Jak korzystać z drugiego ekranu na komputerze Mac

0
45

Im więcej masz miejsca na ekranie, tym bardziej wydajnie pracujesz. Dlaczego więc nie podłączyć drugiego wyświetlacza do komputera Mac? W tym artykule pomożemy Ci zidentyfikować adapter, którego potrzebujesz, aby podłączyć komputer Mac do dodatkowego, zewnętrznego ekranu (lub nawet więcej niż jednego) oraz jak skonfigurować wszystko.

Chociaż generalnie łatwo jest ustawić drugi ekran, istnieje kilka problemów, które mogą spowodować, że ekran nie będzie działał, a my poniżej zaproponujemy rozwiązania tych problemów. Jest jednak jeden problem, który może uniemożliwić komputerowi Mac pracę z zewnętrznym wyświetlaczem: w przeszłości Apple wprowadzało zmiany w systemie macOS, które uniemożliwiły niektórym adapterom innych firm pracę z dodatkowymi wyświetlaczami. Na przykład, gdy Apple wprowadził system macOS Sierra we wrześniu 2016 r., Wielu miało problemy z uzyskaniem drugiego wyświetlacza do pracy z niektórymi kartami. W tym przypadku, jeśli Twój monitor nie działa z komputerem Mac, pierwszą rzeczą do sprawdzenia jest karta.

W 2019 r. Apple zaktualizowało system macOS do wersji 10.14 (alias Catalina). Przyniosło to możliwość używania niektórych iPadów jako drugiego ekranu dla niektórych komputerów Mac, więc może to być dla Ciebie proste rozwiązanie. Sprawdzamy, jak używać iPada jako ekranu komputera Mac (wraz z tym, które iPady i komputery Mac obsługują tę funkcję).

Jak podłączyć zewnętrzny monitor do komputera Mac

 1. Zidentyfikuj adapter i kabel Apple, aby połączyć komputer Mac z monitorem, postępując zgodnie z poniższymi wskazówkami.
 2. Podłącz to.
 3. Otwórz Preferencje systemowe> Wyświetlacze.
 4. Kliknij kartę Aranżacja.
 5. Nie zaznaczaj pola wyboru Wyświetlacze lustrzane (chyba że chcesz, aby drugi ekran wyświetlał tę samą treść, co ekran oryginalny).
 6. Przeciągnij zilustrowane ekrany do wymaganego układu. Białe menu zostanie wyświetlone na ekranie głównym (chociaż od uruchomienia systemu OS X Mavericks wszystkie ekrany mogą mieć pasek menu). Przeciągnij biały pasek na ekran, który chcesz dominować.

Jeśli chcesz wykonać kopię lustrzaną wyświetlacza na obu (lub wielu) wyświetlaczach, przejdź do Preferencji systemowych> Wyświetlacze> Układ i wybierz Wyświetlacze lustrzane.

Możesz także wybrać opcję „Pokaż opcje kopii lustrzanej na pasku menu, gdy są dostępne”, a na pasku menu zobaczysz menu stanu, ułatwiające wyłączenie i ponowne włączenie.

Jeśli masz Apple TV, możesz użyć AirPlay, aby wysłać drugi ekran do telewizora. Oto jak to zrobić: Jak wyświetlić ekran komputera Mac na telewizorze.

Jeśli używasz komputera Mac z zewnętrznym ekranem i chcesz zamknąć pokrywę MacBooka, oto Jak korzystać z MacBooka z zamkniętą pokrywą, przestań zasypiać Mac.

Który port ma mój Mac?

Wymagany adapter zależy od modelu komputera Mac i typu monitora. Firma Apple zaimplementowała wiele różnych typów portów na przestrzeni lat, a komputer stacjonarny lub MacBook Mac może zawierać dowolne z poniższych:

Mini DisplayPort

Mini DisplayPort został ogłoszony przez Apple pod koniec 2008 roku. Dzięki adapterowi Mini DisplayPort może obsługiwać wyświetlacze wyposażone w interfejsy VGA, DVI lub HDMI. Tak wygląda Mini DisplayPort.

