Jak korzystać z funkcji Znajdź mój iPhone, aby znaleźć zgubiony lub skradziony iPhone lub iPad

0
82
 • > Pinguj iPhone’a
 • > Użyj Znajdź mój iPhone
 • > Włącz tryb utracony
 • > Jak znaleźć iPhone’a, który jest wyłączony lub offline
 • > Jak znaleźć iPhone’a członka rodziny
 • > Jak znaleźć zagubioną osobę za pomocą funkcji Znajdź mój iPhone
 • > Jak znaleźć iPhone’a bez Znajdź mojego iPhone’a
 • > Zgłaszanie skradzionego iPhone’a
 • > Jak policja może korzystać z Find My iPhone
 • > Jak skonfigurować Find My iPhone

Prawdopodobnie dotarłeś do tego artykułu, ponieważ straciłeś iPhone’a lub, co gorsza, uważasz, że został on skradziony. Dobrą wiadomością jest to, że Apple ma oprogramowanie, które może ułatwić odnalezienie zagubionego iPhone’a, a jeśli zostało skradzione, możesz użyć tego oprogramowania do wyczyszczenia iPhone’a i zablokowania go, aby Twoje dane były chronione.

W tym samouczku omówimy, jak korzystać z funkcji Znajdź mój iPhone, aby poznać położenie iPhone’a lub iPada. (W rzeczywistości możesz użyć tego samego oprogramowania do zlokalizowania Apple Watch, AirPods lub Mac.)

Wyjaśnimy również, w jaki sposób możesz nadal śledzić ostatnią lokalizację swojego iPhone’a, nawet jeśli bateria zginęła lub nie łączy się już z Internetem.

Wreszcie, w sytuacjach, gdy Twój iPhone został skradziony i nie można go odzyskać, wyjaśniamy, jak zablokować iPhone’a, wyczyścić dane i upewnić się, że nie można użyć usług takich jak Apple Pay.

1. Pinguj iPhone’a.

Najprostszą metodą, jeśli masz sparowany zegarek Apple lub HomePod, jest powiadomienie tych urządzeń, aby wysłały polecenie ping do iPhone’a.

W zegarku Apple przesuń palcem w górę od dołu ekranu, by wywołać Centrum sterowania. Po lewej stronie pojawi się ikona iPhone’a z wyprowadzonymi z niego zakrzywionymi liniami: jest to przycisk ping. Dotknij go.

W tym momencie iPhone, który jest sparowany z tym Apple Watch, zakładając, że jest osiągalny, będzie „ding”, abyś mógł usłyszeć, gdzie jest. Pinguj telefon dopóki go nie znajdziesz.

Będziesz mógł korzystać z tej samej funkcji na HomePod, o ile zainstalowałeś aktualizację oprogramowania wydaną 17 września 2018 roku.

2. Użyj funkcji Znajdź mój iPhone.

Znajdź mój iPhone jest darmowy, łatwy do skonfigurowania i prawdopodobnie najcenniejsza aplikacja na Twoim iPhonie. Działa również na Twoim iPadzie, Apple Watch i Mac, dzięki czemu możesz śledzić wszystkie swoje urządzenia Apple.

Zakładając, że masz już zainstalowany Find My iPhone, twój iPhone będzie łączył się z Internetem i nadawał jego lokalizację. Możesz więc użyć innego urządzenia iOS lub po prostu odwiedzić witrynę iCloud.com na komputerze Mac lub PC, aby ją znaleźć.

Niezależnie od tego, czy zostawiłeś swojego iPhone’a z tyłu kabiny, możesz zostawić go w biurze, albo, w najgorszym przypadku, podnieść go z kieszeni, powinieneś móc użyć Find My iPhone, aby go śledzić na dół. Oto jak.

Będziesz musiał zapytać przyjaciela, czy możesz pożyczyć jego urządzenie z iOS, lub odwiedzić iCloud.com na komputerze Mac lub PC.

