Jak korzystać z funkcji Znajdź mój iPhone, aby znaleźć zagubiony lub skradziony iPhone lub iPad

0
39

Prawdopodobnie dotarłeś do tego artykułu, ponieważ zgubiłeś iPhone’a, a co gorsza, myśl, że mógł zostać skradziony. Dobrą wiadomością jest to, że Apple ma oprogramowanie, które ułatwia odnalezienie zagubionego iPhone’a, a jeśli został skradziony, możesz użyć tego oprogramowania do wyczyszczenia iPhone’a i zablokowania go, aby chronić twoje dane.

W tym samouczku omówimy sposób korzystania z funkcji Znajdź mój iPhone, aby dowiedzieć się, gdzie znajduje się Twój iPhone lub iPad. (W rzeczywistości możesz również użyć tego samego oprogramowania do zlokalizowania Apple Watch, AirPods lub Mac.)

Wyjaśniamy również, w jaki sposób możesz nadal śledzić lokalizację swojego iPhone’a, nawet jeśli bateria wyczerpała się lub nie łączy się już z Internetem. Teraz możesz znaleźć zagubiony iPhone, który jest wyłączony dzięki nowej funkcji w iOS 13, więcej na ten temat poniżej.

Wreszcie, w sytuacjach, gdy iPhone został skradziony i nie można go odzyskać, wyjaśniamy, jak zablokować iPhone’a, wyczyścić dane i upewnić się, że nie można korzystać z usług takich jak Apple Pay.

Czego nie robić

Nigdy nie powinieneś próbować odzyskać iPhone’a, jeśli uważasz, że wpadł w niepowołane ręce. Zdarzało się, że ludzie próbowali odzyskać skradzione iPhone’y za pomocą Find My iPhone i byli ranni lub gorzej.

Był nawet przypadek, gdy pewien Brytyjczyk wytropił i zabił osobę, która ukradła iPhone’a jego syna. (Twierdził, że zaatakował się w samoobronie po tym, jak został ukłuty przez rabusia, przyznał się do winy w wyniku morderstwa i został skazany na sześć lat.

Jednak możesz skorzystać z informacji dostarczonych przez Find My iPhone, aby pomóc policji w ich zapytaniach. Poniżej znajduje się sekcja wyjaśniająca, jak to zrobić.

1. Pinguj swój iPhone

Najprostszym sposobem na znalezienie iPhone’a, jeśli masz sparowany zegarek Apple Watch lub HomePod, jest powiadomienie tych urządzeń, aby wysłały ping do iPhone’a za Ciebie.

Na zegarku Apple Watch przesuń palcem w górę od dołu ekranu, aby wyświetlić Centrum sterowania. Po lewej stronie zobaczysz ikonę iPhone’a z wypływającymi z niej zakrzywionymi liniami: jest to przycisk ping. Dotknij tego.

W tym momencie iPhone, który jest sparowany z tym Apple Watch, zakładając, że jest osiągalny, „zadzwoni”, abyś mógł usłyszeć, gdzie on jest. Pinguj telefon, dopóki go nie znajdziesz.

Będziesz mógł korzystać z tej samej funkcji na HomePod, o ile zainstalujesz aktualizację oprogramowania wydaną 17 września 2018 r. Po prostu powiedz HomePod „Hej Siri, gdzie jest mój iPhone?” Jeśli iPhone jest blisko, w odpowiedzi Siri powie: „Znalazłem iPhone’a [nazwa] w pobliżu, czy powinienem sprawić, by grał dźwięk?”

2. Użyj Find My iPhone

Znajdź mój iPhone to bezpłatna usługa świadczona przez Apple. Jest łatwa w konfiguracji i prawdopodobnie najbardziej wartościowa aplikacja na iPhonie (od iOS 13 aplikacja nazywa się Find My, wcześniej nazywana była Find iPhone). Usługa Znajdź mój działa również na iPadzie, Apple Watch i Macu, dzięki czemu możesz śledzić wszystkie swoje urządzenia Apple.