HDMI

Istnieje kilka (bardzo nielicznych) komputerów Mac wyposażonych w port HDMI. Porty HDMI często znajdują się w telewizorach, co sprawia, że ​​komputery Mac są popularnym wyborem dla osób konfigurujących komputer z centrum multimedialnym.

Komputery Mac z portem HDMI obejmują:

 • Mac mini
 • MacBook Pro (od połowy 2012 r. Do 2015 r.)

Piorun 1 lub 2

Port Thunderbolt, po raz pierwszy wprowadzony w 2011 roku, wygląda tak samo jak Mini DisplayPort (i jest kompatybilny wstecz). Jeśli widzisz symbol pioruna oprócz czegoś, co wygląda jak Mini DisplayPort, Twój komputer Mac ma port Thunderbolt.

Thunderbolt pojawił się na komputerach Mac od około 2011 r., Więc jeśli Twój komputer Mac pochodzi z tego roku, są szanse, że oferuje Thunderbolt zamiast Mini DisplayPort, chociaż oba są kompatybilne.

Możesz użyć adaptera Mini DisplayPort w porcie Thunderbolt, ale możesz także użyć adaptera Apple Thunderbolt na Gigabit Ethernet lub Thunderbolt na FireWire. Komputer Mac z interfejsem Thunderbolt może podłączyć telewizor 4K Ultra HD przez bezpośrednie połączenie HDMI lub przejściówkę Thunderbolt z szybkim adapterem HDMI.

W 2013 roku Apple wprowadził Thunderbolt 2, który jest szybszy niż Thunderbolt 1, ale port jest taki sam.

Thunderbolt 3 lub USB C

Od końca 2016 r. Apple zaczął wyposażać swoje systemy wyższej klasy w Thunderbolt 3, który łączy urządzenia z komputerem z prędkością do 40 Gb / s.

Połączenie jest dokładnie takie samo jak USB C i obsługuje USB C, więc będziesz mógł używać dowolnego monitora wyposażonego w USB C lub monitora Thunderbolt 3 z komputerem Mac.

Będziesz także mógł używać dowolnego adaptera USB C z monitorem.

Który port ma mój wyświetlacz?

Mówiąc o tym, skoro już wiesz, który port ma komputer Mac, musisz sprawdzić port na wyświetlaczu, prawdopodobnie oferuje on jedną z następujących czynności:

VGA

Złącze VGA wymaga trzyrzędowego 15-stykowego złącza DE-15. Złącza VGA przesyłają sygnały analogowe.

Stare monitory CRT (Cathode Ray Tube) były VGA, ale istnieją płaskie wyświetlacze, które używają VGA – po prostu przekształcają sygnał analogowy złącza VGA z powrotem na cyfrowy. Ta konwersja z cyfrowej na analogową iz powrotem może spowodować pogorszenie jakości wideo. VGA przenosi wideo HD, ale tylko dźwięk analogowy.

Apple sprzedaje wiele adapterów VGA, w tym wieloportowy adapter USB-C VGA (75 £ / 69 USD), adapter Mini DisplayPort na VGA (29 £ / 29 $) oraz adapter Belkin USB-C na VGA (29,95 £).

DVI

DVI oferuje sygnał wyższej jakości niż VGA, ponieważ jest to sygnał cyfrowy. Zobaczysz wyraźną różnicę, patrząc na wideo HD w porównaniu do VGA.

Złącze DVI ma potencjał na 24 piny, w zależności od tego, czy jest to DVI-A, DVI-D lub DVI-I, istnieją różne złącza z różną liczbą pinów w użyciu. Istnieje również długi pin, który może być otoczony czterema innymi pinami (które są wymagane do audio w starszych modelach).

