Jak korzystać z AirPods

0
107

AirPods zostały wprowadzone w fanfarach w 2016 r., A lata później ten szum nie jest jeszcze spowolniony. W rzeczywistości Apple ujawnił ostatnio generatory AirPod, które wyglądają tak samo, oferując jednocześnie nową funkcjonalność, w tym obsługę Hey Siri i ładowanie bezprzewodowe. Jednak podczas gdy urządzenia Apple AirPod są niezwykle popularne, prostota wkładek dousznych może im przeciwdziałać – zwłaszcza jeśli chodzi o wykonywanie bardziej zaawansowanych zadań, takich jak przywracanie ustawień fabrycznych.

Ale nie bój się; po latach korzystania z AirPods wiemy, jak robić wszystko i wszystko, i oto, w jaki sposób to wszystko dla Ciebie złamać.

Jak skonfigurować AirPods.

Podobnie jak w przypadku większości produktów Apple, AirPods są niezwykle łatwe w konfiguracji. Najprostszym sposobem ich konfiguracji jest użycie iPhone’a lub iPada; po prostu otwórz skrzynkę ładującą AirPod w pobliżu iPhone’a (gdy jest odblokowana) i postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby połączyć AirPods z urządzeniem i wszystkimi innymi urządzeniami powiązanymi z Twoim Apple ID. Jest to prosty proces, który zajmuje tylko kilka sekund.

Od tego momentu możesz stuknąć (lub powiedzieć „Hej Siri w zależności od generacji”), aby aktywować wirtualnego asystenta Apple, słuchać muzyki bezprzewodowo i rozmawiać z przyjaciółmi bez zaplątania się w przewody.

Jak podłączyć AirPods do innych urządzeń.

Podczas gdy Twoje AirPods powinny automatycznie łączyć się z dowolnym iPadem, iPhonem lub Macem zalogowanym do Twojego Apple ID, nie działa to bezbłędnie. Dobrą wiadomością jest to, że istnieje prosty sposób ręcznego podłączenia AirPods do MacBooków, komputerów iMac, a nawet produktów innych niż Apple, takich jak Androidy.

Aby przełączyć AirPods w tryb parowania, po prostu upewnij się, że oba AirPods znajdują się w obudowie z otwartą pokrywą i przytrzymaj przycisk z tyłu, aż wskaźnik LED zaświeci się na biało. W tym momencie AirPods powinny być wykrywalne na urządzeniu obsługującym technologię Bluetooth.

Aby uzyskać bardziej szczegółowe instrukcje, stworzyliśmy specjalny samouczek na temat podłączania AirPods do MacBooka, podczas gdy nasi koledzy z Tech Advisor przekazali instrukcje krok po kroku dotyczące podłączania AirPods do urządzeń z Androidem.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:   Jak skonfigurować iCloud

Warto zauważyć, że AirPods nie są powszechnie kompatybilne; przeprowadziliśmy badania zgodności z AirPod, co sugeruje, że możesz nie być w stanie korzystać z AirPod z niektórymi ulubionymi urządzeniami.

Jak znaleźć zagubione AirPods.

Będąc bezprzewodowym, łatwo jest zgubić jedną (lub obie!) Karty AirPod, gdy nie ma jej w obudowie. Początkowo właściciele AirPod byli zmuszeni podnosić poszewki na poduszki, sprawdzać pod stołami i przeszukiwać zwykle wysokie i niskie wartości dla utraconych AirPodów, ale aktualizacja aplikacji Znajdź mój iPhone oznacza, że ​​nie jest już tak.

Tak długo, jak twoje AirPod są w zasięgu i mają moc baterii, możesz użyć aplikacji Znajdź mój iPhone, aby zobaczyć ostatnią trudną lokalizację AirPodów, a nawet wywołać dźwięk, który ułatwia ich lokalizację.

Mamy szczegółowe instrukcje krok po kroku, jak korzystać Znajdź moje AirPods tutaj, dla tych, którzy chcą dowiedzieć się więcej.