Użyj funkcji Znajdź mój iPhone na urządzeniu z systemem iOS

 1. Jeśli używasz urządzenia z iOS, znajdź aplikację Znajdź mój iPhone. (Przeciągnij w dół z górnej części ekranu i wpisz Znajdź: powinieneś zobaczyć Znajdź iPhone’a w sekcji Aplikacje).
 2. Kliknij tę ikonę, aby otworzyć Find My iPhone. Teraz wprowadź swój identyfikator Apple ID i hasło – będzie to login używany przy zakupie czegokolwiek ze sklepu App Store lub iTunes lub podczas logowania do innych usług Apple. Po pierwszym urządzeniu Apple skonfigurujesz identyfikator Apple ID. (Upadek pamięci? Oto sposób resetowania zapomnianego identyfikatora Apple ID.)
 3. Zobaczysz kompas i słowo Lokalizowanie na ekranie urządzenia, gdy iPhone śledzi lokalizację twoich urządzeń.
 4. Możesz zobaczyć kilka opcji, takich jak zezwolenie Find My iPhone na poznanie Twojej lokalizacji i włączenie opcji Wyślij ostatnią lokalizację. Sugerujemy zaakceptowanie obu tych opcji. (Więcej o tym drugim w następnej sekcji.)
 5. Teraz zobaczysz mapę różnych urządzeń.
 6. Stuknij mapę, aby przybliżyć położenie „zagubionego” urządzenia.
 7. Po zlokalizowaniu urządzenia dotknij go, a zobaczysz, że masz kilka opcji. Możesz odtwarzać dźwięk, na przykład: przydatny, jeśli zgubiłeś swój iPhone w domu (i wyłączono dźwięk, więc dzwonienie nie działa).
 8. W zależności od wieku iPhone’a i wersji na iOS możesz albo przełączyć iPhone’a w tryb Lost, który zablokuje go i prześle jego lokalizację (więcej na temat trybu Lost poniżej); lub w przypadku starszych iPhone’ów: Zablokuj, który zablokuje iPhone’a i powiadomi Cię, gdy zostanie znaleziony.
 9. Lub w najgorszym przypadku możesz usunąć swój iPhone, aby Twoje dane nie wpadły w niepowołane ręce.
 10. Gdy skończysz, wyloguj się z Find My iPhone na urządzeniu Twojego przyjaciela.

Znajdź mój iPhone za pomocą iCloud.com

 1. Na komputerze Mac lub PC odwiedź witrynę iCloud.com.
 2. Zaloguj się, używając swojego Apple ID i hasła.
 3. Kliknij Znajdź iPhone. (To faktycznie znajdzie wszystkie zarejestrowane urządzenia Apple.)
 4. Zaloguj się ponownie za pomocą hasła i poczekaj na zlokalizowanie urządzeń.
 5. Położone urządzenia będą oznaczone zieloną kropką na mapie.
 6. Kliknij zieloną kropkę, a następnie (i) obok nazwy urządzenia. Spowoduje to powiększenie lokalizacji urządzenia i pozwoli Ci odtwarzać dźwięk, aktywować tryb utracony lub wyczyścić iPhone’a.
 7. Możesz także sprawdzić, ile pozostało baterii.
 8. Możesz dodać numer, pod którym można dotrzeć, a także wiadomość dla osoby, która znajdzie iPhone’a. Mam nadzieję, że w rezultacie iPhone zostanie ci zwrócony.
 9. Jeśli obawiasz się, że iPhone wpadł w niepowołane ręce, możesz go zablokować, aby nie można go było używać, ale nadal będzie przesyłać jego lokalizację lub możesz wymazać iPhone’a.
CZYTAJ RÓWNIEŻ:   Jak kopiować i wklejać na komputerze Mac

Nigdy nie powinieneś próbować odzyskać swojego iPhone’a, jeśli uważasz, że wpadł w niepowołane ręce. Zdarzały się przypadki osób, które próbowały odzyskać skradzione iPhone’y za pomocą Find My iPhone i zranienia lub gorzej.