Zakładając, że już skonfigurowałeś Find My iPhone, Twój iPhone będzie mógł nadać ci swoją lokalizację. Możesz więc użyć innego urządzenia z systemem iOS lub odwiedzić iCloud.com na komputerze Mac lub PC, aby je znaleźć.

Niezależnie od tego, czy zostawiłeś iPhone’a z tyłu kabiny, przypuszczasz, że zostawiłeś go w biurze, lub, w najgorszym przypadku, został on wyjęty z kieszeni, możesz użyć Find My iPhone, aby go wyśledzić w dół, o ile skonfigurujesz Find My w pierwszej kolejności. Możliwe, że skonfigurujesz go przy pierwszym korzystaniu z iPhone’a, więc warto sprawdzić, czy możesz korzystać z usługi. Na końcu artykułu znajduje się przewodnik na temat konfigurowania usługi Znajdź mój iPhone.

Zakładając, że masz skonfigurowaną funkcję Znajdź mój iPhone, oto jak korzystać z aplikacji Znajdź mój iPhone, aby znaleźć swojego iPhone’a.

Czego potrzebujesz, aby skorzystać z funkcji Znajdź mój iPhone

 • Musisz zapytać znajomego, czy możesz pożyczyć jego urządzenie z systemem iOS, lub użyć innego posiadanego urządzenia z systemem iOS. Alternatywnie możesz użyć komputera Mac lub PC, aby zalogować się do usługi.
 • Jeśli iPhone lub iPad ma system iOS 13, znajdź aplikację Znajdź moją. We wcześniejszych wersjach systemu operacyjnego aplikacja nazywa się Znajdź iPhone’a.
 • Jeśli nie masz dostępnego urządzenia z systemem iOS, odwiedź iCloud.com na komputerze Mac lub PC i zaloguj się na swoje konto iCloud.
 • Musisz zarejestrować telefon iPhone w usłudze Znajdź mój.

Jak korzystać z Find My na własnym iPhonie lub iPadzie

Oto jak śledzić iPhone’a za pomocą aplikacji Find My (iOS 13)

 1. Jeśli używasz urządzenia z iOS, znajdź aplikację Znajdź moją. (Przeciągnij w dół od góry ekranu i wpisz „Znajdź:”, w sekcji Aplikacje powinieneś zobaczyć Find My (ikona ame jak wyżej).
 2. Kliknij tę ikonę, aby otworzyć Find My. Teraz wprowadź swój identyfikator Apple ID i hasło – będzie to login, którego używasz za każdym razem, gdy kupujesz coś w App Store lub iTunes, lub logujesz się do innych usług Apple. Po skonfigurowaniu pierwszego urządzenia Apple skonfigurujesz identyfikator Apple ID. (Upływ pamięci? Oto jak zresetować zapomniany identyfikator Apple ID).
 3. Stuknij w Urządzenia (Znajdź teraz zawiera sekcję znajdowania Osób, która wcześniej była aplikacją Znajdź mojego przyjaciela).
 4. Pojawi się mapa pokazująca Twoją lokalizację i dowolne urządzenie, które jest z Tobą. Możesz spojrzeć na adresy domu lub pracy, aby zobaczyć urządzenia znajdujące się w tych lokalizacjach.
 5. Znajdź urządzenie, które chcesz śledzić, na liście urządzeń zarejestrowanych w usłudze i dotknij go.
 6. Teraz (jeśli masz szczęście) zobaczysz lokalizację zagubionego urządzenia na mapie, w tym kilka opcji: Odtwórz dźwięk, Wskazówki, Powiadomienia, Oznacz jako zagubione i Usuń to urządzenie. Mamy nadzieję, że po prostu zobaczysz, że zostawiłeś swojego iPhone’a w domu lub w biurze. Następnie możesz odtworzyć dźwięk i znaleźć go pod fotelem samochodowym lub uzyskać wskazówki, aby udać się na polowanie w parku. (Nie zalecamy polowania na skradzionego iPhone’a – nie narażaj się na żadne niebezpieczeństwo!)
 7. Alternatywnie możesz zostawić go w autobusie, w którym to przypadku możesz zobaczyć lokalizację iPhone’a, ale zauważysz, że się zmienia. W takim przypadku należy wybrać opcję Oznacz jako utracone.
 8. Opcji Oznacz jako utracone można także użyć, jeśli iPhone lub iPad nie znajduje się w żadnej znanej lokalizacji lub jeśli nie wyświetla żadnej lokalizacji. Po wybraniu Oznacz jako utracone pojawi się opcja podania informacji kontaktowych dla osoby, która znajdzie zgubione urządzenie, co powinno pomóc mu je zwrócić. Musisz podać numer telefonu, za pomocą którego można się z Tobą skontaktować. Otrzymasz również opcję wprowadzenia wiadomości, abyś mógł wyświetlić wiadomość na urządzeniu osobie, która ją znajdzie. Apple sugeruje słowa: „Ten iPhone został zgubiony. Zadzwoń do mnie”. Po wykonaniu tych kroków dotknij Aktywuj.
 9. Jeśli nie masz tyle szczęścia i nie możesz zlokalizować swojego iPhone’a, zobaczysz również opcję Powiadom o znalezieniu, a także Usuń to urządzenie. Wybierz opcję Powiadom po znalezieniu, jeśli wciąż masz nadzieję, że odzyskasz iPhone’a (lub iPada).
 10. Lub w najgorszym przypadku wybierz opcję Wymaż swój iPhone, aby Twoje dane nie wpadły w niepowołane ręce
CZYTAJ RÓWNIEŻ:   Oprogramowanie HomePod: jak zaktualizować i uzyskać nowe funkcje

