Jak korzystać z oświetlenia portretowego na iPhone 8 Plus i iPhone X

0
1441

IPhone 8 Plus i iPhone X to dwa flagowe smartfony firmy Apple, które zostały odsłonięte w zeszłym miesiącu.

Użyj oświetlenia portretowego na iPhone’ach 8 Plus i iPhone’ach X

Uwaga: Â Mimo że oświetlenie podświetlające w sztuczce programowej, funkcja jest dostępna tylko dla nowych iPhone’ów 8 Plus i iPhone X. Dlatego nawet jeśli jesteś użytkownikiem iPhone’a 7 Plus, nie będziesz w stanie

Tryb podświetlenia portretu zapewnia użytkownikowi cztery nowe efekty oświetlenia oparte na sztucznej inteligencji, takie jak Studio Light, Contour Light, Stage Light i Stage Light Mono, oprócz domyślnego zdjęcia portretowego, które nazywa się teraz „Naturalnym światłem”.

  • Otwórz aplikację Aparat na swoim nowym telefonie iPhone 8 Plus lub telefonie iPhone X i przesuń palcem w lewo, aby wybrać tryb portretu.

  • Oprócz bezpośredniego fotografowania, możesz także edytować i zmieniać efekt oświetlenia dla zdjęcia w trybie portretu, które wcześniej zostało zrobione na iPhone’ie 8 Plus i iPhonie X. Aby to zrobić, przejdź do aplikacji Zdjęcia

  • Przesuwaj w sposób ciągły, aby przełączyć i wypróbować wszystkie cztery efekty oświetlenia, jakie oferuje ta nowa funkcja „Portret oświetlenia”.

Efekty oświetlenia portretowego

Teraz, gdy nauczyłeś się używać oświetlenia portretowego, porozmawiajmy o tym, jak te wszystkie efekty świetlne dokładnie działają.

ZOBACZ WIĘCEJ: Â Jak utworzyć profil muzyczny Apple na iOS 11

Gotowy do skorzystania z oświetlenia portretowego?

Chociaż Portrait Lighting to sztuczka oparta na oprogramowaniu, która wciąż znajduje się w fazie beta, Apple zdołał sprawdzić większość ważnych skrzynek, które są wymagane, aby uzyskać tę funkcję w swoich smartfonach.