Przejściówka Apple z Mini DisplayPort na DVI ma otwory na wszystkie 24 styki, ale nie dla czterech styków otaczających długi styk.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:   Jak przeprowadzić testy porównawcze i przetestować szybkość komputera Mac

HDMI

Główną różnicą między DVI i HDMI jest to, że HDMI obsługuje do ośmiu kanałów audio, podczas gdy DVI obsługuje tylko wideo. HDMI 2.1 zapewnia obsługę rozdzielczości do 8k i wyższych. HDMI jest najczęstszym złączem, które można znaleźć z tyłu telewizora.

Jak powiedzieliśmy powyżej, istnieje kilka komputerów Mac, które zostały wysłane (lub w przypadku komputera Mac mini, nadal są wysyłane) z portem HDMI.

Oto adaptery HDMI firmy Apple.

Piorun 1 lub 2

Jeśli kupiłeś wyświetlacz Apple Thunderbolt, który został wycofany w 2016 roku, twój monitor ma port Thunderbolt 2, jak pokazano powyżej.

Thunderbolt 3, USB-C lub USB 3

Jak powiedzieliśmy powyżej, porty Thunderbolt 3 i USB-C są identyczne, więc jeśli twój komputer Mac ma taki, będziesz mógł używać dowolnego monitora wyposażonego w którykolwiek z portów.

Więcej monitorów będzie prawdopodobnie wyposażonych w porty USB C niż porty Thunderbolt 3, chociaż Thunderbolt jest szybszy i może zużywać więcej energii. Wyświetlacze wyposażone w USB są również prawdopodobnie tańsze niż opcje Thunderbolt. Czasami znajdziesz port USB 3 lub USB 3.1, który jest tym samym portem, ale poprzednikiem USB-C.

Mini DisplayPort

Jeśli masz jeden z wyświetlaczy LED Cinema LED firmy Apple, wprowadzony w 1999 r. I zastąpiony w 2011 r. Przez wyświetlacz Thunderbolt, Twój monitor ma połączenie Mini DisplayPort, jak pokazano powyżej.

(Aby uzyskać więcej informacji o portach, oto zestawienie różnych typów portów Apple).

Jakiego kabla potrzebuję, aby podłączyć komputer Mac do monitora?

Po ustaleniu, który port ma komputer Mac i monitor, musisz znaleźć kabel do podłączenia komputera Mac do monitora. Ten kabel nie musi być od Apple, ale musi mieć odpowiednie połączenia.

Jeśli Twój Mac i monitor mają port HDMI, co jest dość rzadkie, możesz po prostu użyć kabla HDMI do połączenia tych dwóch.

Podobnie z komputerem Mac i monitorem wyposażonym w port USB-C można korzystać z kabla USB-C lub Thunderbolt. Apple sprzedaje tutaj kabel Thunderbolt za 29 £ / 39 $.

Prawdopodobnie jednak będziesz potrzebować adaptera, jeśli chcesz podłączyć się do wyświetlacza korzystającego z VGA lub DVI, ale zanim przejdziemy do adapterów, musisz rozważyć jeszcze jedną rzecz przy zakupie kabla lub adaptera:

Czy port jest mężczyzną czy kobietą?

Musisz sprawdzić, czy połączenie z tyłu wyświetlacza ma żeńskie lub męskie punkty końcowe. Adaptery Apple są żeńskie, więc jeśli port z tyłu monitora jest również żeński (innymi słowy ma otwory, a nie kolce), potrzebny będzie adapter męski na żeński. Nasz NEC MyltiSync E243WMI ma połączenie żeńskie.

Jak długi musi być kabel?

Nie ma sensu podłączać komputera Mac do monitora, jeśli kabel lub adapter jest za krótki. Pamiętaj, że będziesz potrzebować wystarczającej ilości kabla, aby przejść z tyłu wyświetlacza do portu na komputerze Mac.

