nadzieję, powie: „Znalazłem iPhone’a [imię] w pobliżu, czy powinienem sprawić, by odtworzył dźwięk?”

2. Użyj funkcji Znajdź mój iPhone

Find My iPhone to bezpłatna usługa świadczona przez firmę Apple. Jest łatwa w konfiguracji i prawdopodobnie najbardziej wartościowa aplikacja na iPhone’a (od iOS 13 aplikacja nazywa się Find My, wcześniej aplikacja była nazywana Find iPhone). Usługa Znajdź mój działa również na iPadzie, zegarku Apple Watch i komputerze Mac, więc możesz śledzić wszystkie swoje urządzenia Apple.

Zakładając, że już skonfigurowałeś Find My iPhone, Twój iPhone będzie mógł nadawać Ci swoją lokalizację. Możesz więc użyć innego urządzenia z systemem iOS lub po prostu odwiedzić witrynę iCloud.com na komputerze Mac lub PC, aby je znaleźć.

Niezależnie od tego, czy zostawiłeś iPhone’a z tyłu kabiny, myślisz, że mogłeś go zostawić w biurze, czy też, w najgorszym przypadku, został wyjęty z kieszeni, powinieneś być w stanie użyć Find My iPhone, aby go namierzyć w dół, o ile w pierwszej kolejności skonfigurujesz Find My. Jest szansa, że ​​skonfigurowałeś go przy pierwszym uruchomieniu iPhone’a, dlatego warto sprawdzić, czy możesz korzystać z usługi. Na końcu artykułu mamy przewodnik dotyczący konfigurowania usługi Znajdź mój iPhone.

Zakładając, że masz skonfigurowaną usługę Znajdź mój iPhone, oto jak użyć aplikacji Znajdź mój, aby znaleźć swój iPhone.

Co będzie potrzebne do korzystania z usługi Znajdź mój iPhone

 • Będziesz musiał zapytać znajomego, czy możesz pożyczyć jego urządzenie iOS, lub użyć innego posiadanego urządzenia iOS. Alternatywnie możesz użyć komputera Mac lub PC, aby zalogować się do usługi.
 • Jeśli iPhone lub iPad ma system iOS 13, znajdź aplikację Znajdź mój. We wcześniejszych wersjach systemu operacyjnego aplikacja nosi nazwę Find iPhone.
 • Jeśli nie masz dostępnego urządzenia z systemem iOS, odwiedź witrynę iCloud.com na komputerze Mac lub PC i zaloguj się tam na swoje konto iCloud.
 • Musisz zarejestrować swój iPhone w usłudze Znajdź mój.

Jak korzystać z Find My na swoim iPhonie lub iPadzie

Znajdź moją aplikację

Oto jak śledzić iPhone’a za pomocą aplikacji Find My (iOS 13)

