Jak korzystać z Portfela Apple, aby zapłacić za rzeczy za pomocą telefonu iPhone

0
1297

Portfel Apple ułatwia płatności za zakupy w sklepach obsługujących płatności Apple Pay. Aby korzystać z Apple Pay, musisz założyć Portfel Apple.

Więcej informacji na temat firmy Apple Pay w Wielkiej Brytanii można znaleźć tutaj.

Co oferuje Portfel Apple?

Portfel czyni wszystko, co Książka zrobiła przed iOS 9, więc wciąż jest Miejsce na poszukiwanie kart pokładowych i biletów, a także opcji płatności – reorganizacja „portfela” odzwierciedla jego rozszerzone kompetencje.

Jest to podstawowy składnik Apple Pay, będący aplikacją, za pomocą której wybierasz karty, które Używasz do dokonywania zakupów w tak różnorodnych sklepach jak Marks and Spencer, Pret i Transport w Londynie. Jest kompatybilny z wieloma istniejącymi systemami bezstykowymi w Wielkiej Brytanii, co oznacza, że ​​jest on dostępny do użytku niemal wszędzie, gdzie obsługiwane są bezkontaktowe – w tym sklepy narożne.

We wszystkich 250 000 placówkach w Wielkiej Brytanii mają terminale kompatybilne z Apple Pay, które można używać z kartami przechowywanymi w Portfelu Apple, co jest czymś więcej niż firma Apple uruchomiła usługę płatniczą w Stanach Zjednoczonych.

Jak założyć Portfel Apple

Więc teraz dowiedzieliśmy się, że możesz używać Portfela do przechowywania nie tylko kart pokładowych, biletów kinowych i tym podobnych , A także karty kredytowe i debetowe, w jaki sposób można je skonfigurować i używać?

Jeśli masz konto z kartą kredytową lub debetową skonfigurowaną na koncie iTunes, łatwo ją dodać do Portfela Apple . Po prostu wpisz kod zabezpieczający kartę, a informacje zostaną powiązane z Twoim kontem. Nawet nie musisz go ręcznie wprowadzać – przytrzymaj telefon iPhone nad kartą, a iPhone rozpozna numery, wystarczy podać kod zabezpieczający z tyłu karty.

Jeśli Chcesz dodać więcej kart do Portfela Apple, stuknij znak plusa. Instrukcje różnią się w zależności od używanego urządzenia:

Zarówno w telefonie iPhone, jak i iPadzie po prostu otwórz Ustawienia> Portfel i płatność Apple> Dodaj kartę kredytową lub debetową

Aplikację Apple Watch w telefonie iPhone, stuknij Portfel i płatność Apple> Dodaj kartę kredytową lub debetową.

Czytaj dalej: Oto jak używać Apple Pay w Wielkiej Brytanii

Jakie brytyjskie karty lojalnościowe współpracują z Portfelem Apple?

Informacje o karcie kredytowej i debetowej, aby móc dokonywać płatności w sklepie, aplikacja Apple Wallet będzie mogła przechowywać karty lojalnościowe, których możesz użyć do zbierania punktów podczas dokonywania płatności.

Mimo że wciąż jesteśmy Czekając na takich, jak Karta Nectar firmy Sainsbury i karta Clubes Tesco, aby pojawić się w aplikacji Portfel firmy Apple, wzrasta liczba firm, które skorzystały i oferowały wsparcie dla usługi.

Starbucks to świetny przykład: a także możliwość korzystania z pakietu Apple Pay, aby zapłacić za Twoje zamówienie, możesz łatwo uzyskać dostęp do swojej wirtualnej karty Starbucks, aby zebrać punkty zakupu, które mają zostać wykupione w późniejszym terminie. To podobna historia z klubem pułkowników KFC i kartą lojalnościową Subway’a – oferują wsparcie dla aplikacji Portfel.

Niektórzy sprzedawcy detaliczni nie mają obecnie planów oferowania wsparcia dla Portfela. Buty powiedziały nam, że „właśnie koncentrując się na funkcjach Apple Pay w sklepach w obecnym czasie”, gdy zapytaliśmy, czy ma jakieś plany integracji karty Advantage z portfelem. Boots jest członkiem grupy Alliance Wallgreens Boots Alliance, a także Wallgreens w Stanach Zjednoczonych, która traci trasę Portfela z kartą na Balance Rewards.

Niestety, nie ma zasobu, który wymienia każdego brytyjskiego sprzedawcy detalicznego Kartę lojalnościową obsługiwaną przez Portfel firmy Apple, ale zwróć uwagę na aukcje w programie App Store, ponieważ wiele z nich opisuje w opisie, czy są zgodne z Portfelem.

Jakie informacje są przechowywane w Portfelu Apple?

Portfel Apple jest bezpieczny w użyciu, ponieważ dane karty nie są rzeczywiście przechowywane w aplikacji, a nie informacje dotyczące transakcji.

Możesz jednak użyć tej aplikacji, aby zobaczyć najnowsze zakupy.