Był nawet przypadek, że pewien człowiek z Wielkiej Brytanii wytropił i zabił osobę, która ukradła iPhone swojego syna. (Twierdził, że zaatakował w samoobronie po tym, jak został zadźgany przez rabusia, przyznał się do winy i został uwięziony na sześć lat).

Możesz jednak skorzystać z informacji podanych przez Find My iPhone, aby pomóc policji w ich zapytaniach. Poniżej znajduje się sekcja wyjaśniająca, jak to zrobić.

3. Włącz tryb utracony.

Tak długo, jak Twój iPhone jest zarejestrowany na Find My iPhone, będziesz mógł korzystać z trybu Lost, aby zablokować swoje urządzenie. Jest to niezbędny krok, jeśli Twój iPhone został skradziony.

Jeśli masz skonfigurowane urządzenie Apple Pay na swoim urządzeniu, zostanie ono wyłączone, a wszystkie skonfigurowane karty zostaną zawieszone. Po odzyskaniu iPhone’a będziesz mógł ponownie aktywować swoje karty za pośrednictwem iCloud. Przeczytaj więcej o korzystaniu z Apple Pay na iPhone tutaj.

Oto, jak włączyć Tryb utracony, by zablokować urządzenie:

 1. Zaloguj się do Find My iPhone zgodnie z instrukcjami powyżej.
 2. Znajdź urządzenie, które chcesz zablokować i dotknij go.
 3. Dotknij Tryb utracony.
 4. Postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie.
 5. Zostaniesz poproszony o utworzenie hasła, jeśli jeszcze go nie masz na zgubionym iPhonie. Zostaniesz poproszony o podanie numeru telefonu, który pojawi się na ekranie blokady urządzenia – tak jest, jeśli fajna osoba znajdzie iPhone’a może skontaktować się z tobą.
 6. Możesz także dodać wiadomość, dzięki czemu możesz powiedzieć osobie, która zgubiła urządzenie, i poprosić ją o skontaktowanie się z tobą pod podanym numerem.
 7. Po włączeniu trybu utrwalania rozpoczyna się śledzenie, dzięki czemu możesz zobaczyć bieżące położenie urządzenia i zobaczyć ruch na mapie. Będzie to działało nawet wtedy, gdy Usługa lokalizacji została wyłączona na urządzeniu (zostanie tymczasowo włączona).
 8. Jeśli Twój iPhone był wyłączony, tryb utracony zacznie działać od razu po włączeniu (o ile będzie mógł ponownie połączyć się z Internetem).

Jeśli odzyskasz swój iPhone, powinieneś móc go odblokować za pomocą hasła, ale jeśli wystąpią jakiekolwiek problemy, powinieneś mieć możliwość odblokowania go w autoryzowanym centrum naprawczym.

Jak znaleźć iPhone’a, który jest wyłączony lub offline.

Jeśli nie zauważyłeś braku telefonu i podejrzewasz, że bateria już nie działa lub ktoś mógł wyłączyć iPhone’a, nadal może być sposób na jego odnalezienie dzięki wspomnianej wyżej funkcji Wyślij ostatnią lokalizację.

Istnieje opcja włączenia opcji Wyślij ostatnią lokalizację w Znajdź mój iPhone. Po włączeniu tego ostatnia znana lokalizacja twojego iPhone’a będzie przechowywana przez 24 godziny po wyczerpaniu się baterii. Ta funkcja nie jest domyślnie włączona, ale po otwarciu przycisku Znajdź mój iPhone na telefonie iPhone zostanie wyświetlony alert z prośbą o włączenie.

Jeśli masz włączoną opcję Wyślij ostatnią lokalizację, będziesz mógł zobaczyć, gdzie znajdował się Twój iPhone, kiedy zabrakło mu baterii lub został wyłączony. Co przynajmniej wskaże, czy było to w twoim biurze, w pubie, do którego poszedłeś, czy gdzieś indziej (co może wskazywać na to, że zostało skradzione, lub że zostawiłeś je z tyłu kabiny / w pociągu).