 1. Jeśli używasz urządzenia z systemem iOS, znajdź aplikację Lokalizator. (Przeciągnij w dół z góry ekranu i wpisz „Znajdź:”, powinieneś zobaczyć Znajdź mój w sekcji Aplikacje (ikona ame jak powyżej).
 2. Kliknij tę ikonę, aby otworzyć Find My. Teraz wprowadź swój Apple ID i hasło – będzie to login, którego będziesz używać przy zakupie czegokolwiek w App Store lub iTunes lub podczas logowania się do innych usług Apple. Identyfikator Apple ID zostanie skonfigurowany po otrzymaniu pierwszego urządzenia Apple. (Przerwa w pamięci? Oto jak zresetować zapomniany identyfikator Apple ID).
 3. Stuknij w Urządzenia (funkcja Znajdź mój zawiera teraz sekcję wyszukiwania osób, która wcześniej była aplikacją Znajdź mojego przyjaciela).
 4. Pojawi się mapa pokazująca Twoją lokalizację i urządzenia, które są przy Tobie. Możesz spojrzeć na adresy domu lub pracy, aby zobaczyć urządzenia, które znajdują się w tych lokalizacjach. Znajdź mojego IPhone'a
 5. Znajdź urządzenie, które chcesz śledzić na liście urządzeń zarejestrowanych w usłudze i dotknij go.
 6. Teraz (jeśli masz szczęście) zobaczysz lokalizację zgubionego urządzenia na mapie, w tym szereg opcji: Odtwórz dźwięk, Wskazówki, Powiadomienia, Oznacz jako utracone i Wymaż to urządzenie. Miejmy nadzieję, że po prostu zobaczysz, że zostawiłeś iPhone’a w domu lub w biurze. Następnie możesz odtworzyć dźwięk i znaleźć go pod fotelem samochodowym lub uzyskać wskazówki, jak iść i polować na niego w parku. (Nie radzimy polować na skradzionego iPhone’a – nie narażaj się na żadne niebezpieczeństwo!) Znajdź moje opcje iPhone'a
 7. Ewentualnie mogłeś zostawić go w autobusie, w takim przypadku możesz zobaczyć lokalizację iPhone’a, ale przekonasz się, że się zmienia. W takim przypadku należy wybrać opcję Oznacz jako utracone.
 8. Opcja Oznacz jako zagubioną jest również używana, jeśli iPhone lub iPad nie znajduje się w żadnej znanej lokalizacji lub jeśli nie pokazuje żadnej lokalizacji. Po wybraniu opcji Oznacz jako zgubione otrzymasz opcję podania danych kontaktowych osoby, która znajdzie zgubione urządzenie, co powinno pomóc jej zwrócić je tobie. Będziesz musiał podać numer telefonu, pod którym można się z Tobą skontaktować. Otrzymasz także opcję wpisania wiadomości, aby móc wyświetlić wiadomość na urządzeniu osobie, która ją znajdzie. Apple podpowiada słowa: „Zgubiono ten iPhone. Zadzwoń do mnie”. Po wykonaniu tych czynności dotknij Aktywuj. Oznacz jako zgubiony iPhone
 9. Jeśli nie masz tyle szczęścia, a Twojego iPhone’a nie można zlokalizować, zobaczysz także opcję Powiadomienia o znalezieniu oraz Wymaż to urządzenie. Wybierz opcję Powiadom po znalezieniu, jeśli nadal masz promyk nadziei, że odzyskasz iPhone’a (lub iPada).
 10. Lub w najgorszym przypadku wybierz Wymaż iPhone’a, aby Twoje dane nie wpadły w niepowołane ręce

Oto jak śledzić iPhone’a za pomocą aplikacji Find iPhone (starsze niż iOS 13)

 1. Jeśli używasz urządzenia z systemem iOS, znajdź i otwórz aplikację Znajdź iPhone’a.
 2. Wprowadź swój Apple ID i hasło.
 3. Zobaczysz kompas i słowo Lokalizowanie na ekranie urządzenia, gdy iPhone śledzi lokalizację twoich urządzeń.
 4. Możesz zobaczyć kilka opcji, takich jak zezwolenie Find My iPhone na poznanie Twojej lokalizacji i włączenie Wyślij ostatnią lokalizację. Sugerujemy, aby wyrazić zgodę na obie te opcje. (Więcej na ten temat w następnej sekcji).
 5. Następnie zobaczysz mapę wskazującą lokalizacje różnych urządzeń, poniżej mapy znajduje się lista Twoich urządzeń. znajdź iphone ios 12
 6. Przewiń Stuknij mapę, aby przybliżyć bliżej lokalizację zagubionego urządzenia lub znajdź urządzenie na liście pod mapą.
 7. Po zlokalizowaniu urządzenia dotknij go, a zobaczysz kilka opcji. Możesz odtworzyć dźwięk, na przykład: przydatne, jeśli zgubiłeś iPhone’a gdzieś w domu (i dźwięk był wyłączony, więc dzwonienie nie działało). znajdź opcje iPhone'a ios 12
 8. W zależności od wieku iPhone’a i wersji iOS możesz przełączyć iPhone’a w tryb utracony, co spowoduje jego zablokowanie i przesłanie jego lokalizacji (więcej o trybie utraconym poniżej); lub w przypadku starszych iPhone’ów, Lock, który zablokuje iPhone’a i powiadomi Cię, gdy zostanie znaleziony.
 9. Lub w najgorszym przypadku możesz wymazać iPhone’a, aby Twoje dane nie wpadły w niepowołane ręce.
 10. Gdy skończysz, wyloguj się z usługi Znajdź mój iPhone na urządzeniu znajomego.

