Jak kodować w C # na Macu

0
107
  • > Co to jest C # i dlaczego powinienem się tego nauczyć?
  • > Konfigurowanie C # na komputerze Mac
  • > Rozpoczynanie projektu C # na komputerze Mac
  • > Podstawowa składnia języka C #
  • > Obliczenia matematyczne
  • > Jeśli instrukcja / Else
  • > Inne programy Mac, których możesz używać do budowania aplikacji w języku C #
  • > Najlepsze kursy online w języku C #


C # (wymawiane „c-sharp”) to świetny język programowania, który działa na komputerach Mac i PC. Programiści używają go do budowania różnorodnych aplikacji, zwłaszcza w środowisku Windows.

W tym artykule udostępniamy podkład C # dla użytkowników komputerów Mac. Pokazujemy, jak skonfigurować język na komputerze Mac, jak rozpocząć projekt, podstawy składni języka C # i dlaczego powinieneś wybrać ten język w pierwszej kolejności. Plus nasz wybór najlepszych zasobów internetowych, w których możesz dowiedzieć się więcej na ten temat.

Jeśli takie rzeczy będą się podobały, z przyjemnością usłyszycie, że mamy wiele innych artykułów na temat kodowania na komputerach Mac, w tym Python i SQL, i innych, które pomagają wybrać najlepszy Mac do tworzenia aplikacji. Nie ma wymówki, aby nie nurkować i nie uczyć się nowych umiejętności.

Co to jest C # i dlaczego powinienem się tego nauczyć ?.

C # to język programowania opracowany przez firmę Microsoft w 2000 roku. Może być wykorzystywany do różnych zastosowań programistycznych, w tym do projektowania aplikacji, aplikacji, stron internetowych, urządzeń przenośnych i gier. Unity, jeden z największych na świecie producentów gier wideo, używa standardu C #, a Xamarin używa C # do kierowania na wiele platform z jednym kodem.

Dlaczego więc chcesz nauczyć się języka C # na Macu? Istnieje wiele powodów.

Chociaż C # jest powiązane ze środowiskiem Windows, jest to platforma wieloplatformowa, dzięki czemu można ją nauczyć równie dobrze na komputerze Mac, jak i na PC. Otwiera to wiele drzwi w branży. Jeśli pochodzi z tła programowania, C # ma pewne podobieństwo do Java: jeśli znasz jeden, drugi nie będzie zbyt trudne. Jeśli jesteś początkującym, to jest to doskonały wybór, ponieważ da ci podstawy do nauki innych języków.

C # jest także dobrym rozwiązaniem dla osób, które chcą rozpocząć tworzenie gier. Używasz Unity, silnika gry 2D i 3D oraz frameworków z C # (lub JavaScript). Możesz używać Unity do tworzenia gier na wszystkie platformy, w tym iOS.

W końcu, ponieważ C # został stworzony przez Microsoft, ten język nie zniknie w najbliższym czasie.

Konfigurowanie C # na komputerze Mac.

Pierwszym krokiem jest pobranie IDE. Kod Visual Studio jest prawdopodobnie najlepszym wyborem, oferującym całą niezbędną funkcjonalność i jest bardzo prosty w użyciu.

Najpierw musisz przejść do witryny Visual Studio. Wybierz kod Visual Studio z czterech opcji i kliknij przycisk „Pobierz na Maca”. Twoje pobieranie powinno rozpocząć się teraz w formie pliku zip.

Po pobraniu kodu Visual Studio, rozpakuj plik i przeciągnij kod Visual Studio do folderu Aplikacje. Możesz następnie otworzyć go z tego samego folderu.

Następnie musisz pobrać rozszerzenie C #, otwierając widok Rozszerzenia wewnątrz kodu Visual Studio przy użyciu skrótu ⇧⌘X (Shift + Cmd + X) lub wybierając Kod> Preferencje> Rozszerzenia.

Zauważasz pasek wyszukiwania u góry widoku rozszerzeń: wpisz „C #”. Ten, którego potrzebujesz, jest autorstwa firmy Microsoft i jest wyświetlany na zrzucie ekranu poniżej.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:   Jak zwrócić niechciane prezenty Apple

Kliknij Zainstaluj. Po zakończeniu uruchom ponownie program Visual Studio i już możesz zacząć.