Którego adaptera potrzebuję do podłączenia komputera Mac i wyświetlacza?

Możesz kupić adaptery od wielu firm zewnętrznych, które mogą być tańsze niż oferty Apple. Wygląda jednak na to, że ponieważ Apple wypuściło system macOS Sierra, niektóre adaptery innych firm już nie działają, dlatego zalecamy zakup adaptera Apple lub przynajmniej takiego, który jest sprzedawany przez Apple.

USB-C na HDMI

Między innymi adapter Apple AV-C Digital AV Multiport Adapter (75 £ / 69 $) umożliwia podłączenie komputera Mac wyposażonego w Thunderbolt 3 do wyświetlacza HDMI. Nadal będziesz potrzebować oddzielnego kabla HDMI-HDMI (takiego jak ten firmy Belkin).

USB-C na VGA

Wieloportowy adapter USB-C VGA firmy Apple umożliwia podłączenie wyświetlacza VGA lub projektora. Jest to połączenie analogowe, więc nie będzie obsługiwać treści HDCP (High-bandwidth Digital Content Protection). Obejmuje to filmy HD znalezione w sklepie iTunes Store.

Wieloportowy adapter USB-C VGA kosztuje 75 GBP / 69 USD i jest dostępny tutaj.

USB-C na DVI

Apple nie sprzedaje jednego, ale na Amazon możesz znaleźć adapter USB-C na DVI, taki jak ten, który kosztuje 10,85 £. Nie możemy potwierdzić, czy działa, ale mówi, że jest to dla MacBooka, więc zakładamy, że działa.

USB-C na Mini DisplayPort

Apple nie tworzy adaptera USB-C na Mini DisplayPort, więc nie będziesz mógł podłączyć MacBooka Pro 2016 lub nowszego do Apple Cinema Display lub innego monitora, który korzysta z portu Mini Display. Jednak możesz znaleźć kabel lub adapter na Amazon.

Mini DisplayPort na VGA

Adapter Apple Mini DisplayPort na VGA może być używany do podłączania komputera Mac z portami Mini DisplayPort lub Thunderbolt do zewnętrznego wyświetlacza lub projektora korzystającego z VGA. Kosztuje 29 £ / 29 $ i można go kupić tutaj.

Mini DisplayPort na DVI

Adapter Apple Mini DisplayPort na DVI może być używany do podłączania komputera Mac z portami Mini DisplayPort lub Thunderbolt do zewnętrznego wyświetlacza lub projektora korzystającego z DVI.

Mini DisplayPort działa na większości komputerów Mac i służy do podłączania zewnętrznego wyświetlacza. Za pomocą adaptera będziesz mógł użyć go do podłączenia komputera Mac do wyświetlacza DVI lub VGA.

Dotyczy to wyświetlaczy, które nie obsługują rozdzielczości Dual-link DVI (wyświetlacze DVI o rozdzielczości 1920 x 1200 lub niższej). DVI będzie obsługiwać treści HDCP.

Kosztuje 29 £ / 29 $ i można go kupić tutaj.

Zastanawiasz się, jaka jest różnica między DVI z pojedynczym łączem a DVI z podwójnym łączem? Podwójne łącze jest przeznaczone dla wyświetlaczy DVI o rozdzielczości powyżej 1920 x 1200. Gdy używasz przejściówki Apple Mini DisplayPort na Dual-Link DVI (99 GBP / 99 USD), Twój Mac będzie potrzebował wolnego portu USB.

Jeśli ekran działa w rozdzielczości 1920 x 1200 lub niższej, należy zamiast tego użyć przejściówki Apple Mini DisplayPort na DVI. Apple kosztuje 29 GBP / 29 USD i można go kupić tutaj.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:   Jak kliknąć komputer Mac prawym przyciskiem myszy

Mini DisplayPort na HDMI

Apple nie produkuje przejściówki Mini DisplayPort na HDMI, ale na Amazon można znaleźć kabel Mini DisplayPort na HDMI, nie możemy jednak potwierdzić, czy będzie działał z komputerem Mac.