Oto jak śledzić iPhone’a za pomocą aplikacji Znajdź iPhone’a (wcześniej niż iOS 13)

 1. Jeśli używasz urządzenia z iOS, zlokalizuj i otwórz aplikację Znajdź iPhone.
 2. Wprowadź swój identyfikator Apple ID i hasło.
 3. Zobaczysz kompas i słowo Lokalizowanie na ekranie urządzenia, gdy iPhone śledzi lokalizację Twoich urządzeń.
 4. Może pojawić się kilka opcji, takich jak zezwolenie aplikacji Find My iPhone na rozpoznanie Twojej lokalizacji i włączenie opcji Wyślij ostatnią lokalizację. Sugerujemy wyrażenie zgody na obie te opcje. (Więcej na ten temat w następnej sekcji.)
 5. Następnie zobaczysz mapę wskazującą lokalizacje różnych urządzeń, pod mapą znajduje się lista twoich urządzeń.
 6. Przewiń albo Stuknij mapę, aby przybliżyć bliżej lokalizację swojego „zagubionego” urządzenia, lub znajdź urządzenie na liście poniżej mapy.
 7. Po zlokalizowaniu urządzenia dotknij go, a zobaczysz, że masz kilka opcji. Możesz odtworzyć dźwięk, na przykład: przydatne, jeśli gdzieś zgubiłeś iPhone’a w domu (i miałeś wyłączony dźwięk, więc dzwonienie nie działało).
 8. W zależności od wieku iPhone’a i wersji iOS możesz albo przełączyć iPhone’a w tryb utracony, co zablokuje go i przekaże jego lokalizację (więcej na temat trybu utraconego poniżej); lub w przypadku starszych iPhone’ów, Zablokuj, która zablokuje iPhone’a i powiadomi Cię, gdy zostanie znaleziony.
 9. Lub w najgorszym przypadku możesz usunąć telefon iPhone, aby Twoje dane nie wpadły w niepowołane ręce.
 10. Po zakończeniu wyloguj się z Find My iPhone na urządzeniu znajomego.

Jak korzystać z Find My na iPhonie lub iPadzie znajomego

Jeśli nie masz pod ręką urządzenia z systemem iOS do wyszukiwania iPhone’a za pomocą aplikacji Znajdź mój, ale masz znajomego z iPhone’em, oto co możesz zrobić:

Uwaga: w iOS 13 musisz użyć iCloud, aby zlokalizować zagubiony iPhone z iPhone’a innej osoby. W wersji wcześniejszej niż iOS 13 możesz po prostu wylogować się z konta i zalogować się na swoje konto przy użyciu telefonu iPhone, w którym to przypadku możesz wykonać czynności opisane w poprzedniej sekcji.