Jak korzystać z Find My na iPhonie lub iPadzie znajomego

Jeśli nie masz pod ręką urządzenia z systemem iOS do wyszukania iPhone’a za pomocą aplikacji Znajdź mój, ale masz znajomego z iPhonem, wykonaj następujące czynności:

Uwaga: w iOS 13 będziesz musiał użyć iCloud, aby zlokalizować zgubiony iPhone z iPhone’a innej osoby. Przed iOS 13 możesz po prostu wylogować się z konta i zalogować się na swoje konto za pomocą iPhone’a, w takim przypadku możesz wykonać kroki z poprzedniej sekcji.

 1. Otwórz aplikację Find My na swoim urządzeniu (jeśli używają iOS 13). Jeśli nie używają iOS 13, możesz po prostu wylogować się z aplikacji i zalogować się jako siebie).
 2. Stuknij w sekcji Ja.
 3. Wybierz opcję Pomóż znajomemu (jest to nowy dodatek w iOS 13.1, więc jeśli go nie widzisz, upewnij się, że oprogramowanie jest aktualne).
 4. Otworzy się iCloud – ale będziesz musiał zalogować się za pomocą swojego Apple ID. Może to być problematyczne, jeśli musisz zatwierdzić logowanie przy użyciu uwierzytelniania dwuskładnikowego i nie masz innego urządzenia Apple, z którym można to zrobić.
 5. Po wejściu zobaczysz mapę z lokalizacją różnych urządzeń. Stuknij w utracone urządzenie i wybierz jedną z opcji: Odtwórz dźwięk, Tryb utracony i Wymaż iPhone’a.

Znajdź mój iPhone na innym iPhonie

Znajdź mój iPhone, korzystając z iCloud.com

To samo dotyczy próby śledzenia zgubionego iPhone’a za pomocą komputera Mac lub PC. Możesz zalogować się do iCloud i tam uzyskać dostęp do usługi Znajdź mój.

 1. Na komputerze Mac lub PC odwiedź iCloud.com.
 2. Zaloguj się, używając swojego Apple ID i hasła. Być może będziesz musiał użyć identyfikacji dwuetapowej, aby udowodnić, że to ty, co może okazać się trudne, jeśli nie masz dostępnego urządzenia, które jest zarejestrowane, aby je zatwierdzić i otrzymać sześciocyfrowy kod.
 3. Po wejściu kliknij Znajdź iPhone’a. (To faktycznie znajdzie wszystkie zarejestrowane urządzenia Apple).
 4. Zaloguj się ponownie za pomocą hasła i zaczekaj na zlokalizowanie urządzeń.
 5. Zlokalizowane urządzenia zostaną oznaczone zieloną kropką na mapie.
 6. Kliknij zieloną kropkę, a następnie (i) obok nazwy urządzenia. Spowoduje to powiększenie lokalizacji urządzenia i umożliwi odtwarzanie dźwięku, aktywację trybu utraconego lub wyczyszczenie iPhone’a.
 7. Możesz także sprawdzić, ile pozostało baterii.
 8. Możesz dodać numer, pod który można się z Tobą skontaktować, a także wiadomość dla osoby, która znajdzie iPhone’a. Miejmy nadzieję, że w rezultacie iPhone zostanie Ci zwrócony.
 9. Jeśli obawiasz się, że iPhone wpadł w niepowołane ręce, możesz go zablokować, aby nie można go było używać, ale nadal będzie przesyłać swoją lokalizację, lub możesz wymazać iPhone’a.

3. Włącz tryb utracony, oznacz jako utracony

Dopóki Twój iPhone był zarejestrowany w usłudze Znajdź mój iPhone, będziesz mógł używać trybu Utracony, aby zablokować urządzenie. Jest to niezbędny krok, jeśli Twój iPhone został skradziony.

Jeśli masz skonfigurowaną usługę Apple Pay na swoim urządzeniu, zostanie ona wyłączona, a wszystkie skonfigurowane karty zostaną zawieszone. Kiedy (jeśli) odzyskasz iPhone’a, będziesz mógł ponownie aktywować swoje karty przez iCloud. Przeczytaj więcej o tym, jak korzystać z Apple Pay na iPhonie tutaj.