Rozpoczynanie projektu C # na komputerze Mac.

Aby utworzyć nowy projekt, otwórz Terminal, który znajdziesz w menu Aplikacje> Narzędzia na komputerze Mac.

Jeśli chcesz utworzyć aplikację konsolową, jako przykład, możesz wpisać „nowa konsola dotnet -o consoleproject”.

Otwórz kod Visual Studio Code i otwórz folder, który właśnie utworzyłeś w Terminalu.

Otwórz plik Program.cs w Eksploratorze po prawej, aby rozpocząć programowanie.

Podstawowa składnia języka C #.

C # jest stosunkowo prostym językiem, jeśli chodzi o zrozumienie podstaw. Nie jest tak prosty jak Python, ale nie jest tak skomplikowany jak C ++.

Mimo to, aby móc zacząć kodować i posuwać się naprzód za pomocą C #, musimy opisać kilka podstawowych zasad. Spojrzymy na najprostsze ze wszystkich zadań programistycznych, które wyświetlają tekst na ekranie i biorą udział użytkownika.

Po otwarciu pliku Program.cs zobaczysz następujące wiersze kodu:

Cały kod, który musisz napisać, wejdzie do środkaGłówny()metoda. Kod w tym momencie napisze „Hello World” do konsoli, ale zamierzamy to zmienić.

Usuń linię, która mówiConsole.WriteLine („Hello World!”);i dodaj następujące dwa wiersze.

string greeting = „Witaj wszystkich”;Console.WriteLine (powitanie);

Konfigurujesz nowy ciąg o nazwie greeting i dodajesz tekst do zmiennej o nazwie „Hello everyone”. Następnie drukujesz powitanie na konsoli. Po uruchomieniu programu powinieneś zobaczyć, że „Hello everyone” został wydrukowany.

Następnie zmienimy aplikację tak, aby powitanie było bardziej osobiste, prosząc o nazwę użytkownika, a następnie wyświetlając „Hello”, a następnie niezależnie od nazwy użytkownika. Usuń cały kod, który właśnie napisałeś, abyś mógł zacząć od nowa.

Najpierw będziemy musieli zadeklarować nową zmienną łańcuchową o nazwie nazwa.

nazwa ciągu;

Następnie musimy poprosić użytkownika o podanie nazwy.

Console.WriteLine („Jak masz na imię?”);

Następnie musimy uzyskać dane wejściowe od użytkownika i zapisać je w zmiennej, którą właśnie utworzyliśmy, zwanej „name”. Aby to zrobić, używamy czegoś o nazwie „Console.ReadLine ();” która pobierze dane od użytkownika.

name = Console.ReadLine ();

Kiedy to zrobimy, jest to prosty przypadek wyprowadzania danych, które zebraliśmy na ekranie. W tym celu wpiszemy:

Console.WriteLine („Hello there,” + nazwa);

Ponieważ użyłeś Console.ReadLine () i używasz kodu Visual Studio, będziesz musiał zmienić opcję w pliku launch.json przed uruchomieniem programu. Otwórz plik launch.json i zmień konfigurację konsoli z „internalConsole” na „integratedTerminal”, aby program mógł odczytać dane wejściowe.

Jeśli uruchomisz program i wprowadzisz swoje imię i nazwisko, powinieneś zobaczyć swoje powitanie.

Obliczenia matematyczne.

Jeśli chcesz wykonać obliczenia matematyczne w języku C #, możesz zrobić coś podobnego do następującego:

int num1 = 12;int num2 = 14;int num3;

num3 = num1 + num2;

Console.WriteLine (num3);

Tutaj deklarujemy 3 liczby całkowite. 2 z nich mają wartości (liczba 1 wynosi 12, a liczba 2 14). Trzecia liczba całkowita o nazwie num3 nie ma wartości, gdy jest deklarowana po raz pierwszy.

