Home Jak? (FAQ) Audio Jak? (FAQ) Jak kontrolować redukcję szumów w AirPods Pro

Jak kontrolować redukcję szumów w AirPods Pro

0
1

Jedną z największych zalet AirPods Pro za dodatkowe pieniądze jest aktywna redukcja szumów, przydatna funkcja, która monitoruje hałas otoczenia i odtwarza fale o przeciwnej długości, aby stworzyć sztuczną ciszę. Standardowe AirPods oferują tylko pasywną izolację szumów, co zasadniczo oznacza, że ​​działają jak zatyczki do uszu i są znacznie mniej skuteczne.

Jednak po zapłaceniu premii za zestaw funkcji Pro będziesz chciał mieć pewność, że otrzymujesz pełny stosunek wartości do ceny. W tym artykule wyjaśniamy, jak korzystać z funkcji redukcji szumów i dostosowywać jej działanie do Twoich konkretnych wymagań.

Trzy tryby kontroli hałasu

Aktywna redukcja szumów to przydatna funkcja, ale nie musisz jej używać przez cały czas. Jeśli chodzi o kontrolę hałasu, w rzeczywistości AirPods Pro mają trzy tryby.

  • Redukcja szumów: anuluje dźwięki otoczenia i tworzy sztuczną ciszę.
  • Przejrzystość: jest to przeciwieństwo redukcji szumów. Słuchawki nadal słuchają dźwięku w tle, ale zamiast go wyłączać, przekazują go bezpośrednio do uszu, aby upewnić się, że słyszysz ludzi i dźwięki wokół siebie.
  • Wył .: neutralny. Nie wzmacnia ani nie blokuje dźwięków otoczenia. Otrzymasz pasywną izolację szumów, ale pewna ilość dźwięków otoczenia przedostanie się przez nią.
CZYTAJ RÓWNIEŻ:   Jak zresetować AirPods Max do ustawień fabrycznych

Przełączanie między trybami kontroli hałasu

Jeśli AirPods Pro są podłączone do iPhone’a, otwórz aplikację Ustawienia i przejdź do Bluetooth, a następnie stuknij małą literę I obok słuchawek na liście. U góry następnego ekranu zobaczysz sekcję Kontrola hałasu i możesz dotknąć tej, którą chcesz aktywować.

"Jak

O wiele łatwiejszą metodą przełączania się między trybami jest jednak użycie własnych elementów sterujących AirPods. Na trzpieniu każdej wkładki dousznej znajduje się mały płaski obszar; naciśnięcie i przytrzymanie tego obszaru spowoduje (domyślnie) przełączenie trybu kontroli hałasu.

Aby jednak sprawdzić, czy masz odpowiednie ustawienia, wróćmy do Ustawienia> Bluetooth i mała litera I obok AirPods Pro. Poniżej sekcji Kontrola hałasu zobaczysz sekcję zatytułowaną Naciśnij i przytrzymaj AirPods. W tym miejscu decydujesz, jakie polecenie zostanie wywołane przez to działanie – i możesz ustawić inne polecenie dla każdej wkładki dousznej.

Stuknij w Prawo, aby zobaczyć, jakie polecenie jest skonfigurowane dla prawej słuchawki. U góry zobaczysz, że możesz wybrać między kontrolą hałasu – co chcemy – i Siri. Upewnij się, że obok opcji Kontrola hałasu znajduje się zaznaczenie, dotykając tej opcji, jeśli to konieczne.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:   Jak to naprawić, gdy działa tylko jeden AirPod

Poniżej, co ciekawsze, zobaczysz listę trzech trybów kontroli hałasu. Jeśli o mnie chodzi, tryb Off jest w zasadzie bezcelowy: jeśli chcę usłyszeć, wybieram Transparency, a jeśli nie, wybieram Noise Control. Dlatego ustawiłem tę funkcję, aby przełączać się między tymi dwoma i całkowicie pomijać.

"Jak

Wybierz tryby, które chcesz uczestniczyć w cyklu (ponownie upewnij się, że obok żądanych trybów jest zaznaczenie), a następnie opuść aplikację Ustawienia. Powinieneś zauważyć, że naciśnięcie i przytrzymanie płaskiej części wkładki dousznej spowoduje przełączanie między pożądanymi trybami.

Teraz usiądź wygodnie i ciesz się brakiem (lub obecnością) hałasu w swoim życiu. Jeśli chcesz uzyskać więcej porad, przeczytaj artykuł Jak korzystać z AirPods. A jeśli szukasz okazji na nowy zestaw, zapoznaj się z naszym przewodnikiem po najlepszych ofertach AirPods.

Strona korzysta z plików cookies. Więcej

Bez dokonania zmian ustawień swojej przeglądarki, wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu.

Zamknij