Oto jak włączyć tryb Utracony, aby zablokować urządzenie:

 1. Zaloguj się do Find My iPhone zgodnie z powyższymi instrukcjami.
 2. Znajdź urządzenie, które chcesz zablokować, i dotknij go.
 3. Stuknij opcję Tryb utracony w aplikacji wcześniejszej niż iOS 13, w systemie iOS 13 stuknij opcję Oznacz jako utracone.
 4. Postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie.
 5. Zostaniesz poproszony o utworzenie hasła, jeśli jeszcze go nie masz na zgubionym iPhonie. Zostaniesz poproszony o podanie numeru telefonu, który pojawi się na ekranie blokady urządzenia – tak jest, jeśli miła osoba znajdzie iPhone’a, którą może się z tobą skontaktować.
 6. Możesz też dodać wiadomość, żebyś mógł powiedzieć osobie, że urządzenie zaginęło i poprosić o skontaktowanie się z Tobą pod podany numer.
 7. Gdy tryb utracony rozpocznie śledzenie, możesz zobaczyć bieżącą lokalizację urządzenia i zobaczyć każdy ruch na mapie. Działa to nawet wtedy, gdy usługa lokalizacji została wyłączona na urządzeniu (zostanie tymczasowo włączona).
 8. Jeśli Twój iPhone został wyłączony, tryb utracony zacznie działać, gdy tylko zostanie włączony (o ile będzie mógł ponownie połączyć się z Internetem).

Jeśli odzyskasz iPhone’a, powinieneś być w stanie go odblokować za pomocą hasła, ale jeśli wystąpią jakiekolwiek problemy, powinieneś być w stanie odblokować go w autoryzowanym centrum napraw.

Jak znaleźć iPhone’a, który jest wyłączony lub offline

Jest doskonały powód, aby zaktualizować system do iOS 13 – teraz usługa Find My może śledzić iPhone’y i inne produkty Apple za pomocą sygnału Bluetooth, który produkują.

Oznacza to, że nawet jeśli Twój iPhone nie jest połączony z Internetem, nadal będzie mógł nadawać Ci swoją lokalizację. Ponieważ mam nadzieję, że osoba, która ma Twój iPhone, nie będzie w stanie go używać bez odblokowania, prawdopodobnie nie jest on połączony z Internetem, dlatego ta nowa metoda Bluetooth jest świetnym sposobem śledzenia zgubionego urządzenia, ponieważ można „zobaczyć” za pomocą sygnałów nawigacyjnych Bluetooth (w sklepach itp.), niezależnie od tego, czy jest podłączony do sieci.

Aby upewnić się, że Twój iPhone można znaleźć w ten sposób, upewnij się, że włączony jest tryb offline, który powinien być domyślnie. Oto jak to sprawdzić:

 1. Otwórz ustawienia.
 2. Stuknij w sekcję u góry ze swoim zdjęciem i imieniem.
 3. Stuknij w Znajdź mój.
 4. Stuknij w Find My iPhone.
 5. Teraz upewnij się, że Włącz znajdowanie w trybie offline jest włączone. Umożliwi to znalezienie iPhone’a bez połączenia z Wi-Fi lub siecią komórkową. Jak włączyć znajdowanie iPhone'a w trybie offline
 6. Upewnij się również, że opcja Wyślij ostatnią lokalizację jest włączona. Spowoduje to wysłanie szczegółów lokalizacji ostatniej znanej lokalizacji iPhone’a (na przykład zanim skończyła się bateria).

Wyślij ostatnią lokalizację jest również dostępna jako funkcja dla iPhone’ów z systemem iOS 12 lub starszym.

Ostatnia znana lokalizacja Twojego iPhone’a będzie przechowywana przez 24 godziny po wyczerpaniu baterii. Nie jest to domyślnie włączone, ale po otwarciu Find My iPhone na iPhonie zobaczysz alert z prośbą o włączenie go.

