Jak korzystać z aplikacji Muzyka na komputerze Mac

0
161

Wkrótce pojawi się nowy sposób zarządzania kolekcją muzyki na komputerze Mac. Kiedy Apple wypuści macOS Catalina we wrześniu, iTunes zostanie zastąpiony nową aplikacją Muzyka. W tym artykule omówimy różne funkcje aplikacji Muzyka i sposób korzystania z nich na komputerze Mac. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak korzystać z aplikacji Muzyka na komputerze Mac, w tym kilka przydatnych wskazówek i porad dotyczących rozwiązywania problemów.

Co stanie się z iTunes?

Być może zastanawiasz się, co stanie się z iTunes, gdy pojawi się aplikacja Muzyka. Nie martw się, nie oznacza to, że Twoja muzyka z iTunes zniknie, a po zainstalowaniu Cataliny znajdziesz całą kolekcję muzyki w nowej aplikacji Muzyka. Nie musisz niczego ponownie importować, ale możesz poświęcić trochę czasu na zapoznanie się z nową aplikacją.

Jeśli nie znasz się na iTunes, ale masz iPhone’a lub iPada, a nawet iPoda, zapoznasz się z aplikacją Muzyka, ponieważ jest dostępna na iOS od lat. W macOS Catalina Apple wreszcie synchronizuje iOS i macOS, jeśli chodzi o zarządzanie muzyką.

Mówiąc o synchronizacji, sposób synchronizacji telefonu iPhone z komputerem Mac i muzyki z telefonem iPhone ulegnie zmianie, ale omówimy to w osobnym artykule. Jak zsynchronizować iPhone’a i Maca.

Co z użytkownikami systemu Windows? Jeśli jesteś użytkownikiem systemu Windows, zastanawiasz się, co stanie się z iTunes i jak wykonasz kopię zapasową i zsynchronizujesz iPhone’a, nie bój się! Nic się dla ciebie nie zmieni. To samo dla każdego, kto ma komputer Mac, który nie może uruchomić Cataliny, nadal będziesz mógł korzystać z iTunes.

Warto również wspomnieć, że iTunes Store pozostanie na komputerach Mac, które są uaktualnione do Catalina, chociaż Apple wydaje się, że to ukrył … Omówimy bardziej szczegółowo korzystanie ze iTunes Store poniżej.

Przejście z iTunes do muzyki na komputerze Mac

Możliwe, że używasz iTunes przez pewien czas, w którym to przypadku będziesz zaznajomiony z logowaniem się do iTunes przy użyciu swojego Apple ID i hasła, będziesz również wiedział, że możesz autoryzować iTunes (a teraz także aplikację Muzyka) na pięć komputerów. (Dlatego zawsze zalecamy wycofanie autoryzacji iTunes przed przejściem na nowy komputer Mac).

Gdy otworzysz aplikację Muzyka po raz pierwszy, musisz zalogować się przy użyciu swojego identyfikatora Apple ID i hasła (jest bardzo prawdopodobne, że go masz, nawet jeśli uważasz, że nie, ale oto jak utworzyć identyfikator Apple ID).

Następnie cała Twoja muzyka, którą wcześniej kupiłeś w sklepie Apple Store, każda muzyka przechowywana w iCloud, jeśli zarejestrowałeś się w iTunes Match lub Apple Music, a jeśli jesteś subskrybentem, cała biblioteka Apple Music będzie dostępna dla ty. (Później omówimy iTunes Store i Apple Music).

Jeśli nie stanie się to natychmiast, prawdopodobnie oznacza to, że komputer Mac nie został jeszcze autoryzowany. Jeśli jest to nowy komputer Mac lub nawet pierwszy komputer Mac, musisz go autoryzować. W menu Muzyka kliknij Konto> Autoryzacje> Autoryzuj ten komputer.

Po zalogowaniu się do aplikacji Muzyka powinna być widoczna dowolna muzyka wcześniej zaimportowana z płyt CD, pobrana, kupiona w iTunes Music Store lub pobrana z Apple Music (jeśli jesteś subskrybentem). Wszystkie listy odtwarzania, oceny i inne informacje powinny zostać zachowane.

Teraz, gdy jesteś w nowej aplikacji Muzyka, powinieneś przekonać się, że wszystko jest dość znane, albo dlatego, że korzystasz z aplikacji Muzyka na iPhonie, albo dlatego, że nie różni się niczym od iTunes. Zmiana dotyczy raczej tego, czego już nie ma, a nie tego, co tam jest.

