Jak konwertować pliki HEIC na JPEG na komputerze Mac

0
42

Apple używa nowego formatu zdjęć HEIC do kompresji zdjęć wykonanych za pomocą swojego iPhone’a. Tutaj pokażemy Ci, jak otwierać pliki HEIC na komputerze Mac i konwertować HEIC na JPEG.

Od iOS 11 Apple używa formatu pliku HEIC do zapisywania zdjęć na iPhonie i iPadzie. Wyjaśnimy więcej w naszej funkcji Co to jest HEIC.

Apple używa standardów HEIF (High Efficiency Image Format) i HEVC (High Efficiency Video Coding) stworzonych przez MPEG i nazywa format plików HEIC.

HEIC obejmuje szereg zaawansowanych metod kompresji, które pozwalają na tworzenie zdjęć w znacznie mniejszych rozmiarach plików – nawet o połowę – przy jednoczesnym osiągnięciu wyższej jakości obrazu w porównaniu z JPEG.

Powinien być korzystny dla wszystkich, ale podobnie jak w przypadku wszystkich formatów plików, nie jest kompatybilny ze wszystkimi urządzeniami lub aplikacjami. spróbuj przesłać plik .heic do formularza online, a często otrzymujesz krótki przegląd.

"Informacje

HEIC może również przechowywać wiele zdjęć w jednym pliku – idealne rozwiązanie do zdjęć na żywo i serii zdjęć z iPhone’a.

Obsługuje również przezroczystość, podobnie jak pliki GIF, i może przechowywać zmiany obrazu, takie jak przycinanie i obracanie, dzięki czemu można je cofnąć.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:   Jak zaoszczędzić miejsce, przenosząc zdjęcia z komputera Mac na iCloud?

Zasadniczo jest znacznie lepszy niż JPEG. Na przykład obsługuje 16-bitowe kolory w porównaniu z 8-bitowymi formatami JPG.

Ale spróbuj przesłać plik .heic w niektórych aplikacjach, a możesz mieć problemy.

Nawet wcześniejsze wersje własnego macOS firmy Apple (przed High Sierra z 2017 r.) Nie są w stanie samodzielnie otwierać plików HEIC.

Potrzebujemy więc łatwej konwersji plików HEIC na komputerze Mac do bardziej powszechnego i uniwersalnego formatu JPEG / JPG.

Na szczęście łatwo jest zarówno otworzyć plik HEIC na komputerze Mac, jak i przekonwertować go na JPEG.

Jak przekonwertować HEIC na JPEG na komputerze Mac

1. Gdy masz obraz w formacie HEIC na komputerze Mac, otwórz go w aplikacji Podgląd (otwórz Podgląd i wybierz Eksportuj z menu Plik. Znajdź podgląd w folderze Aplikacje.

"Podgląd

2. Tutaj zobaczysz, że wybrany jest natywny format HEIC.

"Eksportuj

3. Zmień Format na JPEG i wybierz, gdzie zapisać nowy plik.

"Zmień

Jak widać, rozmiar pliku HEIC jest znacznie mniejszy niż JPEG, ale można go używać w większej liczbie aplikacji, takich jak formularze online. W tym przypadku HEIC jest o jedną trzecią mniejszy niż JPEG.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:   Jak zresetować NVRAM na M1 lub Intel Mac

"HEIC

I tak, możesz zapisać JPEG jako HEIC w ten sam sposób, korzystając z podglądu.

• Powiedz iOS, aby udostępnił pliki JPEG zamiast HEIC

Skonfiguruj iPhone’a do robienia zdjęć w formacie JPEG

Możesz także ustawić iPhone’a lub iPada, aby robił zdjęcia w formacie JPEG zamiast HEIC:

  1. Przejdź do Ustawień
  2. Kliknij Aparat
  3. Kliknij Formaty
  4. Kliknij Najbardziej zgodny

Wysoka wydajność HEIF / HEVC zmniejsza rozmiar pliku. 4K przy 60 fps i 1080p przy 240 fps wymagają wysokiej wydajności.

Najbardziej kompatybilny zawsze używa JEG / H.264.

Nasi przyjaciele z Tech Advisor pokazują, jak otworzyć plik HEIC w systemie Windows 10.