Jak korzystać z aplikacji Apple Maps na telefonie iPhone

0
224

Apple Maps osiągnęło bardzo szybki start, ale w ciągu ostatnich lat zostało znacznie ulepszone, aby stać się jedną z najlepszych aplikacji nawigacyjnych dostępnych na iOS, nawet dając Mapom Google gotówkę za swoje pieniądze. Zapewnia trasy nie tylko do podróży samochodowych, ale także spacery, a nawet transport publiczny, wskazuje ciekawe miejsca na drodze i, co najważniejsze, uwydatnia korki i zamknięcia dróg.

Ale podczas gdy Apple Maps ma wiele funkcji, może być mylące w użyciu, szczególnie dla tych, którzy wcześniej nie korzystali z aplikacji. W tym artykule wyjaśniamy, jak korzystać z aplikacji Apple Maps na telefonie iPhone.

Znajdź miejsca docelowe za pomocą inteligentnych sugestii.

Znajdowanie lokalizacji w Mapach Apple nie może być prostsze. Jeśli chcesz wyszukać interesujące Cię miejsca (restauracje, kina, centra handlowe itp.), Wykonaj następujące czynności:

 1. W aplikacji Mapy dotknij paska wyszukiwania. W telefonie iPhone menu wyszukiwania przesunie się i zasłoni większość ekranu.
 2. Pod paskiem wyszukiwania zobaczysz inteligentne sugestie w podziale na kategorie: Żywność Napoje, zakupy, zabawa i podróże. (Mogą się one różnić w zależności od tego, gdzie jesteś, od czasu do czasu pojawiają się inne kategorie, w tym Zdrowie i Transport.) Stuknij kategorię, aby wyświetlić listę popularnych opcji i podkategorii.
 3. Stuknij opcję, aby wyświetlić jej lokalizację w Apple Maps. Możesz przesuwać palcem od dołu ekranu, aby uzyskać dostęp do dodatkowych informacji, w tym zdjęć użytkowników, opinii i ocen w gwiazdkach.
 4. Dotknij opcji Wskazówki i mapy, aby narysować trasę (lub kilka). Zmień tryb transportu, dotykając odpowiedniej ikony u dołu wyświetlacza. Stuknij w Przejdź, aby rozpocząć nawigację „zakręt po zakręcie”.

Uzyskaj wskazówki dotyczące określonej lokalizacji.

Jeśli znasz już adres miejsca docelowego, proces przebiega nieco inaczej:

 1. W aplikacji Mapy dotknij paska wyszukiwania i wprowadź nazwę / adres miejsca docelowego.
 2. Jeśli jest tylko jeden wynik wyszukiwania, zostanie automatycznie wyświetlony na mapie. Jeśli jest kilka dopasowań, musisz wybrać odpowiedni.
 3. Podobnie jak w przypadku inteligentnych sugestii, możesz przesunąć palcem w górę karty, aby wyświetlić więcej informacji i / lub dotknąć opcji Wskazówki, aby narysować trasę z bieżącej lokalizacji. Hit Go, gdy jesteś gotowy, aby rozpocząć nawigację zakręt po zakręcie.

Aby uzyskać pełniejszą funkcjonalność nawigacji, lepiej skorzystać z dedykowanej aplikacji. Aby uzyskać wskazówki na ten temat, przeczytaj nasze omówienie najlepszych aplikacji na iPhone’a.

Zobacz ruch drogowy i roboty drogowe.

Inną poręczną funkcją Map Apple jest możliwość przeglądania informacji o ruchu drogowym i związanych z nimi problemów. Roboty drogowe i zamknięcia dróg są wyświetlane domyślnie, ale w ustawieniach trzeba włączyć informacje o ruchu drogowym.

 1. W aplikacji Mapy dotknij ikony i w prawym górnym rogu wyświetlacza, aby uzyskać dostęp do ustawień Apple Maps.
 2. Stuknij kartę Mapa (lub Satelita, jeśli wolisz widok satelitarny), jeśli nie została jeszcze wybrana, i upewnij się, że usługa Ruch jest włączona.
 3. Stuknij X, aby zamknąć menu Ustawienia i spojrzeć na drogi w twojej okolicy. Żółte drogi wskazują, że ruch jest umiarkowany, a czerwone drogi wskazują, że ruch jest prawie zatrzymany i należy go w miarę możliwości unikać.