 1. Otwórz aplikację Znajdź moją na swoim urządzeniu (jeśli używają iOS 13). Jeśli nie używają systemu iOS 13, możesz po prostu wylogować się z aplikacji i zalogować jako użytkownik).
 2. Stuknij w sekcji Ja.
 3. Wybierz opcję Pomóż przyjacielowi (jest to nowy dodatek do iOS 13.1, więc jeśli go nie widzisz, upewnij się, że oprogramowanie jest aktualne).
 4. iCloud otworzy się – ale będziesz musiał zalogować się przy użyciu swojego Apple ID. Może to być problematyczne, jeśli musisz zatwierdzić logowanie przy użyciu uwierzytelniania dwuskładnikowego i nie masz do tego innego urządzenia Apple.
 5. Po wejściu zobaczysz mapę z lokalizacją różnych urządzeń. Naciśnij zgubione urządzenie i wybierz jedną z opcji: Odtwórz dźwięk, Tryb zagubienia i Usuń iPhone’a.

Znajdź mojego iPhone’a za pomocą iCloud.com

To samo dotyczy sytuacji, gdy próbujesz wyśledzić zagubiony iPhone za pomocą komputera Mac lub PC. Możesz zalogować się do iCloud i uzyskać dostęp do usługi Znajdź moją.

 1. Na komputerze Mac lub PC odwiedź stronę iCloud.com.
 2. Zaloguj się przy użyciu swojego Apple ID i hasła. Być może będziesz musiał użyć identyfikacji dwuskładnikowej, aby udowodnić, że to ty, co może okazać się trudne, jeśli nie masz zarejestrowanego urządzenia, aby je zatwierdzić i otrzymać sześciocyfrowy kod.
 3. Po wejściu kliknij Znajdź iPhone’a. (W rzeczywistości znajdziesz wszystkie zarejestrowane urządzenia Apple).
 4. Zaloguj się ponownie za pomocą hasła i poczekaj na zlokalizowanie urządzeń.
 5. Lokalizowane urządzenia będą oznaczone zieloną kropką na mapie.
 6. Kliknij zieloną kropkę, a następnie (i) obok nazwy urządzenia. Spowoduje to przybliżenie lokalizacji urządzenia i umożliwi odtwarzanie dźwięku, aktywację trybu utraconego lub czyszczenie iPhone’a.
 7. Możesz także zmierzyć, ile pozostało czasu pracy baterii.
 8. Możesz dodać numer, pod którym można się z Tobą skontaktować, a także wiadomość dla osoby, która znajdzie iPhone’a. Mam nadzieję, że w rezultacie iPhone zostanie do Ciebie zwrócony.
 9. Jeśli obawiasz się, że iPhone wpadł w niepowołane ręce, możesz go zablokować, aby nie można było z niego korzystać, ale nadal będzie przesyłał swoją lokalizację, lub możesz usunąć iPhone’a.

3. Włącz Lost Mode, Oznacz jako Lost

Tak długo, jak twój iPhone jest zarejestrowany w Find My iPhone, będziesz mógł używać trybu utraconego do blokowania urządzenia. Jest to niezbędny krok, jeśli twój iPhone został skradziony.

Jeśli masz skonfigurowane Apple Pay na swoim urządzeniu, zostanie ono wyłączone, a wszelkie skonfigurowane karty zostaną zawieszone. Gdy odzyskasz iPhone’a, możesz ponownie aktywować swoje karty za pośrednictwem iCloud. Przeczytaj więcej o korzystaniu z Apple Pay na iPhonie tutaj.