Oto jak włączyć Wyślij ostatnią lokalizację:

 1. Wybierz Ustawienia> [Twoje imię i nazwisko]
 2. Wybierz Znajdź mój iPhone.
 3. Upewnij się, że funkcja Znajdź mój iPhone jest włączona.
 4. Ustaw Wyślij ostatnią lokalizację na Wł.

Obecnie nie jest możliwe zlokalizowanie iPhone’a lub iPada, który jest wyłączony, jednak według raportu CNBC z listopada 2016 r. Firma Apple opatentowała technologię, która umożliwia zdalne włączanie i wyłączanie skradzionego iPhone’a informacje do właściciela za pomocą funkcji Znajdź mój iPhone.

Nie jesteśmy pewni, kiedy i czy ta funkcja będzie używana przez Apple w obecnej lub następnej generacji iPhone’ach, ale z pewnością zaktualizujemy ten artykuł, jeśli dowiemy się więcej.

Jak znaleźć iPhone członka rodziny.

Jeśli skonfigurowałeś Family Sharing, będziesz mógł zlokalizować urządzenie członków rodziny za pomocą Find My iPhone.

Będziesz potrzebował członków rodziny identyfikatora Apple ID i hasła podczas wykonywania czynności, aby zablokować swoje urządzenie.

Jak znaleźć zagubioną osobę za pomocą funkcji Znajdź mój iPhone.

Do odnalezienia zaginionych osób, takich jak ranny turysta i zaginiony wspinacz, wykorzystano historie o Find My iPhone.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:   Jak odzyskać usunięte zdjęcia na Macu

Aby zlokalizować osobę za pomocą funkcji Znajdź mój iPhone, musisz znać jego identyfikator Apple ID i hasło.

Jeśli jest członkiem Twojej rodziny i zapisałeś się do programu Family Sharing, będziesz mógł zobaczyć lokalizację tej osoby, a także udostępnić jej muzykę, filmy, aplikacje, zdjęcia, lokalizację i inne. Jedynym problemem jest to, że będziesz używać wspólnej metody płatności – co oznacza, że ​​możesz zapłacić za swoje zakupy. Dowiedz się, jak korzystać z funkcji Family Sharing.

Lepszą opcją może być skorzystanie z aplikacji Apple Find My Friends, która pozwala zobaczyć, gdzie są twoi przyjaciele i rodzina – o ile się zgadzają.

Jak znaleźć iPhone’a bez Znajdź mojego iPhone’a.

Jeśli zaznaczysz Ustawienia> [Twoje imię]> i uznasz, że funkcja Znajdź mój iPhone nie jest włączona, niewiele możesz zrobić, aby odzyskać swojego iPhone’a, ale możesz podjąć pewne działania, aby chronić swoje dane.

 1. Wyślij SMS-a do iPhone’a w nadziei, że życzliwa osoba go znajdzie i zobaczy wiadomość zawierającą informacje, jak się z Tobą skontaktować.
 2. Zmień hasło powiązane z identyfikatorem Apple ID. (Oto jak zmienić swój Apple ID i hasło.)
 3. Zmień hasła do wiadomości e-mail, FaceBook, Twittera i innych usług, z których korzystasz.
 4. Powiadom dostawcę sieci komórkowej o zgubieniu lub kradzieży telefonu, aby umożliwić jego wyłączenie.
 5. Jeśli masz skonfigurowaną usługę Apple Pay, zadzwoń do swojego banku i zapytaj, czy twoja karta może zostać zawieszona. (Podczas gdy Apple Pay nie może być dostępny bez odcisku palca lub kodu dostępu, prawdopodobnie lepiej być bezpiecznym niż żałować).
 6. Zgłoś zgubiony lub skradziony iPhone na policję (patrz poniżej).

Zgłaszanie skradzionego iPhone’a.

Jeśli chcesz złożyć roszczenie o ubezpieczenie skradzionego iPhone’a, będziesz potrzebował numeru zbrodni policyjnej, więc będziesz musiał zgłosić iPhone’a jako skradziony.