 • Cała twoja muzyka zaimportowana lub pobrana będzie dostępna
 • Jeśli masz utwory zapisane w chmurze (jest to opcja, jeśli subskrybujesz iTunes Match lub Apple Music), będą one miały symbol chmury obok nich, możesz je przesyłać strumieniowo lub pobierać
 • Będą tam Twoje listy odtwarzania, a wszelkie oceny przypisane do utworów zostaną zachowane
 • Aplikacja Muzyka będzie także znać liczbę odtworzeń wszystkich utworów, które były wcześniej odtwarzane w iTunes
 • Możesz uzyskać dostęp do Apple Music, jeśli jesteś subskrybentem

Czy nadal mogę kupować muzykę w sklepie iTunes Store?

Być może zastanawiasz się, gdzie jest iTunes Store…

Nadal możesz kupować muzykę w sklepie iTunes Store – ale teraz musisz przejść do Zobacz> Pokaż iTunes Store zanim pojawi się ta opcja.

Być może zastanawiasz się również, czy kupony iTunes będą nadal działać po zastąpieniu iTunes przez aplikację Muzyka – będą. ITunes Store jeszcze nigdzie się nie wybiera.

Jak dodać muzykę do aplikacji Muzyka na komputerze Mac

Chcesz dodać trochę muzyki do aplikacji Muzyka? Można to zrobić na kilka sposobów:

 • Kup utwór ze sklepu iTunes Store
 • Pobierz utwór z Apple Music (jeśli jesteś subskrybentem)
 • Importuj utwory z płyty CD
 • Pobierz utwory z innej usługi
 • Importuj ścieżki z karty pamięci

Aby korzystać z aplikacji Muzyka, nie musisz subskrybować Apple Music. W rzeczywistości możesz całkowicie wypełnić bibliotekę muzyczną utworami zaimportowanymi z kolekcji płyt CD. Oczywiście nie opowiadamy się za kradzieżą muzyki, więc nie zalecamy na przykład metod polegających na zgrywaniu płyt CD znajomych lub pobieraniu muzyki z witryn do udostępniania, na przykład.

Jak kupować muzykę w sklepie iTunes Store

Jak powiedzieliśmy powyżej, musisz najpierw zmienić ustawienia, aby wyświetlić sklep iTunes Store, ponieważ domyślnie nie jest to widoczne.

Aby wyświetlić sklep iTunes Store, kliknij Zobacz> Pokaż iTunes. (W iTunes był bezpośredni link do Sklepu w menu u góry ekranu).

W sklepie iTunes Store możesz wyszukiwać muzykę, słuchać podglądu oraz kupować utwory, albumy, a nawet teledyski. Ścieżki kosztują od 59 pensów do 99 pensów.

Jak pobrać utwór z Apple Music

Jeśli subskrybujesz usługę Apple Music (istnieje trzymiesięczny bezpłatny okres próbny, a kosztuje ona 9,99 GBP / 9,99 USD miesięcznie lub 14,99 GBP / 14,99 USD miesięcznie, jeśli zarejestrujesz się jako rodzina – do sześciu osób), będziesz mógł słuchać na wszystko, co jest dostępne za pośrednictwem usługi, czyli dowolną z 45 milionów piosenek (w porównaniu do 35 milionów w bibliotece Spotify).

Aby słuchać muzyki w Apple Music, przejdź do sekcji For You w aplikacji Music. Spowoduje to dostarczenie spersonalizowanych rekomendacji muzycznych.

Apple udostępnia listy odtwarzania oparte na muzyce, której też słuchasz i lubisz, oraz rekomendacjach muzycznych zespołu ekspertów. To świetny sposób na odkrywanie nowej muzyki, której inaczej byś nie słyszał. Możesz także dowiedzieć się, czego słuchają Twoi znajomi, jeśli dzielą się tymi informacjami za pośrednictwem usługi.

Podczas odtwarzania utworów w Apple Music są one zazwyczaj przesyłane strumieniowo z chmury, jednak można je pobrać do biblioteki, aby móc słuchać offline, dodawać je do list odtwarzania i nie tylko. Oto jak:

 1. Znajdź utwór, który chcesz dodać do biblioteki Music w Apple Music, jeśli wiesz, czego szukasz, możesz go wyszukać.
 2. Kliknij pole wyszukiwania.
 3. Wybierz Apple Music z opcji po prawej stronie (które obejmują Twoją bibliotekę i sklep iTunes Store).
 4. Wpisz szczegóły utworu.
 5. Obok nazwy ścieżki zobaczysz znak +, kliknij go, aby dodać go do swojej biblioteki.
 6. Aby sprawdzić, czy utwór został pobrany, kliknij opcję Ostatnio dodane.