Jeśli masz włączoną opcję Wyślij ostatnią lokalizację, będziesz mógł zobaczyć, gdzie znajdował się Twój iPhone, gdy zabrakło mu baterii lub został wyłączony. Co przynajmniej wskaże, czy był w twoim biurze, w pubie, do którego chodziłeś po pracy, czy gdzieś w całości (co może wskazywać, że został skradziony lub że zostawiłeś go na tyłach taksówki / w pociągu).

Oto jak włączyć wysyłanie ostatniej lokalizacji w systemie iOS 12 lub starszym:

 1. Kliknij Ustawienia> [Twoje imię i nazwisko]
 2. Stuknij Znajdź mój iPhone.
 3. Upewnij się, że funkcja Znajdź mój iPhone jest włączona.
 4. Ustaw opcję Wyślij ostatnią lokalizację na Włączone.

Jak znaleźć iPhone’a członka rodziny

Jeśli skonfigurowałeś Chmurę rodzinną, będziesz mógł zlokalizować urządzenie członków rodziny za pomocą Find My iPhone.

Będziesz potrzebować identyfikatora Apple ID i hasła członków rodziny, gdy będziesz wykonywać czynności blokujące ich urządzenie.

Jak znaleźć zagubioną osobę za pomocą Find My iPhone

Krążyły historie, że Find My iPhone był używany do lokalizowania zaginionych osób, takich jak ten ranny turysta i zaginiony wspinacz.

Aby zlokalizować osobę za pomocą Find My iPhone, musisz znać jej Apple ID i hasło.

Jeśli jest to członek Twojej rodziny i zapisałeś się do Chmury rodzinnej, będziesz mógł zobaczyć lokalizację drugiej osoby, a także udostępniać jej muzykę, filmy, aplikacje, zdjęcia, lokalizację i nie tylko. Jedynym problemem jest to, że będziesz korzystać ze wspólnej metody płatności – co oznacza, że ​​możesz ostatecznie zapłacić za ich zakupy. Dowiedz się, jak korzystać z Chmury rodzinnej.

Lepszą opcją może być skorzystanie z aplikacji Apple Find My Friends, która pozwala zobaczyć, gdzie są Twoi znajomi i rodzina – o ile wyrażą na to zgodę.

Jak znaleźć iPhone’a bez funkcji Znajdź mój iPhone

Jeśli usługa Znajdź mój iPhone nie jest włączona, niewiele możesz zrobić, aby odzyskać iPhone’a, ale możesz podjąć pewne działania, aby chronić swoje dane.

 1. Wyślij SMS-a do swojego iPhone’a w nadziei, że życzliwa osoba go znajdzie i zobaczy wiadomość, w tym sposób skontaktowania się z Tobą.
 2. Zmień hasło powiązane z Twoim Apple ID. (Oto jak zmienić identyfikator Apple ID i hasło).
 3. Zmień hasła do poczty e-mail, Facebooka, Twittera i innych usług, z których korzystasz.
 4. Poinformuj operatora sieci komórkowej, że Twój telefon został zgubiony lub skradziony, aby mógł wyłączyć konto.
 5. Jeśli masz skonfigurowaną usługę Apple Pay, zadzwoń do swojego banku i zapytaj, czy Twoja karta może zostać zawieszona. (Chociaż nie można uzyskać dostępu do Apple Pay bez odcisku palca lub kodu dostępu, prawdopodobnie lepiej być bezpiecznym niż żałować).
 6. Zgłoś zgubiony lub skradziony iPhone na policję (patrz poniżej).

Zgłaszanie kradzieży iPhone’a

Jeśli chcesz zgłosić roszczenie z tytułu ubezpieczenia skradzionego iPhone’a, będziesz potrzebować policyjnego numeru przestępczego, więc będziesz musiał zgłosić iPhone’a jako skradziony.