Po zgłoszeniu zaginionego lub skradzionego iPhone’a na policję może być konieczne podanie numeru seryjnego telefonu iPhone. Oczywiście nie możesz sam sprawdzić urządzenia, ale nadal możesz je znaleźć. Oto jak znaleźć numer seryjny iPhone’a:

 • Jeśli masz zainstalowany mój iPhone, będziesz mógł znaleźć numer seryjny, przechodząc do Ustawienia> Twoje imię i dotykając danego urządzenia. Musisz podać swoje hasło do konta Apple ID, a także odpowiedzieć na dwa pytania, na które wcześniej zadałeś pytania, ale gdy już się pojawisz, zobaczysz numer seryjny tego urządzenia.
 • Jeśli iPhone jest zsynchronizowany z iTunes, powinieneś być w stanie znaleźć numer seryjny w iTunes.
 • Jeśli masz oryginalne opakowanie urządzenia, powinieneś widzieć numer seryjny obok kodu kreskowego.
 • Jeśli masz pokwitowanie na iPhone’a, numer seryjny powinien na nim być.

Jak policja może korzystać z Find My iPhone.

Niestety, nawet jeśli widzą, że twój iPhone znajduje się gdzieś na konkretnej ulicy lub osiedlu mieszkaniowym, policja raczej nie wyszuka go, ponieważ tak dobry jak Find My iPhone, nie jest tak dobry, aby mogli być pewni pojawia się pod właściwym adresem. Policja może wprowadzić adres tylko wtedy, gdy ma powody, by sądzić, że skradziona nieruchomość jest zdecydowanie na miejscu.

Możliwe jest, że dane, które uzyskałeś za pomocą Find My iPhone, mogą być przydatne w ich zapytaniach, więc powinieneś udostępnić je policji.

Jak już powiedzieliśmy wcześniej, nie próbuj odzyskać iPhone’a samemu, nawet jeśli policja nie jest gotowa pójść na adres Find My iPhone sugeruje, że iPhone jest zlokalizowany.

Jak skonfigurować Find My iPhone.

Łatwo powiedzieć z perspektywy czasu, ale zapobieganie jest najlepszym lekarstwem. Jeśli miałeś dość szczęścia, aby odzyskać iPhone’a, mimo że iPhone nie jest włączony, upewnij się, że skonfigurowałeś Find My iPhone, aby następnym razem proces jego odnalezienia i, w razie potrzeby, wyczyszczenie go, był znacznie łatwiejszy.

Jeśli nie skonfigurowałeś jeszcze Find My iPhone, to jak to zrobić:

 1. Na iPhonie lub iPadzie dotknij Ustawienia
 2. Kliknij swoje nazwisko na górze listy, aby wejść do iCloud (jeśli na telefonie działa starsza wersja iOS kliknij Ustawienia> iCloud.
 3. Przewiń w dół do Find My iPhone i dotknij
 4. Włącz funkcję Znajdź mój iPhone i wyślij ostatnią lokalizację.

Jak chronić iPhone’a.

Oto kilka wskazówek, które pozwolą uniknąć kradzieży iPhone’a w przyszłości, i upewnij się, że w najgorszym przypadku Twoje dane nie mogą zostać zagrożone.

 • Ustaw blokadę ekranu z pinem dłuższym niż cztery cyfry
 • Twórz kopie zapasowe swojego iPhone’a, aby nie stracić takich rzeczy jak zdjęcia.
 • Użyj Znajdź mój iPhone
 • Nie stawiaj się celem. Nie udostępniaj swojego iPhone’a publicznie, a przynajmniej nie, gdy szedłeś ciemną drogą w środku nocy – niezależnie od wszystkiego może to oznaczać, że jesteś mniej zaangażowany w swoje otoczenie (zwłaszcza jeśli masz włączone słuchawki)
 • Większość kradzieży to dogodne kradzieże z powodu pozostawienia iPhone’a z tyłu, więc upewnij się, że przechowujesz wszystkie swoje rzeczy przy sobie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here