Adapter HDMI na DVI

Apple sprzedaje tutaj adapter HDMI na DVI za 29 GBP / 29 USD.

Adapter Thunderbolt 3 (USB-C) na Thunderbolt 2

Adapter Apple Thunderbolt 3 (USB-C) do Thunderbolt 2 można wykorzystać do połączenia z wyświetlaczem Thunderbolt na nowym komputerze Mac. Kosztuje 49 £ / 49 $ i można go kupić tutaj.

Rozwiązywanie problemów

Istnieje kilka problemów, które mogą wystąpić podczas konfiguracji wyświetlacza. Tutaj zajmujemy się niektórymi z nich. Poinformuj nas o wszelkich dalszych rozwiązaniach lub problemach.

Wyświetlacz zewnętrzny nie działa z adapterem Mini DisplayPort

Jeśli twój adapter nie jest produkowany przez Apple, może to być po prostu problem tutaj. Przed systemem macOS Sierra możliwe było użycie adaptera Mini DisplayPort na DVI innej firmy z komputerem Mac, ale od czasu uruchomienia Sierra w 2016 r. Użytkownicy komputerów Mac, którzy polegali na tej konfiguracji, stwierdzili, że ich monitory przestały działać z komputerem Mac.

Jedynym rozwiązaniem, jeśli tak jest, jest zakup adaptera Apple, takiego jak jeden z wymienionych powyżej.

Jeśli masz adapter Apple i Twój zewnętrzny wyświetlacz nie działa, spróbuj wykonać następujące czynności:

 1. Odłącz adapter na kilka sekund.
 2. Podłącz go ponownie i sprawdź, czy problem nadal występuje.
 3. Odłącz adapter ponownie i wyłącz monitor.
 4. Jeśli nadal nie działa, podłącz ponownie kabel i wyłącz wyświetlacz.
 5. Jeśli po ponownym włączeniu wyświetlacza nadal nie działa, kliknij logo Apple i wybierz opcję Uśpij.
 6. Poczekaj kilka minut, a następnie porusz myszą lub dotknij klawiatury, aby obudzić komputer Mac.
 7. Jeśli to nie zadziała, uruchom ponownie komputer.
 8. Spróbuj wyregulować jasność lub kontrast wyświetlacza na wypadek, gdyby został przyciemniony.
 9. Przejdź do Preferencji systemowych> Wyświetl i spróbuj wybrać inną rozdzielczość.
 10. Jeśli to nadal nie działa, spróbuj ponownie uruchomić komputer Mac w trybie awaryjnym, a następnie zresetuj rozdzielczość ekranu do wartości domyślnych.
 11. Inną opcją jest zresetowanie pamięci NVRAM i SMC komputera Mac.

Mac nie wykryje zewnętrznego wyświetlacza

Po podłączeniu wyświetlacza do komputera Mac ekran powinien zostać automatycznie wykryty. Ale co powinieneś zrobić, jeśli tak nie jest?

Jak wyjaśnimy powyżej, jeśli twój adapter nie jest produkowany przez Apple, może to być tylko problem. Jeśli używasz adaptera Apple, spróbuj wykonać następujące czynności:

 1. Połącz monitor z komputerem Mac i otwórz Preferencje systemowe> Wyświetlacze.
 2. Naciśnij klawisz Alt / Option. Powinno to spowodować wyświetlenie przycisku Wykryj ekrany.
 3. Kliknij Wykryj wyświetlacze. Powinno to spowodować, że komputer Mac zobaczy zewnętrzny monitor.

Adapter DVI nie pasuje do połączenia

Istnieje kilka możliwych powodów, dla których przejściówka Apple Mini DisplayPort na DVI może nie być kompatybilna z twoim monitorem.

