Jak korzystać z CarKey: Odblokuj swój samochód za pomocą iPhone’a

0
80

Podczas poniedziałkowego WWDC Apple zaprezentowało Car Key, nadchodzącą funkcję iPhone / Apple Watch, która pozwala odblokować i uruchomić samochód przez NFC oraz pozostawić kluczyki do samochodu w domu.

Gdy tylko iPhone lub zegarek Apple zostaną sparowane z samochodem, zrobisz to tylko być w stanie odblokować i uruchomić go za pomocą telefonu komórkowego lub zegarka. Odblokowanie odbywa się poprzez przytrzymanie urządzenia blisko czytnika NFC samochodu, który często znajduje się w klamce drzwi.

Odblokowanie jest następnie zatwierdzane przez Face ID lub Touch ID, jeśli wybrałeś tę opcję; alternatywnie możesz użyć trybu ekspresowego, który omija weryfikację i po prostu odblokowuje pojazd, gdy urządzenie jest blisko.

Pełny lub ograniczony dostęp do samochodu można udostępnić innym za pomocą iMessage. W przypadku zgubienia lub kradzieży telefonu komórkowego klucz samochodowy można wyłączyć za pośrednictwem usługi iCloud.

Co dziwne, funkcja ta została omówiona w prezentacji iOS 14, ale pojawi się znacznie wcześniej – będzie dostępna w nadchodzącej aktualizacji iOS 13. Oprócz kompatybilnej wersji systemu iOS potrzebujesz jednak samochodu obsługującego tę funkcję.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:   Jak uzyskać WhatsApp Dark Mode na iPhone'a

BMW jest pierwsze

Pierwszym samochodem, który otrzymał wsparcie dla klucza samochodowego Apple, jest niedawno zaktualizowana seria BMW 5, ale powinny być dostępne kolejne kompatybilne pojazdy. Apple pracuje nad branżowym standardem dla cyfrowych kluczy samochodowych, który będzie mógł także używać układu Apple U1 zamiast samego NFC.

Klucz samochodowy Apple korzysta ze specyfikacji Digital Key Release 2.0 z Car Connectivity Consortium, więc szersze wsparcie pojawi się, gdy więcej producentów samochodów wskoczy na pokład cyfrowego klucza.

Artykuł pierwotnie ukazał się w Macworld Sweden. Tłumaczenie David Price.