Mamy tutaj pełny przewodnik na temat korzystania z Apple Music. Plus, jak zdobyć Apple Music za darmo.

Jak importować ścieżki z płyty CD

Jeśli Twój komputer Mac ma napęd CD / DVD, prawdopodobnie jest za stary, aby uruchomić Catalinę, dlatego importowanie muzyki do aplikacji Muzyka nie będzie Cię martwić, ale nie oznacza to, że nie możesz importować utworów z dysku CD . Musisz tylko mieć dostęp do napędu CD, podłączonego do komputera Mac lub na pobliskim komputerze Mac. Tutaj omawiamy sposób korzystania z dysku zdalnego.

 1. Włóż dysk CD do napędu DVD.
 2. W aplikacji Muzyka powinieneś zobaczyć przycisk CD, kliknij go.
 3. Wybierz z opcji Importuj wszystkie utwory lub jeśli nie chcesz importować wszystkich utworów, zaznacz te, które chcesz.
 4. Jeśli masz połączenie z Internetem, zobaczysz informacje o utworze.
 5. Kliknij opcję Importuj dysk CD.
 6. Po zaimportowaniu utworów kliknij Wysuń.

Domyślnie ścieżki są importowane jako pliki AAC, ale możesz zmienić to ustawienie lub przekonwertować je na MP3.

Pobierz utwory z innej usługi

Nie musisz pobierać muzyki z iTunes lub Apple Music, możesz pobierać dowolną muzykę bezpośrednio do iTunes, o ile nie jest to związane z jakąś ochroną praw związaną z konkretną usługą.

Gdy pobierzesz muzykę, automatycznie przejdzie ona do folderu Pobrane na komputerze Mac.

Wystarczy otworzyć folder Pobrane, zlokalizować utwory i przeciągnąć je do biblioteki muzyki. O ile są one kompatybilne, będą teraz dostępne do odtwarzania w Muzyce.

Może się nawet okazać, że jeśli klikniesz ścieżkę w folderze pobrań, zostanie ona automatycznie otwarta i odtworzona w aplikacji Muzyka, dodawana w trakcie.

Importuj ścieżki z karty pamięci

To samo dotyczy importowania muzyki z karty pamięci:

 1. Podłącz go do komputera Mac.
 2. Znajdź ślady.
 3. Przeciągnij i upuść je w aplikacji Muzyka.

Nawigowanie po aplikacji Muzyka

Nasza biblioteka muzyczna ma już kilkadziesiąt lat, więc jest dość nieporządna i przytłaczająca, ale na szczęście istnieje wiele sposobów na znalezienie muzyki, której chcesz słuchać.

Jak znaleźć ślad

Jeśli jest jakiś utwór, album lub wykonawca, którego chcesz odtworzyć, możesz śledzić je w swojej kolekcji na różne sposoby.

Różne opcje znajdują się na pasku nawigacyjnym po lewej stronie aplikacji Muzyka. Pierwsza sekcja dotyczy Apple Music: Dla Ciebie, Przeglądaj, Radia, a poniżej Twoja biblioteka: Ostatnio dodane, Artyści, Albumy, Utwory. Tutaj zobaczysz dowolną muzykę w swojej osobistej kolekcji.

W zależności od tego, czy masz muzykę w bibliotece muzycznej iCloud (jeśli jesteś zarejestrowany w iTunes Match lub Apple Music), muzyka może być przechowywana w iCloud zamiast na komputerze Mac, więc możesz kliknąć utwór, aby go przesłać strumieniowo, lub kliknąć na ikonę chmury, aby pobrać go na komputer.

Ostatnio dodane zawiera wszystko, co kupiłeś w iTunes, pobrałeś z muzyki Apple, zaimportowałeś w inny sposób. Artyści, albumy i utwory są różnymi sposobami sortowania posiadanej muzyki – jeśli klikniesz Artyści, zobaczysz listę wykonawców i utwory obok albumu, na przykład.

Widok albumów pokazuje wszystkie Twoje albumy z dziełami sztuki, jeśli są one dostępne, jest to całkiem niezły obraz wizualny, jeśli grafika jest pobierana, nie tak świetny, jeśli nie jest (nasza biblioteka wygląda okropnie w tym widoku: oto jak pobrać grafikę).

