Jak korzystać z FaceTime na iPhonie i iPadzie

0
71

Rozmowy wideo FaceTime to świetny darmowy sposób na pozostawanie w kontakcie z rodziną i przyjaciółmi w dowolnym miejscu na świecie. Jest coś cudownie pocieszającego w widzeniu twarzy ukochanej osoby, nawet gdy jest ona daleko.

Ale czy wiesz, że FaceTime obsługuje również konwencjonalne połączenia audio? Są świetną opcją, gdy masz ograniczoną liczbę minut na umowę z iPhonem, ponieważ FaceTime wykonuje połączenie za pośrednictwem Wi-Fi lub połączenia danych. Ponieważ połączenie jest kierowane przez Internet, nie musisz martwić się o wysokie opłaty, jeśli zadzwonisz do kogoś z innego kraju, a jakość połączenia jest bogatsza niż w przypadku zwykłego sygnału telefonicznego, ponieważ FaceTime wykorzystuje dźwięk HD.

W tym artykule pokazujemy, jak konfigurować i wykonywać połączenia wideo i audio przez FaceTime na iPhonie lub iPadzie (a nawet iPodzie touch). Usługa działa również na komputerach Mac i laptopach, ale jest trochę inna: dlatego mamy osobny artykuł pokazujący, jak korzystać z FaceTime na komputerze Mac.

Jak skonfigurować FaceTime

Zacznijmy od sprawdzenia, czy masz wszystko, czego potrzebujesz:

 • Kompatybilne urządzenie. Może to być iPhone 4 lub nowszy, prawie każdy iPad (tylko pierwszy model z 2010 roku nie będzie działał), iPod touch 4. generacji lub nowszy, lub Mac z systemem OS X 10.9.2 lub nowszym. Osoba, do której zadzwonisz, będzie również potrzebować jednego z tych urządzeń, aby odebrać połączenie.
 • Połączenie internetowe, czy to przez sieć Wi-Fi, czy komórkową. Jeśli to drugie, pamiętaj, że zje to do twojego limitu danych.
 • Wbudowana lub podłączona kamera i mikrofon. Nie powinno to stanowić problemu, chyba że osoba, do której dzwonisz, ma komputer Mac mini lub starszy Mac bez aparatu FaceTime.

Masz to wszystko? W porządku. Oto jak ustawić FaceTime na swoim urządzeniu:

 1. Na telefonie iPhone, iPadzie lub iPodzie touch otwórz aplikację Ustawienia. Przewiń w dół i dotknij FaceTime.
 2. Upewnij się, że przełącznik FaceTime na górze jest włączony. Powinien być zielony. (Pamiętaj, że może być konieczne poczekanie kilku sekund na aktywację po pierwszym naciśnięciu tego przełącznika i potwierdzenie, że chcesz powiązać urządzenie z kontem FaceTime).
 3. Wybierz „Użyj swojego Apple ID do FaceTime”.
 4. Wprowadź swoje dane, a następnie dotknij Zaloguj się.
 5. Wybierz adresy e-mail i numery telefonów, z którymi chcesz się kontaktować podczas korzystania z usługi. Możesz dotknąć adresu e-mail, aby go odznaczyć; jeśli chcesz dodać adres e-mail, wróć do ekranu Ustawienia i kliknij sekcję u góry, w której możesz zobaczyć swoje imię i nazwisko. Kliknij Nazwa, Numery telefonów, E-mail, a następnie obok opcji Kontaktuje się po Stuknij Edytuj.
 6. Możesz także wybrać identyfikator dzwoniącego wyświetlany podczas nawiązywania połączenia. Wróć do Ustawienia> FaceTime i przewiń w dół do ID dzwoniącego. Może to być jeden z adresów e-mail lub numer telefonu komórkowego.
 7. Wreszcie możesz zezwolić drugiemu rozmówcy na robienie zdjęć FaceTime Live. Stuknij przełącznik z tą etykietą (aby był zielony), jeśli chcesz, aby ktoś zrobił Ci zdjęcie podczas połączenia.
CZYTAJ RÓWNIEŻ:   Jak wyczyścić pamięć podręczną na iPhonie i iPadzie