Oto jak włączyć tryb utracony, aby zablokować urządzenie:

 1. Zaloguj się do Find My iPhone zgodnie z powyższymi instrukcjami.
 2. Znajdź urządzenie, które chcesz zablokować, i dotknij go.
 3. Stuknij opcję Tryb zagubiony w aplikacji wcześniejszej niż iOS 13, w iOS 13 stuknij opcję Oznacz jako utracony.
 4. Postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie.
 5. Zostaniesz poproszony o utworzenie kodu dostępu, jeśli nie masz go na zgubionym telefonie iPhone. Zostaniesz poproszony o podanie numeru telefonu, który pojawi się na ekranie blokady urządzenia – dzieje się tak, jeśli miła osoba znajdzie iPhone’a mogę się z tobą skontaktować.
 6. Możesz także dodać wiadomość, aby poinformować osobę, że urządzenie zostało zgubione, i poprosić ją o skontaktowanie się z Tobą pod podanym numerem.
 7. Po włączeniu trybu utraconego rozpoczyna się śledzenie, dzięki czemu można zobaczyć bieżącą lokalizację urządzenia i ruch na mapie. Działa to nawet wtedy, gdy usługa lokalizacyjna została wyłączona na urządzeniu (zostanie tymczasowo ponownie włączona).
 8. Jeśli Twój iPhone został wyłączony, tryb utracony zacznie działać, gdy tylko zostanie włączony (o ile będzie mógł ponownie przejść do trybu online).

Jeśli odzyskasz iPhone’a, powinieneś być w stanie odblokować go za pomocą kodu dostępu, ale jeśli wystąpią jakiekolwiek problemy, powinieneś być w stanie odblokować go w autoryzowanym centrum napraw.

Jak znaleźć iPhone’a, który jest wyłączony lub offline

Jest świetny powód do aktualizacji na iOS 13 – teraz usługa Find My może śledzić iPhone’y i inne produkty Apple za pomocą wytwarzanego przez nich sygnału Bluetooth.

Oznacza to, że nawet jeśli twój iPhone nie jest podłączony do sieci, nadal będzie mógł nadać ci swoją lokalizację. Ponieważ mam nadzieję, że osoba, która ma Twój iPhone, nie będzie mogła go używać bez odblokowania, prawdopodobnie nie jest on podłączony do Internetu, dlatego ta nowa metoda Bluetooth to świetny sposób na śledzenie zagubionego urządzenia, ponieważ mogą być „widoczne” przez sygnały nawigacyjne Bluetooth (w sklepach itp.) bez względu na to, czy są podłączone do sieci.

Aby upewnić się, że iPhone można znaleźć w ten sposób, upewnij się, że tryb offline jest włączony, co powinno być domyślnie. Oto jak sprawdzić:

 1. Otwórz ustawienia.
 2. Stuknij w sekcję u góry ze swoim zdjęciem i nazwiskiem.
 3. Stuknij w Znajdź moje.
 4. Stuknij w Znajdź mój iPhone.
 5. Teraz upewnij się, że opcja Włącz wyszukiwanie offline jest włączona. Umożliwi to znalezienie iPhone’a, gdy nie będzie on podłączony do Wi-Fi lub sieci komórkowej.
 6. Upewnij się także, że opcja Wyślij ostatnią lokalizację jest włączona. Spowoduje to wysłanie szczegółów lokalizacji ostatniej znanej lokalizacji iPhone’a (na przykład przed wyczerpaniem baterii).
CZYTAJ RÓWNIEŻ:   Jak znaleźć zgubiony zegarek Apple

Wyślij ostatnią lokalizację jest również dostępne jako funkcja dla iPhone’ów z systemem iOS 12 lub wcześniejszym.

Ostatnia znana lokalizacja Twojego iPhone’a będzie przechowywana przez 24 godziny po wyczerpaniu się baterii. Ta opcja nie jest domyślnie włączona, ale po otwarciu Find My iPhone na iPhonie zobaczysz alert z prośbą o włączenie tej opcji.

Jeśli masz włączoną opcję Wyślij ostatnią lokalizację, będziesz mógł zobaczyć, gdzie był twój iPhone, kiedy skończył mu się akumulator lub został wyłączony. Co przynajmniej wskaże, czy było to w biurze, w pubie, do którego poszedłeś po pracy, czy gdzieś indziej (co może oznaczać, że został skradziony lub że zostawiłeś go z tyłu taksówki / w pociągu).