Istnieje więcej niż jeden rodzaj adaptera DVI, a prawdopodobieństwo, że masz inny, jest inne niż adapter, którego używasz. Na przykład możesz potrzebować miejsca na cztery porty analogowe wokół płaskiego ostrza.

Jeśli Twoim problemem jest to, że masz dwa połączenia żeńskie lub dwa męskie, rozwiązaniem jest zakup adaptera męskiego na żeński.

Kabel za mały między dwoma urządzeniami? Powinno być możliwe podłączenie adaptera do ekranu za pomocą kabla innej firmy. Upewnij się tylko, że ma prawidłowy typ portu.

iPad nie będzie działał jako drugi ekran

Myślałeś, że użyjesz iPada jako drugiego wyświetlacza z yoru Mac, który zainstalował macOS Catalina i stwierdził, że nie działa? Jest to najprawdopodobniej spowodowane tym, że iPad lub Mac nie obsługują funkcji Sidecar.

iPady współpracujące z Sidecar to:

IPad 12,9 cala Pro 11 cali iPad Pro 10,5 cala iPad Pro 9,7 cala iPad ProiPad (6. generacji) iPad (5. generacji) iPad mini (5. generacji) iPad mini 4iPad Air (3. generacji) iPad Air 2

Komputery Mac współpracujące z Sidecar obejmują:

MacBook Pro (2016 lub nowszy) MacBook (2016 lub nowszy) MacBook Air (2018 lub nowszy) iMac (2016 lub nowszy, a także iMac 5K, 27-calowy, koniec 2015 r.) IMac ProMac mini (2018 lub nowszy) Mac Pro ( 2019)

Mamy więcej informacji na temat używania iPada jako drugiego ekranu komputera Mac.

Jak podłączyć trzeci monitor do komputera Mac

Teoretycznie nie powinno być możliwe podłączenie monitora do portu USB, ale kilka firm potraktowało to jako wyzwanie techniczne. Matrox DualHead2Go i TripleHead2Go umożliwiają podłączenie odpowiednio dwóch lub trzech wyświetlaczy zewnętrznych. Robią to, rozszerzając standardowe wyjście wideo DVI / HDMI komputera Mac lub PC o dane dostarczane przez złącze USB 2.0 / 3.0.

Aby dowiedzieć się, czy Twój Mac jest kompatybilny, sprawdź listę kompatybilności Maca Matroksa, na której poznasz również maksymalne możliwe rozdzielczości wyjściowe – na przykład nie jest możliwe uruchomienie wszystkich trzech wyświetlaczy w rozdzielczości 1080p, na przykład.

Seria BVU firmy Diamond MultiMedia umożliwia uruchamianie oddzielnego wyświetlacza zewnętrznego za pośrednictwem portu USB 2.0. Podłączając jeden do MacBooka Pro, jako jeden przykład, możesz wykorzystać maksymalnie trzy wyświetlacze: jeden wbudowany, jeden za pośrednictwem istniejącego DVI / HDMI / DisplayPort i jeszcze jeden przez USB.

W serwisie eBay i Amazon są też urządzenia innych marek, które oferują te same funkcje co produkt Diamond i są tańsze w rozruchu – należy jednak sprawdzić zgodność z komputerami Mac. Wystarczy wyszukać coś takiego jak USB na DVI HDMI.

Wszystkie powyższe rozwiązania są nieco zuchwałe. Nie testowaliśmy żadnych, ale jesteśmy pewni, że wydajność nie będzie tak dobra, jak w przypadku bezpośredniego podłączenia monitora. Gry 3D zdecydowanie nie wchodzą w rachubę, a odtwarzanie wideo w czymkolwiek innym niż standardowa rozdzielczość prawdopodobnie będzie przerywane. Mimo to, aby umieścić aplikację e-mail lub Twitter na osobnym ekranie, jako jeden przykład, powinny one wystarczyć.