Jak nawiązać połączenie wideo FaceTime

Oto jak używać FaceTime do rozmów wideo z kimś na iPhonie lub iPadzie:

 1. Otwórz aplikację FaceTime. Aplikacja jest fabrycznie zainstalowana, więc możesz ją znaleźć, wyszukując – po prostu pociągnij w dół tuż u góry iPhone’a lub iPada i wpisz FaceTime w pasku wyszukiwania.
 2. Może być konieczne zalogowanie się przy użyciu swojego Apple ID. Jest to zwykły adres e-mail i hasło, których używasz przy zakupie w App Store.
 3. Jeśli wcześniej nawiązywałeś lub odbierałeś połączenia, powinna pojawić się lista osób w aplikacji. Jeśli nikogo nie ma na liście, w porządku. Wystarczy użyć paska wyszukiwania, aby wpisać nazwisko osoby, do której chcesz zadzwonić, a odpowiedni kontakt pojawi się, o ile będzie on dostępny w aplikacji Kontakty.
 4. Jeśli nie ma ich w aplikacji Kontakty, możesz po prostu wpisać poprawny adres e-mail lub numer telefonu w pasku wyszukiwania.
 5. Możesz nawiązać połączenie wideo, dotykając kamery wideo, lub połączenie tylko audio, dotykając ikony słuchawki (więcej informacji o dźwięku FaceTime poniżej).
 6. Gdy odbiorca zaakceptuje połączenie, zobaczysz na ekranie słowo Łączenie.
CZYTAJ RÓWNIEŻ:   Jak kupić iPhone'a 11

Możesz także przełączyć się na połączenie FaceTime podczas normalnego połączenia telefonicznego. Po prostu dotknij ikony FaceTime, która pojawia się na ekranie podczas połączenia i poczekaj, aż się połączy.

Jak wykonać połączenie audio FaceTime

Jednym z często pomijanych aspektów FaceTime jest funkcja audio. Działa to w podobny sposób jak wideo, ale nie musisz się martwić, że będziesz wyglądać najlepiej (lub będziesz musiał poświęcić całą uwagę osobie, do której dzwonisz).

FaceTime audio to przydatny sposób na zwiększenie minut połączeń w taryfie telefonu komórkowego, a nawet zmianę iPoda touch w mini iPhone’a. Oznacza to, że zasadniczo możesz także wykonywać połączenia telefoniczne na iPadzie.

Wszystko czego potrzebujesz to połączenie Wi-Fi lub 3G / 4G (jeśli twoje urządzenie ma abonament). Nie musisz nawet znać czyjegoś numeru telefonu, aby nawiązać połączenie, ponieważ FaceTime może zamiast tego użyć adresu e-mail, o ile odbiorca ma włączoną tę funkcję.

Ponieważ wszystkie rozmowy odbywają się w Internecie, oczywiście potrzebujesz stałego połączenia. Warto również pamiętać, że jeśli Twój plan taryfowy ma limit, musisz uważnie obserwować, jak długo rozmawiasz podczas korzystania z 3G / 4G, ponieważ możesz szybko jeść racje.

Aby rozpocząć połączenie audio FaceTime, przejdź do swoich kontaktów (za pośrednictwem aplikacji Kontakty lub karty kontaktów w aplikacji Telefon) i dotknij osoby, do której chcesz zadzwonić. Zakładając, że można się z nimi kontaktować w ten sposób, zobaczysz wpis FaceTime z ikonami aparatu i telefonu obok: stuknięcie w kamerę rozpoczyna rozmowę wideo, ale stuknięcie w telefon uruchamia dźwięk.