Potrzebujesz pomocy?
Dzwoń do nas śmiało 📞 22 60 22 191

Jak poprawić żywotność baterii AirPod.

Dzięki pięciogodzinnej żywotności baterii i dodatkowym 24 godzinom ładowania w obudowie można powiedzieć, że nie ma potrzeby dalszego zwiększania żywotności baterii AirPods. Chociaż może to nie być coś, co początkowo uważasz, podobnie jak większość innych produktów, AirPods zaczynają tracić swój ładunek w miarę upływu czasu i ostatecznie będą mieli trudności z osiągnięciem cytowanego pięciogodzinnego czasu pracy na baterii.

Gdy tak się stanie, dostępne są poprawki, które poprawią żywotność baterii. Te wskazówki obejmują unikanie manipulowania obudową, jednoczesne słuchanie jednego urządzenia AirPod, wyłączanie różnych inteligentnych funkcji i nie tylko. Szczegółową listę sposobów na poprawę żywotności baterii można znaleźć w naszym samouczku na temat poprawy żywotności baterii AirPods.

Jak czyścić AirPods.

Twoje AirPods mogą zacząć wyglądać nieskazitelnie, ale możemy prawie zagwarantować, że nie będzie tak po miesiącach użytkowania. Niezależnie od tego, czy chodzi o kłębek kieszeni, woskowinę, ogólne zabrudzenia i brud, AirPods i futerał ładujący mogą się z czasem zabrudzić. Bez jakiejkolwiek odporności na wodę, jak masz wyczyścić AirPods?

CZYTAJ RÓWNIEŻ:   Jak wyłączyć Find My iPhone

Zalecamy używanie miękkiej, niestrzępiącej się szmatki, aby usunąć zabrudzenia z tabletów AirPod i futerału do ładowania, chociaż może być wymagana miękka szczotka, aby dotrzeć do bardziej skrzypiących obszarów. Aby uzyskać więcej szczegółowych informacji na temat funkcji „Do” i „Nie”, zobacz, jak wyczyścić AirPods.

Jak naprawić odłączanie AirPods.

Chociaż nie ma jednej uniwersalnej poprawki, jeśli chodzi o kwestię odłączania AirPodów od iPhone’a lub iPada, istnieje szereg sugestii, które możemy dostarczyć.

Obejmują one od upewnienia się, że urządzenia AirPod i skrzynka ładująca są wystarczająco naładowane do bardziej złożonych poprawek, takich jak upewnienie się, że wyjście urządzeń iOS jest ustawione na AirPods, a nie na iPhone’a. Mimo że jest ich zbyt wiele, aby przejść tutaj, zebraliśmy pełną listę rzeczy, które można naprawić, rozłączając AirPods.

Jak zresetować AirPods.

Jeśli stwierdzisz, że AirPods działają w sposób mniej optymalny i nie ma wyraźnego powodu, możesz spróbować zresetować AirPod. Tak, stara sztuczka „Czy próbowałeś ją wyłączyć i ponownie”, śpiewana wspólnie przez techników IT na całym świecie, może mieć pozytywny wpływ na wydajność AirPod. Ale w jaki sposób można to osiągnąć, używając tylko jednego przycisku na słuchawkach?

Najpierw należy zapomnieć o AirPods w menu Bluetooth telefonu, a następnie umieścić pączki z powrotem w etui do ładowania bezprzewodowego na 15-30 sekund. Po upływie czasu ponownie otwórz pokrywę i przytrzymaj przycisk z tyłu skrzynki ładującej, aż światło zacznie migać na pomarańczowo, a następnie na biało. I masz to! Twoje AirPod są teraz zresetowane i gotowe do ponownego podłączenia do Twojego Apple ID.

Aby uzyskać szczegółowe instrukcje, sprawdź, jak zresetować AirPods.

Nadal potrzebujesz pomocy?
Zadzwoń 📞 22 60 22 191