Jak korzystać z funkcji wykrywania upadków w Apple Watch

0
204

Wszyscy kochamy błyszczące dzwonki i gwizdki, ale technologia, podobnie jak sędziów, często jest najlepsza, kiedy tego nie zauważamy. Wykrywanie upadku, jedna z głównych cech Apple Watch Series 4, jest dobrym przykładem.

Jak sama nazwa wskazuje, funkcja ta ma na celu zauważenie, kiedy bardzo się przewrócisz, wyskakuj na ekranie z zapytaniem, czy wszystko w porządku i zaproponuj wezwanie karetki. Jeśli pozostaniesz nieruchomo przez około minutę, zadzwonisz po karetkę automatycznie bez wprowadzania danych przez użytkownika.

Większość z nas, przy odrobinie szczęścia, nigdy nie będzie potrzebowała tej funkcji, ale (szczególnie dla osób starszych, niepełnosprawnych lub innych zagrożonych grup) dobrze jest wiedzieć, że tam jest. W tym artykule wyjaśniamy, jak włączyć i korzystać z funkcji wykrywania upadków w Apple Watch.

Czego potrzebujesz.

Zegarek Apple Series 4. Ta funkcja nie jest dostępna w przypadku innych zegarków (chociaż prawdopodobnie będzie przechowywana w Serii 5).

Nie musisz aktualizować watchOS; seria 4 będzie oferować wykrywanie upadków po wyjęciu z pudełka.

Włącz wykrywanie upadku.

Po pierwsze, jeśli masz 65 lat lub więcej i powiedziałeś swojemu Apple Watch, to podczas konfigurowania (lub dodania twojego wieku do aplikacji Health w dowolnym momencie), wtedy funkcja wykrywania upadku zostanie domyślnie włączona.

Osoby w wieku poniżej 65 lat będą musiały otworzyć aplikację Watch na sparowanym telefonie iPhone i na karcie My Watch dotknąć Emergency SOS (w pobliżu dolnej części drugiej grupy opcji), a następnie włączyć funkcję wykrywania upadku. Ponownie dotknij suwaka, aby wyłączyć funkcję.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:   Jak sprawdzić, czy komputer Mac Wi-Fi ma 2,4 GHz lub 5 GHz

Jak działa wykrywanie upadku.

Po włączeniu tej funkcji zegarek zacznie szukać podejrzanej aktywności. Jeśli myślisz, że podjąłeś ciężki upadek, dostaniesz dotykowy gest na nadgarstku i wyświetlisz ekranową kwerendę z pytaniem, czy wszystko w porządku i czy możesz zadzwonić na pogotowie.

Przesuń palcem po suwaku EMERGENCY SOS, aby zgodzić się na to. Możesz powiedzieć, że nic ci nie jest, albo po prostu to zostawić i nie wezwą ambulansu – zakładając, że znowu się normalnie przeprowadzasz.

(Kiedy po raz pierwszy testowaliśmy tę funkcję jesienią 2018 r., Oferowała ona dwie opcje „wszystko w porządku” – upadłem, ale nic mi nie jest, albo nie spadłem w ogóle, prawdopodobnie po to, by lepiej śledzić twoje ruchy. w momencie pisania otrzymujesz komunikat „Jestem OK”.)

Jeśli od jesieni pozostaniesz nadal nieruchomy, zegarek przyjmie bardziej drastyczne kroki. Po minucie bezruchu rozpocznie 15-sekundowe odliczanie, uderzając w ciebie i robiąc coraz głośniejszy dźwięk. Pod koniec tego odliczania, jeśli zadzwoni do służb ratowniczych. Stuknij Anuluj, aby przerwać to działanie, a następnie potwierdź.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:   Jak pokazać ukryte pliki na komputerze Mac

W obu przypadkach, po wezwaniu służb ratunkowych, zegarek powiadomi cię o swoim nagłym wypadku, przekaże ci swoją lokalizację i powie ci, że spadłeś i że skontaktowano się z służbami ratunkowymi.

Nie wykryte upadki i fałszywe alarmy.

Apple wyraźnie ostrzega, że ​​wykrywanie upadków nie wykryje wszystkich upadków. Oczywiście w pewnym stopniu będzie to zależeć od tego, jak poważny jest upadek, i to chyba najlepiej, jeśli nie zacznie Cię dręczyć wyskakującymi okiem za każdym razem, gdy lekko się potkniesz. Ale nie powinieneś przekazywać nawet za każdym razem ciężkich upadków.

W ramach przeglądu Apple Watch Series 4 umyślnie przewróciliśmy się, tak ciężko, jak tylko mogliśmy, sześć razy, a tylko dwa z nich spowodowały pojawienie się wyskakującego okienka. Z drugiej strony, ponieważ były one z konieczności „fałszywe”, możliwe jest, że wskaźnik sukcesu byłby wyższy w porównaniu z rzeczywistością.

Z drugiej strony firma ostrzega również, że bardzo aktywni fizycznie ludzie mogą uzyskać fałszywe alarmy, gdy błędnie uważa się, że „działalność o dużym wpływie” jest spadkiem. Nie mieliśmy żadnych fałszywych trafień, chociaż może to powiedzieć więcej o naszym stylu życia niż o dokładności wykrywania upadku.