Oto jak włączyć opcję Wyślij ostatnią lokalizację w systemie iOS 12 lub wcześniejszym:

 1. Wybierz Ustawienia> [Twoje imię]
 2. Stuknij Znajdź mój iPhone.
 3. Upewnij się, że opcja Znajdź mój iPhone jest ustawiona na Włączone.
 4. Ustaw opcję Wyślij ostatnią lokalizację na Włączone.

Jak znaleźć członka rodziny iPhone’a

Jeśli skonfigurowałeś Udostępnianie rodziny, będziesz mógł zlokalizować urządzenie członka rodziny za pomocą Find My iPhone.

Będziesz potrzebować identyfikatora Apple ID i hasła członków rodziny, gdy przejdziesz przez kroki, aby zablokować ich urządzenie.

Jak znaleźć zgubioną osobę w Find My iPhone

Były historie o tym, że Find My iPhone był używany do lokalizowania zaginionych osób, takich jak ten ranny turysta i zaginiony wspinacz.

Aby zlokalizować osobę korzystającą z funkcji Znajdź mój iPhone, musisz znać jej identyfikator Apple ID i hasło.

Jeśli jest członkiem Twojej rodziny i zapisałeś się do udostępniania rodzinnego, będziesz mógł zobaczyć lokalizację drugiej osoby, a także udostępniać jej muzykę, filmy, aplikacje, zdjęcia, lokalizację i inne. Jedynym problemem jest to, że użyjesz wspólnej metody płatności – co oznacza, że ​​możesz w końcu zapłacić za ich zakupy. Dowiedz się, jak korzystać z udostępniania rodzinnego.

Lepszą opcją może być skorzystanie z aplikacji Find My Friends firmy Apple, która pozwala zobaczyć, gdzie są Twoi przyjaciele i rodzina – o ile akceptują.

Jak znaleźć iPhone’a bez Find My iPhone

Jeśli funkcja Znajdź mój iPhone nie jest włączona, niewiele możesz zrobić, aby odzyskać iPhone’a, ale możesz podjąć pewne działania, aby chronić swoje dane.

 1. Wyślij SMS-a na telefon iPhone w nadziei, że miła osoba go znajdzie i zobaczy wiadomość, w tym sposób skontaktowania się z Tobą.
 2. Zmień hasło powiązane z identyfikatorem Apple ID. (Oto jak zmienić swój identyfikator Apple ID i hasło).
 3. Zmień hasła do wiadomości e-mail, FaceBook, Twitter i innych używanych usług.
 4. Poinformuj operatora sieci komórkowej o zgubieniu lub kradzieży telefonu, aby mógł wyłączyć konto.
 5. Jeśli masz skonfigurowaną usługę Apple Pay, zadzwoń do swojego banku i zapytaj, czy możesz zawiesić kartę. (Chociaż do Apple Pay nie można uzyskać dostępu bez Twojego odcisku palca lub kodu dostępu, prawdopodobnie lepiej być bezpiecznym niż żałować).
 6. Zgłoś zgubiony lub skradziony iPhone na policję (patrz poniżej).

Zgłaszanie skradzionego iPhone’a

Jeśli chcesz zgłosić roszczenie z tytułu ubezpieczenia skradzionego iPhone’a, potrzebujesz policyjnego numeru przestępczego, więc będziesz musiał zgłosić iPhone’a jako skradzionego.