Przygotuj objazdy w swojej podróży.

Wszyscy byliśmy tam: jesteś w podróży i ktoś musi iść do toalety. Albo zdajesz sobie sprawę, że prawie skończyłeś z benzyną. Nagłe zmiany w planie są dobre, jeśli znasz obszar, ale może to być koszmar podczas korzystania z nawigacji satelitarnej.

Na szczęście aplikacja Apple Maps ma wbudowaną funkcję, która pozwala szybko skonfigurować objazdy podczas podróży, co pozwala szybko i łatwo znaleźć trasę do najbliższej stacji benzynowej lub usług, w zależności od potrzeb.

 1. Podczas podróży dotknij paska u dołu ekranu Mapy, który wyświetla ETA, odległość i inne użyteczne informacje.
 2. Dotknięcie paska powinno ujawnić opcje podróży, w tym Inteligentne sugestie, aby wyszukać ciekawe miejsca, takie jak restauracje i stacje benzynowe. Znajdź żądany objazd i dotknij Idź, aby przekierować.
 3. Po zakończeniu tankowania Mapy Apple powinny automatycznie wrócić do pierwotnego miejsca docelowego. Jeśli nie, dotknij baneru „Wznów trasę do XX” u góry wyświetlacza.

Uzyskaj wskazówki dotyczące transportu publicznego.

W ramach aktualizacji systemu iOS 9 w roku 2015 aplikacja Apple Maps uzyskała możliwość wyszukiwania wskazówek dojazdu za pomocą transportu publicznego. To od tego czasu rozszerzyło się w zakresie i wyrafinowaniu, z imponującą dbałością o szczegóły: Mapy zaprowadzą cię nawet do większych stacji kolejowych (takich jak Kings Cross St Pancras), aby jeszcze bardziej usprawnić podróż.

Chociaż w niektórych krajach jest to ograniczone do określonych miast, obsługiwana jest cała Wielka Brytania, dzięki czemu można uzyskać wskazówki dojazdu z Londynu do Leeds za pomocą transportu publicznego. Możesz zobaczyć pełną listę obsługiwanych miast (i krajów) tutaj.

Jak uzyskać wskazówki dojazdu przez transport publiczny? To łatwiejsze niż mogłoby się wydawać.

 1. Wyszukaj żądane miejsce docelowe i dotknij opcji Wskazówki.
 2. Wybierz kartę Transport u dołu ekranu i wybierz preferowaną trasę. (Apple zaproponuje wiele tras z wykorzystaniem różnych form transportu. Możesz uniknąć typu, usuwając go z menu Transport Options, znajdującego się na dole wyników wyszukiwania).
 3. Stuknij w Przejdź, aby rozpocząć podróż.

Użyj Siri z mapami.

Wirtualny asystent Microsoftu, Siri, podskoczył od czasu wydania iPhone’a 4s. Siri może teraz płacić za pośrednictwem PayPal, wysyłać wiadomości za pośrednictwem WhatsApp, a nawet wywoływać Uber bez konieczności dotykania smartfona przez użytkownika. Ta funkcjonalność rozciąga się na mapy Apple, ponieważ Siri może Ci pomóc w wyszukiwaniu lokalizacji, wyznaczaniu tras i wielu innych.

Uruchom Siri, przytrzymując przycisk Home (lub przycisk boczny na słuchawce z serii X) lub powiedz: „Hej Siri”. Następnie wypróbuj polecenie takie jak „Wskazówki dojazdu do London Bridge” lub „Zabierz mnie do najbliższej chińskiej restauracji”.

Jeśli Siri prezentuje więcej niż jedną opcję, wybierz preferowaną opcję, a następnie naciśnij Start, aby rozpocząć nawigację. Ale nie martw się, jeśli nie możesz dotknąć ekranu telefonu, ponieważ już jedziesz: Siri automatycznie rozpocznie nawigację po pięciu sekundach.