Następnie używamy num3 do zapisania wartości num1 + num2, która będzie miała wartość 26. Na końcu wypisujemy wartość do konsoli. Możesz zmienić wartość + na inny operator, na przykład*do mnożenia lub/do podziału, jeśli masz ochotę go wymieszać.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:   Jak ukryć ostatnie aplikacje z Dock w MacOS Mojave

Jeśli / Else instrukcja.

Będą czasy rozwoju, kiedy będziesz chciał sprawdzić, czy dany warunek jest prawdziwy. Jeśli opracowałeś już w innym języku, będziesz o tym wiedział. Spójrzmy na przykład poniżej.

int a = 5;int b = 5;

if (a == b) {Console.WriteLine („Tak, wartości są równe”);}jeszcze {Console.WriteLine („Niestety, wartości nie są równe”);}

Zaczynamy od utworzenia dwóch liczb całkowitych (a i b), obie o wartości 5. Następnie tworzymy instrukcję if, więc jeśli a jest równe b, wtedy drukujemy komunikat do konsoli mówiąc „Tak, wartości są równe” .

Istnieje również instrukcja else, która zostanie wydrukowana, jeśli wartości nie będą równe. Powiedziałoby to „Niestety, wartości nie są równe”.

Jednak w tym przypadku wartości a i b mają wartość 5, więc oba są równe. W takim przypadku pierwsza wiadomość zostanie wydrukowana.

Powinieneś teraz mieć podstawową wiedzę na temat składni C # i móc zacząć eksperymentować z własnymi programami. Dlaczego nie spróbować rozszerzyć powyższych przykładów kodu na coś nowego?

Inne programy Mac, których możesz używać do budowania aplikacji w języku C #.

• Fiddle: istnieje internetowy kompilator o nazwie .NET Fiddle, który umożliwia pisanie i kompilowanie kodu C #. Po przyjeździe powinieneś znaleźć okno kodu, które już jest otwarte.

• Rider: Jet Brains oferuje fantastyczne międzyplatformowe narzędzie do programowania .NET. Umożliwi to szybkie budowanie aplikacji C #. Możesz zacząć, klikając tutaj i klikając przycisk Pobierz, aby uzyskać 30-dniowy okres próbny.

• Jedność: Jeśli szukasz gry w języku C #, powinieneś wypróbować Unity. Możesz tworzyć wszystkie typy gier, od platformówek 2D aż po doświadczenia VR. Rozpocznij za darmo klikając tutaj.

Najlepsze kursy online C #.

Teraz, gdy masz już zainstalowany C # na swoim Macu, możesz zacząć uczyć się języka C # bardziej szczegółowo. Istnieje kilka wspaniałych witryn i kursów online, gotowych do pomocy. Oto niektóre z najlepszych sposobów, aby zacząć:

• SoloLearn: Jeden z najbardziej dogłębnych zasobów w pobliżu, SoloLearn jest dostępny w przeglądarce lub przez iTunes. Jest to interaktywny kurs, który pozwala użytkownikom pracować z własną szybkością poprzez szeroki zakres quizów i materiałów źródłowych. Można go znaleźć tutaj.

• Podstawy języka C # dla początkujących: Kolejny doskonały wybór to kurs C # w Udemy. Dzięki 5-godzinnemu dostępnemu materiałowi wideo oferuje mnóstwo zasobów, które pomogą ci zrozumieć tematy i posuną się naprzód ze swoimi umiejętnościami programowania.

• Jedność: Jeśli interesuje Cię rozwój gier wideo, spróbuj skorzystać z doskonałej biblioteki Unity, którą znajdziesz tutaj. Zawiera szereg informacji, które nie tylko poprawią twoje umiejętności kodowania, ale także pozwolą ci rozwinąć je w określonej i ekscytującej niszy. Niezależnie od tego, jakie są Twoje cele w zakresie kodowania, w ofercie jest wystarczająco dużo zasobów, aby pomóc Ci je osiągnąć.

• Microsoft C # Programming Guide: Oczywiście nie ma lepszego miejsca do nauki niż od samych mistrzów. Microsoft oferuje własny przewodnik programowania online, w którym nie jest wymagana znajomość programowania. Kliknij tutaj, aby odwiedzić witrynę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here