Następnie znajdziesz skonfigurowane listy odtwarzania. Omówimy poniżej, jak korzystać z list odtwarzania.

Jak odtwarzać muzykę na komputerze Mac

Aby odtwarzać muzykę, wystarczy kliknąć utwór w bibliotece.

Jednak to, co będzie dalej odtwarzane, będzie zależeć od różnych czynników.

Jeśli chcesz odtwarzać muzykę z określonego albumu, musisz zlokalizować swój utwór w widoku albumu, a reszta albumu zostanie odtworzona po zakończeniu pierwszego utworu.

Nie musisz odtwarzać ścieżki w kolejności – możesz przetasować ścieżki, po prostu kliknij ikonę z dwoma skrzyżowanymi strzałkami.

Podobnie możesz odtwarzać utwory określonego wykonawcy, lokalizując go w widoku Wykonawcy.

Alternatywnie możesz po prostu odtworzyć utwór i włączyć odtwarzanie losowe, aby następny utwór do odtworzenia był losowo wybranym utworem z biblioteki muzycznej.

Jak tasować muzykę

Aby losowo odtwarzać muzykę, aby odtwarzała ją w losowej kolejności, kliknij strzałki po lewej stronie obszaru w górnej części okna, które pokazuje aktualnie odtwarzany utwór. Gdy są cieniowane na ciemnoszary, funkcja losowania jest włączona.

Jak powtórzyć utwór

Jeśli naprawdę podoba ci się utwór, możesz go odtworzyć w trybie powtarzania.

Sposób, w jaki to robisz w Muzyce, jest nieco inny i nie tak oczywisty jak w iTunes.

W menu kliknij Sterowanie> Powtórz> Jeden, powtarzać utwór.

Jak dowiedzieć się, co będzie dalej

Jeśli masz opcję Shuffle, nadal możesz zobaczyć, który utwór będzie odtwarzany w następnej kolejności.

 1. Kliknij ikonę, która pokazuje trzy linie na liście.
 2. Kliknij w górę dalej. Tutaj zobaczysz listę utworów, które są na twojej liście odtwarzania.
 3. Najedź kursorem na dowolną ścieżkę, a pojawi się ikona -, która pozwoli ci ją usunąć.

Jak pominąć utwór

Jeśli zaczyna się odtwarzanie utworu, którego nie chcesz słuchać, łatwo go pominąć. Kliknij ikonę szybkiego przewijania do przodu obok przycisku odtwarzania.

Jeśli pominiesz utwory, nie możesz ich później usunąć, tworząc inteligentną listę odtwarzania z pominiętymi utworami i usuwając je wszystkie – poniżej wyjaśnimy, jak utworzyć inteligentną listę odtwarzania.

Jak usunąć ślad

Oczywiście możesz po prostu usunąć utwór ze swojej biblioteki muzycznej.

 1. Kliknij ścieżkę prawym przyciskiem myszy i wybierz polecenie Usuń z biblioteki.
 2. Jeśli masz aplikację iTunes Match, zobaczysz komunikat z prośbą o potwierdzenie usunięcia utworu z biblioteki muzycznej iCloud.
 3. Kliknij Usuń utwór.

Sortuj muzykę w aplikacji Muzyka

Teraz, gdy masz już trochę muzyki w bibliotece, będziesz musiał zrobić porządek w celu uzyskania najlepszych wrażeń słuchowych.

Jeśli masz bibliotekę iTunes z wieloma utworami zgromadzonymi przez wiele lat, spodziewamy się, że poleciłbyś każdemu, kto jest nowy w aplikacji Muzyka, postępuj zgodnie z tą radą.

W naszej bibliotece muzycznej znajduje się ponad 5000 pozycji. To prawdopodobnie ułamek tego, co mają niektórzy ludzie. Musimy przyznać, że nie wszyscy ich słuchamy – w rzeczywistości są też takie, których nienawidzimy. Możesz łatwo upewnić się, że ciągi, które lubisz często słuchać, a te, którymi gardzisz, nigdy nie są odtwarzane. Można to zrobić na różne sposoby.

Oceń swoją muzykę

Możesz nadać utworowi ocenę na pięć lub możesz polubić utwór, który kochasz. Gdy to zrobisz, możesz po prostu odtwarzać muzykę, którą lubisz.

Najłatwiej to zrobić, klikając ikonę serca obok listy odtwarzanego utworu.