Gdy zgłaszasz policji zgubiony lub skradziony iPhone, konieczne może być podanie numeru seryjnego iPhone’a. Oczywiście nie masz samego urządzenia do sprawdzenia, ale nadal możesz je znaleźć. Oto jak znaleźć numer seryjny iPhone’a:

 • Jeśli masz skonfigurowaną usługę Znajdź mój iPhone, możesz znaleźć numer seryjny, przechodząc do opcji Ustawienia> Twoje imię i dotykając odpowiedniego urządzenia. Będziesz musiał wprowadzić hasło Apple ID, a także odpowiedzieć na dwa pytania, na które wcześniej zadałeś pytania, ale kiedy już będziesz w środku, zobaczysz numer seryjny tego urządzenia.
 • Jeśli iPhone jest zsynchronizowany z iTunes, powinieneś być w stanie znaleźć numer seryjny w iTunes.
 • Jeśli masz oryginalne opakowanie urządzenia, obok kodu kreskowego powinien być widoczny numer seryjny.
 • Jeśli masz pokwitowanie dla iPhone’a, numer seryjny powinien być na nim.

Jak policja może korzystać z usługi Znajdź mój iPhone

Niestety, nawet jeśli zobaczą, że Twój iPhone znajduje się gdzieś na określonej ulicy lub osiedlu, policja raczej nie będzie go szukać, ponieważ tak dobry jak Find My iPhone, nie jest tak dobry, że mogą być pewni pojawienie się pod właściwym adresem. Policja może wprowadzić adres tylko wtedy, gdy ma powody, by sądzić, że skradziona własność na pewno tam jest.

Możliwe jest jednak, że dane uzyskane za pośrednictwem Find My iPhone mogą być przydatne w ich dochodzeniach, więc powinieneś udostępnić je policji.

Jak powiedzieliśmy wcześniej, nie próbuj samodzielnie odzyskiwać iPhone’a, nawet jeśli policja nie jest przygotowana na udanie się pod adres, który sugeruje Find My iPhone, że iPhone znajduje się pod adresem.

Jak skonfigurować Find My iPhone

Z perspektywy czasu łatwo powiedzieć, ale zapobieganie jest najlepszym lekarstwem. Jeśli miałeś szczęście odzyskać iPhone’a, mimo że nie masz włączonego Find My iPhone, upewnij się, że skonfigurowałeś Find My iPhone, aby następnym razem proces jego lokalizowania i, jeśli to konieczne, wyczyszczenia był znacznie łatwiejszy.

Jeśli jeszcze nie skonfigurowałeś Find My iPhone, oto jak to zrobić w iOS 13:

 1. Na telefonie iPhone dotknij opcji Ustawienia.
 2. Kliknij swoje imię i nazwisko u góry listy, aby wprowadzić ustawienia iCloud.
 3. Przewiń w dół i dotknij Znajdź mój.
 4. Stuknij w Find My iPhone.
 5. Na następnym ekranie upewnij się, że suwak obok Znajdź mój iPhone jest zielony. Włącz także znajdowanie w trybie offline i wysyłanie ostatniej lokalizacji.

A w iOS 12 lub starszym:

 1. Otwórz ustawienia
 2. Kliknij swoje imię u góry listy, aby wejść do iCloud (jeśli Twój telefon ma starszą wersję iOS, kliknij Ustawienia> iCloud.
 3. Stuknij w swój iPhone (znajdziesz go na liście wszystkich swoich gadżetów Apple).
 4. Stuknij w Find My iPhone.
 5. Włącz Znajdź mój iPhone i wyślij ostatnią lokalizację.

Jak chronić swój iPhone

A oto kilka wskazówek, jak uniknąć kradzieży iPhone’a w przyszłości i upewnić się, że jeśli wydarzy się najgorsze, Twoje dane nie zostaną zagrożone.

 • Ustaw blokadę ekranu z pinem dłuższym niż cztery cyfry
 • Utwórz kopię zapasową swojego iPhone’a, aby nie stracić takich rzeczy jak zdjęcia.
 • Użyj funkcji Znajdź mój iPhone
 • Nie rób sobie celu. Nie wyciągaj swojego iPhone’a publicznie, a przynajmniej nie, gdy idziesz ciemną drogą w środku nocy – poza wszystkim może to oznaczać, że jesteś mniej zaangażowany w otoczenie (zwłaszcza jeśli masz słuchawki)
 • Większość kradzieży jest okazją do kradzieży, ponieważ zostawiasz iPhone’a za sobą, więc upewnij się, że masz przy sobie wszystkie swoje rzeczy

Strona korzysta z plików cookies. Więcej

Bez dokonania zmian ustawień swojej przeglądarki, wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu.

Zamknij