Kiedy zgłaszasz zagubiony lub skradziony iPhone na policji, być może będziesz musiał podać mu numer seryjny swojego iPhone’a. Oczywiście nie masz samego urządzenia do sprawdzenia, ale nadal możesz je znaleźć. Oto jak znaleźć numer seryjny iPhone’a:

 • Jeśli masz skonfigurowaną funkcję Znajdź mój iPhone, możesz znaleźć numer seryjny, przechodząc do opcji Ustawienia> Twoje imię i stukając w dane urządzenie. Musisz podać hasło Apple ID, a także odpowiedzieć na dwa pytania, na które wcześniej zadałeś pytania, ale gdy już tam będziesz, zobaczysz numer seryjny tego urządzenia.
 • Jeśli iPhone jest zsynchronizowany z iTunes, możesz znaleźć numer seryjny w iTunes.
 • Jeśli masz oryginalne opakowanie urządzenia, obok kodu kreskowego powinien być widoczny numer seryjny.
 • Jeśli masz paragon na iPhone’a, powinien na nim znajdować się numer seryjny.

W jaki sposób policja może korzystać z funkcji Znajdź mój iPhone

Niestety, nawet jeśli widzą, że twój iPhone znajduje się gdzieś na określonej ulicy lub osiedlu, policja raczej nie szuka go, ponieważ tak dobry jak Find My iPhone, nie jest tak dobry, że mogą być pewni pojawienie się pod właściwym adresem. Policja może wprowadzić adres tylko wtedy, gdy ma powód, by sądzić, że skradziona nieruchomość jest na pewno tam.

Możliwe jest, że dane uzyskane przez Find My iPhone mogą być przydatne w ich zapytaniach, dlatego powinieneś udostępnić je policji..

Jak powiedzieliśmy wcześniej, nie próbuj samodzielnie odzyskać iPhone’a, nawet jeśli policja nie jest przygotowana na adres Find My iPhone sugeruje, że iPhone znajduje się pod adresem.

Jak skonfigurować Find My iPhone

Łatwo powiedzieć z perspektywy czasu, ale zapobieganie jest najlepszym lekarstwem. Jeśli udało Ci się odzyskać iPhone’a, mimo że funkcja Find My iPhone nie była włączona, skonfiguruj aplikację Find My iPhone, aby następnym razem proces jej zlokalizowania i, w razie potrzeby, wyczyszczenia był o wiele łatwiejszy.

Jeśli nie skonfigurowałeś jeszcze usługi Znajdź mój iPhone, wykonaj następujące czynności w iOS 13:

 1. Na telefonie iPhone dotknij Ustawienia.
 2. Kliknij swoje imię u góry listy, aby wprowadzić ustawienia iCloud.
 3. Przewiń w dół i dotknij Znajdź mój.
 4. Stuknij w Znajdź mój iPhone.
 5. Na następnym ekranie upewnij się, że suwak obok Znajdź mój iPhone jest zielony. Włącz także wyszukiwanie offline i wysyłanie ostatniej lokalizacji.

I w iOS 12 lub wcześniejszym:

 1. Otwórz ustawienia
 2. Kliknij swoje imię i nazwisko na górze listy, aby przejść do iCloud (jeśli Twój telefon ma starszą wersję iOS, kliknij Ustawienia> iCloud.
 3. Stuknij w iPhone’a (znajdziesz go na liście wszystkich gadżetów Apple).
 4. Stuknij w Znajdź mój iPhone.
 5. Włącz Znajdź mój iPhone i Wyślij ostatnią lokalizację.

Jak chronić swój iPhone

A oto kilka wskazówek, jak uniknąć kradzieży telefonu iPhone w przyszłości i upewnić się, że w najgorszym przypadku Twoje dane nie zostaną zagrożone.

 • Ustaw blokadę ekranu za pomocą pinezki dłuższej niż cztery cyfry
 • Utwórz kopię zapasową telefonu iPhone, aby nie stracić rzeczy takich jak zdjęcia.
 • Użyj Znajdź mój iPhone
 • Nie stań się celem. Nie ujawniaj swojego iPhone’a publicznie, a przynajmniej nie, gdy idziesz ciemną drogą w środku nocy – poza czymkolwiek może to oznaczać, że jesteś mniej zaangażowany w otoczenie (szczególnie jeśli masz słuchawki)
 • Większość kradzieży jest odpowiednia z powodu kradzieży telefonu iPhone, więc upewnij się, że masz przy sobie wszystkie swoje rzeczy