Jeśli chcesz być bardziej szczegółowy, możesz ocenić swoje utwory, musisz dodać kolumnę oceny do widoku Muzyka, więc kliknij prawym przyciskiem myszy / kliknij wiersz u góry i wybierz Ocena.

Umieść wskaźnik myszy nad tą kolumną obok wybranego utworu i dodaj ocenę.

Inne sposoby sortowania muzyki

Istnieje wiele sposobów zarządzania biblioteką muzyki, które nie zmieniły się tak naprawdę od iTunes. Na przykład możesz wybrać, jakie nagłówki kolumn mają się pojawiać, na przykład obok nazwy, godziny i wykonawcy, możesz także zobaczyć gatunek, odtworzenia (jak wiele razy) i kliknąć prawym przyciskiem myszy pasek, który możesz wybrać z obszernej listy opcji, w tym, czy został pominięty, data zakupu, ostatnia gra, oprócz tego, czy zaznaczyłeś, że go „kochasz”.

Uważamy, że posortowanie naszej biblioteki według najczęściej odtwarzanych jest dobrym sposobem na znalezienie naszych ulubionych utworów.

Twórz listy odtwarzania w aplikacji Muzyka

Jednak najlepszym sposobem na odtwarzanie ulubionej muzyki jest utworzenie listy odtwarzania.

Istnieją dwa sposoby tworzenia list odtwarzania w aplikacji Muzyka (tak jak w iTunes). Możesz dodać muzykę do listy odtwarzania lub utworzyć inteligentną listę odtwarzania, w której muzyka, która pasuje do określonych przez Ciebie reguł, jest dodawana do listy odtwarzania (podoba nam się ta druga metoda, ponieważ może być aktualizowana w czasie rzeczywistym).

Utwórz nową listę odtwarzania

Jeśli chcesz utworzyć nową listę odtwarzania, wykonaj następujące czynności:

 1. Kliknij Plik> Nowy> Nowa lista odtwarzania.
 2. Nazwij swoją listę odtwarzania – zobaczysz listę odtwarzania na pasku bocznym.
 3. Przejdź do utworów, wykonawców, albumów lub dowolnej listy odtwarzania, która może zawierać utwory, które chcesz dodać do nowej listy odtwarzania, lub po prostu wyszukaj muzykę, którą chcesz dodać – ale pamiętaj, że nie możesz dodać utworów Apple Music bez uprzedniego ustawienia zegara + Dodaj je, a następnie otwórz Ostatnio dodane, aby je tam znaleźć (niestety nie jest to logiczne).
 4. Znajdź swoją listę odtwarzania na pasku bocznym, ale jej nie klikaj. Po prostu przeciągnij na nią utwory, które chcesz dodać.

Utwórz inteligentną listę odtwarzania

Apple umożliwia także tworzenie inteligentnych list odtwarzania, które działają podobnie do inteligentnych folderów w Finderze. Ustawiłeś niektóre reguły, a muzyka, która pasuje do tych reguł, pojawi się na tej liście odtwarzania.

Na przykład możesz automatycznie utworzyć listę odtwarzania, która zawiera 30 utworów danego wykonawcy lub 25 utworów, które najczęściej odtwarzałeś, 25 utworów ostatnio odtwarzanych lub utworów ostatnio odtwarzanych w sierpniu 2007 r..

Utwórz genialną listę odtwarzania

iTunes miał funkcję o nazwie iTunes Genius, która była algorytmem, który zbierałby razem podobne utwory. Jeśli był utwór, który naprawdę Ci się podobał, możesz kliknąć w iTunes Genius, aby utworzyć podobną listę odtwarzania.

Jest to utrzymywane w Muzyce.

Wystarczy kliknąć utwór prawym przyciskiem myszy i wybrać Sugestie genialne. Zobaczysz listę posiadanych utworów, po prostu kliknij przycisk Rozpocznij geniusz, jeśli chcesz je odtworzyć, lub kliknij Zapisz jako listę odtwarzania, a lista zostanie zapisana.

Utwórz stację radiową Apple Music

Innym sposobem na odkrycie ulubionej muzyki jest Apple Music, jeśli masz abonament.

Znajdź w bibliotece ścieżkę, na której chcesz oprzeć stację radiową, i kliknij ją prawym przyciskiem myszy / z wciśniętym klawiszem Control, jak wyżej.

Wybierz opcję Utwórz stację, a natychmiast rozpocznie odtwarzanie utworu, a następnie innej podobnej muzyki ze sklepu Apple Music.

To świetny sposób na odkrywanie nowej muzyki, której inaczej nie słyszałeś.