Jak korzystać z plików dla iPada w iOS 11

0
693

Apple wzbogaciła się na etapie w WWDC 2017 w czerwcu, aby pokazać szereg ulepszeń nie tylko iOS, ale również macOS, watchOS i tvOS. Jedną z głównych funkcji iOS 11 jest nowa aplikacja plików, która umożliwia użytkownikom iOS obsługę ręcznych plików – co było wcześniej ograniczone do iPhone’a i iPada.

Tutaj pokazujemy Jak używać plików na iPadzie (i iPhone!) W iOS 11, w tym kilka przydatnych wskazówek, aby jak najlepiej wykorzystać możliwości aplikacji.

Jeszcze nie zainstalowano iOS 11? Oto jak można zainstalować iOS 11 beta.

Jak korzystać z plików dla urządzeń iPad

Aplikacja Files, podobnie jak wiele aplikacji zaprojektowanych przez firmę Apple, jest łatwa w obsłudze, ale wymaga trochę wiedzy, aby jak najlepiej wykorzystać to. W tym miejscu wchodzimy: spędziliśmy trochę czasu z plikami na iPadzie w iOS 11 i tutaj się z niego skorzystasz.

Przesuwanie dokumentów w plikach

Przeciąganie i upuszczanie było ogromną częścią iOS 11 w WWDC 2017 w czerwcu, więc nic dziwnego, że stanowi integralną część Aplikację Pliki. Nadal możliwe jest zaznaczanie i przenoszenie plików za pomocą przycisków ekranowych, ale znacznie szybciej, wystarczy przeciągnąć je i upuścić za pomocą palców.

Więc jak to zrobić? Cóż, & hellip;

 1. Dotknij i przytrzymaj plik, który chcesz przenieść – powinien wyskoczyć z oryginalnego miejsca i postępować zgodnie z jego palcem wszędzie gdziekolwiek na ekranie.
 2. Możesz przenieść dodatkowe pliki, dotykając ich przytrzymując oryginalny dokument – wszystkie powinny być w palcach.
 3. Trzymając palec na ekranie, użyj innego palca (lub jeszcze lepiej, z drugiej strony) Przeglądaj aplikację Pliki i znajdź folder, do którego chcesz przenieść pliki. Możesz przełączyć się na iOS w normalny sposób, trzymając palec na ekranie, aby przeciągać i upuszczać pliki.
 4. Po uzyskaniu dostępu do folderu docelowego wystarczy podnieść oryginalny palec, aby upuścić pliki.

Przesuwanie, udostępnianie i usuwanie dokumentów ręcznie

Jeśli nie możesz zawiesić nowej funkcji przeciągnij i upuść lub jeśli chcesz przenieść pliki przy użyciu Mniejszy wyświetlacz iPhone’a, można je ręcznie przenieść.

 1. Pierwszym krokiem jest umieszczenie aplikacji w trybie wyboru, dotykając przycisku Wybierz w prawym górnym rogu wyświetlacza.
 2. Podobnie jak w przypadku innych aplikacji na iOS, możesz wybrać plik lub folder, klikając w mały okrąg, który pojawia się obok ikony folderu / folderu. Po kliknięciu w okręgu pojawi się znacznik wyboru, który wskaże, że został wybrany.
 3. Następnie dotknij przycisku Przenieś, aby wyświetlić system plików wewnątrz aplikacji, umożliwiając przenoszenie plików lub folderów Z jednym dotknięciem. Wystarczy wybrać folder docelowy (lub inną usługę chmurową), a pliki powinny zostać przeniesione.
 4. Wraz z przenoszeniem plików funkcja „Wybierz” może być używana do usuwania zbiorczego plików, które nie są już potrzebne. Po wybraniu plików wystarczy dotknąć przycisku Usuń znajdującego się w dolnej części ekranu, aby usunąć pliki z urządzenia.
 5. Możesz także użyć funkcji Wybierz, aby udostępnić pliki znajomym i rodzinie. Podobnie jak w przypadku powyżej, zaznacz pliki, które chcesz udostępnić i dotknij przycisku Udostępnij. Powinno to wyświetlać arkusz udostępnień na iOS z wszystkimi dostępnymi opcjami udostępniania, z iMessage, e-mail, Facebook itd.

Czytaj dalej: iOS 11 lub iOS 10

Tag Dokumenty

Z możliwością przechowywania różnych typów plików w aplikacji Pliki, prawdopodobnie jest to zatłoczone i trudniejsze do zlokalizowania określonych plików. Nie trać paniki, ponieważ pliki zawierają podobny system tagowania do tego, co jest używane w macOS.

 1. Wybierz pliki lub foldery, a następnie przeciągnij je na znacznik, który chcesz Dodaj je do folderu.
 2. Stuknij w tag, aby przeglądać wszystkie tagowane pliki.

Warto zauważyć, że dodanie tagu do plików nie spowodowało przeniesienia plików Z ich pierwotnej lokalizacji – nadal zależy Ci na organizowaniu plików w aplikacji. Funkcja tagowania służy jedynie do wyszukiwania łatwych plików.

Przeciąganie i upuszczanie poza aplikację plików

Przeciąganie i upuszczanie plików nie jest wyłączone z aplikacją Pliki. W rzeczywistości możesz przeciągać i upuszczać pliki z aplikacji Pliki do różnych kompatybilnych aplikacji, ale zależy to od plików, które są przenoszone. Zdjęcia nie będą wiedzieć, co zrobić z dokumentem Word, na przykład, ale przeciąganie i upuszczanie kilku zdjęć i filmów w aplikacji powinno dodać je do biblioteki.

Aby przeciągać i upuszczać pliki między aplikacjami , Postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami:

 1. Wybierz pliki, które chcesz przenieść w sposób opisany powyżej i naciśnij przycisk Ekran główny, aby pozostawić aplikację przy zachowaniu oryginalnego palca na ekranie.
 2. Pliki nadal powinny znajdować się pod palcem poza aplikacją. Stamtąd otwórz aplikację, którą chcesz przenieść.
 3. Po otwarciu aplikacji wystarczy podnieść palec z ekranu, aby je we właściwym miejscu.

Więcej informacji na temat przeciągania i upuszczania plików można znaleźć w naszym przewodniku, jak przeciągać i upuszczać w iOS 11.